Κάπνισμα

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αντικειμενικά και το βαρύ ποτό που πίνεις κακό κάνει, αλλά ο καθένας έχει δικαίωμα να διαθέσει τον εαυτό του. Απ'την άλλη φίλε Γιάννη η διαφορά μου όταν πίνω βότκα σε ένα μπαρ από σένα που καπνίζεις σε ένα μπαρ, είναι ότι η βότκα δεν ενοχλεί το διπλανό μου. Και δεν χρειάζεται να στο πει κανεις ότι ενοχλείται, κανείς δε γουστάρει να αναπνέει τον καπνό που εσύ εκπνέεις, είναι σα να έχεις φάει σκορδαλιά και να βήχεις πάνω στο διπλανό σου, κι επιπλέον έχει και τις προεκτάσεις στην υγεία.
Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω σε όσους καπνίζουν συστηματικά και μάλιστα σε χώρο που απαγορεύεται, ο καθένας πρέπει να αναλάβει την ευθύνη του, ασχετως με το τι κάνει ο απέναντι ή ο σερβιτόρος, εγώ οταν παω σε ενα μπαρ καπνιστών αναλαμβάνω την ευθύνη μου, ανάλαβέ την κι εσύ οταν πας σε κάποιο που το κάπνισμα απαγορεύεται.
Σορρυ και πάλι για το "offtopic" απλά γενικα δεν θα μπορούσα να πω πιο περιληπτικά το σκεπτικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
το φορουμ γενικα,καλε μου φιλε, ειναι φτιαγμενο με σκοπο να συζητιουνται καποια θεματα που αφορουν φοιτητες και μαθητες....Όπως εχεις παρατηρησει το σαιτ αυτο το επισκεπτονται παααααααααρα μα πααααααααααρα πολλα παιδακια 12-14 χρονων........
Η συγκεκριμενη υπο-ενοτητα του φορουμ περιεχει θεματα τα οποια αφορουν αποριες,προβληματισμους και αναζητησεις των μικρων και μεγαλυτερων παιδιων....Σκοπος επομενως ειναι μεσα απο αυτο το φορουμ να δωθει μια απαντηση στο καθε θεμα με σκοπο την διευκολυνση αυτων των αποριων των μικρων κατα κυριο λογω παιδιων.......
Τωρα πες μου εσυ...ΤΙ απο ψη θα σχηματισει ενα παιδι ηλικιας 14 χρονων που προβληματιζεται σχετικα με το τσιγαρο,γενικα ψαχνεται για τΑ ΘΕΤΙΚΑ-ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΛΠ μετα μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα σχετικα με το τσιγαρο και διαβαζει απο καποιον πως το τσιγαρο(!!!!) κανει καλο????????????????????????????????????????????
Σκοπος επομενως ειναι να μην υπαρχει η παραπληροφορηση εδω μεσα ωστε να σχηματιζεται μια καθαρη και κυριως σωστη αποψη για το εκαστωτε θεμα(εδω για το τσιγαρο) που ταλανιζει το μυαλο του καθε ανησυχου νεανικο εφηβικου μυαλου.................


επιμενεις να θεωρεις την δημοσιευση μου σπαμ????δεν νομιζω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
το φορουμ γενικα,καλε μου φιλε, ειναι φτιαγμενο με σκοπο να συζητιουνται καποια θεματα που αφορουν φοιτητες και μαθητες....Όπως εχεις παρατηρησει το σαιτ αυτο το επισκεπτονται παααααααααρα μα πααααααααααρα πολλα παιδακια 12-14 χρονων........
Η συγκεκριμενη υπο-ενοτητα του φορουμ περιεχει θεματα τα οποια αφορουν αποριες,προβληματισμους και αναζητησεις των μικρων και μεγαλυτερων παιδιων....Σκοπος επομενως ειναι μεσα απο αυτο το φορουμ να δωθει μια απαντηση στο καθε θεμα με σκοπο την διευκολυνση αυτων των αποριων των μικρων κατα κυριο λογω παιδιων.......
Τωρα πες μου εσυ...ΤΙ απο ψη θα σχηματισει ενα παιδι ηλικιας 14 χρονων που προβληματιζεται σχετικα με το τσιγαρο,γενικα ψαχνεται για τΑ ΘΕΤΙΚΑ-ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΛΠ μετα μπαινει στο συγκεκριμενο θεμα σχετικα με το τσιγαρο και διαβαζει απο καποιον πως το τσιγαρο(!!!!) κανει καλο????????????????????????????????????????????
Σκοπος επομενως ειναι να μην υπαρχει η παραπληροφορηση εδω μεσα ωστε να σχηματιζεται μια καθαρη και κυριως σωστη αποψη για το εκαστωτε θεμα(εδω για το τσιγαρο) που ταλανιζει το μυαλο του καθε ανησυχου νεανικο εφηβικου μυαλου.................


