Κοροϊδία στο σχολείο

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά ("go get a tan, gain weight"), η "φίλη" σου αυτή, πάσχει από αλφισμό.
Ξέρω μια κοπέλα που την φώναζαν φάντασμα γι' αυτό, πάλι καλά το κορίτσι έχει φίλους να τη στηρίζουν. Τα παιδία που κοροϊδεύουν τους διαφορετικούς δεν θέλουν ούτε ξύλο, ούτε τιμωρία, ούτε τίποτα.
Μόνο μία βρεγμένη σανίδα για τα γενέθλιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Μόνο σε μένα τη δίνει που παίρνετε όλοι το μισοκακομοιριασμένο- μισοανώτερο υφάκι σε φάση ''κομπλεξικοί παιδί μου, τι περιμένεις, εσύ ξέρεις την αξία σου, εσύ θα νικήσεις στο τέλος, μην ακούς κανένα'' κλπ; Θα ξεράσω ρε σεις.:P

Όσο θυμάμαι, έχω υπάρξει μάρτυρας σε αρκετές περιπτώσεις κοροϊδίας.
Από εκείνο το κοριτσάκι στο δημοτικό που, επειδή ήταν η μόνη παχιά της τάξης, θεωρούνταν το απόλυτο φρικιό..
στην τετάρτη δημοτικού είχαμε μαζευτεί όλη η τάξη σε ένα απόμερο σημείο του σχολείου και, για πραγματικά κακή της τύχη, στάθηκε για αρκετή ώρα το επίκεντρο του περίγελού μας και όχι μόνο (της κάνανε διάφορα άσχημα πράγματα εκείνη τη μέρα)
μόλς γύρισα σπίτι, ήμουν σε φάση ''θέλω να ξεράσω αλλά δε μ' αφήνουν τα κλάματα''
, μέχρι εκείνο το αγόρι στο γυμνάσιο που ήταν gay, (δε ξέρω.. ο μοναδικός gay όλης της γαμημένης πόλης ήταν πια; άλλον δεδηλωμένο δεν είχα πετύχει)..
Παίζει να τον σέβονταν λιγότερο κι από γριά, κολοβή αμοιβάδα σε ύστερο στάδιο αποσύνθεσης. Η τιτανομεγιστότατη μαλακία ήταν που τον σκυλοέβριζαν και οι (και καλά) προοδευτικοί του γυμνασίου, οι απελευθερωμένοι και γαμάτοι ρε παιδί μου, αυτοί που μετά βάλαν τις αλυσίδες, ακούγαν rock, εξεγείρονταν, συμμετείχαν σε καταλήψεις και λοιπά εξίσου κουλ πράγματα.
Και μετά είχαμε τα αλβανάκια που βρωμάγανε και βιάζαν τις δουλείες μας (;!), τα καθυστερημένα που ήταν ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΠΙΑ αστεία και αλλόκοτα και γενικά δε συμμαζεύεται.

Νιόνιε είχες ακούσει για το παιδί που το είχε ρίξει μια ''συμμορία'' κάτω από πολυκατοικία πίσω από ένα ίντερνετ καφέ στο κέντρο; Απ' ότι ξέρω, έτρωγε δούλεμα εδώ και καιρό εκείνος.

