Θρησκεία

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
miv, θεωρείς ότι ο Μαρξ ήταν ...ηθικός;

Αν κ μάλλον δεν με αφορά η ερώτηση κ συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλά προσωπικά πιστεύω ότι κ ο Μάρξ δεν ήταν κ το πιο ηθικό πλάσμα του κόσμου...Όπως οι περισσότεροι άνθρωποι βέβαι...Απλά αν το ψάξετε καλά θα δείτε ότι υπάρχουν πολλές μαύρες σελίδες κ στη ζωή του Μαρξ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Θεωρώ απλώς ότι ο Νιούτον δεν ήταν. Κι αυτό είναι πραγματικότητα βέβαια...

ναι οκ δεν αμφιβάλλω, αν και δεν ξέρω πολλά* για τον Νιούτον

απλώς σχετικά με τον Μαρξ, αυτό που ξέρω είναι ότι ούτε ηθικός ήταν, ούτε ιδεολόγος, ούτε ανθρωπιστής ούτε τίποτα τέτοιο. βεβαίως το έργο του είναι σημαντικό, αλλά δεν μου αρέσουν αυτοί που τον θεοποιούν και κάνουν λές και έχει το αλάθητο του πάπα...

*βασικά δεν ξέρω τίποτα, εκτός από κάτι νόμους που κι αυτούς τους έχω ψιλοξεχάσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σαν πολύ μεγάλο αναλυτή της μοντέρνας φιλοσοφίας τον βλέπω και τον σέβομαι. Άλλωστε δεν είμαι μαρξιστοκομμουνιστής, αλλά κι αν ήμουν, δεν ήταν κάποιος...γενναίος επαναστάτης, ώστε να τον λατρεύω ως Θεό. Τον εκτιμώ και τον αναγνωρίζω με την έννοια που εκτιμώ κι αναγνωρίζω και τον Αριστοτέλη.
Απλώς ο Νιούτον ήταν αρκετά μπλεγμένος με τα σκοτεινά συμφέροντα των βρετανών βασιλέων και είχε καταστρέψει πολλούς επιστήμονες, που θα είχαν αλλάξει τον κόσμο, προκειμένου να μην κινδυνεύσει η δική του πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Σαν πολύ μεγάλο αναλυτή της μοντέρνας φιλοσοφίας τον βλέπω και τον σέβομαι. Άλλωστε δεν είμαι μαρξιστοκομμουνιστής, αλλά κι αν ήμουν, δεν ήταν κάποιος...γενναίος επαναστάτης, ώστε να τον λατρεύω ως Θεό. Τον εκτιμώ και τον αναγνωρίζω με την έννοια που εκτιμώ κι αναγνωρίζω και τον Αριστοτέλη.


Σωστά...Να πω μόνο ότι ο Μαρξ εξέφρασε κ κάποιες αντιλήψεις που χρησιμοποιούνται σαν σημερινές έννοιες του σοσιαλισμού αν δεν κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι φιλόσοφοι αναλύουν, οι πολιτευτές εφαρμόζουν. Οπότε το πως χρησιμοποιήθηκαν όσα είπε ο Μαρξ και με ποιες ομάδες συμφερόντων συνδέονται σήμερα δεν είναι δική του ευθύνη.
Σχετικά, βεβαια, με τον Νιούτον, ένα παράδειγμα από μεγάλο επιστήμονα που κατέστρεψε για να μην του φάει τη θέση, ήταν ο Χουκ.

Καλό είναι να μιλάμε με αυθεντίες, αλλά να εξηγούμε τα δικά μας επιχειρήματα που μας κάνουν να συμφωνούμε με αυτούς. Απο κει και πέρα το ποιος είναι η αυθεντία δεν λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Σαν πολύ μεγάλο αναλυτή της μοντέρνας φιλοσοφίας τον βλέπω και τον σέβομαι. Άλλωστε δεν είμαι μαρξιστοκομμουνιστής, αλλά κι αν ήμουν, δεν ήταν κάποιος...γενναίος επαναστάτης, ώστε να τον λατρεύω ως Θεό. Τον εκτιμώ και τον αναγνωρίζω με την έννοια που εκτιμώ κι αναγνωρίζω και τον Αριστοτέλη.

