Ιατρική: Πρωτοετείς

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κι εγώ Αλεξανδρούπολη! Στις 6 ή στις 7 ξεκινάμε???

Στις 6/10 από ό,τι έμαθα όταν πήγα για εγγραφή..Από που είσαι Liz92rocker ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στις 6/10 από ό,τι έμαθα όταν πήγα για εγγραφή..Από που είσαι Liz92rocker ??

Κι εμένα στις 6 μου είπαν. Τη Δευτέρα που πήγα για εγγραφή δεν είχε ανακοινωθεί ακόμη επίσημα βέβαια. Επίσημα είχε ανακοινωθεί η ιστολογία στις 8. Νομίζω όμως πως ξεκινάμε με βιολογία στις 6. Εσύ chiona8 πότε πήγες για εγγραφή? Τι σου είπαν ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κι εμένα στις 6 μου είπαν. Τη Δευτέρα που πήγα για εγγραφή δεν είχε ανακοινωθεί ακόμη επίσημα βέβαια. Επίσημα είχε ανακοινωθεί η ιστολογία στις 8. Νομίζω όμως πως ξεκινάμε με βιολογία στις 6. Εσύ chiona8 πότε πήγες για εγγραφή? Τι σου είπαν ακριβώς?

Κι εγώ τη Δευτέρα πήγα..Καλά παίζει να σε είδα.. Βασικά τα παιδιά μου είπαν ότι αρχίζουμε 6/10..κ από τη γραμματείαμου έδωσαν πρόγραμμα..
6/10 9.00 με Αγγλικά!! Καλή μας αρχή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κι εγώ τη Δευτέρα πήγα..Καλά παίζει να σε είδα.. Βασικά τα παιδιά μου είπαν ότι αρχίζουμε 6/10..κ από τη γραμματείαμου έδωσαν πρόγραμμα..
6/10 9.00 με Αγγλικά!! Καλή μας αρχή!!

Σίγουρα θα ισχύσει τις πρώτες μέρες αυτό το πρόγραμμα? Ξέρεις γιατί ρωτάω? Επειδή την Τετάρτη στις 12 θα γίνει ξενάγηση στο χώρο του πανεπιστημίου, και Τετάρτη στις 12 το πρόγραμμα λέει Βιοχημεία 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι ώρες γίνονται οι εγγραφές στην Ιατρική Θεσσαλονίκης;
10:00-13:00:)
-----------------------------------------
καλά ξεκινάτε κιόλας? Στο απθ πότε ξεκινάμε?
Νικο γραφτηκες?στο ΑΠΘ απο οτι μας ειπαν τα παιδια απο μεγαλυτερα ετη μαλλον ξεκιναμε μετα τις 6/10 γιατι αυτοι δινουν μεχρι 1/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σίγουρα θα ισχύσει τις πρώτες μέρες αυτό το πρόγραμμα? Ξέρεις γιατί ρωτάω? Επειδή την Τετάρτη στις 12 θα γίνει ξενάγηση στο χώρο του πανεπιστημίου, και Τετάρτη στις 12 το πρόγραμμα λέει Βιοχημεία 1.

Τώρα που το βλέπω, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη πότε θα αρχίσουμε Αγγλικά..Βιοχημεία όμως γράφει ότι ξεκινάμε 6/10 και στο ωρολόγιο πρόγραμμα υπάρχει Βιοχημεία I την Τρίτη...Οπότε λογικά την Τρίτη θα ξεκινήσουμε με Βιοχημεία ή Εργαστηριακές Ασκήσεις Βιοχημείας..δεν ξέρω...Αν μάθεις κάτι, ειδοποίησε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τώρα που το βλέπω, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη πότε θα αρχίσουμε Αγγλικά..Βιοχημεία όμως γράφει ότι ξεκινάμε 6/10 και στο ωρολόγιο πρόγραμμα υπάρχει Βιοχημεία I την Τρίτη...Οπότε λογικά την Τρίτη θα ξεκινήσουμε με Βιοχημεία ή Εργαστηριακές Ασκήσεις Βιοχημείας..δεν ξέρω...Αν μάθεις κάτι, ειδοποίησε..

