Κάπνισμα

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αχ, συγνώμη που στο χαλάω αλλά δεν είμαστε όλοι κυνικοί σαν εσένα, και δε μου φαίνεται τόσο απίθανο να μη θέλω να ενοχλώ τους υπόλοιπους ανθρώπους γύρω μου και να μην καπνίζω δίπλα τους.
Η τόσο δεμένη παρέα σου που δεν την νοιάζει αν καπνίζεις εσύ ενώ οι άλλοι όχι, μπορεί να έρθει μαζί σου στο στέκι σας που επιτρέπεται το κάπνισμα ή να πάει τρία μέτρα πιο πέρα που θα είναι ο χώρος των καπνιστών.


Αν δεν μπορείς να δεχτείς ένα νόμο που έχει θεσπίσει το ίδιο το κοινωνικό σύνολο στο οποίο ζεις, δεν πειράζει, θα έρθει η ώρα που θα το κάνεις.
Όχι μόνο το καλοκαίρι ή όποτε σε βολεύει να σηκωθείς απ' την καρέκλα, αλλά οποτεδήποτε, γιατί θα σου φαίνεται φυσικότατο εσύ και όποιος άλλος καπνίζει να το κάνει υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

Μόλις έγινες λίγο, δεν νιώθεις γαμάτα? Οκ μην ξαναφορέσεις κολόνια στην ζωή σου πραγματικά εμένα με ενοχλεί, και σίγουρα πολλούς άλλους, δεν με νοιάζει τι σου προσφέρει αλλά μην το ξανακάνεις. Όταν θα πεθαίνει η μητέρα σου και υπάρχει κάπου μια άκρη που με ένα σεβαστό ποσό χρημάτων παίρνεις την θέση ενός άλλου περιστατικού, δεν θα το έκανες? Μπορεί ο άλλος να μην προλάβει και να πεθάνει, αλλά δεν θα το έκανες για το πρόσωπο που αγαπάς? Δεν ξέρω κατά πόσο μικρό, ασήμαντο ποσοστό νιώθεις ότι σέβεσαι τους άλλους και σε κάνει να νιώθεις καλύτερα για τον εαυτό σου, αλλά και εσύ βαθιά μέσα σου είσαι το ίδιο ίσως όχι με τόσο βαθμό, αλλά και πάλι υποκρίνεσαι και για πολλά, οτιδήποτε σχεδόν που κάνεις, κάποιον άλλον τον ενοχλεί, δεν τον σέβεσαι.

Οκ επειδή όταν λέω παρέα νομίζετε εννοώ πάντα τους 2 φίλους σας που δεν θα σας προδόσουνε ποτέ και έχετε κάνει δεσμό φιλίας κλπ κλπ. Μαζευόμαστε άγνωστοι, εσείς δεν καπνίζετε και δεν σας αρέσει, εμείς καπνίζουμε, τι θα γίνει?

Ποιο κοινωνικό σύνολο? αντιπρόσωποί θες να πεις, και δεν είναι το ίδιο. Άκου εκεί κοινωνικό σύνολο, που ο κάθε πυροβολημένος έχει δικαίωμα στην ψήφο.
Αυτό δεν θα γίνει ποτέ σόρι που στο χαλάω, ίσως άμα έρθει ο Χρηστός εδώ.
ΘΑ, θα, θα, ναι κάποτε θα γίνει αυτό, τώρα όμως δεν είναι φυσικότατο, όποτε κάνουμε αυτό που είναι φυσικότατο τώρα, να καπνίζουμε μέσα.

Ε με τετοια ατομα πως να κανεις σοβαρη συζητηση;Επειδη δεν θα μπορεις να κανεις παντα οτι θελεις καλο ειναι να βαζεις που και που λιγο νερο στο κρασι σου.Ναι ρε φιλε να πας στην περιοχη αυτων που καπνιζουν.Και αυτο σε χαλαει;Αν θελει η παρεα σου να ανεχεται το καπνο σου δεν σημαινει οτι θελω και εγω.


@Anarki Πες μου οτι εβγαλες αυτη τη φωτο τωρα να τρελαθω.

