Κοροϊδία στο σχολείο

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Να χαρώ εγώ ενήλικους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν έχει να κάνει με ενηλικίωση, με νοοτροπία έχει να κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αν κάποιος σε κοροϊδεύει μπορείς να κάνεις τα εξής:

1) Τον ταπώνεις (το καλύτερο πιστεύω)
2) Τον αγνοείς
3) Τον κοιτάς με ειρωνικό βλέμμα (σαν να λες ποιος μιλάει ή κοίτα τα χάλια σου πρώτα και μετά μίλα για τους άλλους)

αν συνεχίσει

3) Ξύλο (το γνωστό "Αν δεν σε σέβεται, να σε φοβάται")

Πες ότι καταφέρνεις και τον κάνεις να σταματάτησει να σε κοροϊδεύει. Τώρα, όμως το πρόβλημα π παρουσιάζεται είναι πως κάποιες φορές στο εσωτερικό σ σκέφτεσαι συνέχεια αυτά π σ έχουν πει και στεναχωριέσαι, αν όντως οι χαρακτηρισμοί π σ απέδιδαν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, πράγμα ψυχοφθόρο. Σε αυτή την περίπτωση τι κάνεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τοτε καλο θα ηταν να ζητησεις βοηθεια απο εναν ψυχολογο....Γιατι αλλιως μπορει να σου δημιουργησει ανεπανορθωτες πληγες στην μετεπειτα ζωη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κι εμένα κάποιοι και καλά μάγκες από την Γ Λυκείου που την έχουν δει κάπως με κοροϊδεύουν, ίσως επειδή είμαι λίγο low profile ίσως και επειδή με θεωρούν φυτό ίσως και για τα δύο... Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν άτομα που με εκτιμούν γι' αυτό που είμαι και άρα δε με ενδιαφέρει η παόψη αυτών των κομπλεξικών.
Βέβαια, τέτοιες συμπεριφορές σε επηρεάζουν αρνητικά και εγώ συχνά σκεφτόμουν γιατί ακριβώς μπορεί να με κοροϊδεύουν, αλλά μετά σκέφτηκα ότι έτσι τους δίνω μεγαλύτερη αξία από αυτή που έχουν, so...
Όσο για τις λύσεις, 2 είναι (για μένα)
-Αδιαφορία (δεν αποδίδει πάντα)
-Αν υπερβούν τα όρια, μέχρι και ξύλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τι λογικη εχει αυτο που λες ? η αιτια που το κανουν τα παιδια ειναι μια,δυο....παντως ειναι συγκεκριμενες, δεν εχει οπτικη γωνια! και εγω δεν κατηγορησα την κοπελα,εξαλου εκεινη δεν το παιζει ψυχολογος-αναλυτρια, οπως καποιοι αλλοι εδω μεσα που τα ξερουν ολα! το ξερω οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα για εκεινη, ομως τα λεει σε εμας , που ειμαστε ολοι παρατηρητες, τι νοημα θα εχει εαν εμεις αρχιζαμε να πανικοβαλομαστε με αυτη την κατασταση που περιγραφει ?? κανενα! αρα οφειλουμε να την καθησυχασουμε, και να της δειξουμε οτι ειναι πιο απλα απο οτι νομιζει,ετσι ωστε να παρει θαρρος και να το αντιμετωπισει, αλλιως τι λογικη εχει αυτο που κανει ? :P :P