Δε νομίζω πως αυτά τα παιδιά είχαν και έχουν εναλλακτικές, ή τρόπους να αντιμετωπίσουν τέτοιες καταστάσεις μόνα τους.
Γενικά, οι μικροί (και οι μικρές) είθισται να γίνονται απίστευτα σκληροί με τους γύρω τους χωρίς ίχνος συναίσθησης, είτε οι γύρω είναι άνθρωποι, είτε είναι ζώα, είτε οτιδήποτε.
Αν κάποιος πρέπει να αναλάβει δράση όταν τα πράγματα ξέφευγουν από το αποδεκτό όριο δηκτικότητας και απήνιας, αυτός είναι οι γονείς, οι δάσκαλοι/καθηγητές, ίσως σε ιδανικές καταστάσεις τίποτα σχολικοί ψυχολόγοι/ σύμβουλοι (τι χίμαιρες ονειρεύομαι τώρα!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,973 μηνύματα.
σχολικοί σύμβουλοι / ψυχολόγοι / σχολικοί ψυχαναλυτές, ονειρ(ωξιο)κριτικοί:
γυναίκες με καούκα περμανάντ και συνολάκι μαζί με 15ποντο ντακούνιν
άντρες περίπου 55-60 στυλ Κατακουζηνού-Άδωνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Ρε δε με νοιάζει, να σκοτώσει κάποιος τους ηλίθιους και να μπουν πιο λογικοί στη θέση τους.

Το θέμα είναι πως μιλάμε για ολόκληρο καταρράκτη αντιδράσεων σε θύτες και θύματα, που αν δεν εκλογικευτούν στα παιδιά, αν δε μετριαστούν οι συνέπειές τους και αν δεν αποδοθεί μια στοιχειώδης δικαιοσύνη, θα αναπαράγονται εις τους αιώνας των αιώνων αμήν.

Αν το σχολείο δεν είναι, πράγματι όπως λένε, μόνο μια σύριγγα με γνώσεις που καταπίνουν οι μελλοντικοί άνθρωποι για 12 χρόνια, αλλά και χώρος ουσιωδέστερης διαπαιδαγώγησης και ζύμωσης χαρακτήρων, τι πιο χαζό απ' το να αφήνονται καταστάσεις χοντρής βίας, λεκτικής ή σωματικής, να γιγαντώνονται και να απλώνουν τα πλοκάμια τους;

Δε μιλάω για επεμβάσεις που περισσότερο κακό κάνουν, αλλά για προστασία. Ούτε για τα ''ελαφρά'' πειράγματα, καζούρες κι έτσι (μη το #$@#), αλλά για αγριότητες.

Γουθ λαβ.
Tρομοκρατία της αθωότητας, 2η σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Γενικά δεν πιστεύω σε παιδική αθωότητα κλπ, είναι απίστευτη η κακία που έχουν μέσα τους παιδιά δημοτικού-γυμνασίου..
πλάκα κάνεις; τα παιδάκια στο δημοτικό μπορούν να γίνουν πολύ σκληρά. παιδική αθωότητα δεν υφίσταται, γειασας. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μόνο σε μένα τη δίνει που παίρνετε όλοι το μισοκακομοιριασμένο- μισοανώτερο υφάκι σε φάση ''κομπλεξικοί παιδί μου, τι περιμένεις, εσύ ξέρεις την αξία σου, εσύ θα νικήσεις στο τέλος, μην ακούς κανένα'' κλπ; Θα ξεράσω ρε σεις.:P

Όχι.
Μπορείς απλά, ανάλογα το πόσο διαφορετικός είσαι, να περπατάς με το κεφάλι σκυφτό μπροστά στους μαθητές που ξέρεις ότι ψάχνουν αφορμή για να σε πλησιάσουν και να σε κοροϊδέψουν, και αυτοί δεν θα βρούνε λόγο να σε πειράξουν.

Νιόνιε είχες ακούσει για το παιδί που το είχε ρίξει μια ''συμμορία'' κάτω από πολυκατοικία πίσω από ένα ίντερνετ καφέ στο κέντρο; Απ' ότι ξέρω, έτρωγε δούλεμα εδώ και καιρό εκείνος.

