Και τώρα που τελειώσαμε.......

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
πρέπει να μου απαντήσεις σοβαρά γιατί όντως δεν ξέρω..
και μετά θα λέω οτι τα βιβλία μας είναι τα συγγράμματα.

και κάτι άλλο..αν αυτά είναι τα συγγράμματα τότε τι δουλειά
εχουν τα ΠΑΣΠ και ΔΑΠ-ΝΔΦΚ να βοηθάνε τους φοιτητές με συγγράμματα?
πως δηλαδή τους βοηθάνε? είναι και συγγραφείς βιβλίων?

:lol2:
οι παραταξεις δεν ασχολουνται με βιβλια.
η δαπ βοηθα τους φοιτητες με παλιες σημειωσεις που δεν ειναι αναρτημενες και παλια θεματα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
οι παραταξεις δεν ασχολουνται με βιβλια.
η δαπ βοηθα τους φοιτητες με παλιες σημειωσεις που δεν ειναι αναρτημενες και παλια θεματα

όντως τώρα τα συγγράμματα είναι τα βιβλία μας?

μιλάω ειλικρινά οτι δεν το ήξερα όποτε το καταχωρώ στο μνημονικό μ? :smartass:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
όντως τώρα τα συγγράμματα είναι βιβλία?
Ναι φωτα της πολης. Βιβλια ειναι που εκδιδονται απο καθηγητες πανεπιστημιου
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν ξερω τι ειναι το hustling.
α ακους αυτον τον καλλιτεχνη?
Για το τρολ το λεω αυτο με τον σνικ χαχαχαχαχαχαχ ειναι μιμιδιο
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Ανακούφιση, λύτρωση! Τόσο διάβασμα, τόσο άγχος, τόσες θυσίες· τελικά όλα αυτά είχαν νόημα και με οδήγησαν στο αντικείμενο σπουδών που ήθελα και μάλιστα στην πόλη μου, που παρά τα στραβά που έχει ουδέποτε θέλησα να αποχωριστώ. Η επιτυχία ενός στόχου είναι το μεγαλύτερο κίνητρο για να σε ωθήσει να θέσεις έναν επόμενο, γιατί καταλαβαίνεις ότι αυτά που κάνεις έχουν ένα αντίκρισμα. Νιώθω ικανοποίηση γιατί χαίρομαι που έκανα υπερήφανους γονείς, συγγενείς, καθηγητές και δικαίωσα όλους όσοι πίστευαν σε εμένα. Κυρίως όμως νιώθω ικανοποίηση γιατί έκανα υπερήφανο τον εαυτό μου και πέτυχα έναν στόχο που -τουλάχιστον μέσα μου- ήμουν σίγουρος ότι τον ήθελα από το γυμνάσιο. Είναι τουλάχιστον απολαυστική η αίσθηση του να "κοιτάζεις" στα προηγούμενα χρόνια και να απευθύνεσαι στον μικρότερο εαυτό σου καθησυχάζοντάς τον πως όλα θα πάνε καλά στο τέλος.

Μετά είναι εννοείται η προσμονή για όσα έπονται και η επιθυμία να πάω στη σχολή μου, να την δω στην πράξη, να γνωρίσω νέους ανθρώπους και να "διαμορφωθώ". Ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο της ζωής μου και νιώθω έτοιμος να το αξιοποιήσω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Μέσα στην προσμονή εντάσσω και την επιθυμία να κάνω πράγματα που κατά τη διάρκεια των λυκειακών χρόνων δεν προλάβαινα να κάνω, τα είχα ίσως σε δεύτερη μοίρα, λόγω πανδημίας και φυσικά λόγω της προετοιμασίας για τις Πανελλήνιες.

Τέλος, αισθάνομαι ευγνωμοσύνη για το σύνολο των μαθητικών μου χρόνων, για τις γνώσεις που απέκτησα, για τους ανθρώπους που γνώρισα - εκπαιδευτικούς και συμμαθητές. Για τους εκπαιδευτικούς καταλήγω πλέον στο συμπέρασμα ότι υπάρχει κάθε καρυδιάς καρύδι, γνώρισα και κάποιους απαράδεκτους αλλά αυτοί που μου μένουν είναι οι άνθρωποι που πράγματι εκτελούν λειτούργημα, που υπήρξαν έμπνευση και παράδειγμα προς μίμηση, υποδείγματα ήθους και αξιοπρέπειας.

Αυτά τα λίγα από εμένα!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
όντως τώρα τα συγγράμματα είναι τα βιβλία μας?

μιλάω ειλικρινά οτι δεν το ήξερα όποτε το καταχωρώ στο μνημονικό μ? :smartass:
ναι τα συγγραμματα ειναι τα βιβλια ..τα λενε ετσι γιατι τα γραφουν πολλοι μαζι και για να τα πουλανε πιο ακριβα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
ναι τα συγγραμματα ειναι τα βιβλια ..τα λενε ετσι γιατι τα γραφουν πολλοι μαζι και για να τα πουλανε πιο ακριβα

ωραία και επόμενη ερώτηση..