Να βάζεις εσύ νερό στο κρασί σου άμα θες, εγώ δεν θέλω, είναι εναντίον μου αγαπώ πολύ τον εαυτό μου να του κάνω κάτι τέτοιο, α και κανείς δεν με ενοχλεί οπότε γιατί να μην το κάνω? Ποτέ κανείς δεν μου είπε τίποτα, δεν με χρέωσε τίποτα. Εσύ γιατί δεν πας σε καφετέριες που δεν αφήνουν να καπνίζουν? Γιατί να πάω εγώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Καλα αν αγαπουσες τον εαυτο σου δεν θα καπνιζες αλλα τεσπα.Κατα τα αλλα stupidity win.Κατσε λιγο μονος σου να απαντησεις τις ερωτησεις του Χρονη, να καταλαβεις τη διαφορα κολονια-τσιγαρο(!!!!) και να ευχαριστηθεις το ποσο μαγκας εισαι.Ευτυχως υπαρχουν πολλοι πιο μαγκες απο εσενα και θα σε βαλουν στη θεση σου οταν μεγαλωσεις.Αλλα προσεχε γιατι αυτοι οι μαγκες δεν κρυβονται πισω απο το πληκτρολογιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Γιατι εγω δεν καταλαβαινω την συζητηση?
Γιατι δεν ειναι ευκολο να ακολουθησεις το train of thought του orathac.Γενικα εχουμε μπλεξει σε ενα φαυλο κυκλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Προς Orathac:

1) Αναγνωρίζεις ότι το κάπνισμα είναι βλαβερό;
2) Αναγνωρίζεις ότι το παθητικό κάπνισμα είναι βλαβερό για τους γύρω σου;
3) Αναγνωρίζεις το δικαίωμά τους στον καθαρό αέρα;
4) Είσαι διατεθειμένος να βάλεις τη δημόσια υγεία πάνω από την ευχαρίστησή σου;
Διάβασε τα ποστ μου που έκανα με την kansas και θα βρεις απαντήσεις για όλα αυτά. Btw ξέρεις τι είναι ευτυχία και ότι ορίζετε διαφορετικά για όλους?


Ήταν παραδείγματα ασέβειας προς "αδύναμους". Αν βρεθείς εσύ ποτέ σε θέση "αδύναμου", θα γελάσω ΠΟΛΥ όταν σου φερθεί κάποιος orathac version 2 με τον τρόπο που φέρεσαι εσύ στους γύρω σου. Από το υπόλοιπο καταλαβαίνω μόνο το κόκκινο, τα άλλα κάπου πάσχουν εκφραστικά και δε τα πιάνω. Δεν έχω κάτι να πω, πέρα από το να επισημάνω τη συχνή εμφάνιση των "με", "εγώ", "εμένα" και λοιπών προσωπικών αντωνυμιών που αναφέρονται σε σένα, γενικότερα στα ποστ σου (μου επιτρέπεις κι εμένα μερικά εκφραστικά λάθη ε :P).

:) Έτσι λειτουργεί ο κόσμος, άμα είμαι αδύναμος για κάποιον και με καταπατήσει, αυτό ήταν, το δικαιούμαι, αυτή είναι η φύση, αυτή είναι η θεωρεία του κόσμου μου, σκληρή πείτε την όπως θέλετε πείτε την αλλά έτσι είναι ο κόσμος μου και έτσι είναι η πραγματικότητα όπως την βλέπω μέχρι στιγμής, βέβαια υπάρχουν άνθρωποι που όταν δουν των άλλων αδύναμο δεν θα κάνουν τίποτα, θα πούνε στον εαυτό τους "δεν είναι δίκαιο" αυτούς τους ανθρώπους τους θεωρώ κορόιδα.

Α κάποιος που μίλησε για σεβασμό, εγώ το σεβασμό δεν το δίνω σε όλους, το δίνω σε αυτούς που το κέρδισαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ηρθα και γω... Σας ελειψα να φανταστω..Μονο μια παρατηρηση θα κανω.Πιστευω πως σε πολλα απο αυτα που λεει ο οραθακ εχει δικιο.Ο τροπος που τα λεει ομως δεν ακουγεται καλα στα αυτια γιαυτο και τον θεωρειτε ελληναρα-ψευτομαγκα-χαζο κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Καλα αν αγαπουσες τον εαυτο σου δεν θα καπνιζες αλλα τεσπα.Κατα τα αλλα stupidity win.Κατσε λιγο μονος σου να απαντησεις τις ερωτησεις του Χρονη, να καταλαβεις τη διαφορα κολονια-τσιγαρο(!!!!) και να ευχαριστηθεις το ποσο μαγκας εισαι.Ευτυχως υπαρχουν πολλοι πιο μαγκες απο εσενα και θα σε βαλουν στη θεση σου οταν μεγαλωσεις.Αλλα προσεχε γιατι αυτοι οι μαγκες δεν κρυβονται πισω απο το πληκτρολογιο...

