Κοροϊδία στο σχολείο

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,289 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κατι. Στο σχολείο με φωνάζουν με διάφορους μειωτικούς χαρακτηρισμού, όπως σκιάχτρο, κοκαλιάρη, σάκο με κόκαλα, μακαρόνι, σκουπόξυλο, υπανάπτυκτο κτλ. Και όλα αυτά με βάρος 68 κιλά και ύψος 1.74. Να αρχίσω να τα παίρνω στα σοβαρά ή να τους γράψω?

1)Αν στο λένε φίλοι μην το παίρνεις στα σοβαρά , για πλάκα θα το λένε.Αν πάλι είναι άκυροι , τότε ίσως το λένε κοροιδευτικά.
2)Άστα τα κιλά και το ύψος.Πηγαινε κοιτάξου στον καθρέφτη και δες αν εσύ είσαι ικανοποιημένος με το σώμα σου.
3) Σημασία έχει να σ αρέσει εσένα ο εαυτός σου.Έτσι μπορείς και να τον υποστηρίξεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μην ανυσηχεις φιλε κοκαλο ( bone) το βαρος σου μια χαρα ειναι,εισαι λιγο πιο αδυνατος απο μενα αλλα παλι δεν πρεπει να εχεις προβλημα. Αμα σου τα πρηζουν αυτοι που σε λενε κοκαλιαρη, τι να κανεις μετα, λεγε τους μπουληδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κατι. Στο σχολείο με φωνάζουν με διάφορους μειωτικούς χαρακτηρισμούς, όπως σκιάχτρο, κοκαλιάρη, σάκο με κόκαλα, μακαρόνι, σκουπόξυλο, υπανάπτυκτο κτλ. Και όλα αυτά με βάρος 68 κιλά και ύψος 1.74. Να αρχίσω να τα παίρνω στα σοβαρά ή να τους γράψω?

Να τους γραψεις φυσικα,θελει και ρωτημα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Η κοροιδια στο σχολειο υπηρχε και θα υπαρχει, δυστυχως.
Το οτι εισαι αδυνατος,χοντρος κτλ δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα γινεις στοχος. Σημασια εχει ο σεβασμος των αλλων.
Το οτι ο οποιοσδηποτε εχει το θρασος να μειωσει τον αλλον μπροστα του σημαινει οτι δεν τον σεβεται και εκει ειναι το προβλημα. Αρα για να σταματησει η κοροιδια δεν χρειαζεται καποιος να παχυνει, αδυνατισει κτλ αλλα να αλλαξει στασει προς τους αλλους η προς τον ιδιο του τον εαυτο.