απλα και μονο επειδη η γνωμη μου δε συμβαδιζει με τη δικια σου αυτο δε σημαινει οτι ειναι παραλογη. Αν πεις στον αλλο που τον κοροιδυουν καθημερινα οτι τα πραγματα ειναι πολυ απλα ενω ο ιδιος νιωθει διαφορετικα τοτε θα πιστεψει οτι δε τον καταλαβαινεις. Ειδικα τα κοριτσια δε μπορουν να καταφυγουν στη λυση βια επομενως πρεπει να κοιταξεις τα πραγματα βαθυτερα. Να καταλβεις γιατι τραμπουκιζει ο αλλος και εκει να τον χτυπησεις. Στην περιπτωση της κοπελας το πιο πιθανο ειναι να την πειραζουν για να δειξουν μαγκες. Ηλιθιος τροπος και κρυβει μια ανασφαλεια απο μερους τους. Αρα πρεπει τελικα και κεινη να τους χτυπησει τον "ανδρισμο" τους χλευαζοντας τους σχετικα. πχ λεγοντας τους "η πολυ π@@@@α σεχει πειραξει στο μυαλο?". και τοτε θα θελα και να ξερα τι θα λεγανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
απο οτι βλεπετε το ξυλο το προτεινουν και τα παιδια απο πανω οχι μονο εγω.οπως και να χει αυτα που προανεφερα ειναι καθαρα δικη μου αποψη και ξερω πολλα παραδειγματα παιδιων που ειναι καλα παιδια φυσιολογικοτατα και τα κοροιδευουν κατι αδυναμα φλωρακια.σε αυτες τις περιπτωσεις Σιγουρα η βια ειναι η μονη λυση.οχι διαλογο και αηδιες..γιατι σε περιπτωση που δν το ξερετε το να πας να συζητησεις θα δειξεις αδυναμια θες δν θες..οπως και να χει η ζωη ειναι στα χερια σας καντε οτι πιστευετε πως ειναι καλυτερο...και μην ξανακουσω για ψυχολογους και βλακειες(καποιος απο πανω το πε).αν αρχιζεις να αισθανεσαι ασχημα για τους χαρακτηρισμους 3 ειναι τροποι αντιμετωπισης .1ον κανεις υπομονη και αργοτερα στο πανεμιστημιο η μετεπειτα θα ξεχαστουν γιατι ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.σιγουρο ειναι πως θα τα θυμασαι ακομα αλλα θα σου ερχονται σαν μικρες πικρες ασχημες σκεψεις λιγων δευτερων.η αλλη λυση ειναι να γραφτεις σε κανενα αθλημα γιατι θα ξεχαστεις θα κανεις καινουργιες παρεες και στο σχολειο μπορεις να κερδισεις ρεσπεκτ.η 3η λυση ειναι η βια(οχι που δν θα τν ανεφερα).με το που κοπανησεις αυτον που σε ενοχλουσε και δηλητηριαζε τν ψυχολογια σου θα νιωσεις πολυ ωραια(θα φτασεις στην καθαρσιν οπως και στις αρχαιες τραγωδιες).ψυχολογοι ειναι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ κοροιδια..θα σου πουν πολλα αλλα και τιποτα.πηγαινε εκκλησια καλυτερα.σορρυ για τα μεγαλα ποστ btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ έφαγα κοροϊδία από τα κωλοπαιδάκια στο δημοτικό.
Μέχρι τετάρτη δημοτικού όλα τα αγόρια μου ζητούσαν να τα "φτιάξουμε" κι έτρωγαν χυλόπιτα, έβγαινα πρόεδρος της τάξης, γενικά ήμουν δημοφιλής. Μετά στην Πέμπτη, έχοντας αρχίσει να έχω συμπτώματα εφηβείας, πήρα πιο πολύ μπόι (ούτως ή άλλως ήμουν πιο ψηλή από πολλά αγόρια στο δημοτικό), και επειδή άλλαζε και το σώμα μου ήμουν λίγο πιο γεροδεμένη. Και τα ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ με φώναζαν χοντρή (δεν ήμουν!), μέχρι και...μπουλντόζα!
Βάζω στοίχημα ότι τα μαλακισμένα το έκαναν επειδή ήμουν η καλύτερη στην τάξη (μαθήτρια), γενικά συμμετείχα σε διάφορα, έγινα τελικά και σημαιοφόρος (είχε γίνει χαμός τότε, και ξέρετε πως είναι στο δημοτικό, 10-11 παιδιά στην κλήρωση για τη σημαία), και άμα ήθελα τους έριχνα και μια ξυλάρα και όλα κομπλέ (την άξιζαν φυσικά). Το ξύλο ήταν άλλωστε συχνό τότε, πόλεμοι μεταξύ αγοριών-κοριτσιών και συναφή :P

Στο γυμνάσιο πήγα με αυτοπεποίθηση σκατά, και μέχρι τέλος τρίτης γυμνασίου πίστευα πως ήμουν χοντρή.


Γενικά δεν πιστεύω σε παιδική αθωότητα κλπ, είναι απίστευτη η κακία που έχουν μέσα τους παιδιά δημοτικού-γυμνασίου.

