Ιατρική: Πρωτοετείς

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
φοκο μπραβο βρε αρχοντα!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπράβο Φοκο!
Τώρα θα γράφεις και στο ''Σε ποια σχολή σπουδάζετε;'' :lol:
Στην Αθήνα, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Στην Αθήνα, έτσι;

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας. :bleh:


Συγχαρητήρια Φόκε!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
focko συγχαρητήρια!!:D
Καλή δύναμη και καλό κουράγιο από εδώ και πέρα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας. :bleh:


Συγχαρητήρια Φόκε!!:D
Και στα δικά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Πολλά συγχαρητήρια Φόκο!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας. :bleh:


Συγχαρητήρια Φόκε!!:D
Εεε, δεν το είδα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπράβο ρε focko! Μπράβο ρε μεγάλε! Συγχαρητήρια γιατρέ :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Φόκο σε ποιό νοσοκομείο είπαμε δουλεύεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μέσα στο εξάμηνο δεν χρειάζεται να διαβάζεις καθημερινά 5 ώρες, αλλά μέσα στην εξεταστική θα χρειάζεται να διαβάζεις ΠΟΛΥ περισσότερο. Γενικά υπάρχει ελεύθερος χρόνος, δεν είναι τραγικά τα πράγματα! Βέβαια οι απαιτήσεις της σχολής είναι αυξημένες σε σχέση με άλλες σχολές.
Άτσα! Συγχαρητήρια focko!
:D

Φόκοοο, πέρασες????????
:)

Έδωσες κατατακτήριες?:)
:yes:
Συγχαρητήρια!:)Αν και δε μ'αρέσει εμένα, είναι πολύ καλή σχολή!:clapup::clapup:
:)
'Ελααααααααααααααααα, ρε ΘΗΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!
Πω πω πωωωωωω!!!!
μπράβοοοοο!!!

Σαν να πέρασα εγώ χαίρομαι!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
:hug:
Συγχαρητήρια!
:)
φοκο μπραβο βρε αρχοντα!!:):)
:)
Μπράβο Φοκο!
Τώρα θα γράφεις και στο ''Σε ποια σχολή σπουδάζετε;'' :lol:
Στην Αθήνα, έτσι;
:)
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας. :bleh:
:)

Συγχαρητήρια Φόκε!!:D
:)
focko συγχαρητήρια!!:D
Καλή δύναμη και καλό κουράγιο από εδώ και πέρα!;)
:)
Πολλά συγχαρητήρια Φόκο!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο
:)
Μπράβο ρε focko! Μπράβο ρε μεγάλε! Συγχαρητήρια γιατρέ :).
:)

Φόκο σε ποιό νοσοκομείο είπαμε δουλεύεις;:P

Αττικο
___________________

Με συγκινήσατε... Πολλές ευχές.
Θα απαντήσω με ένα απλό ευχαριστώ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδιά δε βρήκα κάποιο άλλο θέμα για πρωτοετείς φοιτητές ιατρικής γιαυτό γράφω εδώ!Βασικά εγω δε σπουδαζω Ελλάδα αλλά πρωτοετής είμαι κι εγώ.Θέλω να μου πείτε γενικά πόσες ώρες Anatomy διαβάζεται στο πρώτο έτος γιατί έχω αγχωθεί επειδή διαβάζω ατελειωτες ώρες και πάλι δεν προλαβαίνω να κάνω όλα αυτά που θέλω..(Μην ξεχνάμε ότι είναι αρκετές ώρες καθημερινά τα Lectures και τα practicals επίσης).Είμαι σε αγγλόφωνο τμήμα και υπάρχει μία δυσκολία με την ξένη ορολογία γτ παράλληλα μαθαίνω και την αγγλική και τη λατινική και την ελληνική οπότε για το κάθε πράγμα ξέρω 3 διαφορετικές περιγραφές αλλα και πάλι μου φαίνονται ατελειωτες ώρες διαβάσματος για την ανατομία!Δε με φοβίζει το διάβασμα απλά θέλω να ξέρω αν έχει καποιος παρόμοια εμπειρία ή αν εγω αγχωνομαι υπερβολικά!Βασικά για την ανατομία του πρώτου εξαμηνου(winter semester) διαβαζω από ένα βιβλίο ανατομίας από τη σειρα του Werner Platzer,το Sobotta( https://images.betterworldbooks.com/070/Sobotta-Atlas-of-Human-Anatomy-Putz-R-9780702033230.jpg) και το Gray's Anatomy (https://4.bp.blogspot.com/-dsoGBoHo3pY/Tfo9jZqa6GI/AAAAAAAAAB4/Zdn-2XZxgMQ/s1600/ii_gray%2527s_anatomy_book.jpg)- αν κάποιος σπουδάζει σε αγγλόφωνο τμήμα ή Αγγλία και Αμερική ισως θα ξέρει αυτα τα βιβλια! Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε σπουδάζω σε αγγλόφωνο τμήμα οπότε δυστυχώς δε μπορω΄να σε βοηθήσω στην μεθοδολογία. Τα βιβλία που κάνεις ειναι κορυφαία στο είδος τους και απαιτουν μεγάλη προσπάθεια. Αφού είσαι σε αγγλόφωνο τμήμα πρέπει σίγουρα να μελετας με βάση την αγγλική γλώσσα την ελληνική θα την μάθεις τελευταία.