δεν έλεγα για 'σενα έτσι κι αλλιώς.. το ξέρω ότι δεν είσαι.. μαρξιστοκουμμουνιστής..

ωραίος όρος αυτός btw..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, τον έπλασα για τους ΚΚΕ ΜΛ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μην κάνεις τέτοιες συγκρίσεις...
Γιατί αν διαπραγματευτούμε και το ήθος του Νιούτον, θα μιλήσουμε με πολύ σκληρά λόγια. Άλλωστε τόσους και τόσους είχε φροντίσει να αφανίσει και του λόγου του προκειμένου να μην του φάνε τη θέση του Διευθυντή στη Βασιλική Ακαδημία Επιστημών. Ήταν μεγάλος φυσικός, σύμφωνοι και πράγματι η άποψή του είναι και η άποψη όλων των σοβαρών επιστημόνων του κόσμου, περί Θεού, ακόμη και στις μέρες μας. Αλλά ηθικά δεν συγκρίνεται με το μεγαλύτερο αναλυτή της κοινωνιοοικονομολογίας των νεότερων χρόνων.

Απλώς για να μη λέμε ότι αυτοί δεν ήταν σοβαροί επιστήμονες...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_agnostics

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_atheists_(science_and_technology)

Όχι και όλοι οι σοβαροί επιστήμονες, Μιβ, είπαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
υπηρξαν επιστημονες που πιστευαν και που δεν πιστευαν..αυτο δεν αλλαζει κατι στην προσφορα τους.εμεις απλως το τονισαμε για να δειξουμε οτι δεν υφισταται κοντρα επιστημης-θρησκειας και ενας πιστευσας μπορει καλλιστα να ειναι σπουδαιος επιστημονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα διαφωνήσω και θα κρατήσω τη γνώμη μου για τον εαυτό μου. Για μένα υπάρχει κόντρα επιστήμης-θρησκείας. Δεν είμαι ασφαλώς ο μόνος που το λέει.