Το ξυλο και η αντιδραση με βρισιες θα κανει τα πραγματα χειροτερα και σιγουρα δεν θα σταματησει ο χλευασμος. Υπαρχει γενικα ολο αυτο στο σχολειο μου, οχι σε πολυ μεγαλο βαθμο αλλα υπαρχει. Ξερω παιδια που το κανουν, δεν ειναι κωλοπαιδα οπως θα τους χαρακτηριζε κανεις ειναι απλα ανωριμοι και δεν καταλαβαινουν τις επιπτωσεις που εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Είμαι της άποψης,ότι συνήθως στις περιπτώσεις όπου ένα παιδί περιθωριοποιείται και αποτελεί αντικείμενο χλευασμού σ'ένα σχολικό περιβάλλον,συνήθως αυτό έχει,ή αποκτά στη συνέχεια,κάποιο "θέμα" και όχι τα παιδιά που το κοροϊδεύουν.
Δε δικαιολογώ,ούτε βρίσκω θεμιτό σε καμία περίπτωση τον στιγματισμό και τις κοροϊδίες,μπορώ όμως να τις κατανοήσω.Είτε instinctively,είτε βάσει των ανταγωνιστικών προτύπων της κοινωνίας (θα έλεγα πρόκειται για μείξη και των δύο),τείνουμε να βλέπουμε εχθρικά αυτό που μας ξενίζει,το διαφορετικό.Αυτό συμβαίνει πρακτικά σε όλους.Still,σχεδόν όλοι είμαστε "διαφορετικοί" σε μια τάξη:κάποιος είναι καλός μαθητής,κάποιος είναι too short,κάποιος too fat,κάποιος fails at sports,κάποιος είναι υπερβολικά ντροπαλός,κάποιος έχει διαφορετικό χρώμα δέρματος κλπ.Γενικότερα όμως,αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απ'αυτά που μας χωρίζουν.Sure,στην αρχή ο noob στο ποδόσφαιρο ή ο αλλοδαπός ή ο χοντρός μαθητής κλπ ίσως να βιώσουν κάποια exclusion,συνήθως όμως καταφέρνουν γρήγορα να γίνουν fully integrated,δηλαδή να το ξεπεράσουν.Θεωρώ απίστευτα υπεραπλουστευτικό το "με κοροϊδεύουν στο σχολείο επειδή είμαι ο καλός μαθητής" ή "με κοροϊδεύουν στο σχολείο επειδή έχω σιδεράκια" κλπ.Απ'όσα παιδιά έχω γνωρίσει με κάποιο χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να θεωρηθεί "ιδιαίτερο" και να αποτελέσει set back για την κοινωνικοποίησή τους,η πλειοψηφία είχαν φυσιολογικές σχέσεις.Μηδενός εξαιρουμένου,όσα παιδιά έχω γνωρίσει να είναι απομονωμένα και θύματα χλευασμού,όλα ήταν "ιδιαίτερες περιπτώσεις",με πολύ διαφορετικό attitude απ'τα υπόλοιπα παιδιά,σε βαθμό προβληματικό.Τα ίδια είχαν πρόβλημα επικοινωνίας,το οποίο φυσικά εντείνεται με την αντιμετώπιση που δέχονται απ'τον σχολικό περίγυρο.Γι'αυτό και εν τέλει άτομα με troubled σχολικά χρόνια,υφιστάμενα χρόνιο bullying συχνά καταλήγουν με πολλά προβλήματα και κόμπλεξ που δεν καταφέρνουν ποτέ να ξεπεράσουν στη μετέπειτα πορεία τους (μην ξεχνάμε άλλωστε ότι και τα παιδιά στα shootings σε διάφορα σχολεία,όπως π.χ. στο Columbine,ήταν τέτοιες ακραίες περιπτώσεις),ενώ εν αντιθέσει τα υπόλοιπα παιδιά,οι "θύτες" συνήθως ωριμάζουν στη συνέχεια και ξεπερνάνε αυτή την "jerk" φάση της ζωής τους (με εξαίρεση ακραίες περιπτώσεις σωματικής βίας,συμμοριών,κλοπών κλπ).Φυσικά,εννοείται και δεν επικροτώ,ούτε καν θεωρώ ανεκτή αυτή τη στάση της κοροϊδίας προς τα παιδιά με αυτό το "πολύ ιδιαιίτερο" attitude.Απλά κατανοώ ότι ένα μικρό παιδί δεν έχει την ωριμότητα να καταλάβει ότι είναι μεγάλη μαλακία να κοροϊδεύει τον weird συμμαθητή του.