Απ' ό,τι άκουσα, ένας "φίλος του" τον έριξε από το εσωτερικό μπαλκόνι στον ακάλυπτο.
Στο σχολείο μου από τότε έχουμε κάνει έρανο για την υποστήριξή του 2 φορές (νομίζω είναι στη Γερμανία και περιθάλπτεται).
Αλλά δεν κατάλαβα πού κόλλαγε το παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Παρεξήγησες. Το ότι με αηδιάζουν σάχλες αλά Patty, ''είσαι το πιο καλό παιδί του κόσμου και μη αλλάζεις για κανένα και μην ακούς κανένα και αξίζεις όσο τίποτα'' και όλα τα σχέτικα που γράφουν τα κοριτσάκια με ροζ μπογιά στο ημερολόγιό τους (στερεότυπο και κακό! για να το διορθώσω λίγο αν διορθώνεται, μ' αρέσει το ροζ:P), δε συνεπάγεται πως υποστηρίζω την ηττοπάθεια και τη μεμψιμοιρία ως ανταπάντηση στην υποτίμηση που πέφτει από τους γύρω.
Αφενός, όλοι, ως ένα βαθμό που ποικίλλει φυσικά, έχουμε και συμπλέγματα κατωτερότητας και όλους μας έχουν κοροϊδέψει, στα αστεία ή στα σοβαρά, οπότε μιλάμε για ''μάχες'' στις οποίες όλοι πάνω κάτω εμπλεκόμαστε, κι έτσι ρήσεις όπως ''είσαι τέλειος/α'' είναι υπεραπλουστευτικές, κατά βάθος δώρα άδωρα αφού δε προσφέρουν καμιά ουσιώδη λύση.
Αφετέρου, δεν είναι η διαφορετικότητα (όταν δε μιλάμε για περιπτώσεις ας το πω ιδιαίτερες) αφ' εαυτής αρνητική ή θετική. Μπορεί το να είμαι η μόνη ξερωγώ Ρουμάνα της τάξης, άμα το χρησιμοποιήσω έξυπνα και σωστά, να με ωθήσει μπροστύτερα από τους άλλους, μπορεί και να με καταρακώσει. Το όλο θέμα έχει να κάνει με την ικανότητα του παιδιού ή του ανθρώπου να αποδεχτεί εκείνα τα χαρακτηριστικά του εαυτού του που είναι αδύνατο να αλλάξουν, να εκμεταλλευτεί κατά το μάλλον ή το ήσσον όσα οι ιδιαιτερότητές του τού προσφέρουν και να ''πλασάρεται'' έξυπνα, εν ολίγοις ικανότητα για επικοινωνία, κοινωνικοποίηση. Ε αυτά μόνο με αυτοπεποίθηση και εγωισμό κατακτώνται.
Γι' αυτό, το τελευταίο που θα εννοούσα στις γραμμές που παράθεσες είναι η λύση του σκυμμένου κεφαλιού. Απλά, όχι και χαζογλύκες.


Τον έριξε, αφού είχαν βριστεί, όπως κάναν εδώ και αρκετό καιρό. Ήταν από τα παραδείγματα, που το να χτυπας μπουνιές μόνο λυτρωτικό δεν ήταν. Να πω την αλήθεια, δεν είμαι σίγουρη τι έπαιζε μεταξύ τους, απλά θυμάμαι πως τον κοροϊδεύαν καιρό κι αυτός το ανεχόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Παρεξήγησες. Το ότι με αηδιάζουν σάχλες αλά Patty, ''είσαι το πιο καλό παιδί του κόσμου και μη αλλάζεις για κανένα και μην ακούς κανένα και αξίζεις όσο τίποτα'' και όλα τα σχέτικα που γράφουν τα κοριτσάκια με ροζ μπογιά στο ημερολόγιό τους (στερεότυπο και κακό! για να το διορθώσω λίγο αν διορθώνεται, μ' αρέσει το ροζ:P), δε συνεπάγεται πως υποστηρίζω την ηττοπάθεια και τη μεμψιμοιρία ως ανταπάντηση στην υποτίμηση που πέφτει από τους γύρω.
Αφενός, όλοι, ως ένα βαθμό που ποικίλλει φυσικά, έχουμε και συμπλέγματα κατωτερότητας και όλους μας έχουν κοροϊδέψει, στα αστεία ή στα σοβαρά, οπότε μιλάμε για ''μάχες'' στις οποίες όλοι πάνω κάτω εμπλεκόμαστε, κι έτσι ρήσεις όπως ''είσαι τέλειος/α'' είναι υπεραπλουστευτικές, κατά βάθος δώρα άδωρα αφού δε προσφέρουν καμιά ουσιώδη λύση.

