Θρησκεία

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Μα για έναν άθεο, το βάπτισμα δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα μπάνιο σε μία λεκάνη, σωστά;

τι να πω...αμα δεν σημαινει τιποτα..να μην κατηγορει τον νηπιοβαπτισμο...

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
οποιος εχει τη μυγα..

το βλακωδες το ειπα για το παραδειγμα...οντως ειναι βλακωδες παπας να προωθει βουδισμο ενω ειναι χριστιανος..

οντως θεωρω υποκριτη και ματαιοδοξο οποιον λεει οτι ειναι αθεος, και παραμενει βαπτισμενος...απλα ειπα να ειμαι ειλικρινης και γουσταρω τα ειλικρινη ατομα..

δεν ειπα ποτε οτι υπαγεσαι σε αυτην την κομπλεξικη φαρα...



αστοχο παραδειγμα...θα σου εξηγησω παρακατω γιατι ειναι αστοχο...



γνωμη σου...εγω θεωρω οτι η θρησκεια πρεπει να προωθειται απο τους φορεις της ..και η εκκλησια ειναι οργανικος φορεας θρησκειας...



οπως μιλας φαινεται να τα βαζεις με τον Χριστιανισμο...
ενας που εχει ενα παιδι...μεχρι τα 18 του χρονια εχει συνταγματικα δικαιωμα οχι να του επιβαλλεται εννοειται, αλλα να το καθοδηγει...ως κηδεμονας...
ε και παλι δεν φταιει για αυτην τη σταση η θρησκεια μας...αλλα αναλογα με τον γονεα...και εγω ειμαι κατα αυτης της τακτικης..


οκ λοιπον..θα συμφωνησω..

(αλλα διαφωνω σε ενα μονο σημειο...δεν κατηγορω ΟΛΗ την εκκλησια)



καθενας κρινεται σε φορουμ απο αυτα που λεει και οχι αναγκαστικα απο αυτο που ειναι...ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ...
και εχω καθε δικαιωμα να ασκησω λογοκρισια και συνταγματικα σε ενα δημοσιευμενο στο διαδικτυο κειμενο...οπως επισης και εσυ το ιδιο..
δεν σου ειπα τι να κανεις.αλλα εδωσα μια φιλικη συμβουλη..
για σενα μπορει να μην μετραει, αλλα για τους αλλους που ειναι Χριστιανοι μετραει και μπορουν να χρησιμοποιουν σαν επιχειρημα τον αριθμο των πιστων τους αν εσας δεν σας ενδιαφερει...
λοιπον εσυ εχεις το προβλημα, θελησα να σε βοηθησω, και μου ειπες "δεν θα μου πεις τι θα κανω"..(Αν και ποτε δεν ειχα τετοιο σκοπο...οκ...)
το αν υπαρχει Θεος ή οχι ειναι γνωμη σου παλι...χωρις να σημαινει οτι απαραιτητα αντιπροσωπευει την αληθεια...προσωπικα μου εχει δειξει οτι υπαρχει ....ο Υψιστος...και γουσταρω τρελα που το γνωριζω...και οσοι πανε να με αμφισβητησουν, το μονο που καταφερνουν ειναι να μου τονωσουν την πιστη, γιατι ο Θεος μου χει δειξει οτι υπαρχει...



οπως και η Βιβλος ετσι και η Britannica ειναι ενα βιβλιο...
ε για οποιον πιστευει η Βιβλος εχει διαφορετικη ουσια και μπορει να βασιζεται σε αυτην...
εγω ποτε δεν εμπλεξα τη λογικη των μαθηματικων και της φυσικης με την θεολογικη βαση...
απλα σου ειπα , αν εσεις δεν ενδιαφερεστε να ξεβαφτιστειτε, μην λετε οτι ολοι δεν πιστευουν στον Θεο οσοι δηλωνουν χριστιανοι...
επειδη δεν σας αρεσει, αλλαξτε το, μην λετε και για τους αλλους...δεν μπορειτε να το ξερετε αυτο..



οταν το θεμα αναγεται στην πιστη καποιου , δεν μπορεις να με λες ματαιοδοξο...
εγω δεν αμφισβητησα την αθεια...εσυ αμφισβητεις την υπαρξη του Θεου...
ο καθενας εχει τα πιστευω του...οταν λες οτι με μαθηματικη λογικη δεν αποδεικνυεται η Ανασταση του Ιησου , ε τοτε φαινεσαι ματαιοδοξος...