αυτό εξαρτάται και σε τι άτομα θα πέσεις και απο το αν θα είσαι η μύγα μέσα στο γάλα αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κατι. Στο σχολείο με φωνάζουν με διάφορους μειωτικούς χαρακτηρισμούς, όπως σκιάχτρο, κοκαλιάρη, σάκο με κόκαλα, μακαρόνι, σκουπόξυλο, υπανάπτυκτο κτλ. Και όλα αυτά με βάρος 68 κιλά και ύψος 1.74. Να αρχίσω να τα παίρνω στα σοβαρά ή να τους γράψω?
Γράφ'τους στα.... παλιά σου τα παπούτσια. Αυτοί έχουν το πρόβλημα και βγάζουν τις ανασφάλειες τους πάνω σου. Άσε που είναι πολύ πιθανό απλά να ζηλεύουνε. Στο δικό μου το σχολείο ένας από τους πιο ωραίους, κατά κοινή παραδοχή, είναι πάααρα πολύ λεπτός και όμως αρέσει στις κοπέλες, γι'αυτό των κοροϊδεύουν οι κομπλεξικοί συμμαθητές μου.:P
Εμένα με καίει το εξής θέμα: Υπάρχουν κάποιοι από τους προαναφερθέντες κομπλεξικούς που κοροϊδεύουν τις αρβύλες μου με σχόλια του τύπου "Που πας με την αρβύλα,σα λιμενεργάτης είσαι,βάλε καμια γόβα να γίνεις γυναίκα"κλπ.Μα πείτε μου,πού ακούστηκε άνθρωπος να μην του αρέσει ο συνδυασμός φορέματος με αρβύλες και γενικότερα οι αρβύλες? Έχω αρχίσει να ανησυχώ σοβαρά για την αισθητική τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εμενα με κοροιδευαν απο την πρωτη δημοτικου μεχρι περσι.Φετος αλλαξα σχολειο (οχι για αυτους) και ευτυχως τωρα δεν υπαρχει κανεις που να με κοροιδευει.Παντως τα καταφεραν.:mad:Οσο και εαν προσπαθω δεν εχω καταφερει να το ξεπερασω ακομα.Μου εχουν κατεβασει πολυ την αυτοπεποιθηση και μου εχουν δημιουργησει ανασφαλια.Βασικα χαμηλη αυτοπεποιθηση ειχα παντα αλλα με τα σχολια κατεβηκε κι αλλο.Στην αρχη οταν πρωτοπηγα σε αλλο σχολειο φοβομουνα παρα πολυ μην με σχολιαζουν και εκει.Προσπαθω να σκεφτω οτι ειναι κομπλεξικα ατομα και οτι και να λενε δεν ισχυει αλλα ακομα στεναχωριεμαι και θυμωνω για ολα αυτα που μου εχουν κανει και μου εχουν πει τοσα χρονια.Τι να κανω?Αμα εχετε καμια ιδεα πειτε την μηπως καταφερω επιτελους να τα ξεπερασω ολα.Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,289 μηνύματα.
Δυστυχώς τα παιδικά τραύματα είναι αδύνατον να απαληφθούν εντελώς.Μπορεί να λέμε ότι ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός αλλά ακόμα κι όταν γίνεσαι ενήλικος και περνάνε τα χρόνια , σου έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα στην ψυχή.Γι' αυτό και πολλές φορές αποδίδουμε συμπεριφορές ενηλίκων σε προβλήματα της παιδικής τους ηλικίας.

Αυτά τα άτομα που σε κορόιδευαν στο παλιό στου σχολείο ,όπως λες , σε έκαναν να έχεις χαμηλή αυτοπεποίθηση , ανασφάλεια..και εγώ θα προσθέσω ότι σε έκαναν να έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση.Κατά ένα τρόπο πίστευες τα λεγόμενα τους και αυτό σε έκανε να νιώθεις ανασφαλής.Ήθελες να σταματήσουν να σου το κάνουν αυτό.Απ' αυτό καταλαβαίνω ότι κι εσύ πίστευες τα σχόλια τους , θεωρούσες ότι έχουν δίκιο και ίσως ότι έπρεπε να κάνεις κάτι για να το αλλάξεις.(Όχι την κατάσταση ,αλλά το λόγο που σε χλεύαζαν).Γι' αυτό κι όταν πήγες στο καινούργιο σου σχολείο φοβόσουν μη σε κοροιδέψουν..πιθανόν για τον ίδιο λόγο !Ψάξου λίγο μέσα σου.Αυτά τα άτομα σε κορόιδευαν για κάποιο σοβαρό λόγο?Πιστεύεις ότι ήταν καλύτεροι από σένα?..Εγώ πιστεύω ότι δεν εκτιμάς τον εαυτό σου όσο θα έπρεπε.Άφηνες τα σχόλια τους να σε πάρουν από κάτω χωρίς να σκεφτείς αν αξίζει να τους αφήνεις να σου φέρονται έτσι.Αν πίστευες στον εαυτό σου θα είχες αυτοπεποίθηση και το θάρρος να τους την πεις.Μην ξεχνάς ότι τον εαυτό σου τον διαμορφώνεις όπως θες εσύ , όπως σ' αρέσει εσένα και η γνώμη των άλλων έρχεται σε 2η μοίρα , αν όχι και σε καμία.Στην τελική γιατί κάνεις αναδρομή στο παρελθόν τώρα?Είσαι σ' ένα νέο σχολείο , με καινούργια παιδιά ,καινούργιες παρέες ,χωρίς αυτά τα κομπλεξικά άτομα που σε κορόιδευαν για να περάσει η ώρα τους.Έχε στο νου σου τους φίλους σου , την τωρινή ζωή σου , τους στόχους σου για το μέλλον κι άσε τα παλιά.

