Κάπνισμα

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
θέλω πολύ να έρθει η στιγμή που τα παιδάκια που καπνίζουνε πρέπει να βγουν έξω αό ενα κτήριο για να καπνίσουν πολύ θα μου αρέσει

Μήπως είσαι λίγο κομπλεξικός?(αλλιώς θα το έλεγα αλλά θα φάω μπάν πάλι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
θέλω πολύ να έρθει η στιγμή που τα παιδάκια που καπνίζουνε πρέπει να βγουν έξω αό ενα κτήριο για να καπνίσουν πολύ θα μου αρέσει
Δωσε τοπο στην οργη γιαννη...Δωσε τοπο στην οργη...




:P
-----------------------------------------
Εχω μια ιδεα.Γιατι να μην κανουμε ενα θεμα για τους καπνιστες;Να μπορουν να συζητανε ελευθερα για ο,τι αφορα περι καπνισματος χωρις να σχολιαζονται απο λοιπους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Γιατί θα λέτε τόσες βλακείες που θα προκαλείτε την οργή μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Γιατί θα λέτε τόσες βλακείες που θα προκαλείτε την οργή μας :P
Oλοι εχουν δικαιωμα στη βλακεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εχω μια ιδεα.Γιατι να μην κανουμε ενα θεμα για τους καπνιστες;Να μπορουν να συζητανε ελευθερα για ο,τι αφορα περι καπνισματος χωρις να σχολιαζονται απο λοιπους :)

Μα αν δεις το πρώτο ποστ, αυτό το θέμα είναι αυτό που ζητάς. Απλά μετά βγήκε ο νόμος και μπλέχτηκαν κάπως τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
προσωπικά με ενοχλεί ο καπνός και αν μπει ο νόμος οποιοσ καπνίζει θα τον αναφέρω στην διεύθυνση του μαγαζιού. όχι γιατί ειμαι κακός και τέτοια απλά μου αρέσει να είμαι χαφιές

βασικά η καλύτερη δουλειά είναι να βγάζω φώτο από το αιφόνι μου και να τα στέλνω στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής για να τους μπάζει μέσα τους καπνιστές.

πάντα ήθελα να γίνω ελεκτής σε λεωφορεία ή προαστιακό και μετρό

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μα αν δεις το πρώτο ποστ, αυτό το θέμα είναι αυτό που ζητάς. Απλά μετά βγήκε ο νόμος και μπλέχτηκαν κάπως τα πράγματα.
Ναι αλλα και ο τιτλος δεν βοηθαει.Πρεπει να γινει ενα θεμα: "Μονο για καπνιστες" ή κατι τετοιο.:)
Να λεμε τι καπνιζουμε,διαφορες γνωσεις περι τσιγαρων και γενικα τετοια πραγματα.Να μην μπαινει ο καθενας και να λεει 'δεν θα αρχισω ποτε μου το καπνισμα. το θεωρω βλακεια.' και αλλα τετοια.:xixi:

@fockos,γιατι δεν κανεις αιτηση για ελεγκτη στα μαγαζια για τσιγαρα;Να κανεις το χομπι σου, και να πληρωνεσαι βρε αδερφε!(αυτο το εγραψα πριν κανει επεξεργασια το μηνυμα του ο fockos και δεν ειδα οτι το επιβεβαιωσε. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μόνο που η διεύθυνση του μαγαζιού θέλει λεφτά=πελάτες. :P
ναι έχεις δίκιο θα βγάζω φώτο από το ιphone μου και θα τις στέλνω σττην σελίδα του παπανδρέου αυτός ξέρει τι θα κάνει μετά

@m3Lt3D είσαi mentalist
ναι ναι ναι θα κάνω αίτηση και θα γίνω

ο μεγαλύτερος χαφιές καπνιστών (λολ)
να και το πρότυπο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
προσωπικά με ενοχλεί ο καπνός και αν μπει ο νόμος οποιοσ καπνίζει θα τον αναφέρω στην διεύθυνση του μαγαζιού. όχι γιατί ειμαι κακός και τέτοια απλά μου αρέσει να είμαι χαφιές

βασικά η καλύτερη δουλειά είναι να βγάζω φώτο από το αιφόνι μου και να τα στέλνω στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής για να τους μπάζει μέσα τους καπνιστές.