επιμενεις να θεωρεις την δημοσιευση μου σπαμ????δεν νομιζω.........
Την προηγουμενη σου ναι.Αυτην οχι, αλλα την θεωρω σε γενικες γραμμες παραλογη.
Ποιος εκανε παραπληροφορηση;Ποιος ειπε οτι το τσιγαρο κανει καλο;
Ή εννοεις οτι αν σταματησετε να λετε οτι το τσιγαρο κανει κακο, αυτοματως θα αρχιζουμε να λεμε οτι κανει καλο;
Πιστεψε με μια χαρα πληροφορημενος ειμαι και δεν παροτρυνω καθολου τους υπολοιπους να καπνιζουν,αμα θες να μιλησουμε σοβαρα.

@miv Δεν λεω (ουτε ειπα) οτι εχεις αδικο.Το μονο σημειο που διαφωνω ειναι οτι χαρακτηρισες τους λογους που σου ειπα καποιες σελιδες πιο πισω ως δικαιολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Πάντως το τσιγάρο σε γενικές γραμμές κάνει καλό την υγεία μας

σκοτώνει τα μικρόβια

To σκευτηκες πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ο fockos πιο πριν γραφει οτι το τσιγαρο σκοτωνει τα μικροβια ρε ανθρωπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι ειαναι αυτο??????????????????????πως θα ακουστει στο αυτι του 14χρονου που το διαβαζει??????????τι εικονα θα εχει???????????????????????????τι ιδεα θα σχηματισει????????????????????????????? συνελθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Zboing! μην παρεξηγεις η ωρα ηταν δυσκολη:P


εγω προτινω για ο,τιδηποτε.Εκτος αν θεωρηθει στο τελος οτι παρακινουμαστε απο χρηστη με κωδικο ονομα 'orathac' στη φουντα.:P

Και ο αργιλες μια χαρα ειναι,απλως ειναι για αλλη χρηση απο αυτη του τσιγαρου.Αγαπημενες γευσεις:φρουτα του δασους,μηλο,μπανανα

Εχετε δοκιμασει φιλτρακια-μεντα;Εγω πηρα μια φορα και ειχαν πολυ φαση.(φυσικα και δε λεει να τα κανεις συστηματικα ομως:P)Παρτε τα μια φορα οσοι κανετε στριφτα να δειτε.

Από στριφτά έχω δοκιμάσει όλα τα φίλτρα και χαρτάκια που υπάρχουν, και υπάρχει και χαρτάκι μέντα OCB
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
ο fockos πιο πριν γραφει οτι το τσιγαρο σκοτωνει τα μικροβια ρε ανθρωπε???????????τι ειανια αυτο??????????????????????πως θα ακουστει στο αυτι του 14χρονου που το διαβαζει?????????????????????????????????????τι ιδεα θα σχηματισει????????????????????????????? συνελθε!!!!!!!!!!!!
Eισαι χαζος ή παριστανεις τον χαζο;
Ο fockos ειναι 23 χρονων και εχει τελειωσει νοσηλευτικη.
Ειρωνευεται OF COURSE.Δεν σοβαρολογει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
ο fockos πιο πριν γραφει οτι το τσιγαρο σκοτωνει τα μικροβια ρε ανθρωπε???????????τι ειανια αυτο??????????????????????πως θα ακουστει στο αυτι του 14χρονου που το διαβαζει?????????????????????????????????????τι ιδεα θα σχηματισει????????????????????????????? συνελθε!!!!!!!!!!!!

Μα και παλι,πρεπει να σαι τελειως ^^^^^^ (οκ δε θα το πω για να μη δωσω και κανα δικαιωμα) για να λες αυτο το πραγμα!
Τοτε να καπνιζαμε ολοι !!!

Eισαι χαζος ή παριστανεις τον χαζο;
Ο fockos ειναι 23 χρονων και εχει τελειωσει νοσηλευτικη.
Ειρωνευεται OF COURSE.Δεν σοβαρολογει.

