Και τώρα που τελειώσαμε.......

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Για πείτε λοιπόν τώρα που όλα τέλειωσαν πως νιώθετε; ευχαριστημένοι ή οχι; περάσατε εκεί που θέλατε; κι αν όχι θα πάτε όπου περάσατε ή θα ξαναδωσετε;;;
Για να κάνω την αρχή εμένα τα καμάρια μου είναι σούπερ χαρούμενα, έπιασαν την πρώτη τους επιλογή και τα δύο οπότε έχει επέλθει ή ηρεμία στο άλλοτε πολυταραχο σπιτικό μας!
Μένει να πάρει ο μεγάλος τη μεταγραφή ώστε να είναι και τα δύο μαζί στην Αθήνα και.......τέλος καλό όλα καλά 😍😍
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.
Για πείτε λοιπόν τώρα που όλα τέλειωσαν πως νιώθετε; ευχαριστημένοι ή οχι; περάσατε εκεί που θέλατε; κι αν όχι θα πάτε όπου περάσατε ή θα ξαναδωσετε;;;
Για να κάνω την αρχή εμένα τα καμάρια μου είναι σούπερ χαρούμενα, έπιασαν την πρώτη τους επιλογή και τα δύο οπότε έχει επέλθει ή ηρεμία στο άλλοτε πολυταραχο σπιτικό μας!
Μένει να πάρει ο μεγάλος τη μεταγραφή ώστε να είναι και τα δύο μαζί στην Αθήνα και.......τέλος καλό όλα καλά 😍😍
ωραια ,,συγχαρητηρια στα παιδια και καλη διαμονη αθηνα
αντε να αρχισει και η mammy να φτιαχνει ταπερακια.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Προσωπικά, το συναίσθημα που με κατέλαβε εξ αρχής είναι αυτό της δικαίωσης, δικαίωσης των κόπων, του άγχους, της εναπόθεσης των ελπίδων του οικογενειάκου και μη κύκλου. Βέβαια, δε μπορώ να πω, ακόμη και τώρα, πως είμαι ευχαριστημένος με την πανελλαδική μου απόδοση, θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά αδικημένο και συνειδητοποίησα -δυστύχως με τον άσχημο τρόπο- την παντελή έλλειψη αντικειμενικότητας και αξιοκρατίας των εξετάσεων. Η αντίληψη αυτή επιβίωνει λόγω της διαρκούς, ηθελημένης και μη, σύγκρισής μου με άλλους συνυποψηφίους, συμφοιτητές και γνωστούς. Γνωρίζω πως στον μέσο συνυποψήφιο αυτά φαντάζουν ένα παρατεταμένο μελόδραμα, δεδομένου πως εισήχθην στην σχολή πρώτης μου επιθυμίας, αλλά το συγκεκριμένο ποστ αποτελεί προσωπική μου κατάθεση και εξωτερίκευση των συναισθημάτων μου, τα όποια δεν διαπνέονται πάντοτε απο λογική.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.
Είσαι θεός ρε Τζόνι μπόυ.......έχεις διδακτορικό στο θέμα μανούλα...🤣
ε εχω προυπηρεσια στο θεμα
με εστελνε η μαμα στον μπρολια να παιρνω αλουμινενια ταπερ.
το καλυτερο ταπερ ειναι οι πιτες ,ο μουσακας, τα γεμιστα ,και τα κεφτεδακια με ρυζι..οχι με τηγανιτες πατατες γιατι γινονται παπαρες
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Για πείτε λοιπόν τώρα που όλα τέλειωσαν πως νιώθετε; ευχαριστημένοι ή οχι; περάσατε εκεί που θέλατε; κι αν όχι θα πάτε όπου περάσατε ή θα ξαναδωσετε;;;
Για να κάνω την αρχή εμένα τα καμάρια μου είναι σούπερ χαρούμενα, έπιασαν την πρώτη τους επιλογή και τα δύο οπότε έχει επέλθει ή ηρεμία στο άλλοτε πολυταραχο σπιτικό μας!
Μένει να πάρει ο μεγάλος τη μεταγραφή ώστε να είναι και τα δύο μαζί στην Αθήνα και.......τέλος καλό όλα καλά 😍😍
Μανα στο ειπα και τις προαλλες , συγχαρητήρια στα παιδια , παντα επιτυχιες να εχουν , πρωτιστως ομως να ειναι χαρουμενα και υγιη ❤️❤️❤️❤️

Εγω για να απαντησω , νιωθω επιτελους τεραστια χαρα που μετα απο μια σειρα λαθος επιλογων (κυριως στο μηχανογραφικο μου το 20 επειδη δεν με ενημερωσε κανενας και τα εκανα ολιγον σκ*τα μονη) καταφερα να μπω στην σχολη που παντα ηθελα, στην σχολη για την οποια διαβαζα απο την ημερα που πηγα λυκειο. 2 χρονια(ή καλυτερα 1 γιατι το πρωτο ηταν εν μεσω κοβιντ αρα δεν μετραει τοσο) οχι χαμενα , απλα ηταν γεματα αβεβαιοτητα και λιγη θλιψη , πολλες σκεψεις κλπ αλλα δικαιωθηκα. Βρηκα το θαρρος και προσπαθησα να βγαλω τον εαυτο μου απο αυτη την κατασταση παρα τις αντιρρησεις των γονιων μου «μα καλα πού θα πας μετα απο 2 χρονια;; Κατσε εκει καλα εισαι μετα θα δεις τι θα κανεις» . Αρα ναι , δεν υπαρχει καλυτερο συναισθημα🥺
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Μανα στο ειπα και τις προαλλες , συγχαρητήρια στα παιδια , παντα επιτυχιες να εχουν , πρωτιστως ομως να ειναι χαρουμενα και υγιη ❤️❤️❤️❤️

