Κοροϊδία στο σχολείο

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μα όταν τους αγνοό πάλη με κοροιδεύουν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αγελαία συμπεριφορά ηλίθιων που νομίζουν ότι είναι κάτι, αλλά στην πραγματικότητα είναι τα μελλοντικά ναυαγια της ζωής. Αδιαφορία και υπομονή. Ξανά, το διάβασμα κάνει θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγώ όταν ήμουνα δημοτικό με κορόιδευαν κάποιες φορες τα αγόρια αλλα πολύ σπανια.. τα χρονια μου στο δημοτικό ήταν γαλήνια .. όλα άρχισαν στην 1 γυμνασίου .. που μάλωνα με κάτι συμμαθητές μου.. με τα στη 2 γυμνασίου με έλεγαν άσχημη και μου έβγαζαν παρατσούκλια και "ας πουμε" εγώ δεν έχω κάτι:/ είμαι 15 χρόνων και είμαι σε κανονικά κιλά είμαι ψηλή και είμαι άκρως φυσιολογική είμαι από τη περιοχή που είναι και αυτή τα πάντα είναι φυσιολογικά δεν ξέρω γιατί με κοροϊδεύουν:/ και μου έμεινε ψυχικό τραύμα και όπου πηγαίνω νομίζω ότι με κοροϊδεύουν και με σχολιάζουν δεν ξέρω τι να κάνω:/ θέλω να σταματήσουν να με λεν άσχημηηη και να με κοροϊδεύουν ενώ υπάρχουν άλλες πολύ χειρότερες μου στη τάξη μου .. και συγκεκριμένα όλα τα κάνει μια παρεούλα και βάζει και τους άλλους πάνω.. ειδικά ένα αγόρι ... συνεχεια με κοροϊδεύει.. δεν ξέρω τι να κάνω θέλω να σταματήσουν:/ όταν πήγα 3 γυμνασίου με κοροϊδεύουν πάλι και δεν θέλω να με κοροϊδεύουν και στο λύκειο .. βοηθήστε με να τους κάνω να σταματήσουν:/

"pligomeni 4ixi" στο username μου χτυπάει άσχημα.
Τέτοιοι μαλάκες υπάρχουν παντού και πάντα.

Το να σου πώ να τους γράψεις,απλά δεν είναι κάτι που βοηθάει αυτή τη στιγμή.

Το να σου πώ ότι πρέπει να βάλεις μια προστατευτική ασπίδα σε αυτά που πιστεύεις εσύ για τον ευατό και σε αυτά που πιστεύουν οι άλλοι είναι κάτι που πρέπει να γίνει. Με λίγα λόγια,μην τους αφήνεις να σου δημιουργούν ανασφάλειες και να σε πηγαίνουν "πίσω",να σου δημιουργούν φόβους και συμπεριφορές που ύπο άλλες συνθήκες δεν θα είχες.

Μην τους προσωποποιείς καν.Δεν υπάρχουν ως άτομα. Δες τους ως μια εξωτερική απειλή που το μόνο που κάνει είναι να σε πάει πίσω και προσπάθησε να την πολεμήσεις,"χτίζοντας" εσωτερικά τον ευατό σου. Δούλεψε την αυτοπεποίθηση σου και κατανόησε ότι είσαι πολύ ανώτερη από κάποιους που δεν έχουν δουλειά να κάνουν,πέρα από το να υποβιβάζουν τους άλλους. Αυτό θα σε βοηθήσει όχι μόνο σε μια κατάσταση όπως αυτή που βιώνεις τώρα,αλλά και γενικότερα στη ζωή σου.

Να θυμάσαι.
Δεν είναι τίποτε παραπάνω από μελλοντικά ναυάγια της ζωής,όπως είπε ο venividivici43946 παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σας ευχαριστώ για όλλα .... αλλά αυτή βαζουν και τους άλουσ να με κοροιδεουν και στο τέλος θα με κοροιδεουν όλλοι και του χρόνου ΄όταν πάμε λήκιο δεν θελω να με κοροιδεύουν επιδή θα έρθουν νέα παιδιά και θέλω να με σημπαθήσουν ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν έχεις κάνει ποτέ μια συζήτηση μαζί τους να ξέρεις γιατί σε κοροϊδεύουν; και δεν το καταλαβαίνω αυτό το "βάζουν και άλλους να κοροϊδεύουν", δηλαδή οι άλλοι γιατί δέχονται; :confused: Έλεος, στο Γυμνάσιο είστε, δεν είναι άβουλα νήπια...