Σε παρακαλώ σταμάτα άμα δεν καταλαβαίνεις κάτι από αυτά που λέω, σημείωσε το και ρώτα το μην προσπαθείς να μαντέψεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τι λες μωρέ orathac πέσε κοιμήσου λίγο.

ΥΓ: *κλαπ κλαπ* Μπράβο που όπου μπορείς να ξεφύγεις από το νόμο το κάνεις, έλα να μου πεις όταν σου έρθει να γκρινιάξεις για διεφθαρμένους πολιτικούς.

Και εγώ άμα έχω την παραμικρή εξουσία διεφθαρμένος θα γίνω. Γιατί να βρίσω αυτά που θα κάνω και εγώ.
-----------------------------------------
Σου έκανα 4 απλές ερωτήσεις.
Αν δεν μπορείς να απαντήσεις τότε συγνώμη διάλογο δεν κάνω.
:bye:

Οι απαντήσεις δεν είναι μονολεκτικές, εγώ δεν ζω έτσι απλά με ένα ναι και ένα όχι, διάβασε τα ποστ μου (εκείνο το μεγάλο που είχα) και μετά ότι δεν κατάλαβες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
@orathac Πιστευεις οτι πολλοι θα ενδιαφερθουν να κερδισουν το σεβασμο σου;Δηλαδη για να μην αναψεις ενα τσιγαρο θα πρεπει να περασω ν χρονο μαζι σου;(οπου ν ανηκει R+).Μια χαρα καταλαβαινω οτι βγαζει νοημα απο αυτα που λες.Αμα δε βγαζει ειναι δικο σου προβλημα.

@m3lt3d Αν μπορεις να αφαιρεσεις την ειρωνια,τη ψευτομαγκια κλπ απο τις αποψεις του θα με ενδιεφερε να τις διαβασω για να κανουμε και μια συζητηση της προκοπης εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γιατι δεν ειναι ευκολο να ακολουθησεις το train of thought του orathac.Γενικα εχουμε μπλεξει σε ενα φαυλο κυκλο.

Βασικά έχουμε μπλέξει στον κύκλο που έχουμε κάνει και σε άλλα θέματα:Και οι 2 πλευρές αποδέχονται πως η ζωή (ο νόμος στην προκειμένη περίπτωση) είναι άδικη. Η μία πλευρά υποστηρίζει πως πρέπει αυτό να το εκμεταλλευθείς, και η άλλη πλευρά πως πρέπει να το αλλάξεις. Μέχρι να διαπιστώσουν κάποιοι ότι είναι άδικος κόπος να προσπαθείς να μεταπείσεις ανθρώπους σαν τον orathac. Απλώς να χαιρόμαστε που δεν σκέφτονται όλοι σαν κι αυτόν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά εγώ πάω στο ποτάμι να συμφωνήσω με τα υπόλοιπα άτομα που πετάνε χαλίκια και να χαρώ.

m3lt3d αυτό που είπε ο Zaraki θα ενδιέφερε κι εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Βασικά έχουμε μπλέξει στον κύκλο που έχουμε κάνει και σε άλλα θέματα:Και οι 2 πλευρές αποδέχονται πως η ζωή (ο νόμος στην προκειμένη περίπτωση) είναι άδικη. Η μία πλευρά υποστηρίζει πως πρέπει αυτό να το εκμεταλλευθείς, και η άλλη πλευρά πως πρέπει να το αλλάξεις. Μέχρι να διαπιστώσουν κάποιοι ότι είναι άδικος κόπος να προσπαθείς να μεταπείσεις ανθρώπους σαν τον orathac. Απλώς να χαιρόμαστε που δεν σκέφτονται όλοι σαν κι αυτόν :P.

Ναι αλλα αλλο να εκμεταλλευτεις μια τρυπα στο νομο και αλλο να κανεις οτι γουσταρεις και να πηδ@ς τους υπολοιπους με το ετσι θελω. Η λεξη εγωισμος ειναι πολυ επιεικης. Αυτο ειναι γαιδουρια και δειχνει την αδιαφορια καποιου για τους υπολοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Γενικα δεν ειπα πως εχει σε ολα δικιο.Ουτε καν στα μισα.Ειναι καποια πραγματα ομως που ανεφερα και γω χθες που ή δεν τα βλεπουν καποιοι ή κανουν οτι δεν τα βλεπουν,που αφορουν το νομο περι καπνισματος.

Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβεις τις αποψεις του.Ασχετα αν συμφωνεις ή οχι μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Βασικά έχουμε μπλέξει στον κύκλο που έχουμε κάνει και σε άλλα θέματα:Και οι 2 πλευρές αποδέχονται πως η ζωή (ο νόμος στην προκειμένη περίπτωση) είναι άδικη. Η μία πλευρά υποστηρίζει πως πρέπει αυτό να το εκμεταλλευθείς, και η άλλη πλευρά πως πρέπει να το αλλάξεις. Μέχρι να διαπιστώσουν κάποιοι ότι είναι άδικος κόπος να προσπαθείς να μεταπείσεις ανθρώπους σαν τον orathac. Απλώς να χαιρόμαστε που δεν σκέφτονται όλοι σαν κι αυτόν :P.

Οχ, κάποιος με μυαλό, μπορώ να μιλήσω.
Ναι αυτό ακριβώς, και να απλά ένας άνθρωπος που δεν προσπαθεί να με αλλάξει, και πραγματικά αγόρια και κορίτσια, με λόγια τίποτα δεν αλλάζεις, δεν μάθατε τίποτα στην ζωή, μόνο πράξεις μετράνε.

Κύριε 1d6 (ζαράκι)
Τόση ώρα προσπαθείς αντί να απαντάς σε αυτά που λέω να με ψυχολογήσεις κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις, συγνώμη που στο λέω, είτε από έλλειψη γνώσεων ή από έλλειψη εμπειριών ή συνδυασμός και των δύο αποτυγχάνεις συνέχεια. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να πάρεις υπόψιν για να ψυχολογήσεις κάποιον, ειδικά μέσω του ίντερνετ. In the end μπορεί να είμαι ένας μάγκας του ίντερνετ, αλλά μπορεί τώρα να έκανα χρήση "misdirection" για να σε πάω κάπου μακριά από το ποιος πραγματικά είμαι.
Συνέχισε την καλή δουλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τις καλύπτει ένα fog of malakia, δεν είναι πολύ ευδιάκριτες, γι'αυτό απευθύνομαι σε κάποιον που δεν είναι ποζέρι (και συμφωνεί εν μέρει) να τις ξεδιαλύνει λίγο.

έδιτ: Χμ. Δε μου πάει να μην είμαι ευγενικός μάλλον, το σταματάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Οχ, κάποιος με μυαλό, μπορώ να μιλήσω.
Ναι αυτό ακριβώς, και να απλά ένας άνθρωπος που δεν προσπαθεί να με αλλάξει, και πραγματικά αγόρια και κορίτσια, με λόγια τίποτα δεν αλλάζεις, δεν μάθατε τίποτα στην ζωή, μόνο πράξεις μετράνε.

Κύριε 1d6 (ζαράκι)
Τόση ώρα προσπαθείς αντί να απαντάς σε αυτά που λέω να με ψυχολογήσεις κάτι που δεν μπορείς να το κάνεις, συγνώμη που στο λέω, είτε από έλλειψη γνώσεων ή από έλλειψη εμπειριών ή συνδυασμός και των δύο αποτυγχάνεις συνέχεια. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να πάρεις υπόψιν για να ψυχολογήσεις κάποιον, ειδικά μέσω του ίντερνετ. In the end μπορεί να είμαι ένας μάγκας του ίντερνετ, αλλά μπορεί τώρα να έκανα χρήση "misdirection" για να σε πάω κάπου μακριά από το ποιος πραγματικά είμαι.
Συνέχισε την καλή δουλεία.


Μη σε παραπλανα. :p Ενα παιδακι ειναι που μοιαζει στον χαρι ποτερ ειναι. Υπαρχουν και αποδειξεις απο το meeting.:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Τις καλύπτει ένα fog of malakia, δεν είναι πολύ ευδιάκριτες, γι'αυτό απευθύνομαι σε κάποιον που δεν είναι ποζέρι (και συμφωνεί εν μέρει) να τις ξεδιαλύνει λίγο.
Ειναι παρτακιας,προσπαθει να ζησει οσο καλυτερα μπορει ακομα και εις βαρος των αλλων,θεωρει τον εαυτο του πολυ πιο σημαντικο απο οποιονδηποτε αλλο και πιστευει πως το ιδιο πρεπει να πιστευουν και οι αλλοι για τους ιδιους,εχει μια αντιληψη για την κοινωνια που (παω στοιχημα) διαφορα γεγονοτα και καταστασεις τον καναν να την εχει,δεν κατακλιζεται απο διαφορα συναισθηματα (οπως φιλοτιμο,συμπονια...).