Εγω για να απαντησω , νιωθω επιτελους τεραστια χαρα που μετα απο μια σειρα λαθος επιλογων (κυριως στο μηχανογραφικο μου το 20 επειδη δεν με ενημερωσε κανενας και τα εκανα ολιγον σκ*τα μονη) καταφερα να μπω στην σχολη που παντα ηθελα. 2 χρονια(ή καλυτερα 1 γιατι το πρωτο ηταν εν μεσω κοβιντ αρα δεν μετραει τοσο) οχι χαμενα , απλα ηταν γεματα αβεβαιοτητα και λιγη θλιψη , πολλες σκεψεις κλπ αλλα δικαιωθηκα. Βρηκα το θαρρος και προσπαθησα να βγαλω τον εαυτο μου απο αυτη την κατασταση παρα τις αντιρρησεις των γονιων μου «μα καλα πού θα πας μετα απο 2 χρονια;; Κατσε εκει καλα εισαι μετα θα δεις τι θα κανεις» . Αρα ναι , δεν υπαρχει καλυτερο συναισθη
Συγχαρητήρια πολλά! Εύχομαι τώρα καλή σταδιοδρομία και καλή φοιτητική ζωή
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
καλησπέρα..

και τώρα που τελειώσαμε όπως λέει ο τίτλος.. εγώ έχω και άλλες απορίες.

τι είναι τα συγγράμματα και από που τα παίρνουμε??


εγώ δεν ξέρω από αυτά..είμαι του ΕΠΑΛ βεβαίως βεβαίως..


:lol2:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
τι είναι τα συγγράμματα και από που τα παίρνουμε??
Δεν ξερω αν τρολλαρεις αλλα
1. Συγγραμματα = πανεπιστημιακα βιβλια
2. Τα παραγγελνεις απο τον ευδοξο και τα παραλαμβανεις απο τοπικα βιβλιοπωλεια στην πολη που σπουδαζεις ή απο την ιδια την βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου σου (σου λεει το σαιτ του ευδοξου πού να πας για το καθε βιβλιο και ποσα αποθεματα υπαρχουν at the moment)
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν ξερω αν τρολλαρεις αλλα
1. Συγγραμματα = πανεπιστημιακα βιβλια
2. Τα παραγγελνεις απο τον ευδοξο και τα παραλαμβανεις απο τοπικα βιβλιοπωλεια στην πολη που σπουδαζεις ή απο την ιδια την βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου σου (σου λεει το σαιτ του ευδοξου πού να πας για το καθε βιβλιο και ποσα αποθεματα υπαρχουν at the moment)
Είναι δωρεάν, έτσι;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Δεν ξερω αν τρολλαρεις αλλα
1. Συγγραμματα = πανεπιστημιακα βιβλια
2. Τα παραγγελνεις απο τον ευδοξο και τα παραλαμβανεις απο τοπικα βιβλιοπωλεια στην πολη που σπουδαζεις ή απο την ιδια την βιβλιοθηκη του πανεπιστημιου σου

αυτά είναι τα συγγράμματα καλό μου μπιφτεκάκι?!

ναι τρολλαρω και λίγο, αλλά ρωτάω και σοβαρά! τα βιβλία μας είναι τα συγγράμματα
είσαι σίγουρη? γιατι τα λέμε συγγράμματα?

τελικά όντως είμαι των επαλ βεβαίως βεβαίως... :/:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Είναι δωρεάν, έτσι;
Ναιιι!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τα βιβλία μας είναι τα συγγράμματα
είσαι σίγουρη? γιατι τα λέμε συγγράμματα?
Γιατι απο εκει θα μαθεις γραμματα , αχα καλο ε ;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,808 μηνύματα.
Θα τρέχετε κάθε χειμώνα και κάθε καλοκαίρι στους εκδοτικούς (πχ στο κέντρο της Αθήνας) να τα παραλαμβάνετε τα συγγράμματα! Είναι και βαριά!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γιατι απο εκει θα μαθεις γραμματα , αχα καλο ε ;

πρέπει να μου απαντήσεις σοβαρά γιατί όντως δεν ξέρω..
και μετά θα λέω οτι τα βιβλία μας είναι τα συγγράμματα.

και κάτι άλλο..αν αυτά είναι τα συγγράμματα τότε τι δουλειά
εχουν τα ΠΑΣΠ και ΔΑΠ-ΝΔΦΚ να βοηθάνε τους φοιτητές με συγγράμματα?
πως δηλαδή τους βοηθάνε? είναι και συγγραφείς βιβλίων?

:lol2:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
εχουν τα ΠΑΣΠ και ΔΑΠ-ΝΔΦΚ να βοηθάνε τους φοιτητές με συγγράμματα?
πως δηλαδή τους βοηθάνε? είναι και συγγραφείς βιβλίων?
Α δεν ασχολουμαι με παραταξεις , δεν ξερω τι κανουν αυτοι καο δεν με νοιαζει κιολας χαχαχα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,518 μηνύματα.
Την τελευταια φορα που πηρα τα συγγραμματα , κοντεψα να χασω τα χερια μου και την πλατη μου. Patras suggrammata hustling ηταν, σαν easter eggs
καλη μου μπριζολακι γιατι χρησιμοποιεις αγγλικους ορους ..εισαι ελληνοαμερικανης ομογενης?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top