πάντα ήθελα να γίνω ελεκτής σε λεωφορεία ή προαστιακό και μετρό

:)

Αν ζούσες στην κατοχή θα είχες κάνει μια περιουσία +οτι θα έτρωγες σοκολάτες και λοιπά που έλειπαν από τους άλλους.Καταδότεν https://images.google.gr/imgres?imgu...CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%82&hl=el&sa=G&um=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι αλλα και ο τιτλος δεν βοηθαει.Πρεπει να γινει ενα θεμα: "Μονο για καπνιστες" ή κατι τετοιο.:)
Να λεμε τι καπνιζουμε,διαφορες γνωσεις περι τσιγαρων και γενικα τετοια πραγματα.Να μην μπαινει ο καθενας και να λεει 'δεν θα αρχισω ποτε μου το καπνισμα. το θεωρω βλακεια.' και αλλα τετοια.:xixi:

@fockos,γιατι δεν κανεις αιτηση για ελεγκτη στα μαγαζια για τσιγαρα;Να κανεις το χομπι σου, και να πληρωνεσαι βρε αδερφε!(αυτο το εγραψα πριν κανει επεξεργασια το μηνυμα του ο fockos και δεν ειδα οτι το επιβεβαιωσε. :P)

Ναι καταλαβαίνω τι λες. Αλλά δεν νομίζω να το επιτρέψουν, θα θεωρηθεί πως παραπάει κάπως. =/
Πάντως αν στρατευθούν τα μέλη-καπνιστές και αρχίσουν την συζήτηση ίσως απόπροσανατολιστεί το κοινό και σταματήσουν αυτού του τύπου οι δηλώσεις.

@fockos.. Seriously?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εγώ, ο μέγας αντικαπνιστής, ενώπιον σας, δηλώνω την επιθυμία μου για ένα, αυτές τις μέρες...!!:P! Αλλά επειδή καταλαβαίνω πόσο παροδική είναι αυτή η επιθυμία (λόγω εφηβείας) δεν πρόκειται να υποκύψω..!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αμα χρειαστείς πάντως, χτύπα ένα montecristo να νιώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
προσωπικά με ενοχλεί ο καπνός και αν μπει ο νόμος οποιοσ καπνίζει θα τον αναφέρω στην διεύθυνση του μαγαζιού. όχι γιατί ειμαι κακός και τέτοια απλά μου αρέσει να είμαι χαφιές

)

Μην ανησυχείς τα αφεντικά πληρώνουν κάτω από το τραπέζι τους μπάτσους να μην έρθουν, όποτε, τσάμπα κόπος.
We won again.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αμα χρειαστείς πάντως, χτύπα ένα montecristo να νιώσεις

Μπα... Δεν το βλέπω... Μια φορά ήρθα σε μαστούρα και αυτό με νάρκωση για να κάνω γαστροσκόπηση...

Θα πω κάτι που θα με βγάλει οφφ αλλά νομίζω ότι αξίζει. Το καλοκαίρι λοιπόν που πήγα για γαστροσκόπηση [ούτε στον εχθρό μου τέτοιο πράγμα], λόγω ηλικίας, ο γιατρός είπε να μου δώσουν μικρή δόση..!! Ελα μ΄όμως που δεν μ΄επιάσε.. Μόλις τελείωσα την γαστροσκόπηση με έπιασε..!! Καλά, τα πρώτα πέντε λεπτά είχα λιώσει στο γέλιο και είχα κάνει κεφάλι, αλλά μετά ξεράθηκα στον ύπνο..!!! :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε τόσοι/τόσο αρνητικοί σ' αυτό. Εφαρμογή του ήδη υπάρχοντος νόμου είναι, καιρός είναι να γίνει κι αυτό.