Εγώ πάλι το κείμενο το παρέθεσα γιατί διαφώνησα με το χαρακτηρισμό: "η άποψή του είναι και η άποψη όλων των σοβαρών επιστημόνων του κόσμου". Κάποιος πιστός κατά τη γνώμη μου μπορεί να είναι και επιστήμονας. Έχω ξαναπεί το γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αν οπως λες υπαρχει κοντρα ,πώς γινεται ενας να ειναι πιστος και σοβαρος επιστημονας ? συμφωνα με σενα ,θα ειναι διχασμενη προσωπικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου οι επιστήμονες αυτοί απλά αποφεύγουν να συσχετίσουν τη θρησκεία με τα ευρήματα της Επιστήμης που συγκρούονται με οποιονδήποτε τρόπο με τις διδαχές της πρώτης. Έχοντας ζήσει σε θρησκευτικό περιβάλλον ή έχοντας αναπτύξει βαθειά θρησκευτική συνείδηση από μικροί, η θρησκεία αποτελεί βασικό στοιχείο και θεμέλιος λίθος της ζωής τους. Καταστρέφοντάς την μέσα τους, καταστρέφουν και την ίδια την κοσμοθεωρία τους και τον τρόπο με τον οποίο αντιμετώπιζαν τη ζωή, και, μέχρι σε ορισμένο βαθμό, και τη ζωή τους την ίδια. Για να αντιμετωπίζεις τη ζωή χωρίς πίστη σε κάποια θρησκεία και δη σε κάποια ανώτερη δύναμη, πρέπει να διαθέτεις τεράστια αποθέματα δυνάμεων για να ξεπεράσεις τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις. Επομένως οι άνθρωποι αυτοί φοβούνται να το κάνουν, οι απλώς το θεωρούν αδιανόητο να γίνεται κάτι τέτοιο, και ούτε καν το δοκιμάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δεν συγκρουονται ,παντως,αλλα τα χω ξαναπει αυτα..παντως ολοι αυτοι οι επιστημονες ειναι αρκετα ψαγμενα ατομα (προφανως) για να ξερουν εαν υπαρχει κατι τοσο "ατοπο" μεσα τους οπως η θρησκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
O άνθρωπος είναι αδύναμος σαν το χορταράκι αλλά όταν ο αέρας φυσά, στηρίζεται στο χώμα και δεν αντιστέκεται στον αέρα, επιβιώνοντας, σε αντίθεση με μερικά καλάμια τα οποία σπάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Όχι ότι με ρωτήσατε παιδιά κ συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά θέλω να πω ότι συμφωνώ με την scully σε ένα μεγάλο βαθμό...υπάρχουν ή μάλλον θα υπάρχουν(?) παραδείγματα επιστημόνων οι οποίοι ταυτόχρονα να είναι κ άνθρωποι της Εκκλησίας...μην ξεχνάμε κ το κίνημα των πεφοτισμένων που είχε μία σχέση με την θρησκεία όποια κ αν ήταν αυτή η άποψή τους...υπάρχουν κ επιστήμονες που πιστεύουν στο Θεό...εξάλλου ας μην ξεχνάμε ότι ακόμα δεν δόθηκε απάντηση στο ζήτημα της δημιουργίας του σύμπαντος...είδα χθες στην τηλεόραση ότι ετοιμάζουν την αναπαράσταση της δημιουργίας που είναι πολύ σημαντικό αλλά όλα θα λύνονταν αν κάποιος θα μπορούσε να ερμηνεύσει κ να αποδείξει την δημιουργία της ύλης από το μηδέν...από το απόλυτο τίποτα δηλαδη...έτσι λοιπόν αφού δεν έχει αποδειχθεί αυτό θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό οι επιστήμονες όπως κ εμείς οι άνθρωποι να πιστεύουν στο Θεό ως κάτι ανώτερο που ίσως απλά τους δίνει ψυχική δύναμη...
-----------------------------------------
Όχι ότι με ρωτήσατε παιδιά κ συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά θέλω να πω ότι συμφωνώ με την scully σε ένα μεγάλο βαθμό...υπάρχουν ή μάλλον θα υπάρχουν(?) παραδείγματα επιστημόνων οι οποίοι ταυτόχρονα να είναι κ άνθρωποι της Εκκλησίας...μην ξεχνάμε κ το κίνημα των πεφοτισμένων που είχε μία σχέση με την θρησκεία όποια κ αν ήταν αυτή η άποψή τους...υπάρχουν κ επιστήμονες που πιστεύουν στο Θεό...εξάλλου ας μην ξεχνάμε ότι ακόμα δεν δόθηκε απάντηση στο ζήτημα της δημιουργίας του σύμπαντος...είδα χθες στην τηλεόραση ότι ετοιμάζουν την αναπαράσταση της δημιουργίας που είναι πολύ σημαντικό αλλά όλα θα λύνονταν αν κάποιος θα μπορούσε να ερμηνεύσει κ να αποδείξει την δημιουργία της ύλης από το μηδέν...από το απόλυτο τίποτα δηλαδη...έτσι λοιπόν αφού δεν έχει αποδειχθεί αυτό θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό οι επιστήμονες όπως κ εμείς οι άνθρωποι να πιστεύουν στο Θεό ως κάτι ανώτερο που ίσως απλά τους δίνει ψυχική δύναμη...

Όταν λέω όπως εμείς οι άνθρωποι δεν εννοώ ότι αυτοί είναι εξωγήινοι ή κάτι τέτοιο...:Dλάθος έκανα κ ήθελα να πω όπως κ πολλοί άλλοι άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι ότι με ρωτήσατε παιδιά κ συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά θέλω να πω ότι συμφωνώ με την scully σε ένα μεγάλο βαθμό...υπάρχουν ή μάλλον θα υπάρχουν(?) παραδείγματα επιστημόνων οι οποίοι ταυτόχρονα να είναι κ άνθρωποι της Εκκλησίας...

Ε όχι και άνθρωποι της Εκκλησίας, ε όχι και άνθρωποι της Εκκλησίας... Δε θα μου πεις πως αντί για άσπρη ποδιά φοράνε και μαύρα ράσα μερικοί επιστήμονες...:P

μην ξεχνάμε κ το κίνημα των πεφοτισμένων που είχε μία σχέση με την θρησκεία όποια κ αν ήταν αυτή η άποψή τους...

E... συγγνώμη αλλά το έχω διαβάσει κι εγώ αυτό το βιβλίο... Αυτοί αν θυμάμαι καλά θέλανε να καταστρέψουν το Βατικανό... Είχαν καμία σχέση με την επιστήμη αυτοί; Και να είχαν, κομπογιαννίτες θα ήταν.