Ρε συ, το πρόγραμμα δεν είναι λίγο βαρβάτο? Ούτε για το μεσημεριανό δε μας σκέφτηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Νικο γραφτηκες?στο ΑΠΘ απο οτι μας ειπαν τα παιδια απο μεγαλυτερα ετη μαλλον ξεκιναμε μετα τις 6/10 γιατι αυτοι δινουν μεχρι 1/10

Εγώ γράφτηκα στην Αλεξ. Κοίτα, δε νομίζω ότι οι εξετασεις τους επηρεάζουν τα μαθήματά μας... Το θέμα είναι δεν έχουν βγάλει ούτε 1 ανακοίνωση!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγώ γράφτηκα στην Αλεξ. Κοίτα, δε νομίζω ότι οι εξετασεις τους επηρεάζουν τα μαθήματά μας... Το θέμα είναι δεν έχουν βγάλει ούτε 1 ανακοίνωση!!!!:mad:
Τι να σου πω...έτσι μου είπαν.θα ξαναπάω βέβαια για να γραφτώ στο εργαστήριο την τετάρτη,θα ρωτήσω κ θα ξαναποστάρω αν μάθω κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Νο παιδιά. Η εξεταστική σεπτεμβριου καθορίζει το πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα. Δεν μπορεί να ξεκινησει το κάθε ετος όποτε θελει. Το ακαδημαικο ετος ξεκιναει για ολους μαζι.
Αρα μετα την εξεταστικη τα μαθηματα(δλδ στην πατρα 28 -_-)

Τωρα στην Αθηνα ξέρω μόνο ότι η εξεταστικη του χειμερινου εξαμηνου πεφτει πανω στα μαθηματα του αερινου. Αλλα σιγουρα αυτό ειναι ο ορισμός του 4#%#$^#, δεν θα επρεπε επρεπε να γίνεται, διοτι οι φοιτητες χανουν μεγαλο μερος των μαθηματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ρε συ, το πρόγραμμα δεν είναι λίγο βαρβάτο? Ούτε για το μεσημεριανό δε μας σκέφτηκαν?

Απλώς βαρβάτο δε λέγεται αυτό...Έλεος!! Μέτρησες πόσες ώρες τη βδομάδα έχουμε;; Άσε..Στο λέω εγώ! 40 ώρες/Βδομάδα :jumpy: :jumpy:
Και την Τρίτη το καλύτερο: 9.00-20.00 με κενό 17.00-18.00//
Πάντως το γεγονός ότι το πρόγραμμα είναι ήδη έτοιμο δείχνει ότι η σχολή είναι αρκετά οργανωμένη...
Έμαθες μήπως αν αρχίζουμε σίγουρα στις 6/10 και με ποιο μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Απλώς βαρβάτο δε λέγεται αυτό...Έλεος!! Μέτρησες πόσες ώρες τη βδομάδα έχουμε;; Άσε..Στο λέω εγώ! 40 ώρες/Βδομάδα :jumpy: :jumpy:
Και την Τρίτη το καλύτερο: 9.00-20.00 με κενό 17.00-18.00//
Πάντως το γεγονός ότι το πρόγραμμα είναι ήδη έτοιμο δείχνει ότι η σχολή είναι αρκετά οργανωμένη...
Έμαθες μήπως αν αρχίζουμε σίγουρα στις 6/10 και με ποιο μάθημα;

Μπα, όχι, δεν έμαθα ακόμη τίποτα. Γιατί το συνεχόμενο της Τετάρτης 10 το πρωί με 8 το απόγευμα?? χαχα, δεν ξέρω τι να πω... Αν μάθεις κάτι νεότερο ενημέρωσε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Μπα, όχι, δεν έμαθα ακόμη τίποτα. Γιατί το συνεχόμενο της Τετάρτης 10 το πρωί με 8 το απόγευμα?? χαχα, δεν ξέρω τι να πω... Αν μάθεις κάτι νεότερο ενημέρωσε με.

Άσε..Μόνο η Παρασκευή είναι normal..Οκ,θα σε ενημερώσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Έμαθα ότι πρέπει να γραφούμε στο κάθε εργαστήριο ξεχωριστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδεςςς! συγχαρητηρια σε ολους καταρχην! το ονειρο μ ειναι η ιατρικη! εσεις το περιμενατε οτι θα περασετε ιατρικη??! θελω ν πω...το ειχατε στοχο αλλα το πιστευατε 100% οτι θα τα καταφερετε?! μολις μαθατε τα μορια π βγαλατε πως κανατε?! κολοτουμπες στον αερα κτλ?!:P θελω κ γωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
παιδεςςς! συγχαρητηρια σε ολους καταρχην! το ονειρο μ ειναι η ιατρικη! εσεις το περιμενατε οτι θα περασετε ιατρικη??! θελω ν πω...το ειχατε στοχο αλλα το πιστευατε 100% οτι θα τα καταφερετε?! μολις μαθατε τα μορια π βγαλατε πως κανατε?! κολοτουμπες στον αερα κτλ?!:P θελω κ γωωωωω

