Κοροϊδία στο σχολείο

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μη μασάτε ρεεεεεε!! Ψηλά το κεφάλι !! ( " το σύνθημα μου " )... : )

Το πάνω ή το κάτω;


Btw, έλεος για τον τίτλο, άκου "κορόιδεμα".

Βασικά ισχύει αυτό που είπαν παραπάνω. Εάν δείξεις ότι σε νοιάζει και σε στεναχωρει ή σε ενοχλεί το πείραγμα, το συνεχίζουν. Αν δείξεις ότι αδιαφορείς, βαριούνται και το κόβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το πάνω ή το κάτω;


Btw, έλεος για τον τίτλο, άκου "κορόιδεμα".
:hehe:

Βασικά ισχύει αυτό που είπαν παραπάνω. Εάν δείξεις ότι σε νοιάζει και σε στεναχωρει ή σε ενοχλεί το πείραγμα, το συνεχίζουν. Αν δείξεις ότι αδιαφορείς, βαριούνται και το κόβουν.
Εδώ θα διαφωνήσω. Πιστεύω ο μόνος τρόπος να σταματήσουν είναι το "θύμα"να τους επιβληθεί.
Το μέσο επιβολής είναι της επιλογής του.(Ξύ-λο! Ξύ-λο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πόσο εκνευρίζομαι όταν βλέπω "παιδάκια" 8 και 9 χρονών να πειράζουν συνομίλικα ή μικρότερα... να τους παίρνουν το φαγητό , να τα βαράνε ..για ποικίλους λόγους. Τα παιδιά είναι πολύ σκληρά και αν συλλογιστεί κανείς : κρίση αξιών και κατάρρευση θεσμού οικογένειας και το ρόλο της διαπαιδαγώγησης να παίρνει η Λαμπίρη και τα απογευματινά τούρκικα (no offense) ... Το ντόμινο συνεχίζεται και στο γυμνάσιο όπου ξαφνικά "μεγαλώνουν" και βρίσκουν νέα θύματα.
Εγώ θυμάμαι Α γυμνασίου να με φωνάζουν το κλασσικό πλέον "φυτό" (γυαλιά,μαλλί αφάνα μπούκλα) και να απαντάω με το ΥΠΕΡΚΛΑΣΙΚΟ "εγώ τουλάχιστον δεν είμαι γλάστρα":clapup::clapup:... Στο λύκειο πιστεύω ηρεμούν τα πράγματα. (ισιώνεις την αφάνα, βάζεις φακούς επαφής ή πιο ωραία γυαλιά).

Όταν βλέπω τέτοια παιδιά, ειδικά τα κακομαθημένα καταλαβαίνω που οδεύουμε ως κοινωνία.

ps συμφωνώ με την θειο-τραγι! εγώ φώναζα τον αδερφό μου και τα φοβιζε χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JiMbOh

Νεοφερμένος

Ο JiMbOh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μην το λες Αναστασια. Δεν ειναι σημερινο φαινομενο η κριση αξιων. Παλια ηταν πολυ πιο σκληρα τα παιδια σε μικρη ηλικια. Εδω τα φτιαχνουν πλεον αγορακια και κοριτσακια 7-8 ετων, ενω την δεκαετια του 50-60 π.χ. δεν ηξεραν το ενα φυλο την υπαρξη του αλλου :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μην το λες Αναστασια. Δεν ειναι σημερινο φαινομενο η κριση αξιων. Παλια ηταν πολυ πιο σκληρα τα παιδια σε μικρη ηλικια. Εδω τα φτιαχνουν πλεον αγορακια και κοριτσακια 7-8 ετων, ενω την δεκαετια του 50-60 π.χ. δεν ηξεραν το ενα φυλο την υπαρξη του αλλου :).