για μενα δεν ισχυει αυτη η φραση, γιατι δεν θελω να ειμαι διεφθαρμενος...
νομιζω ξερω πολυ καλα τι σημαινει ελευθερια και τι ειρηνη...
απο τοτε που εκανα εγγραφη ημουν ο πρωτος που ανελυσε εδω τη διαφορα σωματικης με πνευματικης ελευθεριας...μην με προεξοφλεις χωρις να με ξερεις...
εχω φαει ξυλο σε διαδηλωση για αυτο...για την ειρηνη ειχα κατεβει σε διαδηλωσεις..
(απλα δε μου αρεσει να επιδεικνυομαι για αυτο δεν ηθελα να τα πω αυτα)
διαβασε και την υπογραφη μου αν δεν με πιστευεις...που σιγουρα την εχω καιρο...



ναι δωσαν φαγητο οπως ειπε ο Ιησους στους φτωχους...
αλλα το καναν αυτο και με οσους δεχτηκαν και με οσους απερριψαν το κυρηγμα τους...
δεν επιβληθηκαν ποτε σε κανεναν με την βια ας πουμε...και φυσικα δεν θα μπορουσαν να λενε οι χριστιανοι για τον βουδισμο ας πουμε...ειναι αδιανοητο...παρουσιασαν μια θρησκεια ενα πιστευω..και απο κει και περα αφησαν ελευθερια αποδοχης..




δε νομιζω οτι ενα δογμα που μιλαει για αγαπη και ισοτητα και ειρηνη να σπιλωνεται μονο του κιολας...μπααα..μαλλον οσοι κανουν προπαγανδα σπιλωνουν και κατακερματιζουν τα πιστευω (χωρις να αναφερομαι σε κανεναν προσωπικα..μην παρεξηγηθω παλι...)




1) καλυτερα και για σενα και για ολους μας..
2)οκ γνωμη σου...εγω παντως δεχομαι οσα ειπε ο Ιησους και αναφερονται στην Α.Γραφη...
3) game over στο παιχνιδακι περι εκκλησιας...σε αυτο αναφερομαι...ας σταματησουμε να μιλαμε για κατι που ειναι off..και ας πιασουμε τα ουσιωδη...για σενα δεν υπαρχει η θεολογια...(δεν ξερω τι εννοεις ειναι ακυρη) αλλα για τα λεξικα ολων των γλωσσων υπαρχει...



(ρε φιλε με πλαγια γραμματα...χμ..οκ λοιπον..εγω παντως σε θεωρω φιλο)

μα τωρα (στη μεταξυ μας συνολια τουλαχιστον) προβαλλεις και καποια απο τα καλα...
μεχρι στιγμης εδειχνες να εισαι εσυ στραβωμενος απο τα κακα της...



πολυ πριν συνομιλησουμε...



το επιχειρημα σου απορριπτεται γιατι τα "βετο" της εκκλησιας δεν εχουν να κανουν με το χριστιανικο διδαγμα που ειναι εντος θεματος...



στην Καινη Διαθηκη σε ολες σχεδον τις παραβολες του Ιησου..καλα δεν διατυπωνεται με τα ιδια λογια..προς Θεου..



μα ο τροπος που γραφεις και αναφερεσαι εκει με κανει να πιστεψω οτι κατηγορεις τον Χριστιανισμο, ενω ξερω καλα οτι δεν εχεις τετοια προθεση...



τα παραπονα στο υποργειο παιδειας...εδω μιλαμε για θρησκεια..οχι για το τι λενε στο σχολειο...

μπα κανεις λαθος...
ημουν ο πρωτος που νοιαστηκε και σου ειπα, πανε ξεβαπτισου(σαν συμβουλη) αφου δεν θελεις...αλλα αν εσυ παθητικα μενεις ετσι...τοτε μαλλον εσυ δεν νοιαζεσαι και τοσο για το τι εισαι φιλε μου..συγγνωμη αλλα δε μπορω να βοηθησω αν εσυ σκεφτεσαι ετσι...



εγω παντως ξερω οτι πιο πριν απο τον Μεγα Θεοδοσιο...οι αποστολοι ηρθανε στους Ελληνες που μεχρι τοτε πιστευαν στον "αγνωστο Θεο" και τους ειπαν την αληθεια για τον Χριστιανισμο και αυτοι αν και αρχικα καποιοι τους κατηγορησαν, επειτα βρηκαν την ουσια και δεχτηκαν το κηρυγμα...
ηταν οι τυπαδες Ο Κοσμας ο Αιτωλος και ο αποστολος Παυλος...