Φιλικά :)

ΥΓ : Πάντως η αυτοπεποίθηση είναι δυνατόν να αλλάξει σε έναν άνθρωπο.Να 'σαι σίγουρη γι αυτό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,989 μηνύματα.
Εμένα ένα παιδί στο δημοτικό μου είχε βγάλει την πίστη. Πρέπει να ήμουν πέμπτη ή έκτη δημοτικού και εκείνος πρέπει να πήγαινε γυμνάσιο. Βασικά με πείραζε κοροϊδεύοντας με ενοχλητικά. Μια μέρα ύστερα από το πολύ καψώνι, όταν ήρθε και η μητέρα μου κοντά, του μίλησε και εκείνος έκλασε μέντες. Από τότε δεν με ξαναπείραξε αυτός. Στην συνέχεια άλλαξα και σχολείο στο γυμνάσιο-λύκειο. Πάντως μια φορά ένας συμμαθητής μου με είπε "φυτό" και έφαγε χαστούκι. :P Και οι κοπέλες δεν πήγαιναν πίσω. Άλλες ψωνισμένες και αυτές. Την μαλακία και το ηλίθιο χαχανητό πρώτες. Κάποια φορά θυμάμαι να τους την είπα άγρια με φρασεολόγιο ανάλογο. Από τότε δεν με ξαναενόχλησαν. Μπορεί να ήμουν πάντα από τους καλούς μαθητές της τάξης (18 και άνω) αλλά πάντα κατείχα (ακόμη και σήμερα) έναν σεβασμό από τους συμμαθητές μου. Μπορεί να γελούσαν κάποιες φορές αλλά πάντα ήξεραν την αξία μου, σαν άνθρωπο. Όσοι γέλασαν μαζί μου, τώρα γελάνε με τα χάλια τους...αφού η πορεία τους ήταν γνησίως φθίνουσα εκθετική! :lol: :lol: Tι να πεις. Παιδικές ανωριμότητες. Με ελάχιστα άτομα από όλους αυτούς έχω κρατήσει επαφή ακόμη.

Ανεξάρτητα από όλα αυτά, έχω περάσει και πολύ όμορφες στιγμές που τις αναπολώ και μου λείπουν. :cry_x: Θέλω να ξαναγίνω έφηβος, μόνο και μόνο για τις ανεπανάληπτες και αθώες μαλακίες που κάναμε. Βλέπετε ήμασταν η γενιά χωρίς facebook. Αρκούμασταν με ένα ξερό playstation και πολύ έξω...χαχανητά και μαλακίες. Αχχχχ αθάνατο 2000-2005 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εχεις δικιο νικο σ αυτο,οσο σε βλεπουν οτι δεν αντιδρας τοσο σε κοροιδευουν,αν αγριεψεις καμια μερα το βουλωνουν μια για παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
οταν σε κοροιδευουν δν εχει συζητησεις κλπ...εχεις 3 επιλογες

1ον..του σπας τα μουτρα και ας σε διωξουν απο το σχολειο
2ον..τον πλακωνεις και ασ διωξουν απο το σχολειο
3ον..αν σε πειραζει ολοκληρη παρεα εχεις 2 επιλογες...τους αγνοεις(επειδη ειναι πολλοι)
ή πλακωνεις τον πιο μαγκα της παρεας τους