Κι εμείς ήμαστε παιδιά, αλλά δεν φερόμασταν έτσι, είμαι υπέρ της ύπαρξης των πειθαρχείων στα σχολεία-ακόμη και για λόγους κοροϊδίας συμμαθητών.
Χίλιες φορές να μην τολμούν τα μαλακισμένα να ανοίξουν το στόμα τους, παρά να το ανοίγουν και να πληγώνουν τους ανθρώπους γύρω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ έφαγα κοροϊδία από τα κωλοπαιδάκια στο δημοτικό.
Μέχρι τετάρτη δημοτικού όλα τα αγόρια μου ζητούσαν να τα "φτιάξουμε" κι έτρωγαν χυλόπιτα, έβγαινα πρόεδρος της τάξης, γενικά ήμουν δημοφιλής. Μετά στην Πέμπτη, έχοντας αρχίσει να έχω συμπτώματα εφηβείας, πήρα πιο πολύ μπόι (ούτως ή άλλως ήμουν πιο ψηλή από πολλά αγόρια στο δημοτικό), και επειδή άλλαζε και το σώμα μου ήμουν λίγο πιο γεροδεμένη. Και τα ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ με φώναζαν χοντρή (δεν ήμουν!), μέχρι και...μπουλντόζα!
Βάζω στοίχημα ότι τα μαλακισμένα το έκαναν επειδή ήμουν η καλύτερη στην τάξη (μαθήτρια), γενικά συμμετείχα σε διάφορα, έγινα τελικά και σημαιοφόρος (είχε γίνει χαμός τότε, και ξέρετε πως είναι στο δημοτικό, 10-11 παιδιά στην κλήρωση για τη σημαία), και άμα ήθελα τους έριχνα και μια ξυλάρα και όλα κομπλέ (την άξιζαν φυσικά). Το ξύλο ήταν άλλωστε συχνό τότε, πόλεμοι μεταξύ αγοριών-κοριτσιών και συναφή :P

Στο γυμνάσιο πήγα με αυτοπεποίθηση σκατά, και μέχρι τέλος τρίτης γυμνασίου πίστευα πως ήμουν χοντρή.


Γενικά δεν πιστεύω σε παιδική αθωότητα κλπ, είναι απίστευτη η κακία που έχουν μέσα τους παιδιά δημοτικού-γυμνασίου.

Κι εμείς ήμαστε παιδιά, αλλά δεν φερόμασταν έτσι, είμαι υπέρ της ύπαρξης των πειθαρχείων στα σχολεία-ακόμη και για λόγους κοροϊδίας συμμαθητών.
Χίλιες φορές να μην τολμούν τα μαλακισμένα να ανοίξουν το στόμα τους, παρά να το ανοίγουν και να πληγώνουν τους ανθρώπους γύρω τους.

Τα παιδιά δεν έχουν κακία απο μόνα τους,την "παίρνουν" απο τους γονείς που τα ανατρέφουν + είναι απόρροια απο το περιβάλλον που μεγαλώνουν(εκτός του οικογενειακού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κι εμένα κάποιοι και καλά μάγκες από την Γ Λυκείου που την έχουν δει κάπως με κοροϊδεύουν, ίσως επειδή είμαι λίγο low profile ίσως και επειδή με θεωρούν φυτό ίσως και για τα δύο... Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν άτομα που με εκτιμούν γι' αυτό που είμαι και άρα δε με ενδιαφέρει η παόψη αυτών των κομπλεξικών.
Βέβαια, τέτοιες συμπεριφορές σε επηρεάζουν αρνητικά και εγώ συχνά σκεφτόμουν γιατί ακριβώς μπορεί να με κοροϊδεύουν, αλλά μετά σκέφτηκα ότι έτσι τους δίνω μεγαλύτερη αξία από αυτή που έχουν, so...
Όσο για τις λύσεις, 2 είναι (για μένα)
-Αδιαφορία (δεν αποδίδει πάντα)
-Αν υπερβούν τα όρια, μέχρι και ξύλο

Εκτος αν εισαι ιδιαιτερα γυμνασμενος κι αυτοι λαπαδες, δεν νομιζω να εχει καλο τελος η τελευταια επιλογη σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι ξύλο και μαλακίες λέτε ρε;
Την παλεύετε;

Για παιδιά μιλάμε, όχι για παλαιστές.
Το ξύλο ΔΕΝ είναι η τελευταία επιλογή, το ξύλο ΔΕΝ είναι επιλογή, απλά.