εχει να κανει με τη συζητηση ως προς την επιβολη που λες..




δεν εχω καμια διαθεση να απαντησω στις ειρωνειες σου...


οσο για αυτο που λες...προσεξε καλα τι γραφω εδω:



για μενα ειναι ολοι ισαξιοι απενταντι στο νομο...μαλλον εσυ για αλλη μια φορα με προεξοφλησες...



ε ναι πιστευω οτι τα περισσοτερα που ειπωνονται γενικοτερα στα θεματα ειναι off...

απο οσο ξερω υπαρχουν αλλα η χριστιανικη ειναι το θεμα μας απλα στη συζητηση τωρα...οσο για την εκμεταλλευση παλι γνωμη σου ειναι...δεν συμφωνω...υπαρχει και η καλη και η κακη πλευρα..και η εκκλησια ειναι απαραιτητη σαν λειτουργικη δομη της εκκλησιας...αλλα ας μην επαναφερουμε συνεχως σε αυτην την συζητηση...



Lol

ως προς αυτο, εχω να πω οτι εφοσον καποιος ειναι χριστιανος(και εννοιλογικα εννοω)..εννοειται πως πιστευει στον Θεο, αρα μονο ενας ειναι για αυτον ο Θεος...επομενως η εντολη ειναι αυτονοητη..αν και ο Θεος δεν την εδωσε για να επιβαλλει αλλα για να ενισχυσει την πιστη καποιου...

απλα θελω να πω οτι δεν ειναι σαν μια εντολη επιβολης...καποιος αθεος δεν πιστευει στην υπαρξη του Θεου αρα για αυτον δεν εχει νοημα η εντολη...αλλα ενας Χριστιανος που πιστευει στην υπαρξη Θεου..εννοειται πως θεωρει μοναδικο του Θεο...τον ενα και μοναδικο τον τριαδολογικο...


ελευθερια για ολους

freedom for all



In Flames gn
+φωνω:no1: αν και νομιζω εχω απαντησει πληρως και εχω πει την αποψη μου στο προηγουμενο μου ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παιδιά παρατήρησα όλα τα ποστ σας. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλοί έχουν διαστρεβλωμένη εικόνα για τη θρησκεία.Ή άλλοι είναι τελείως ταυτισμένοι.Το κακό στο θέμα της θρησκείας είναι να μιλάνε άτομα που δεν ξέρουν πραγματικά ποιο είναι το νόημα της θρησκείας ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται και έχουν άποψη.Ή να πιστεύουνε πράγματα που δεν ισχύουν.Θέλω να πω.Πριν μιλήσει κανείς με θέματα θρησκείας που είναι ευαίσθητα να έχιε πρώτα ψαχτεί καλά!Δεν κατηγορώ κανέναν απλώς κάνω μια επισήμανση.
Τελικά με όποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις.

(Έγραψα μικρό ποστ."Θαύμααααααααααααα"....[συνήθως γράφω "περγαμηνές"...γι'αυτό το λέω...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ειναι αυτο που λενε η θρησκεια και η πολιτικη κανουν εχθρους...Χαλαρωστε ρε, ΠΑΟ θρησκεια θυρα 13!!!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Παιδιά παρατήρησα όλα τα ποστ σας. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλοί έχουν διαστρεβλωμένη εικόνα για τη θρησκεία.Ή άλλοι είναι τελείως ταυτισμένοι.Το κακό στο θέμα της θρησκείας είναι να μιλάνε άτομα που δεν ξέρουν πραγματικά ποιο είναι το νόημα της θρησκείας ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται και έχουν άποψη.Ή να πιστεύουνε πράγματα που δεν ισχύουν.Θέλω να πω.Πριν μιλήσει κανείς με θέματα θρησκείας που είναι ευαίσθητα να έχιε πρώτα ψαχτεί καλά!Δεν κατηγορώ κανέναν απλώς κάνω μια επισήμανση.
Τελικά με όποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις.

(Έγραψα μικρό ποστ."Θαύμααααααααααααα"....[συνήθως γράφω "περγαμηνές"...γι'αυτό το λέω...]

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ..!! :P:lol::D:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ακριβώς SCULLY χαχαχα////
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
τι να πω...αμα δεν σημαινει τιποτα..να μην κατηγορει τον νηπιοβαπτισμο...