Γιαννη,ξεραμε εμεις οτι εχει τελειωσει νοσηλευτικη η κατι τετοιο?Και στην τελικη εσυ μονο το ειδες σαν ειρωνια που τον ξερεις .Για τους υπολοιπους ειναι ακομη μια @@@@ που ειπε ενα ατομο απο το pc του.Συγγνωμη αλλα εχω δει στην οθονη μου τερατα και πραματα!Μη τρελαθουμε κιολας.Φαντασου πως θα το πηρε ενα πιο μικρο παιδι αν εμεις το πηραμε σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αντικειμενικά και το βαρύ ποτό που πίνεις κακό κάνει, αλλά ο καθένας έχει δικαίωμα να διαθέσει τον εαυτό του. Απ'την άλλη φίλε Γιάννη η διαφορά μου όταν πίνω βότκα σε ένα μπαρ από σένα που καπνίζεις σε ένα μπαρ, είναι ότι η βότκα δεν ενοχλεί το διπλανό μου. Και δεν χρειάζεται να στο πει κανεις ότι ενοχλείται, κανείς δε γουστάρει να αναπνέει τον καπνό που εσύ εκπνέεις, είναι σα να έχεις φάει σκορδαλιά και να βήχεις πάνω στο διπλανό σου, κι επιπλέον έχει και τις προεκτάσεις στην υγεία.
Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω σε όσους καπνίζουν συστηματικά και μάλιστα σε χώρο που απαγορεύεται, ο καθένας πρέπει να αναλάβει την ευθύνη του, ασχετως με το τι κάνει ο απέναντι ή ο σερβιτόρος, εγώ οταν παω σε ενα μπαρ καπνιστών αναλαμβάνω την ευθύνη μου, ανάλαβέ την κι εσύ οταν πας σε κάποιο που το κάπνισμα απαγορεύεται.
Σορρυ και πάλι για το "offtopic" απλά γενικα δεν θα μπορούσα να πω πιο περιληπτικά το σκεπτικό μου.

Ναι το τσιγάρο επηρεάζει άμεσα τος δίπλα, αλλά και το ποτό, άμα μεθύσεις μπορεί να τους ενοχλήσεις πιο πολύ από ότι απλά λίγο καπνός. Δεν θα συμβαίνει συνέχεια, αλλά όταν συμβεί είναι ικανό να σου χαλάσει όλοι την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Από στριφτά έχω δοκιμάσει όλα τα φίλτρα και χαρτάκια που υπάρχουν, και υπάρχει και χαρτάκι μέντα OCB
δεν τα'ξερα.Ισως παρω να δοκιμασω.ριζλα ασημενια και κρέιβεν δεν αλλαζω με τιποτα ομως:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μα και παλι,πρεπει να σαι τελειως ^^^^^^ (οκ δε θα το πω για να μη δωσω και κανα δικαιωμα) για να λες αυτο το πραγμα!
Τοτε να καπνιζαμε ολοι !!!



Γιαννη,ξεραμε εμεις οτι εχει τελειωσει νοσηλευτικη η κατι τετοιο?Και στην τελικη εσυ μονο το ειδες σαν ειρωνια που τον ξερεις .Για τους υπολοιπους ειναι ακομη μια @@@@ που ειπε ενα ατομο απο το pc του.Συγγνωμη αλλα εχω δει στην οθονη μου τερατα και πραματα!Μη τρελαθουμε κιολας.Φαντασου πως θα το πηρε ενα πιο μικρο παιδι αν εμεις το πηραμε σοβαρα.

Ε σε παρακαλώ μην με βάζεις στην κατηγορία ανθρώπων που δεν καταλαβαίνουν πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
δεν τα'ξερα.Ισως παρω να δοκιμασω.ριζλα ασημενια και κρέιβεν δεν αλλαζω με τιποτα ομως:D
Τα ασημένια είναι για άλλους σκοπούς, εγώ θαλασσή παίρνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μα και παλι,πρεπει να σαι τελειως ^^^^^^ (οκ δε θα το πω για να μη δωσω και κανα δικαιωμα) για να λες αυτο το πραγμα!
Τοτε να καπνιζαμε ολοι !!!



Γιαννη,ξεραμε εμεις οτι εχει τελειωσει νοσηλευτικη η κατι τετοιο?Και στην τελικη εσυ μονο το ειδες σαν ειρωνια που τον ξερεις .Για τους υπολοιπους ειναι ακομη μια @@@@ που ειπε ενα ατομο απο το pc του.Συγγνωμη αλλα εχω δει στην οθονη μου τερατα και πραματα!Μη τρελαθουμε κιολας.Φαντασου πως θα το πηρε ενα πιο μικρο παιδι αν εμεις το πηραμε σοβαρα.
Δεν τον ξερω ουτε εχουμε μιλησει ποτε.Μην ειστε τοσο αφελεις ομως.Ειπαμε, η ηλιθιοτητα δεν εχει ορια, αλλα μην κανουμε την παραδοχη οτι η δικια μας ειναι λιγοτερη απο του αλλου, μεχρι αποδειξης του αντιθετου.;)
-----------------------------------------
Τα ασημένια είναι για άλλους σκοπούς, εγώ θαλασσή παίρνω.
πριν απο τα ασημενια αυτα επαιρνα.Αλλα ειναι πιο λεπτα=>λιγοτερη πισα.Οποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
πριν απο τα ασημενια αυτα επαιρνα.Αλλα ειναι πιο λεπτα=>λιγοτερη πισα.Οποτε..