Γενιικά για την ανατομία εγώ την εμαθα γράφοντας πολλές φορές και προσπαθώντας να σχεδιάσω ανατομία. Άργισα πάρα πολυ άλλά ότι έμαθα δε το ξεχασα. Το έργο σου είναι πολύ πιο δύσκολο αφού αυτά πρέπει να τα μάθεις σε μια γλώσσα που δεν είναι η μητρική σου. Προσωπικά με βοήθησε και το ipad με το netter (πιστεύω ότι ο κάθε φοιτητής ιατρικής πρέπει να έχει ipad).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Δε σπουδάζω σε αγγλόφωνο τμήμα οπότε δυστυχώς δε μπορω΄να σε βοηθήσω στην μεθοδολογία. Τα βιβλία που κάνεις ειναι κορυφαία στο είδος τους και απαιτουν μεγάλη προσπάθεια. Αφού είσαι σε αγγλόφωνο τμήμα πρέπει σίγουρα να μελετας με βάση την αγγλική γλώσσα την ελληνική θα την μάθεις τελευταία.

Γενιικά για την ανατομία εγώ την εμαθα γράφοντας πολλές φορές και προσπαθώντας να σχεδιάσω ανατομία. Άργισα πάρα πολυ άλλά ότι έμαθα δε το ξεχασα. Το έργο σου είναι πολύ πιο δύσκολο αφού αυτά πρέπει να τα μάθεις σε μια γλώσσα που δεν είναι η μητρική σου. Προσωπικά με βοήθησε και το ipad με το netter (πιστεύω ότι ο κάθε φοιτητής ιατρικής πρέπει να έχει ipad).

Σε ευχαριστώ πάρααα πολύ!!Πράγματι τα βιβλία είναι πασίγνωστα και πολύ καλά!Βασικα αυτό που λες οτι δεν τα μαθαινεις όλα με την πρώτη είναι πολύ σωστό!Tο ipad με netter πρώτη φορά το ακούω ομολογώ και το ψαξα και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον!Θα το ψάξω!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω που χρειάζονται οι γνώσεις του λυκείου στην ιατρική, ακόμη και τώρα που τέλειωσε το 1ο έτος!
Α ναι, χρειάζονται κάπου! Μόνο στο να πάρεις 10 στο α' έτος!!
Μετά δε χρειάζεται ΤΙΠΟΤΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Λοιπον για να ευθυμησουμε λιγο,βρηκα αυτον τον τυπα στο twitter!Ειναι troll...
Το concept ειναι οτι ειναι τοοοσο φυτουλας φοιτητης ιατρικης που λιγο ακομα και πεθαινει!
Μερικα tweets του μου θυμιζουν λιγακι το Sheldon απο το "Bing Bang Theory"...Γενικα,εχει πλακιτσα!:D:P;)
Οποιος θελει να ριξει μια ματια(τα tweets ειναι στα αγγλικα) οριστε:
https://fr.twitter.com/MedSkoolGunner
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Λοιπον για να ευθυμησουμε λιγο,βρηκα αυτον τον τυπα στο twitter!Ειναι troll...
Το concept ειναι οτι ειναι τοοοσο φυτουλας φοιτητης ιατρικης που λιγο ακομα και πεθαινει!
Μερικα tweets του μου θυμιζουν λιγακι το Sheldon απο το "Bing Bang Theory"...Γενικα,εχει πλακιτσα!:D:P;)
Οποιος θελει να ριξει μια ματια(τα tweets ειναι στα αγγλικα) οριστε:
https://fr.twitter.com/MedSkoolGunner

Δεν έχεις δει τίποτα ακόμα...αυτός είναι ο average συμφοιτητής σου :P Γενικά,στα αμφιθέατρα να μην πλησιάζεις στα πολύ μπροστινά καθίσματα,γιατί οι μορφές ζωής που συναντάς εκεί πέρα γεννούν δυνατές συγκινήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν έχεις δει τίποτα ακόμα...αυτός είναι ο average συμφοιτητής σου :P Γενικά,στα αμφιθέατρα να μην πλησιάζεις στα πολύ μπροστινά καθίσματα,γιατί οι μορφές ζωής που συναντάς εκεί πέρα γεννούν δυνατές συγκινήσεις :P
Ασε....Μου ειχε δειξει μια φιλη ,που ειχε περασει περυσι, φωτογραφια απο την πρωτη μερα στη σχολη που ειναι ολοι οι πρωτοετεις!
Στα μπροστινα καθισματα,τα κοριτσια ειναι "θηλεις" μονο στα χαρτια(και δεν ειναι ρατσιστικο)ενω τα αγορια....Δε θελω καν να το σκεφτομαι....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το θέμα καθαρίστηκε. Παρακαλώ όχι άλλα off-topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top