υπαρχει και μια κρυφη 4ι επιλογη οπου ειτε τους αγνοεις ειτε τους κανεις φιλους..εγω υποστηριζω τις πρωτες 2

ΑΝ Βεβαια το κανουν για πλακα 2-3 φορες δν κανεις τπτ..εδω λεμε αν το κανουν συνεχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Καλά εγώ τί είχα τραβήξει στο δημοτικό από μια ανώμαλη ...δασκαλοπαίδι και νόμιζε ότι όλο το σχολείο της άνηκε...τη βοήθησα να ισορροπήσει όμως ...μιλάμε για ποοοοολύ ξύλο !!!
τί διάλογος και πολιτισμένες συζητήσεις ? κάθε μέρα στο γραφείο καθηγητών ήμασταν...μαλλιοτράβηγμα , κεφάλια σε γλάστρες , βιβλία να πετάγονται πέρα δώθε , χαστούκια , δαγκωνιές ...ΑΓΡΙΟ ΞΥΛΟ ...το επίπεδο στον πάτο ..έ πια ...μα ρε παιδιά παίζαμε όλα τα κορίτσια της τάξης παίζαμε βασίλισσα πριγκήπισσα και δούλες και πάντα ήθελε να ήμουν εγώ η υπηρέτρια...για να χαλαρώσουμε λίγο ..περιττό να ομολογήσω ότι στηντετάρτη δημοτικού το μετάνιωσε - ίσως να της είπε τίποτα και η μάνα της που τη είχαμε διασύρει σε όλο το γραφείο - και αναζήτησε την παρέα μου ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ!~!!!!όπότε για να δώσω και μια χρήσιμη δυμβουλή σε όσους ταλαιπωρούνται από ηλίθιους...ΞΥΛΟ ΠΑΙΔΙΑ , κι αν δε μπορείτε εσείς οι ίδιοι φέρ'τε γονείς ...κι αυτό αποδίδει !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Καλά εγώ τί είχα τραβήξει στο δημοτικό από μια ανώμαλη ...δασκαλοπαίδι και νόμιζε ότι όλο το σχολείο της άνηκε...τη βοήθησα να ισορροπήσει όμως ...μιλάμε για ποοοοολύ ξύλο !!!
τί διάλογος και πολιτισμένες συζητήσεις ? κάθε μέρα στο γραφείο καθηγητών ήμασταν...μαλλιοτράβηγμα , κεφάλια σε γλάστρες , βιβλία να πετάγονται πέρα δώθε , χαστούκια , δαγκωνιές ...ΑΓΡΙΟ ΞΥΛΟ ...το επίπεδο στον πάτο ..έ πια ...μα ρε παιδιά παίζαμε όλα τα κορίτσια της τάξης παίζαμε βασίλισσα πριγκήπισσα και δούλες και πάντα ήθελε να ήμουν εγώ η υπηρέτρια...για να χαλαρώσουμε λίγο ..περιττό να ομολογήσω ότι στηντετάρτη δημοτικού το μετάνιωσε - ίσως να της είπε τίποτα και η μάνα της που τη είχαμε διασύρει σε όλο το γραφείο - και αναζήτησε την παρέα μου ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ!~!!!!όπότε για να δώσω και μια χρήσιμη δυμβουλή σε όσους ταλαιπωρούνται από ηλίθιους...ΞΥΛΟ ΠΑΙΔΙΑ , κι αν δε μπορείτε εσείς οι ίδιοι φέρ'τε γονείς ...κι αυτό αποδίδει !!! :)
χαχαχαχ και εγώ θυμάμαι όταν ήμουν 1η δημοτικού και με κορόιδευαν κάτι αγόρια συμμαθητές μου(δε θυμάμαι γιατί) έπεφτε πολύ ξύλο! Μάλιστα όταν είχε έρθει η μαμά μου στο σχολείο να ρωτήσει ,η δασκάλα της έκανε παράπονο ότι χτυπάω τα αγόρια! Η μάνα μου φοβήθηκε σου λέει τι διεστραμμένο μυαλό είναι η κόρη μου στο σπίτι είναι παναγίτσα στόμα έχει και μιλιά δεν έχει και στο σχολείο γίνεται αγρίμι:hmm: Τέλως πάντως αυτά έγιναν μόνο στην 1η δημοτικού, μετά σα να ηρέμησαν τα πράγματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
. Πάντως μια φορά ένας συμμαθητής μου με είπε "φυτό" και έφαγε χαστούκι.
συγγνώμη για το οφ τοπικ αλλα πργματικα...ειναι ιδεα μου η αυτο το φορουμ ειναι λιγακι θερμοκηπιο(πολλα φυτα μαζευτηκαμε) ??:P