Εδώ στη Λαμία το τι έγινε πάλι με το ξύλο δεν περιγράφεται.
Ένα παιδί (λαπάς) από το διπλανό σχολείο έβρισε μια φορά χωρίς λόγο έναν ψιλονταή από το δικό μας, ο "νταής" τον έδειρε (δεν το επικροτώ, αλλά όταν βλέπεις τον άλλο να θέλει να ρίξει ξύλο και να σου ρίχνει 1 κεφάλι απλά το βουλώνεις και δεν του δίνεις σημασία, δεν θα του αντιμιλήσεις, δεν έχεις λόγο να το κάνεις), τον έστειλε για 45 λεπτά στο νοσοκομείο επειδή έφαγε μπουνιά στο μάτι, και μια βδομάδα αργότερα, από τέρμα λαπάς και στόχος κοροϊδίας από όλους τους μαθητές του σχολείου, έγινε πρόεδρος του δεκαπενταμελούς και ξαφνικά αλλάζει γκόμενες όπως αλλάζω εγώ τις μπλούζες μου (αυτός φοράει πάντα την ίδια ο άπλυτος). Και φυσικά δεν έχανε ποτέ ευκαιρία να αναφέρει πόσο γαμάτος είναι επειδή έφαγε 2 μπουνιές από έναν ΒΟΥΛΓΑΡΟ και ΕΠΕΖΗΣΕ.
Το κωλορατσιστικό καθίκι.

ΠΟΤΕ μην ενδίδετε σε ξύλο, τη σήμερον ημέρα, πιο πολύ καλό θα κάνετε στον άλλον παρά κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Τι ξύλο και μαλακίες λέτε ρε;
Την παλεύετε;

Για παιδιά μιλάμε, όχι για παλαιστές.
Το ξύλο ΔΕΝ είναι η τελευταία επιλογή, το ξύλο ΔΕΝ είναι επιλογή, απλά.

Εδώ στη Λαμία το τι έγινε πάλι με το ξύλο δεν περιγράφεται.
Ένα παιδί (λαπάς) από το διπλανό σχολείο έβρισε μια φορά χωρίς λόγο έναν ψιλονταή από το δικό μας, ο "νταής" τον έδειρε (δεν το επικροτώ, αλλά όταν βλέπεις τον άλλο να θέλει να ρίξει ξύλο και να σου ρίχνει 1 κεφάλι απλά το βουλώνεις και δεν του δίνεις σημασία, δεν θα του αντιμιλήσεις, δεν έχεις λόγο να το κάνεις), τον έστειλε για 45 λεπτά στο νοσοκομείο επειδή έφαγε μπουνιά στο μάτι, και μια βδομάδα αργότερα, από τέρμα λαπάς και στόχος κοροϊδίας από όλους τους μαθητές του σχολείου, έγινε πρόεδρος του δεκαπενταμελούς και ξαφνικά αλλάζει γκόμενες όπως αλλάζω εγώ τις μπλούζες μου (αυτός φοράει πάντα την ίδια ο άπλυτος). Και φυσικά δεν έχανε ποτέ ευκαιρία να αναφέρει πόσο γαμάτος είναι επειδή έφαγε 2 μπουνιές από έναν ΒΟΥΛΓΑΡΟ και ΕΠΕΖΗΣΕ.
Το κωλορατσιστικό καθίκι.

ΠΟΤΕ μην ενδίδετε σε ξύλο, τη σήμερον ημέρα, πιο πολύ καλό θα κάνετε στον άλλον παρά κακό.
Λαμιωτης ειμαι κ εγω κ ξερω το περιστατικο. Εχεις δικιο περα για περα να μην ενδιδουμε στο ξυλο αλλα το παλικαρι που τις εφαγε δε φταιειιδιαιτερα. Γιατι κατι παρομοιο συνεβη κ με εναν αλλο φιλο μου δεν παει αλλο εχουμε γεμισει φλωροσυμμοριες απο μαλακες 15-20 χρονων που ειναι χαμενα κορμια(αλοδαποι κ ελληνες) και κυκλοφορουν 10 10 κ ψαχνουν για ξυλο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ισχύει.
Αλλά όταν κρατάς το στόμα σου κλειστό απέναντί τους δεν έχεις πολλά να φοβάσαι.
Απλά απομακρύνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μόλις διάβαζα το blog μιας φίλης μου & κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό αυτό το topic..