Γεια σου !GeoRge!..Eγώ στη Γ Λυκείου αποφάσισα ότι ήθελα Ιατρική..Εσύ μπράβο που από τη Β Λυκείου έχεις κατασταλάξει..:xixi: Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα, χάρηκα πολύ!! Αλλά μέχρι να ανακοινωθούν οι βάσεις πάντα έχεις,έστω και λίγο,άγχος... Εσύ για ποια πόλη ενδιαφέρεσαι?/
Εύχομαι να πετύχεις κι εσύ το στόχο σου!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εφη

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Στην Πάτρα τα μαθήματα ξεκινούν αύριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια εχω αγχωθει πολυ! λετε η βαση 19.006 για ιατρικη θρακης λετε να ανεβει κιαλλο?! ή λετε να κατεβει??? και αν ναι ποσα μορια?! φοβαμαι πολυ την εκθεση...........ενω ειμαι καλος φοβαμαι μην δω κανα 12-13.........κ με 12 13 εκθεση σιγα μην περασω!:( εσεις εκθεση πως τα πηγατε? το 16-17 ειναι πολυ δυσκολο?! μπουφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Προσωπικα στην Εκθεση εδωσα ελαχιστη σημασια και τις δυο φορες που εδωσα και εγραψα 16,7 την πρωτη και 15,8 τη δευτερη. Δεν ειναι και οι τρομεροι βαθμοι φυσικα, αλλα τους εγραψα χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια μεσα στη χρονια.

Παντως με αυτους τους βαθμους στην Εκθεση και τις φετινες βασεις, ειναι απο πολυ δυσκολο ως αδυνατο να περασεις Ιατρικη Αθηνας και Θεσ/νικης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
παιδεςςς! συγχαρητηρια σε ολους καταρχην! το ονειρο μ ειναι η ιατρικη! εσεις το περιμενατε οτι θα περασετε ιατρικη??! θελω ν πω...το ειχατε στοχο αλλα το πιστευατε 100% οτι θα τα καταφερετε?! μολις μαθατε τα μορια π βγαλατε πως κανατε?! κολοτουμπες στον αερα κτλ?!:P θελω κ γωωωωω

Ευχαριστούμε! :) Κοίτα, εγώ έβγαλα 19078... Στην αρχή ήμουν σίγουρος ότι θα περνούσα, αλλά μετά οι εκτιμήσεις με καταάγχωσαν... Αρχικά στη Β ήθελα Οδοντιατρική επειδή φοβόμουν τα χρόνια της Ιατρικής, αλλά μετά κατάλαβα ότι αν θέλεις κάτι πολύ αξίζουν οι θυσίες...:D Όατν βγήκαν τα μόρια κόντευα να κλάψω από χαρά. Βέβαια μετά οι "βασεολόγοι" φρόντισαν να περάσω ένα "αξέχαστο" καλοκαίρι άγχους πιστεύοντας ότι δε θα περάσω...:mad: Την ημέρα που έβγαιναν οι βάσεις, τις έβγαλαν πιο νωρίς. Εγώ τις είδα και είδα ότι περνούσα αλλά ήθελα να το πουν και στην τηλεόραση και να δω και το όνομα για να είμαι σίγουρος. Αλλά και όταν το σιγούρεψα ακόμη δεν μπορούσα να το συνειδητοποιήσω, το μόνο που είπα ήταν ένα απλό "πέρασα"-ξεψυχιμένο. Η θεία μου και η μαμά μου κυρίως έκαναν το σαματά :P Τώρα πλέον όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θέλω να αρχίσουμε! Ειδικά από σήμερα που γραφτηκα και στα εργαστήρια :jumpy:
Όσο για την έκθεση, έγραψα 16,5. Δεν ήταν ουάου βαθμός, αλλά ευτυχώς η έκθεση ούτε με ανέβασε ούτε με κατέβασε. Τα μαθήματα που με έσωσαν ήταν τα βαρύτητας Χημεία-Βιολογία (20 κ 19,7 αντίστοιχα)
Σου εύχομαι και σένα να το πετύχεις:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top