Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
ρε παιδια εγω στη πρωτη ενοτητα ειχα 13.2!!γινετε αυτο???εγω ηξερα οτι δεν γινετε!!!οτι δηλαδη πρεπει να ειναι 13 ή 14!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μαλλον γινεται
γιατι και γω στην πρωτη ενοτητα πηρα 20,4
αρα επιτρεπονται οι δεκαδικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι :

Υπάρχουν βιβλία για το κρατικό όπου :
-----> το βιβλίο να συνοδεύεται με το ακουστικό(cd)
-----> το βιβλίο να συνοδεύεται με τις απάντήσεις ;;;;;; το βιβλίο με τις ασκησεις και στο τέλος ξέρω εγώ να έχει τις απαντήσεις τους (όχι για το teacher's book)

Εν ολίγης ένα βιβλίο που να έχει και ακουστικο και τις απαντήσεις μαζί;;;;;; Χωρίς να πρέπει να αγοράσω το teacher's book και τα cd ξεχωριστά.

Ξέρει κανένας κάτι;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ναι υπαρχει στο flora
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomas_tz

Νεοφερμένος

Ο Thomas_tz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τι είναι το flora;;;;;;Εξηγησέ μου...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ονλαιν βιβλιοπωλειο ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ποια ειναι η ιστοσελιδα αυτου του βιβλιοπωλειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια θα δωσω γ1 αγγλικα νοεμβρη!εκανα ενα τεστ γραπτα περιπου 16 πηρα!θα κανω και ολα τα τεστ της ιστοσελιδας του υπουργειου καθως και 1 βιβλιο με τεστ.στα προφορικα μου εξηγειτε λιγο το φορματ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια θα δωσω γ1 αγγλικα νοεμβρη!εκανα ενα τεστ γραπτα περιπου 16 πηρα!θα κανω και ολα τα τεστ της ιστοσελιδας του υπουργειου καθως και 1 βιβλιο με τεστ.στα προφορικα μου εξηγειτε λιγο το φορματ?

λοιπον... εδωσα το γ1 τωρα το μαη...
τα προφορικα εχουν ως εξης..
στην αρχη σε ρωτανε κατι για σενα (προσωπικες ερωτησεις)
μετα σου κανουν μια ερωτηση και πρεπει να πεις τη γνωμη σου πανω σ'αυτο το θεμα
επειτα, δινουν στο καθε υποψηφιο μια σελιδα με πληροφοριες στα ελληνικα (και οι 2 εχουν το ιδιο θεμα αλλα με διαφορετικες πληροφοριες)
πρεπει να τα διαβασετε και να κανετε ενα μικρο debate μεταξυ σας αναλογα με την ερωτηση που θα σας κανουν
π.χ. γιατι το ιντερνετ ειναι καλο? (ενδεικτικη ερωτηση)
ο καθενας σας θα πρεπει να πει καποια θετικα ή καποια αρνητικα στοιχεια βαση των κειμενων που θα εχετε και στο τελος να καταληξετε σε κατι απ'αυτα
αμα δεις στο site του υπουργειου στα παλια θεματα, εχει και τα προφορικα
δες τα να παρεις μια ιδεα και για τα 3 κομματια εξετασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
λοιπον... εδωσα το γ1 τωρα το μαη...
τα προφορικα εχουν ως εξης..
στην αρχη σε ρωτανε κατι για σενα (προσωπικες ερωτησεις)
μετα σου κανουν μια ερωτηση και πρεπει να πεις τη γνωμη σου πανω σ'αυτο το θεμα
επειτα, δινουν στο καθε υποψηφιο μια σελιδα με πληροφοριες στα ελληνικα (και οι 2 εχουν το ιδιο θεμα αλλα με διαφορετικες πληροφοριες)
πρεπει να τα διαβασετε και να κανετε ενα μικρο debate μεταξυ σας αναλογα με την ερωτηση που θα σας κανουν
π.χ. γιατι το ιντερνετ ειναι καλο? (ενδεικτικη ερωτηση)
ο καθενας σας θα πρεπει να πει καποια θετικα ή καποια αρνητικα στοιχεια βαση των κειμενων που θα εχετε και στο τελος να καταληξετε σε κατι απ'αυτα
αμα δεις στο site του υπουργειου στα παλια θεματα, εχει και τα προφορικα
δες τα να παρεις μια ιδεα και για τα 3 κομματια εξετασης
σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες απλως στα προφορικα βαριεμαι να ψαξω στην ιστοσελιδα διοτι εχει πολλες λεπτομεριες!σε ευχαριστω πολυ παντως που με κατατοπησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
καταλαβαινω οτι "βαριεσαι" και μαλλον σουτην σπαει να κοιτας για τα προφορικα στο site, αλλα σου προτεινω να δεις τα θεματα και τις πολυ ενδιαφερουσες πληροφοριες που δινουν εστω και απο μολις 1 παλιο θεμα
πιστεψε με!
θα σε βοηθησει πολυ......;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως ειναι πολυ ελαστικα προφορικα.Δεν θα καταλαβεις ποτε θα περασει η ωρα.Οι προσωπικες ερωτησεις παντως δεν βαθμολογουνται.25 λεπτα συνολο και περιπου 1 λεπτο οι προσωπικες ερωτησεις,5 λεπτα μετα τα lοng turn και 15 λεπτα συζητηση.Χαλαρα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Παντως ειναι πολυ ελαστικα προφορικα.Δεν θα καταλαβεις ποτε θα περασει η ωρα.Οι προσωπικες ερωτησεις παντως δεν βαθμολογουνται.25 λεπτα συνολο και περιπου 1 λεπτο οι προσωπικες ερωτησεις,5 λεπτα μετα τα lοng turn και 15 λεπτα συζητηση.Χαλαρα πραγματα.
ευχομαι να ειναι ευκολα οπως τα λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eτσι ακριβως ειναι.Δεν εχεις κανενα λογο να αγχωνεσαι.Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία εδώ είμαστε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spystou

Νεοφερμένος

Η spystou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
αστα και εγω εχω σκασει 59% πηρα στο κρατικο

Νόμιζα ότι μόνο εγώ το είχα πάθει…πριν 4 χρόνια είχα δώσει Γ1 και κόπηκα με 59%...σπάσιμο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Νόμιζα ότι μόνο εγώ το είχα πάθει…πριν 4 χρόνια είχα δώσει Γ1 και κόπηκα με 59%...σπάσιμο :worry:
αστα και μια φιλη μου κοπηκε με 59%
αλλα ευτυχως πηρα το edexcel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spystou

Νεοφερμένος

Η spystou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
αστα και μια φιλη μου κοπηκε με 59%
αλλα ευτυχως πηρα το edexcel

Ναι κι εγώ μια απ’ τα ίδια είχα πάρει το edexcel και δε το ξαναέδωσα το Γ1. Πάντως στο edexcel δε παίζει να σε κόψουν για 1%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
χαριζουν δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top