Κάπνισμα

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μήπως εν τέλει είσαι δέσμιος του αγώνα σου αυτού για ελευθερία;

Αν εννοείς ότι τόσο καιρό παλεύω για την ελευθερία που ήδη έχω και την χάνω εξαιτίας του αγώνα αυτού, τότε για μένα ελευθεριά σημαίνει κάτι παραπάνω από τον ορισμό του λεξικού σου, αν εννοείς κάτι άλλο, εξηγήσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αν εννοείς ότι τόσο καιρό παλεύω για την ελευθερία που ήδη έχω και την χάνω εξαιτίας του αγώνα αυτού, τότε για μένα ελευθεριά σημαίνει κάτι παραπάνω από τον ορισμό του λεξικού σου, αν εννοείς κάτι άλλο, εξηγήσου :P

Εννοώ ότι η προσκόλληση σου στον αγώνα ίσως(λέω ίσως γιατί δεν γνωρίζω τί γίνεται στη ζωή σου) αντιστρέψει την κατάσταση,δηλαδή η ανάγκη να παραμείνεις ''δυνατός'' ,όπως εσύ έχεις θέσει τον δυνατό άνθρωπο,δεν σου αφήσει περιθώρια να απολαύσεις την ελευθερία ενός λιγότερου ''δυνατού'' ανθρώπου,που ξεπερνάει ακόμη και την ίδια την ιδέα της ελευθερίας.

Και για μένα ελευθερία είναι το υπέρτατο προσόν της ανθρώπινης ύπαρξης.Αλλά ελεύθερος δεν είσαι μονάχα απέναντι στην κοινωνία και στους γύρω σου,ελεύθερος είσαι και απέναντι στον εαυτό σου.Η απολυτότητα της σκληρότητας,καθώς είναι απόλυτη από τη στιγμή που θεωρείται το μόνο μέσο διατήρησης της ελευθερίας σου,αυτομάτως σε περιορίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εννοώ ότι η προσκόλληση σου στον αγώνα ίσως(λέω ίσως γιατί δεν γνωρίζω τί γίνεται στη ζωή σου) αντιστρέψει την κατάσταση,δηλαδή η ανάγκη να παραμείνεις ''δυνατός'' ,όπως εσύ έχεις θέσει τον δυνατό άνθρωπο,δεν σου αφήσει περιθώρια να απολαύσεις την ελευθερία ενός λιγότερου ''δυνατού'' ανθρώπου,που ξεπερνάει ακόμη και την ίδια την ιδέα της ελευθερίας.

Μέχρι τώρα έχει δουλέψει προς όφελος μου, γιαυτό και συνεχίζω αυτόν τον αγώνα ακριβώς γιατί μου πρόσφερε αυτό.

Τώρα νταξ ήμαστε μακριά από το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μέχρι τώρα έχει δουλέψει προς όφελος μου, γιαυτό και συνεχίζω αυτόν τον αγώνα ακριβώς γιατί μου πρόσφερε αυτό.

Τώρα νταξ ήμαστε μακριά από το θέμα.

Yeap,απομακρυνόμαστε.

Ώραίο το κάπνισμα,κατ'εμέ,βέβαια και αυτό κρατάει τη γοητεία του όταν δεν περιορίζεται στη χρήση.Εννοώντας ότι ο καθένας καπνίζει όποτε και όπου θέλει,χωρίς να επηρεάζεται απο τα ''καπνιστικά'' δεδομένα της εποχής μας.

Είμαι σαφώς υπέρ του νόμου απαγόρευσης σε δημόσιους χώρους,ωστόσο κατά της ολικής απαγόρευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Btw, για να επιστρέψουμε και λίγο σ'αυτο που ζήτησαν οι καπνιστές, εγώ συνήθως τις ελάχιστες φορές που καπνίζω πουράκι (όχι τσιγάρο, το σιχαίνομαι), προτιμώ Cafe Creme Blue, πως σας φαίνονται οσοι τα έχετε δοκιμάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Btw, για να επιστρέψουμε και λίγο σ'αυτο που ζήτησαν οι καπνιστές, εγώ συνήθως τις ελάχιστες φορές που καπνίζω πουράκι (όχι τσιγάρο, το σιχαίνομαι), προτιμώ Cafe Creme Blue, πως σας φαίνονται οσοι τα έχετε δοκιμάσει;
Ευχαριστουμε για τη χαρη.:P
Τα κιτρινα;Εγω τα κιτρινα ειχα κανει και ειναι αρκετα καλα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, όταν λέω Blue εννοώ τα μπλε. :P
Αν και γενικά έχω δοκιμάσει κι άλλα της ίδιας μάρκας, μπορεί να προτιμώ blue αλλά και τα υπόλοιπα δεν ειναι άσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Btw στο θέμα αυτό, μιλάμε για οτιδήποτε γενικά καπνίζετε (από τσιγάρα μέχρι σάλβια) ή μόνο πούρα, πουράκια και τσιγάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πιθανολογώ συζητάμε για ό,τι καπνίζεται, παραμείνετε όμως στα νόμιμα πλαίσια, μη τρέχουν και τον Πέτρο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Πιθανολογώ συζητάμε για ό,τι καπνίζεται, παραμείνετε όμως στα νόμιμα πλαίσια, μη τρέχουν και τον Πέτρο. :D