Couldn't agree more.

Αφετέρου, δεν είναι η διαφορετικότητα (όταν δε μιλάμε για περιπτώσεις ας το πω ιδιαίτερες) αφ' εαυτής αρνητική ή θετική. Μπορεί το να είμαι η μόνη ξερωγώ Ρουμάνα της τάξης, άμα το χρησιμοποιήσω έξυπνα και σωστά, να με ωθήσει μπροστύτερα από τους άλλους, μπορεί και να με καταρακώσει. Το όλο θέμα έχει να κάνει με την ικανότητα του παιδιού ή του ανθρώπου να αποδεχτεί εκείνα τα χαρακτηριστικά του εαυτού του που είναι αδύνατο να αλλάξουν, να εκμεταλλευτεί κατά το μάλλον ή το ήσσον όσα οι ιδιαιτερότητές του τού προσφέρουν και να ''πλασάρεται'' έξυπνα, εν ολίγοις ικανότητα για επικοινωνία, κοινωνικοποίηση. Ε αυτά μόνο με αυτοπεποίθηση και εγωισμό κατακτώνται.
Γι' αυτό, το τελευταίο που θα εννοούσα στις γραμμές που παράθεσες είναι η λύση του σκυμμένου κεφαλιού. Απλά, όχι και χαζογλύκες.

Το θέμα είναι πως η κάθε Ρουμάνα, και ο κάθε κλινικά παχύσαρκος, και ο κάθε Μουσουλμάνος, και ο κάθε γκέι, and so forth δεν μπορούνε να χρησιμοποιήσουν καμιά φορά, ούτε την ιδιαιτερότητά τους, ούτε τις κάποιες άλλες ικανότητές τους (όλοι έχουμε κάποιες, κι αυτές δεν προσδιορίζονται από τα φυσικά χαρακτηριστικά [συνήθως]), όσο κι αν αποδεχτούν τις φυσικές διαφορές τους.
Σε κάποιες περιπτώσεις, το σκυμμένο κεφάλι είναι η μόνη λύση για την διατήρηση της σωματικής σου ακεραιότητας-> Όταν ο άλλος είναι ΜΑΛΑΚΑΣ, και έχει τη δύναμη να το αποδείξει, δεν έχει σημασία η αυτοπεποίθησή σου. Είναι παράξενο, ναι, που πέφτει ξύλο επειδή "τον κοίταξε περίεργα".
Γενικά, έχεις ένα κάποιο (μεγάλο) δίκιο.

Και θέλω εδώ να εκφράσω την αηδία μου για τον ΜΜΜΜ... μιλιταριστή που άλλαξε το "ΑΜΕΑ", σε "ΑΜΕΙ", ναι, άτομα με ειδικές ικανότητες, άχρηστε, δείξε κι άλλο οίκτο!
Όχι, δεν έχουν ειδικές ικανότητες, έχουν ειδικές ανάγκες, και είναι ανάπηροι, το να τους αλλάζεις όνομα επειδή το "ειδικές ανάγκες" μπορεί να προσβάλλει τη κυρά Κατίνα, που ούτε καν έχει κάποια αναπηρία, και επειδή σου κάπνισε, είναι τουλάχιστον προσβλητικό.
Σαν να λες, "όχι, αυτό που έχεις δεν είναι ακμή, είναι η ικανότητα του προσώπου σου να γεμίζει μικρά σπυράκια!".
Τι παραπάνω ικανότητες έχει ο Steven Hawking; Είναι καλός φυσικός, βλέπεις κάτι άλλο; Άμα δεν ήταν σε αναπηρική καρέκλα, και δεν χρησιμοποιούσε αυτοσχέδιο υπολογιστή για να μιλάει, δεν θα ήταν καλός φυσικός;
Ή ο Lasker, θα ήταν καλύτερος παίκτης στο σκάκι και καλύτερος μαθηματικός άμα ήταν παράλυτος στα πόδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και θέλω εδώ να εκφράσω την αηδία μου για τον ΜΜΜΜ... μιλιταριστή που άλλαξε το "ΑΜΕΑ", σε "ΑΜΕΙ", ναι, άτομα με ειδικές ικανότητες, άχρηστε, δείξε κι άλλο οίκτο!