Δεν μιλάω για αυτό όμως... Εννοώ αξίες όπως η φιλία, η ομαδικότητα, η συνεργασία... βλέπεις παιδάκια να έχουν κρυφές αντζέντες για το ποιους κάνουν φίλους ανάλογα με το τι θα κερδίσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Προσωπικα ξερω ενα παιδι που καθε μερα οταν ερχεται στο σχολειο και καθε φορα καποια παιδια τον κοροιδευουν και λενε διαφορα του στυλ κανε μπανιο χτενισου, παλι τα ιδια ρουχα φορας κλπ.Και η φαση ειναι οτι ο ενας απο αυτους ειναι ο ξαδερφος του!Σκεφτειτε πως αυτοι εχουν προβλημα και ειναι κατι low-life ατομα που το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να κοροιδευουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Προσωπικα ξερω ενα παιδι που καθε μερα οταν ερχεται στο σχολειο και καθε φορα καποια παιδια τον κοροιδευουν και λενε διαφορα του στυλ κανε μπανιο χτενισου, παλι τα ιδια ρουχα φορας κλπ.Και η φαση ειναι οτι ο ενας απο αυτους ειναι ο ξαδερφος του!Σκεφτειτε πως αυτοι εχουν προβλημα και ειναι κατι low-life ατομα που το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι να κοροιδευουν......

Ε για αυτό το κάνουν, τι άλλο να κάνουν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω το βρισκω (καλο σε γενικες γραμμες) να σε σχολιαζουν οτι και να λενε.Σε κανουν πιο "δημοφιλη".Εισαι κατι σαν το επικεντρο της ζωης τους:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγω το βρισκω (καλο σε γενικες γραμμες) να σε σχολιαζουν οτι και να λενε.Σε κανουν πιο "δημοφιλη".Εισαι κατι σαν το επικεντρο της ζωης τους:hmm:
Ποιος θα ήθελε να είναι το επίκεντρο της ζωής τέτοιων ατόμων;:worry:
Βαρετό ακούγεται και ανούσιο.
Όπως είναι και συνήθως αυτοί που κοροιδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Θελω να πω οτι αυτοι οι ανθρωποι θα μιλανε για εσενα τοσο συχνα με αποτελεσμα ο σκοπος τους να ειναι να ασχολουνται μαζι σου συνεχως.Και εξαλου το χειροτερο απο το να σε σχολιαζουν ειναι να μην σε σχολιαζουν καθολου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Θελω να πω οτι αυτοι οι ανθρωποι θα ασχολουνται μαζι σου τοσο συχνα με αποτελεσμα ο σκοπος τους να ειναι να ασχολουνται μαζι σου συνεχως.Και εξαλου το χειροτερο απο το να σε σχολιαζουν ειναι να μην σε σχολιαζουν καθολου :D

δεν νομίζω... το ενδεχόμενο για κάποιον να έχει την ησυχία του ;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Κοιτα κατι τυποι ανθρωπων σαν αυτους θα υπαρχουν παντα.Απλως μην ασχολεισαι και αγνοησε την υπαρξη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εδώ θα διαφωνήσω. Πιστεύω ο μόνος τρόπος να σταματήσουν είναι το "θύμα"να τους επιβληθεί.
Το μέσο επιβολής είναι της επιλογής του.(Ξύ-λο! Ξύ-λο!)

Βασικά αυτό εξαρτάται από το άτομο που ενοχλεί αλλά και από το άτομο που ενοχλείται. Στο σχολείο μου πχ, οι τύποι που πειράζουν άλλα άτομα, είναι κάτι ντερέκια παχύδερμα που τα φοβούνται μέχρι και οι καθηγητές. Ε, σε αυτή την περίπτωση, δεν θα εφαρμοζα το ξύλο για παραδειγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
σπαστους τα μουτρα αγορι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Βασικά υπάρχουν κάτι άτομα που προκειμένου να το παίξουν μάγκες θα σε βρίσουν μπροστά στους φίλους-συμμαθητές σου!Η γνώμη μου είναι(επειδή μου έχει συμβεί και εμένα να με κοροϊδέψουν) ότι το κάνουν για να τραβήξουν την προσοχή, να γίνουν το επίκεντρο! Προσωπικά δεν τους αφήνω να το συνεχίσουν αν και ξέρω πως εάν ασχοληθείς και δείξεις ότι σε ενοχλεί η συμπεριφορά τους θα το συνεχίσουν...Τέσπα...πιστεύω πως όλο αυτό προέρχεται από κομπλεξικά άτομα που προσπαθούν να βγάλουν προβληματικούς άλλους ανθρώπους! Παιδιά είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα...εγώ κάθομαι και στεναχωριέμαι για όλες τις χαζομάρες που μου λένε, άσχετα από το εάν προσπαθώ να το παίξω σκληρή!just keep going!!!ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ!!!!!!!!!!!

Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup:Σιγά μην κάτσω να αχοληθώ με αυτά τα ανώριμα κομπλεξικά!!
Μουαχαχάααα! Δεν με ξέρουν καλά εμένα :devil: :D

όπως λέμε :

χαμογέλα κάνει τους άλλους να ανυσηχούν....;)

ή : Το γέλιο σκοτώνει τους εχθρούς μας :D
Για αυτό χαμογελάτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγω το βρισκω (καλο σε γενικες γραμμες) να σε σχολιαζουν οτι και να λενε.Σε κανουν πιο "δημοφιλη".Εισαι κατι σαν το επικεντρο της ζωης τους:hmm:

Μαλακίες. Άμα σε σχολιάζουν επειδή έχεις επιτηδευμένο στυλάκι ή γιατί έκανες κάτι στα πλαίσια του σχολείου και όχι μόνο, ίσως να είναι καλό ας πούμε. Εννοώ να σε ψιλοζηλευουν κι ετσι. Κουτσομπολιο.
Αν όμως σε κοροιδεύουν για το γεγονος οτι φορας τα ιδια ρουχα καθε μερα, οπως προαναφερηθηκε, ή δε λούζεσαι, ή έχεις πάρει το μισό σχολείο και τέτοια, τότε μόνο καλό δεν είναι.
Εσύ μάλλον εννοείς το πρώτο που λέω. Το να σε κουτσομπολεύουν για μικροπράγματα δεν είναι κακό, ok.