πόσα είναι συνήθως αυτά τα συγγράμματα? σαν το γυμνάσιο και το λύκειο ας πούμε?
που τα δέναμε με το τσέρκι για να τα κουβαλάμε? (τα αγόρια δηλαδή..γιατι οι κοπέλες
έφερναν τσάντα και δεν ήξεραν ότι αυτό το μπλε πλαστικό είναι το τσέρκι).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
ωραία και επόμενη ερώτηση..

πόσα είναι συνήθως αυτά τα συγγράμματα? σαν το γυμνάσιο και το λύκειο ας πούμε?
που τα δέναμε με το τσέρκι για να τα κουβαλάμε? (τα αγόρια δηλαδή..γιατι οι κοπέλες
έφερναν τσάντα και δεν ήξεραν ότι αυτό το μπλε πλαστικό είναι το τσέρκι).
γιατι επιστημη θες?
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
γιατι επιστημη θες?

πληροφορική...

μην το πεις απότομα..με το μαλακό.. 5-10 βιβλία?

Οσα και τα μαθηματα της σχολης σου. Αν μου πεις οτι εισαι 25+ χρονων και δεν τα ξερεις θα φριξω

αν κρίνω απο το πρόγραμμα σπουδών, σου δίνει την εντύπωση οτι είναι πάνω απο 20-30 μαθήματα
άρα περίπου και βιβλία?? μην είναι τόσα pls!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
πληροφορική...

μην το πεις απότομα..με το μαλακό.. 5-10 βιβλία?
τα βιβλια ειναι 6 το εξαμηνο
εχουν βαρος το καθενα απο 3 κιλα ως 5 και των 800-1000 σελιδων
ειναι γυαλιστερά, ομορφα , μυρωδατα, και μουρατα
θελει σακιδιο πλατης να τα μεταφερεις
τα πας στο σπιτι τα βαζεις στο γραφειο επανω και τα βλεπεις.
ειναι τοσο ομορφα που δεν τα ανοιγεις ποτε μην τσαλακοθουν
το επομενο εξαμηνο τα βαζεις σε ενα κουτι για να παρεις τα καινουργια.

για διαβασμα ειναι τα λεγομενα τεφτερια που ειναι οι σημειωσεις των 200 σελιδων
τις οποιες πρεπει να δωσεις 15 € να τις τυπωσεις για να τις διαβασεις.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
τα βιβλια ειναι 6 το εξαμηνο
εχουν βαρος το καθενα απο 3 κιλα ως 5 και των 800-1000 σελιδων
σοβαρά τώρα?

άρα μιλάμε για 6 βιβλία αλλά με πολλές σελίδες? εε οχι βιβλίο με 800 σελίδες
δεν νομίζω να έχω δει...

μόνο τηλεφωνικό κατάλογο. :rofl:
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
σοβαρά τώρα?

άρα μιλάμε για 6 βιβλία αλλά με πολλές σελίδες? εε οχι βιβλίο με 800 σελίδες
δεν νομίζω να έχω δει...

μόνο τηλεφωνικό κατάλογο. :rofl:
ε τωρα θα δεις μιας και οι τηλεφωνικοι καταλογοι καταργηθηκαν

812 σελιδες
1659218422443.png

916 σελιδες
1659218568586.png


1280 σελιδες
1659218674378.png
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Είναι τουλάχιστον γραμμένα σε κατανοητά ελληνικά ή θα βγουν τα μάτια μας; :swoon2:

τουλάχιστον άνοιξα ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση έτσι?

κάνουμε τα αστεία μας αλλά μαθαίνουμε και πράγματα.. :happy:

ένα σοκ το έχω πάθει...δεν μπορώ να φανταστώ να έχω 6 βιβλία απο 800+
σελίδες το καθένα, που μετά απο 6 μήνες μπορεί να γίνουν 12, κλπ
πόσο μάλλον να τα διαβάζω!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
Είναι τουλάχιστον γραμμένα σε κατανοητά ελληνικά ή θα βγουν τα μάτια μας; :swoon2:
εξαρτατε τον οικο
τα βιβλια παπαζηση
εκδοσεις κρητης
εκδοσεις τζιωλα
ειναι γραμμενα σε γλωσσα νηπιαγωγιου

ειναι πολυ πιο καλογραμμενα απο τις σημειωσεις αλλα απειρα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
ι τα παραλαμβανεις απο τοπικα βιβλιοπωλεια στην πολη που σπουδαζεις ή απο την ιδια την βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου σου

είναι υποχρεωτικό από τοπικά βιβλιοπωλεία της πόλης που σπουδάζει κάποιος ή από την βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,686 μηνύματα.
είναι υποχρεωτικό από τοπικά βιβλιοπωλεία της πόλης που σπουδάζει κάποιος ή από την βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου?
δεν το οριζεις εσυ , ο ευδοξος στο οριζει
δηλαδη ουσιαστικα ο εκδοτικος οικος
υπαρχουν και σχολες που λενε στους εκδοτες
''μην μου κουραζεται τα παιδακια μου να τρεχουν εδω και εκει ...φερτε τα βιβλια στην βιβλιοθηκη μου ...θα τα ταισω στην λεσχη να καρδαμωσουν και μετα θα τα φορτώσω ολα τα βιβλια να πανε σπιτι τους''
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top