Καλά αυτό είναι top win όμως. Όποτε το ακούω μου ρχεται στο μυαλό

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εμένα πάλι το ΑΜΕΙ μου φέρνει στο μυαλό υπερήρωες για κάποιο λόγο, ή ξέρω 'γω ικανότητα να βγάζουν τα αυτιά τους και να τα αναγκάζουν να χορεύουν πάνω στο τραπέζι ή κάτι παρόμοιο.

Είναι εντελώς ηλίθιος όρος.

ΑΜΕΑ, γιατί έτσι μας/σας/τους αρέσει, αντικειμενικά και ρεαλιστικά.

Τα παιδιά δεν έχουν κακία απο μόνα τους,την "παίρνουν" απο τους γονείς που τα ανατρέφουν + είναι απόρροια απο το περιβάλλον που μεγαλώνουν(εκτός του οικογενειακού).

Άρα ΕΧΟΥΝ κακία. Και χαίρω πολύ, κανείς δεν γεννιέται κακός. :P

Μου είναι αδιάφορο ποιός και γιατί φταίει εφόσον το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει, και άλλωστε υπάρχουν παιδιά που μεγαλώνουν κάτω από τις ίδιες ενδοοικογενειακές και εξωοικογενειακές συνθήκες και αναπτύσσουν εντελώς διαφορετική συμπεριφορά.
Εφόσον ένα παιδί έχει αναπτύξει ανάρμοστη συμπεριφορά, και όταν λέω ανάρμοστη το ΕΝΝΟΩ (πχ στη γειτονιά μου ήταν ένα κορίτσι 15-16, πουταν***, που απειλούσε με ξύλο από τη ρωσομαφιόζικη παρέα της όποιο αγόρι/κορίτσι δεν έκανε αυτό που του έλεγε), η αλλαγή της συμπεριφοράς της οικογένειάς του προς αυτό δεν θα κάνει απολύτως τίποτα.


Και βλέπω σήμερα ότι τα μικρότερα παιδιά, δημοτικού/γυμνασίου, βγάζουν απίστευτη, και πολύ περισσότερη κακία από αυτά προηγούμενων χρόνων, και κακία που δεν περιορίζεται στο bullying και την κοροϊδία.

Και ειλικρινά βρίσκω εντελώς αναποτελεσματικές και ηλίθιες τις "μοντέρνες" παιδαγωγικές μεθόδους, που απαιτούν "ψυχολόγους στα σχολεία", και να αντιμετωπίζουν οι καθηγητές τους μαθητές "με το καλό" και να τους "δώσουν να καταλάβουν ότι κάνουν κακό". Το μόνο που έχει επιτευχθεί είναι να γερνούνε 10 χρόνια νωρίτερα οι καθηγητές (όχι όλοι), προσπαθώντας να "νουθετήσουν" άτομα που δεν καταλαβαίνουν από πολιτισμένους τρόπους.

Αηδίες των "προοδευτικών".

"Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος", λέει η λαϊκή σοφία, και βρίσκω το ρητό πολύ ρεαλιστικό.
Κανέναν δεν έβλαψε το ξύλο. Κι οι παππούδες μας τις έτρωγαν που και που (εάν έδιναν αφορμή), και υπήρξαν μια χαρά άνθρωποι, τόσο στα νιάτα τους, όσο και τώρα στα γεράματα.