Σε παρακαλώ, η σάλβια είναι ακόμα νόμιμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Το τσιγαρο ετσι και το αρχισεις,τρεχα γυρευε μετα...
Για μερικους ειναι πολυ δυσκολο να το κοψουν,εγω καπνιζω 3-4 τσιγαρα το χρονο με την παρεα,αλλα εχω φτασει σε σημειο να θελω κι αλλο...
Οποτε δεν το ξανακουμπησα γιατι καταλαβα οτι γινεται ολο και πιο εθιστικο.
Ασε,καλυτερα.Να χω την υγεια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγώ δοκίμασα στριφτά αλλα δεν μου άρεσαν τα άλλα είναι πιο νόστιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
σαν τον Χαραλαμπο δεν υπαρχει παιδια...δεν καπνιζω το σιχαινομαι αλλα στη ζωη μ 2 πραματα δοκιμασα απο μια φορα....μια φορα εκανα Χαραλαμπο(λιγο βεβαια,για να λεω οτι το δοκιμασα) και ναργιλε με μεντα που μεσα ριξανε λιγο τσιπουρο...αλλο πραγμα μιλαμε....

εκτωτε σταματησα καθε μα καθε ενασχοληση με οτι εχει να κανει με τσιγαρα πουρα στριφτα κλπ γιατι πολλα συμβαινουν και καλο ειναι να προσεχουμε οσο μπορουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Όχι, όταν λέω Blue εννοώ τα μπλε. :P
Αν και γενικά έχω δοκιμάσει κι άλλα της ίδιας μάρκας, μπορεί να προτιμώ blue αλλά και τα υπόλοιπα δεν ειναι άσχημα...
Zboing! μην παρεξηγεις η ωρα ηταν δυσκολη:P

Btw στο θέμα αυτό, μιλάμε για οτιδήποτε γενικά καπνίζετε (από τσιγάρα μέχρι σάλβια) ή μόνο πούρα, πουράκια και τσιγάρα?
εγω προτινω για ο,τιδηποτε.Εκτος αν θεωρηθει στο τελος οτι παρακινουμαστε απο χρηστη με κωδικο ονομα 'orathac' στη φουντα.:P

Και ο αργιλες μια χαρα ειναι,απλως ειναι για αλλη χρηση απο αυτη του τσιγαρου.Αγαπημενες γευσεις:φρουτα του δασους,μηλο,μπανανα

Εχετε δοκιμασει φιλτρακια-μεντα;Εγω πηρα μια φορα και ειχαν πολυ φαση.(φυσικα και δε λεει να τα κανεις συστηματικα ομως:P)Παρτε τα μια φορα οσοι κανετε στριφτα να δειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
σαν τον Χαραλαμπο δεν υπαρχει παιδια...δεν καπνιζω το σιχαινομαι αλλα στη ζωη μ 2 πραματα δοκιμασα απο μια φορα....μια φορα εκανα Χαραλαμπο(λιγο βεβαια,για να λεω οτι το δοκιμασα) και ναργιλε με μεντα που μεσα ριξανε λιγο τσιπουρο...αλλο πραγμα μιλαμε....

τι είναι αυτό πάλι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
χεχεχε.....ρωτα τον οrathak....θα ξερει...:no1: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ωραία περιμένω κύριε orathak...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
επειδη βλεπω να μην σου λυθει η απορια εγκαιρα θα στο πω πλαγιως....ειναι κατι το οποιο αν το καπνισεις αρκετα(2-3 τσιγαρα ας πουμε) θα βλεπεις πρασινους δρακους στην κουζινα και ενα τριτο χερι να φυτρωνει μπροστα σου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάντως το τσιγάρο σε γενικές γραμμές κάνει καλό την υγεία μας

σκοτώνει τα μικρόβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Πάντως το τσιγάρο σε γενικές γραμμές κάνει καλό την υγεία μας

σκοτώνει τα μικρόβια

και μετα απο καποια χρονια και μας τους ιδιους..οντως κανει καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top