Απ' όσο έχω δει εγώ, μέχρι τώρα γραμμένο τον έχουν οι περισσότεροι το νόμο - αντί να γκρινιάζουμε λοιπόν ότι στην Ελλάδα οι νόμοι έχουν παραθυράκια ή δεν υπάρχει επιτήρηση και ο καθένας κάνει ό,τι θέλει όποτε μας βολεύει, ας δοκιμάσουμε να δούμε πώς είναι να συνηθίζεις να σέβεσαι ένα νόμο που μάλιστα αφορά τόσο πολύ τους γύρω σου και την υγεία όλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί είστε τόσοι/τόσο αρνητικοί σ' αυτό. Εφαρμογή του ήδη υπάρχοντος νόμου είναι, καιρός είναι να γίνει κι αυτό.

Απ' όσο έχω δει εγώ, μέχρι τώρα γραμμένο τον έχουν οι περισσότεροι το νόμο - αντί να γκρινιάζουμε λοιπόν ότι στην Ελλάδα οι νόμοι έχουν παραθυράκια ή δεν υπάρχει επιτήρηση και ο καθένας κάνει ό,τι θέλει όποτε μας βολεύει, ας δοκιμάσουμε να δούμε πώς είναι να συνηθίζεις να σέβεσαι ένα νόμο που μάλιστα αφορά τόσο πολύ τους γύρω σου και την υγεία όλων.

Μην είσαι υποκρίτρια, ότι σας συμφέρει προφανώς θα πείτε στους άλλους να το σέβονται, αλλά σίγουρα έχεις παραβιάσει και εσύ πολλούς νόμους, όπως και όλοι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ της παραβίασης νόμου που έχει θεσπιστεί για να προστατεύει αποκλειστικά και μόνο αυτόν που καλείται να τον τηρήσει και της παραβίασης νόμου που υπάρχει για την προστασία και των υπόλοιπων γύρω σου πέρα από εσένα.

Με αυτή τη λογική κιόλας όλοι υποκριτές είμαστε, οπότε ας μη κάνουμε ποτέ συστάσεις σε όποιον βλέπουμε να παρανομεί εις βάρος μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ της παραβίασης νόμου που έχει θεσπιστεί για να προστατεύει αποκλειστικά και μόνο αυτόν που καλείται να τον τηρήσει και της παραβίασης νόμου που υπάρχει για την προστασία και των υπόλοιπων γύρω σου πέρα από εσένα.

Με αυτή τη λογική κιόλας όλοι υποκριτές είμαστε, οπότε ας μη κάνουμε ποτέ συστάσεις σε όποιον βλέπουμε να παρανομεί εις βάρος μας.

Το θέμα είναι να το κάνεις σε όλους, όχι μόνο στους καπνιστές. By the same logic. Α και "νόμος" αυτό περί καπνίσματος, ότι και να κάνετε, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ποτέ, mark my words ΠΟΤΕ δεν θα σταματήσουν το κάπνισμα σε γνωστά μαγαζιά, ΠΟΤΕ.


Μόλις κέρδισα ένα στοίχημα με το εαυτό μου, ήξερα ότι ένας ιππότης θα απαντούσε στην θέση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
... όπως έκανα με τον κύριο που είχε παρκάρει πάνω στη διάβαση των πεζών στο ΙΚΕΑ σήμερα. Προσωπικά δεν το κάνω με τους καπνιστές μόνο, απλά εδώ αυτό το θέμα συζητάμε, πως να το κάνουμε. Δε θέλω κιόλας να μπαίνω στη διαδικασία να απαριθμώ τα "κατορθώματά" μου για να πείσω κάποιον που δε με ξέρει για τα λεγόμενά μου.

Ο ιππότης απάντησε γιατί η πριγκίπισσα είναι εγουέι φρομ κίμπορντ κι όταν βλέπει αβάσιμες κατηγορίες αγνώστων για άτομα που ξέρει καβαλάει το άλογο και κάνει charge. Λίγο jostling έτσι φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Καλα θα κανουμε διαγωνισμο ποιος θα παραβιασει τους περισσοτερους νομους;:P.Επισης ποτε μη λες ποτε.Αν επιτελους θεσπισουν καποια ελεγκτικα οργανα σιγα σιγα θα εφαρμοζεται παντου ο νομος.Αφου δεν μπορουμε να αλλαξουμε τα μυαλα ορισμενων θα πρεπει να τους επιβληθουν καποια πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top