Και σε κάποια κωλοπαιδάκια σήμερα αξίζει πολύ, μα πάρα πολύ ξύλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αηδίες των "προοδευτικών".

"Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος", λέει η λαϊκή σοφία, και βρίσκω το ρητό πολύ ρεαλιστικό.
Κανέναν δεν έβλαψε το ξύλο. Κι οι παππούδες μας τις έτρωγαν που και που (εάν έδιναν αφορμή), και υπήρξαν μια χαρά άνθρωποι, τόσο στα νιάτα τους, όσο και τώρα στα γεράματα.

Και σε κάποια κωλοπαιδάκια σήμερα αξίζει πολύ, μα πάρα πολύ ξύλο :)


γιαγιά μη με δείρεις που δεν ήπια όλο το γάλα μου... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
γιαγιά μη με δείρεις που δεν ήπια όλο το γάλα μου... :(
ΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ - εντελώς κρυάδα.


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ - εντελώς κρυάδα.



αχ συγγνώμη. έπαθα ντεζα βου με αυτά που έλεγες και μεταφέρθηκα πολλά χρόνια πίσω :(


υγ. γιαγιά;
πες μου ότι δεν μετενσαρκώθηκες για να με κατατρέξεις :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και εγω ρε παιδια τωρα στο λυκειο γνωρισα μια κοπελα και γιναμε κολλητοι και ειμαστε μια χαρα :) Αυτη λοιπον τα εχει με ενα παιδι εδω και 9 μηνες και εχει γινει χαμος επειδη στην ταξη υπαρχουν κατι μπακουρια& α@αμητοι και ετσι δημιουργουνται και προβληματα στην σχεση τους και την φιλια μας!!!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
υπαρχουν πολλοι μ@λ@κες!απλα μην δινεται σημασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοριν

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γεια σας!Κι εγω αντιμετωπίζω τν κοροϊδια στο σχολειο,οχι για την εξωτερικη μου εμφανιση αλλα για μια χαζομαρα που ειπα στο μαθημα και μου εχουν βγαλει παρατσουκλι.Μετα απο 1 χρονο παλι συνεχίζουν να με κοροϊδευουν..Δν τους δινω σημασια αλλα συνεχιζουν..Περναω απο μπροστα τους,με κοροϊδεύουν και με προσβαλουν ασχημα,δν τους δινω σημασια,ουτε τους κοιταω και παλι τα ιδια..Ολο το σχολειο με προσβαλει και μου φερεται ετσι...Δν αντεχω αλλο...Τι να κάνω?Πως να φερθώ?
Καθε μερα οταν γυρναω απο το σχολειο ειμαι χαλια..Βοηθήστε με..(Ειμαι 14 χροννων,β' γυμνασιου.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
κανε κατι που μπορει να τους ποναει!!!κι αυτες δεν μπορουν να ειναι τελειες!!!και το παραμικρο ελλατωμα τους καντο τεραστιο!!!αμα τους προσβαλεις σκληρα ισως σταματησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,285 μηνύματα.
Τόσο χοντρό ήταν αυτό που πέταξες στην τάξη και σε κοροιδεύουν ακόμα ;Εγώ πιστεύω πως κρύβεται κάτι άλλο πίσω απ' τη διάθεσή τους να σε χλευάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοριν

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν με κοροϊδευουν κοριτσια αλλα αγορια.Δεν νομιζω να φταιει κατι αλλο απλα ειπα μια λεξη τραυλίζοντας και ακομα μετα απο 1 χρονο συνεχιζουν.ακομα και τα αγορια της Α' γυμνασιου το εμαθαν και αυτα με κοροϊδευουν..Απο τοτε δεν τολμω να σηκωσω το χερι στην ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,285 μηνύματα.
Όλοι έχουμε κάνει κάποια βλακεία στην τάξη , αλλά δε μας φέρονται κι έτσι.Γι' αυτό το λόγο επιμένω σ' αυτό που είπα πριν.Σίγουρα δεν τους έχεις δώσει άλλη αφορμή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top