Παντως εγω δεν θα τον χαρακτηριζα 'ελληναρα'.Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι.

Σε γενικες γραμμες αυτα εχω καταλαβει, μεχρι στιγμην δεν εχω εκφερει αποψη για αυτα που λεει,γιατι ειναι απειρα και βαριεμαι(ασε που ειναι και ψηλο-οφφ).

Ελπιζω να μην ειμαι πολυ missdirected.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
[/B]

Μη σε παραπλανα. :p Ενα παιδακι ειναι που μοιαζει στον χαρι ποτερ ειναι. Υπαρχουν και αποδειξεις απο το meeting.:p
Αυτό είναι ένα από τα πιο χρήσιμα χαρίσματα, να έχεις προσώπου αγίου και ψυχή διαόλου, είμαι ευγνώμον που το έχω.
Devil in disguise που λέμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ειναι παρτακιας,προσπαθει να ζησει οσο καλυτερα μπορει ακομα και εις βαρος των αλλων,θεωρει τον εαυτο του πολυ πιο σημαντικο απο οποιονδηποτε αλλο και πιστευει πως το ιδιο πρεπει να πιστευουν και οι αλλοι για τους ιδιους,εχει μια αντιληψη για την κοινωνια που (παω στοιχημα) διαφορα γεγονοτα και καταστασεις τον καναν να την εχει,δεν κατακλιζεται απο διαφορα συναισθηματα (οπως φιλοτιμο,συμπονια...).

Παντως εγω δεν θα τον χαρακτηριζα 'ελληναρα'.Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι.

Σε γενικες γραμμες αυτα εχω καταλαβει, μεχρι στιγμην δεν εχω εκφερει αποψη για αυτα που λεει,γιατι ειναι απειρα και βαριεμαι(ασε που ειναι και ψηλο-οφφ).

Ελπιζω να μην ειμαι πολυ missdirected.:P

Σημαντικό για μένα ναι, σημαντικό για όλων τον κόσμο όχι, ίσως για τους γύρο μου. Ναι και όντως κάποια συναισθήματα απλά δεν υπάρχουν μέσα μου και άλλα ακόμα με πνίγουν αλλά πρέπει να είσαι σκληρός, μόνο οι πιο "δυνατοί" επιβιώνουν στο τέλος έχοντας την ελευθερία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ειναι παρτακιας,προσπαθει να ζησει οσο καλυτερα μπορει ακομα και εις βαρος των αλλων,θεωρει τον εαυτο του πολυ πιο σημαντικο απο οποιονδηποτε αλλο και πιστευει πως το ιδιο πρεπει να πιστευουν και οι αλλοι για τους ιδιους,εχει μια αντιληψη για την κοινωνια που (παω στοιχημα) διαφορα γεγονοτα και καταστασεις τον καναν να την εχει,δεν κατακλιζεται απο διαφορα συναισθηματα (οπως φιλοτιμο,συμπονια...).

Παντως εγω δεν θα τον χαρακτηριζα 'ελληναρα'.Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι.

Σε γενικες γραμμες αυτα εχω καταλαβει, μεχρι στιγμην δεν εχω εκφερει αποψη για αυτα που λεει,γιατι ειναι απειρα και βαριεμαι(ασε που ειναι και ψηλο-οφφ).

Ελπιζω να μην ειμαι πολυ missdirected.:P
Δεν εννοούσα να αναλύσεις τον ίδιο :P Αυτά τα βλέπω κι εγώ νταξ. Σε αυτά που λέει αναφερόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Σημαντικό για μένα ναι, σημαντικό για όλων τον κόσμο όχι, ίσως για τους γύρο μου. Ναι και όντως κάποια συναισθήματα απλά δεν υπάρχουν μέσα μου και άλλα ακόμα με πνίγουν αλλά πρέπει να είσαι σκληρός, μόνο οι πιο "δυνατοί" επιβιώνουν στο τέλος έχοντας την ελευθερία τους.

Μήπως εν τέλει είσαι δέσμιος του αγώνα σου αυτού για ελευθερία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top