Btw, συνήθως (τουλάχιστον από αυτά που παρατηρώ εγώ), η ενδοσχολική βία (ψυχική ή και σωματική), δεν ασκείται από ένα άτομο, αλλά από παρέες συνήθως. Να ένας ακόμη λόγος που δεν συνιστώ το ξύλο. Εκτός βέβαια αν έχεις και εσύ παρέα και πλακωθείτε ομαδικως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Είμαι της άποψης,ότι συνήθως στις περιπτώσεις όπου ένα παιδί περιθωριοποιείται και αποτελεί αντικείμενο χλευασμού σ'ένα σχολικό περιβάλλον,συνήθως αυτό έχει,ή αποκτά στη συνέχεια,κάποιο "θέμα" και όχι τα παιδιά που το κοροϊδεύουν.Δε δικαιολογώ,ούτε βρίσκω θεμιτό σε καμία περίπτωση τον στιγματισμό και τις κοροϊδίες,μπορώ όμως να τις κατανοήσω.Είτε instinctively,είτε βάσει των ανταγωνιστικών προτύπων της κοινωνίας (θα έλεγα πρόκειται για μείξη και των δύο),τείνουμε να βλέπουμε εχθρικά αυτό που μας ξενίζει,το διαφορετικό.Αυτό συμβαίνει πρακτικά σε όλους.Still,σχεδόν όλοι είμαστε "διαφορετικοί" σε μια τάξη:κάποιος είναι καλός μαθητής,κάποιος είναι too short,κάποιος too fat,κάποιος fails at sports,κάποιος είναι υπερβολικά ντροπαλός,κάποιος έχει διαφορετικό χρώμα δέρματος κλπ.Γενικότερα όμως,αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απ'αυτά που μας χωρίζουν.Sure,στην αρχή ο noob στο ποδόσφαιρο ή ο αλλοδαπός ή ο χοντρός μαθητής κλπ ίσως να βιώσουν κάποια exclusion,συνήθως όμως καταφέρνουν γρήγορα να γίνουν fully integrated,δηλαδή να το ξεπεράσουν.Θεωρώ απίστευτα υπεραπλουστευτικό το "με κοροϊδεύουν στο σχολείο επειδή είμαι ο καλός μαθητής" ή "με κοροϊδεύουν στο σχολείο επειδή έχω σιδεράκια" κλπ.Απ'όσα παιδιά έχω γνωρίσει με κάποιο χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να θεωρηθεί "ιδιαίτερο" και να αποτελέσει set back για την κοινωνικοποίησή τους,η πλειοψηφία είχαν φυσιολογικές σχέσεις.Μηδενός εξαιρουμένου,όσα παιδιά έχω γνωρίσει να είναι απομονωμένα και θύματα χλευασμού,όλα ήταν "ιδιαίτερες περιπτώσεις",με πολύ διαφορετικό attitude απ'τα υπόλοιπα παιδιά,σε βαθμό προβληματικό.Τα ίδια είχαν πρόβλημα επικοινωνίας,το οποίο φυσικά εντείνεται με την αντιμετώπιση που δέχονται απ'τον σχολικό περίγυρο.Γι'αυτό και εν τέλει άτομα με troubled σχολικά χρόνια,υφιστάμενα χρόνιο bullying συχνά καταλήγουν με πολλά προβλήματα και κόμπλεξ που δεν καταφέρνουν ποτέ να ξεπεράσουν στη μετέπειτα πορεία τους (μην ξεχνάμε άλλωστε ότι και τα παιδιά στα shootings σε διάφορα σχολεία,όπως π.χ. στο Columbine,ήταν τέτοιες ακραίες περιπτώσεις),ενώ εν αντιθέσει τα υπόλοιπα παιδιά,οι "θύτες" συνήθως ωριμάζουν στη συνέχεια και ξεπερνάνε αυτή την "jerk" φάση της ζωής τους (με εξαίρεση ακραίες περιπτώσεις σωματικής βίας,συμμοριών,κλοπών κλπ).Φυσικά,εννοείται και δεν επικροτώ,ούτε καν θεωρώ ανεκτή αυτή τη στάση της κοροϊδίας προς τα παιδιά με αυτό το "πολύ ιδιαιίτερο" attitude.Απλά κατανοώ ότι ένα μικρό παιδί δεν έχει την ωριμότητα να καταλάβει ότι είναι μεγάλη μαλακία να κοροϊδεύει τον weird συμμαθητή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
κομπλεξικοι, κομπλεξικοι... ΚΟΜΠΕΞΙΚΟΙ!
Τα ατομα αυτα που κοροιδευουν απλως εχουν προβληματα και θελουν να νιωσουν καλυτερα κανοντας τους αλλους να νιωθουν ασχημα.
Το θεμα βασικα ειναι πως θα το χειριστεις ΕΣΥ.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους στειλεις αδιαβαστους (αν τους εχεις αγνοησει και συνεχιζουν. Πες τους αυτο που εχεις στο μυαλο σου, αυτο που πιστευεις για αυτους. Λες ενα "τα απωθημενα σου βγαλτα αλλου" "θες να αποδειξεις κατι?" και ξεμπερδευεις...
στην τελικα μια δυο τρεις θα σταματησουν ακομη και αν ειναι βασιμα αυτα που λενε..

και κατι ακομα:
μην αφηνεις τους αλλους να νομιζουν οτι δεν αντιδρας, οτι επειδη δεν δημιουργεις φασαριες δεν μπορεις να αμυνθεις κιολας, ειτε αυτοι ειναι συμμαθητες ειτε καθηγητες ειτε οτιδηποτε αλλο, δειξ' τους οτι εχεις ορια και μετα θα σε χουν στα οπα οπα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψηλά το κεφάλι

Νεοφερμένος

Ο μανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
2-3 μπουνιές τους ρίχνεις , τρως και εσυ καμιά και δεν σου ξανακάνει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bone1993

Νεοφερμένος

Ο bone1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κατι. Στο σχολείο με φωνάζουν με διάφορους μειωτικούς χαρακτηρισμούς, όπως σκιάχτρο, κοκαλιάρη, σάκο με κόκαλα, μακαρόνι, σκουπόξυλο, υπανάπτυκτο κτλ. Και όλα αυτά με βάρος 68 κιλά και ύψος 1.74. Να αρχίσω να τα παίρνω στα σοβαρά ή να τους γράψω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top