Άμα θες λιγότερη πίσσα υπάρχει και το backroll, αλλά ναι καταλαβαίνω που το πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να το κόψετε το κάπνισμα.Κάνει κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μόνο miv και akikos κατάλαβαν τον ρόλο μου...
edit (και ο m3Lt3D οι 2 πάνω από διαφορετικά topic).


είμαι φανατικός αντικαπνιστής (δεν έχω καπνίσει ποτέ στην ζωή μου και ούτε πρόκειται να καπνίσω).
(στο σπίτι μου δεν έχω τασάκια και όποιος θέλει να καπνίσει απλώς τον διώχνω.

Το ποστ μου το προηγούμενο το δοκίμασα για να δω την αντίδραση :P. (στα προηγούμενα ποστ μου στο θέμα είχα αντικαπνιστική άποψη και είχα δημοσιεύεσει και 2 φώτογραφίες από πνεύμονες καπνιστή και μη καπνιστή)


Όπως έγραψε ένας μεγάλος ψυχολόγος κάποτε αν θες να προκαλέσεις εντύπωση
σε μια συζήτηση ή συνεδρία στήριξε μια άποψη η οποία είναι τεκμηριωμένα αναληθή.
δεν ήξερα ότι θα πετύχει

όσο για την άποψη μου φυσικά και είναι αλήθεια ότι το κάπνισμα σκοτώνει τα μικρόβια .

το σώμα είναι φυσιολογικός ξενιστής μικροβίων οι οποίοι συμβιώνουν με τον οργανισμό. Το τσιγάρο σκοτώνει αυτή την φυσιολογική πανίδα του πνεύμονα. και αυτό έχει αρνητικές επιπτώσεις στον οργανισμό).

π.χ. μεγαλύτερες πιθανότητες να κολήσεις λοιμώξεις αναπνευστικού συστήματος-----> πνευμονία, άσθμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
μόνο miv και akikos κατάλαβαν τον ρόλο μου...


είμαι φανατικός αντικαπνιστής (δεν έχω καπνίσει ποτέ στην ζωή μου και ούτε πρόκειται να καπνίσω).
(στο σπίτι μου δεν έχω τασάκια και όποιος θέλει να καπνίσει απλώς τον διώχνω.

Το ποστ μου το προηγούμενο το δοκίμασα για να δω την αντίδραση :P. (στα προηγούμενα ποστ μου στο θέμα είχα αντικαπνιστική άποψη και είχα δημοσιεύεσει και 2 φώτογραφίες από πνεύμονες καπνιστή και μη καπνιστή)

δεν ήξερα ότι θα πετύχει

όσο για την άποψη μου φυσικά και είναι αλήθεια ότι το κάπνισμα σκοτώνει τα μικρόβια στο αναπνευστικό σύστημ.

το σώμα είναι φυσιολογικός ξενιστής μικροβίων οι οποίοι συμβιώνουν με τον οργανισμό. Το τσιγάρο σκοτώνει αυτή την φυσιολογική πανίδα. και αυτό έχει αρνητικές επιπτώσεις στον οργανισμό).

π.χ. μεγαλύτερες πιθανότητες να κολήσεις λοιμώξεις αναπνευστικού συστήματος-----> πνευμονία, άσθμα)
Ειπα κατι διαφορετικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι το τσιγάρο επηρεάζει άμεσα τος δίπλα, αλλά και το ποτό, άμα μεθύσεις μπορεί να τους ενοχλήσεις πιο πολύ από ότι απλά λίγο καπνός. Δεν θα συμβαίνει συνέχεια, αλλά όταν συμβεί είναι ικανό να σου χαλάσει όλοι την ημέρα.

Η διαφορά είναι ότι σ'ενα μπαρ, απ'τους 100 που θα πιούνε υπάρχει περίπτωση ένας να στη χαλάσει, ο καπνός ενοχλεί πάντα, δεν κολλάει κάπου ο παραλληλισμός. Άλλωστε ξαναλέω οτι δεν διαπραγματεύομαι το δικαίωμά σου να καπνίζεις σε χώρο που απαγορεύεται, τέτοιο δικαίωμα δεν έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μου την σπάει να μου ρίχνουν τον καπνό στα μούτρα πάντως.Φουντώνω να ούμε.Με πιάνει βηχαλάκια.Γκούχ γκουχ χικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εμένα μου την σπάει να μου ρίχνουν τον καπνό στα μούτρα πάντως.Φουντώνω να ούμε.Με πιάνει βηχαλάκια.Γκούχ γκουχ χικ.
κ μενα μου τη σπαει αυτο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top