Ιατρική: Πρωτοετείς

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
όποιος της ιατρικής του απθ δεν πήρε πμ από εμένα ας μου στείλει για να τον πω για το γκρουπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
παιδιά!γεια σας!όσοι θα πάτε ιατρική ΑΠΘ ,μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται με τα μαθήματα επιλογής?τι είναι καλό να επιλέξει κάποιος στο Α εξάμηνο?έχετε ακούσει τίποτα απο τους 2ετείς?γιατί έχω μια φίλη μου που θα σπουδάσει εκει και θέλω να ξέρω!ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
τα μαθήματα επιλογής είναι τα αγγλικά (αγγλική γλώσσα και ορολογία) και εισαγωγή στη βιοϊατρική τεχνολογία. επικρατεί η άποψη ότι γενικά στα μαθήματα επιλογής ο καλός βαθμός είναι εύκολος. οι περισσότεροι επιλέγουν μαθήματα επιλογής σε άλλα εξάμηνα. σε αντίθεση με την αθήνα όπου για το πτυχίο χρειάζονται 12 επιλεγόμενα στο απθ χρειάζονται μόνο 8. αν δεις το πρόγραμμα σπουδών τα μαθήματα επιλογής μεγαλύτερων εξαμήνων είναι πιο ενδιαφέροντα..... δική της επιλογή λοιπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
τα μαθήματα επιλογής είναι τα αγγλικά (αγγλική γλώσσα και ορολογία) και εισαγωγή στη βιοϊατρική τεχνολογία. επικρατεί η άποψη ότι γενικά στα μαθήματα επιλογής ο καλός βαθμός είναι εύκολος. οι περισσότεροι επιλέγουν μαθήματα επιλογής σε άλλα εξάμηνα. σε αντίθεση με την αθήνα όπου για το πτυχίο χρειάζονται 12 επιλεγόμενα στο απθ χρειάζονται μόνο 8. αν δεις το πρόγραμμα σπουδών τα μαθήματα επιλογής μεγαλύτερων εξαμήνων είναι πιο ενδιαφέροντα..... δική της επιλογή λοιπον...


σ ευχαριστώ για την απάντηση...δηλαδή εσύ δε θα πάρεις επιλογής στο α εξάμηνο?εμένα η φίλη μου έλεγε να πάρει τώρα γιατί μετα θα δυσκολέψουν τα υποχρεωτικά και να μην έχει τα επιλογής στο κεφάλι της...α!και τώρα που θα πάει για την εγγραφή θα της πουμ και για το πάσο και για την επιδότηση που λογικά δικαιούται?ααα!και στην ιστοσελιδα του ΑΠΘ που δίνει το link της ιατρικής, λέει οτι είναι εκτός λειτουργίας...μήπως ξέρεις και που μπορώ να βρω το πρόγραμμα σπουδών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το πάσο το παίρνει ούτως ή άλλως.... σε ποια επιδότηση αναφέρεσαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
το πάσο το παίρνει ούτως ή άλλως.... σε ποια επιδότηση αναφέρεσαι??


για το λαπ τοπ...πως το παίρνεις αλήθεια το πασο?το ζητας ή στο δίνει απο μόνη της η γραμματεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
με την εγγραφή στο δίνει η γραμματεία. όσον αφορά για το λαπτοπ περισσότερες πληροφορίες στην σελίδα https://www.destinpsifiaka.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
με την εγγραφή στο δίνει η γραμματεία. όσον αφορά για το λαπτοπ περισσότερες πληροφορίες στην σελίδα https://www.destinpsifiaka.gr/


thanks! φίλη μου είναι στο 25% άρα δικαιούται την επιδότηση αυτή!και κάτι άλλο:έχεις ακούσει αν ειναι δύσκολη η βιοιατρική στο πρώτο έτος και αυτός είναι ο λόγος που πολλοί δεν την επιλέγουν και παίρνουν επιλογής σε άλλα εξάμηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το μόνο που έχω ακούσει και δεν ξέρω αν αληθεύει είναι ότι στις εξετάσεις η έδρα του μαθήματος σου δίνει 18 ερωτήσεις που οι απαντήσεις είναι στο βιβλίο, πέφτουν οι 5 και επιλέγει να γράψει τις 4.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
το μόνο που έχω ακούσει και δεν ξέρω αν αληθεύει είναι ότι στις εξετάσεις η έδρα του μαθήματος σου δίνει 18 ερωτήσεις που οι απαντήσεις είναι στο βιβλίο, πέφτουν οι 5 και επιλέγει να γράψει τις 4.....


δηλαδή γράφεις κάπως εύκολα βαθμό?ή είναι μεγάλη η ύλη?τα επιλογής τα δηλώνουν τη μέρα της εγγραφής?