ον τοπικ τώρα...εμένα στην τρίτη δημοτικού ένα αγόρι με φώναζε δορυφορική κεραία (ακόμα δεν ξέρω το γιατί) και μια μέρα νευρίασα και του έχωσα μια κλωτσιά στο σαγόνι..ε είχαμε αίματα, ιστορίες...μας πήγαν στο γραφείο...(υποτιθεται πως) συμφιλιωθήκαμε (βλακείες των δασκάλων) και στο επόμενο διάλειμμα άρχισε πάλι να λέει τα δικά του..και έτσι όπως καθόμασταν στις κερκίδες τον έσπρωξα και κουτρουβάλησε με το κεφάλι σε όλες τις κερκιδες(δεν το είχα προσχεδιασει)... μας πήγαν στο γραφείο της διευθύντριας (η οποία ήταν η μανα μου:redface:) και μας μάλωσε και είπε ότι θα μας γράψει στο ποινολόγιο αν δεν συμμορφωθούμε και ότι θα μας χαλάσει τη διαγωγή...ε παιδιά με έπιασε τότε ένα υστερικό γέλιο γιατί ήξερα ότι αυτά με το πινολόγιο και τη διαγωγή ήταν μπαρούφες δικές της για να τρομάζει τα παιδάκια...αλλα το αγοράκι ψιλοτρόμαξε (μικρά ήμασταν μωρε) και το εκοψε μετα...(πρέπει να φοβήθηκε και λίγο επειδή η μάνα μου ήταν διευθύντρια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,989 μηνύματα.
όταν ο έρωτας ξυπνάει από το δημοτικό...3v@Ki :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,989 μηνύματα.
ότι μπορεί να είχε κάψει προεφηβική φλάτζα το αγοράκι μαζί σου...:D
απλά δεν ήταν σε θέση να στο πει και γι' αυτό σε πείραζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
ότι μπορεί να είχε κάψει προεφηβική φλάτζα το αγοράκι μαζί σου...:D
απλά δεν ήταν σε θέση να στο πει και γι' αυτό σε πείραζε
χαχαχαχαχαχα....προεφηβική φλάτζα λέει...χαχαχαχα....θεικό....:clapup::clapup:
ναι και το πιο ερωτικό που βρηκε να πει ήταν το "δορυφορική κεραία":whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
οταν σε κοροιδευουν δν εχει συζητησεις κλπ...εχεις 3 επιλογες

1ον..του σπας τα μουτρα και ας σε διωξουν απο το σχολειο
2ον..τον πλακωνεις και ασ διωξουν απο το σχολειο
3ον..αν σε πειραζει ολοκληρη παρεα εχεις 2 επιλογες...τους αγνοεις(επειδη ειναι πολλοι)
ή πλακωνεις τον πιο μαγκα της παρεας τους

υπαρχει και μια κρυφη 4ι επιλογη οπου ειτε τους αγνοεις ειτε τους κανεις φιλους..εγω υποστηριζω τις πρωτες 2

ΑΝ Βεβαια το κανουν για πλακα 2-3 φορες δν κανεις τπτ..εδω λεμε αν το κανουν συνεχεια

Και οι τρεις επιλογες σου ειναι το ξυλο. Γιατι δεν ελεγες μονο μια, το ιδιο εκανε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
για να δωσω εμφαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top