Η κοπελίτσα είναι γύρω στα 17 και είναι από τη Σουηδία... σε ένα entry περιέγραφε τον 1,5 τελευταίο χρόνο στο νέο της σχολείο (είχε αλλάξει σχολείο)

during my time in this school (1 ½ year), I…
have been ridiculed in front of the whole school (includes being punched, tripped, tickled, kicked and so on)
have been sexually harassed by a guy who also said I will never get a boyfriend or get married, luckily, he has now transferred out
have fallen in love with a guy in my class who transferred out this summer, who obviously liked me too but ditched me over the telephone and never contacted me since
was robbed of 14$ of my best friend
was almost being tricked of 800$ because she faked being pregnant
have been threatened with bullying if I don’t play videogames with certain people (childish, tell me about it)
have been told to go tan, or to “go gain weight” when I have an illness that makes me unable to do so
is either being ignored like I’m a ghost or humiliated when they give me attention.
It makes me forget all the good things that have happened… I don’t even remember those things now.. ugh.
Just gotta write this down, it’s not much of school left. And I want to look back at this and think FUCKYES I SURVIVED.

οι νέοι συμμαθητές της ήταν υπερβολικά εχθρικοί απέναντί της και δεν της έδωσαν ούτε μια ευκαιρία προσαρμογής στο καινούριο της περιβάλλον. την εκμεταλλεύονταν και την παρενοχλούσαν διαρκώς.. πέρασε αρκετούς πολύ καταπιεσμένους μήνες όμως δεν το έβαλε κάτω, ούτε έπεσε στο επίπεδό τους. Μου άρεσε η θετική στάση που τήρησε ύστερα από όλην αυτή την ταλαιπωρία.. μπράβο της :clapup:

My point is, στη σχολική μας πορεία μπορεί να υπάρξουν στιγμές κοροιδίας και στιγμές εντάσεων, που ίσως καταλήξουν και σε βία μεταξύ των μαθητών. Επειδή ο άλλος αποφάσισε να βγάλει τα προβλήματά του και την ανασφάλειά προσποιούμενος το "μάγκα" σε πιο συνεσταλμένα παιδιά (γτ ξέρει ότι δεν τον παίρνει αλλού..) δεν υπάρχει κανένας λόγος να στενοχωριέσαι! πιστεύω σε τέτοιες περιπτώσεις το σωστό είναι να κάνει κανείς υπομονή. προκαλώντας τον άλλο δεν καταφέρνεις και πολλά :/: Και επίσης σημαντικό είναι να θυμόμαστε πάντα να είμαστε ο εαυτός μας! δεν είναι δυνατό άλλωστε να γίνουμε αρεστοί σε όλους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ειναι πιστευω λογικο και σε ολους εχει συμβει να μας νευριαζει ενα παιδι μονο και μονο απο την φατσα. Φροντιστε λοιπον να μην κοιτατε καταματα αυτους στους οποιους δεν ειστε αρεστοι οπως ειπε η φιλεναδα μου πιο πανω επειδη ενδεχεται να ειναι μαγκες και να σας βλαψουν. Λεγοντας μαγκες εννοω κανονικοι μαγκες οχι ψευτομαγκες. Αυτη ειναι κατεμενα η αληθινη μαγκια, να κολλας στον αλλο χωρις ουσιαστικο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μόλις διάβαζα το blog μιας φίλης μου & κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό αυτό το topic..