υπάρχουν κ επιστήμονες που πιστεύουν στο Θεό...εξάλλου ας μην ξεχνάμε ότι ακόμα δεν δόθηκε απάντηση στο ζήτημα της δημιουργίας του σύμπαντος...είδα χθες στην τηλεόραση ότι ετοιμάζουν την αναπαράσταση της δημιουργίας που είναι πολύ σημαντικό αλλά όλα θα λύνονταν αν κάποιος θα μπορούσε να ερμηνεύσει κ να αποδείξει την δημιουργία της ύλης από το μηδέν...από το απόλυτο τίποτα δηλαδη...έτσι λοιπόν αφού δεν έχει αποδειχθεί αυτό θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό οι επιστήμονες όπως κ εμείς οι άνθρωποι να πιστεύουν στο Θεό ως κάτι ανώτερο που ίσως απλά τους δίνει ψυχική δύναμη...

Ούτε και η ύπαρξη του Θεού έχει αποδειχθεί όμως... Οπότε δεν έχει νόημα να το λες αυτό... Βλέπω πως συμφωνείς μαζί μου στο σημείο με την ψυχική δύναμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ε όχι και άνθρωποι της Εκκλησίας, ε όχι και άνθρωποι της Εκκλησίας... Δε θα μου πεις πως αντί για άσπρη ποδιά φοράνε και μαύρα ράσα μερικοί επιστήμονες...:P

Ωραία εντάξει...ίσως να μην φοράνε κ ράσα...Απλά μπορεί να πιστεύουν οι άνθρωποι...



E... συγγνώμη αλλά το έχω διαβάσει κι εγώ αυτό το βιβλίο... Αυτοί αν θυμάμαι καλά θέλανε να καταστρέψουν το Βατικανό... Είχαν καμία σχέση με την επιστήμη αυτοί; Και να είχαν, κομπογιαννίτες θα ήταν.

Εννοείς ότι έχεις διαβάσει εκείνο το βιβλίο που έγραψε ο DAN BROWN?..αν θυμάσαι καλά βρε στην αρχή έλεγε ότι το κίνημα στο οποίο ανήκε ο Γαλιλαίος δεν είχε καμία κακια πρόθεση προς το Βατικανό κ ήταν κάθε άλλο παρά σατανιστικό...μετά αυτό το κίνημα δεν είχε σχέση με την επιστήμη παρά μόνο με τον σατανισμό κ για αυτό ήθελαν να καταστρέψουν το Βατικανό...



Ούτε και η ύπαρξη του Θεού έχει αποδειχθεί όμως... Οπότε δεν έχει νόημα να το λες αυτό... Βλέπω πως συμφωνείς μαζί μου στο σημείο με την ψυχική δύναμη:)

Σε αυτό έχεις δίκιο δεν μπορώ να πω κάτι...όσο για την ψυχική δύναμη συμφωνώ απόλυτα...ταύτιση απόψεων εδω...εξάλλου είναι κ για μένα ένας λόγος να πιστεύω...
-----------------------------------------
Μου βγήκε λίγο χαζομάρα από την βιασύνη μου...διάβασε κ στο πλαίσιο τί λέει...ο τραγικός έκανα μεγάλη βλακεία...:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εννοείς ότι έχεις διαβάσει εκείνο το βιβλίο που έγραψε ο DAN BROWN?..αν θυμάσαι καλά βρε στην αρχή έλεγε ότι το κίνημα στο οποίο ανήκε ο Γαλιλαίος δεν είχε καμία κακια πρόθεση προς το Βατικανό κ ήταν κάθε άλλο παρά σατανιστικό...μετά αυτό το κίνημα δεν είχε σχέση με την επιστήμη παρά μόνο με τον σατανισμό κ για αυτό ήθελαν να καταστρέψουν το Βατικανό...

Ακριβώς. Η Ιστορία επαναλαμβάνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
οκ φιλε μου...όπως πιστεύεις...πάντως για να βγούμε κ λίγο οφ το βιβλίο ήταν τρομερό κ φαντάζομαι ότι σου άρεσε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
{οφφ} ΠΟλύ ανώτερο από τον κώδικα ντα Βίντσι... Όντως φοβερό βιβλίο{οφφ}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top