και τα αγγλικά ξέρεις αν είναι υψηλού επιπέδου?ωρολογία κάνεις ή απλά αγγλικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis

Νεοφερμένος

Ο valantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εδώ με πιάνεις αδιαβαστο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εδώ με πιάνεις αδιαβαστο.......

δεν πειράζει ήδη μου είπες αρκετά!ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorGia

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν καποιος περασε φετος ιατρικη ιωαννίνων να με κανει αdd ως φιλη!!!! πρεπει να αρχισουμε να δυκτιωνομαστε σιγα-σιγα!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μέχρι τώρα είμαστε 5 για την Ιατρική Αλεξανδρούπολης

alexandros451991
thanos06
chiona8
alex31
κι εγώ (adri)

γνωρίζετε καλά την πόλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geomed

Νεοφερμένος

Ο geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συνάδελφοι! εδω κι άλλος για Θεσσαλονίκη! πω είμαστε πάρα πολλοί πραγματικά! ευτυχώς γιατί δε ξέρω κανένα!!! μπράβο οργάνωση! και στο fb, πως το βρίσκω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Συνάδελφοι! εδω κι άλλος για Θεσσαλονίκη! πω είμαστε πάρα πολλοί πραγματικά! ευτυχώς γιατί δε ξέρω κανένα!!! μπράβο οργάνωση! και στο fb, πως το βρίσκω?
Πολυ ομως...πρεπει να εχουμε μαζευτει καμια 15αρια...στειλε πμ στον valantis για να σου πει για το γκρουπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δηλαδή γράφεις κάπως εύκολα βαθμό?ή είναι μεγάλη η ύλη?τα επιλογής τα δηλώνουν τη μέρα της εγγραφής?


και τα αγγλικά ξέρεις αν είναι υψηλού επιπέδου?ωρολογία κάνεις ή απλά αγγλικά?


μπορει να επιλεξει αναμεσα σε αγγλικα-γαλλικα-γερμανικα-ισπανικα

ειναι καθαρα ορολογια, κειμενα σου δινουν και μεταφραζεις ή απαντας σε ερωτησεις, ουτε γραμματικη , ουτε τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viktab

Νεοφερμένος

Η Βικτωρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παιδια ψαχνω πληροφοριες κ δεν μπορω να βρω..

Με ενδιαφερει αν ξερει κανεις απο τους πρωτοετεις του απθ αν μπορεις να πας για την εγγραφη οποιαδηποτε μερα απο 16 μεχρι 30 σεπτεμβριου.
Επισης αν ξερεις καποιος ΑΚΡΙΒΩΣ ποια δικαιολογητικα χρειαζονται για την εγγραφη και ποτε αρχιζουν τα μαθηματα.. Λογικα μετα τις εκλογες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ρε παιδια ψαχνω πληροφοριες κ δεν μπορω να βρω..

Με ενδιαφερει αν ξερει κανεις απο τους πρωτοετεις του απθ αν μπορεις να πας για την εγγραφη οποιαδηποτε μερα απο 16 μεχρι 30 σεπτεμβριου.
Επισης αν ξερεις καποιος ΑΚΡΙΒΩΣ ποια δικαιολογητικα χρειαζονται για την εγγραφη και ποτε αρχιζουν τα μαθηματα.. Λογικα μετα τις εκλογες ε?
Πηρα στη γραμματεια κ μου ειπαν:
απολυτηριο επικυρωμενο
βεβαιωση προσβασης επικυρωμενη
6 φωτογραφιες τυπου αστυνομικης ταυτοτητας
ταυτοτητα
ακτινογραφια θωρακος
μπορεις να πας οποια μερα θες μεταξυ 16και30
Ποτε ξεκινουν τα μαθηματα δεν ξερω παντως δεν ειναι σιγουρο οτι ξεκινουν μετα τις εκλογες,με επιφυλαξη λεω πως εχω την εντυπωση οτι αρχιζουν αφου τελειωσει η εξεταστικη.πχ το παιδαγωγικο ξεκινα 28/9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viktab

Νεοφερμένος

Η Βικτωρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Α οκ ευχαριστω πολυ Alexia91..! Παντως πριν τις 23 δε νομιζω να ξεκινανε οποτε ολα οκ. Το λεω γιατι εγω 23 θα ανεβω Θεσσαλονικη.

Ελπιζω να μην εχω προβλημα με την εγγραφη. Απο οτι ακουω οι υπάλληλοι στις γραμματείες δεν ειναι (κατα κανονα) και πολυ εξυπηρετικοί ουτε κ πολυ γρηγοροι στις διαδικασιες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top