Η κοπελίτσα είναι γύρω στα 17 και είναι από τη Σουηδία... σε ένα entry περιέγραφε τον 1,5 τελευταίο χρόνο στο νέο της σχολείο (είχε αλλάξει σχολείο)



οι νέοι συμμαθητές της ήταν υπερβολικά εχθρικοί απέναντί της και δεν της έδωσαν ούτε μια ευκαιρία προσαρμογής στο καινούριο της περιβάλλον. την εκμεταλλεύονταν και την παρενοχλούσαν διαρκώς.. πέρασε αρκετούς πολύ καταπιεσμένους μήνες όμως δεν το έβαλε κάτω, ούτε έπεσε στο επίπεδό τους. Μου άρεσε η θετική στάση που τήρησε ύστερα από όλην αυτή την ταλαιπωρία.. μπράβο της :clapup:

My point is, στη σχολική μας πορεία μπορεί να υπάρξουν στιγμές κοροιδίας και στιγμές εντάσεων, που ίσως καταλήξουν και σε βία μεταξύ των μαθητών. Επειδή ο άλλος αποφάσισε να βγάλει τα προβλήματά του και την ανασφάλειά προσποιούμενος το "μάγκα" σε πιο συνεσταλμένα παιδιά (γτ ξέρει ότι δεν τον παίρνει αλλού..) δεν υπάρχει κανένας λόγος να στενοχωριέσαι! πιστεύω σε τέτοιες περιπτώσεις το σωστό είναι να κάνει κανείς υπομονή. προκαλώντας τον άλλο δεν καταφέρνεις και πολλά :/: Και επίσης σημαντικό είναι να θυμόμαστε πάντα να είμαστε ο εαυτός μας! δεν είναι δυνατό άλλωστε να γίνουμε αρεστοί σε όλους;)

You do realize ότι το κείμενο που παρέθεσες είναι μούσι,right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
νομιζω πως η αδιαφορια ειναι η μονη λυση..οσο δυσκολο και να ειναι να επιτευχθει μερικες φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
τραμπουκοι και φανατισμενοι υπαρχουν παντου και στα σχολεια το φαινομενο εχει γινει ανυποφορο τελευταια αδιαφορια και μηνυσεις ειναι μια καλη λυση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
τραμπουκοι και φανατισμενοι υπαρχουν παντου και στα σχολεια το φαινομενο εχει γινει ανυποφορο τελευταια αδιαφορια και μηνυσεις ειναι μια καλη λυση :P

Ελπιζω να αστειευεσαι για τις μηνυσεις..ε οχι και ετσι.Τα παμε αυτα..δεν μπορουμε να ειμαστε αρρεστοι σε ολους και οι ψευτομαγκες απλα σε κοροιδευουν χωρις να σε ξερουν και αρκετοι προσωπικα ετσι για χαβαλε.Απλα τους γυρνας την πλατη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
You do realize ότι το κείμενο που παρέθεσες είναι μούσι,right?
Κάτσε βρε Mr αμφισβητία, μην αφήσεις να σου ξεφύγει τίποτα :P

Κοίταξε εξυπακούεται πως πάνω στα νεύρα μας/για λόγους προβολής[,όπως προτιμάς το λες,] όλοι μας λίγο πολύ υπερβάλλουμε..

ας πούμε το 800$ ούτε εγώ το πιστεύω (μάλλον σουηδικά χρήματα θα εννοεί..)
during my time in this school (1 ½ year), I…
have been ridiculed in front of the whole school (includes being punched, tripped, tickled, kicked and so on)
have been sexually harassed by a guy who also said I will never get a boyfriend or get married, luckily, he has now transferred out
have fallen in love with a guy in my class who transferred out this summer, who obviously liked me too but ditched me over the telephone and never contacted me since
was robbed of 14$ of my best friend
was almost being tricked of 800$ because she faked being pregnant
have been threatened with bullying if I don’t play videogames with certain people (childish, tell me about it)
have been told to go tan, or to “go gain weight” when I have an illness that makes me unable to do so
is either being ignored like I’m a ghost or humiliated when they give me attention.
It makes me forget all the good things that have happened… I don’t even remember those things now.. ugh.
Just gotta write this down, it’s not much of school left. And I want to look back at this and think FUCKYES I SURVIVED.

με τη συγκεκριμένη πάντως βρίσκομαι σε επαφή καιρό και γενικώς δεν έχω παρατηρήσει ασυνέχεια στα λεγόμενά της..

Έστω ανακριβής πηγή το κείμενο, όπως και να έχει εξακολουθώ να πιστεύω ακράδαντα πως καλά κάνει όποιος δεν ανταποκρίνεται σε προσβολές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top