Χτίσε την αυτοπεποίθηση και την αυτοεκτίμηση σου, όπως σου είπε και η Έλενα, όσο για το πώς μπορείς να βάλεις τέλος σε αυτή την κατάσταση πρέπει πρώτα να κατανοήσεις τους λόγους για τους οποίους συμβαίνει και προσπάθησε να το συζητήσεις σε πρώτη φάση, αν δεν οδηγεί πουθενά η αδιαφορία είναι η καλύτερη λύση νομίζω, αλλά αν παιχτεί χοντράδα βάλε στην θέση του όποιον σε ενοχλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Δεν έχεις κάνει ποτέ μια συζήτηση μαζί τους να ξέρεις γιατί σε κοροϊδεύουν; και δεν το καταλαβαίνω αυτό το "βάζουν και άλλους να κοροϊδεύουν", δηλαδή οι άλλοι γιατί δέχονται; :confused: Έλεος, στο Γυμνάσιο είστε, δεν είναι άβουλα νήπια...
.
δεν σκέφτονται απαραίτητα γιατί να κοροϊδέψουν, συνήθως μάλιστα δεν υπάρχει και ιδιαίτερη αφορμή. Απλά, they go with the flow.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
τη να τους πω για να τους βάλω στη θέση τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
το "κάτι να τους πω, κάτι να μου πουν.." νομίζω ότι θα χειροτερέψει την κατάσταση

γιατί πρέπει και καλά, κάτι να τους πεις; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ε θα τους αφήσω να με κοροηδέουν;αφου θέλω να σταματήσουν να με κοροιδεύουν και να είναι όλα μια χαρά ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
τη να τους πω για να τους βάλω στη θέση τους;
Aπλά γράψτους,δεν θα πέσεις στο επίπεδό τους!!!Κάποια στιγμή θα βαρεθούνε,πού θα πάει;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
αυτοι που κοροιδευουν συνηθως νιωθουν μειωνεκτικα ή εχουν κομπλεξ για κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Να τραβήξουν την προσοχή θέλουν. Να δείξουν ότι αυτοί είναι καλύτεροι σε κάποιο τομέα που υποτίθεται ότι δεν είναι το άτομο που κοροϊδεύουν. Συνήθως καταφέρνουν το αντίθετο. :)

Τέτοιου είδους άτομα είναι για λύπηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σοβαρά , λένε πως ο τροχός γύρηζει.. εγω έχει 3 χρόνια αυτό περημένω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
σοβαρά , λένε πως ο τροχός γύρηζει.. εγω έχει 3 χρόνια αυτό περημένω......

βασικα,συνηθως κοροιδευουν αυτους που βλεπουν πιο ευαλωτους δηλαδη πιο θυματα.μπορεις πολυ απλα να τους κοροιδευεις και συ,πιστεψε με δε θα περιμενουν τετοια αντιδραση και θα σταματησουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ε τη να τους λέω αυτό είναι το θέμα ....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα με κορόιδευε ένας για πάνω από έναν χρόνο ώσπου τα πήρα και τον βάρεσα και από τότε τσιμουδιά. Μερικές φορές δεν σταματάνε με τον καλό τον τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
ε τη να τους λέω αυτό είναι το θέμα ....?

αυτοι τι σου λενε οταν σε κοροιδευουν;κοροιδεψε τους κι αυτους εκει που τους ποναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πάνοςphy13

Νεοφερμένος

Ο Πάνοςphy13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Καινούργιος εδώ.Ας πω κ εγώ την ιστορία μου.Στο δημοτικό με κορό'ι'δευαν επειδη τα αυτιά μου ητάν μεγαλα(και τώρα ειναι προφανώς).Μ είχε κομπλάρει πολυ όλο αυτο σε σημείο που να μην πλησιάζω κοπέλα.Τελικά βρήκα τη λύση!Άφησα μαλλιά(οχι ακριβώς γιατί με κορό'ι'δευαν) κ ολα ένταξει.Πριν λιγο καιρο τα κοψα αλλα εγω αισθανομαι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pligomeni 4ixi

Νεοφερμένος

Η pligomeni 4ixi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ε μου λένε διάφορα ... άσχιμι .. τέτοιυ είδους αλλά είμαι κανονική ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
ε ωραια πες τους και τι χαιρεσαι ρε μ@λ@κ@ αφου και συ ασχημος εισαι;ειδικα αν ειναι μπροστα σε φιλους του θα ντραπει πολυ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top