In Flames gn

Α οκ τότε σύμφωνοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Κατα τη γνώμη μου η οργανωμένη θρησκεία αποτελεί μοιραίο λάθος...(ας μην ξεχνάμε τους θρησκευτικούς πολέμους, οπως και το θρησκευτικό ρατσισμό...) Ωστόσο, σέβομαι τους πραγματικά πιστούς ανθρώπους ανεξαρτήτως θρησκείας. Προσωπικά, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ή κάποια ανώτερα όντα και η αλήθεια είναι ότι δε διατίθεμαι ιδιαίτερα στο να ψάξω. Η θρησκεία δε με συγκινεί ιδιαίτερα, αλλά υποστηρίζω και υπερασπίζομαι τις ανθρώπινες αξίες, δηλαδή πιστεύω στην δικαιοσύνη, την ειλικρίνια, την αληθινή φιλία, την αποφασιστικότητα, την αδλφοσύνη και σε όλα αυτά που μας κρατάν στο ύψος μας και διαφυλάσσουν την ελευθερία μας στο να ζήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Κατα τη γνώμη μου η οργανωμένη θρησκεία αποτελεί μοιραίο λάθος...(ας μην ξεχνάμε τους θρησκευτικούς πολέμους, οπως και το θρησκευτικό ρατσισμό...) Ωστόσο, σέβομαι τους πραγματικά πιστούς ανθρώπους ανεξαρτήτως θρησκείας. Προσωπικά, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο ή κάποια ανώτερα όντα και η αλήθεια είναι ότι δε διατίθεμαι ιδιαίτερα στο να ψάξω. Η θρησκεία δε με συγκινεί ιδιαίτερα, αλλά υποστηρίζω και υπερασπίζομαι τις ανθρώπινες αξίες, δηλαδή πιστεύω στην δικαιοσύνη, την ειλικρίνια, την αληθινή φιλία, την αποφασιστικότητα, την αδλφοσύνη και σε όλα αυτά που μας κρατάν στο ύψος μας και διαφυλάσσουν την ελευθερία μας στο να ζήσουμε.

++++++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πάντως αν υπάρχει Θεός (που προσωπικά δύσκολα το πιστεύω), θα μας βλέπει από κει πάνω και θα χει ξεραθεί στα γέλια...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
η αναγκη μεσα μας στο να υπαρχει θεος ειναι αληθεια τωρα για το αν υπαρχει η οχι δν γνωριζω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ειμαστε κατ εικονα θεου λεει η θρησκεια μας..αρα ο θεος ειναι σαν εμας..ισως να χει και μακρια μαλλια...αλλα ποιος τον κουρευει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
αυτο με τα λεφτα στα κερακια εχει καταντυσει πολυ βλακεια!ακους εκει να πληρωνεις το κερακι!Και οχι μονο αυτο αλλα να σου λενε και ποσο κοστιζει.Σε βγαζουν απο τα ρουχα σου...Αχ εχει ποσο μεγαλη αναγκη η εκκλησια ας μην βαζει χαλια και ακριβους πολυελαιους!Λες και δεν τα βλεπουμε...ας τρωνε λιγοτερο οι παπαδες.:(δεν ειναι οτι δεν πιστευω στο Θεο, γιατι πιστευω και με το παραπανω αλλα δεν αντεχω να βλεπω τετοιες υπερβολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ο Θεος ειναι κατι που χρειαζεται ο ανθρωπος για να πιστευει στις δυσκολες καταστασεις... το αν ειναι υπαρκτο προσωπο δεν το γνωριζω, αλλα παντα θα υπαρχει στη συνειδηση μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
για οσους λενε οτι δεν χριστιανισμος=εκκλησια:

οι θεολογοι νομιζω λενε εκκλησια=θεος και θεος=Χριστος(ή Ισους),θεος(ή πατηρ) και αγιο πνευμα

αν ιχυει αυτο τοτε γιατι δεν επεμβαινει ο θεος στην εκκλησια αφου θεος=εκκλησια;;;!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ζωή = θάνατος = 729 = αναγέννηση = τσουνάμι = 23.
Άρα 2 = 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Ζωή = θάνατος = 729 = αναγέννηση = τσουνάμι = 23.
Άρα 2 = 1.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μονο και μονο το γεγονος οτι ο χριστιανισμος εχει αμετρητες Εκκλησιες (ορθοδοξη,καθολικη,ευαγγελικη κοκ) καταρριπτει αυτο το επιχειρημα(?) σου...αν γουσταρεις επαγωγικο συλλογισμο πηγαινε στα subforums των διαφορων ταξεων και δες που εχει ετικετα "μαθηματικα".στο τοπικ θρησκεια μαλλον δν κολλαει τετοιου ειδους συλλογισμος.


και απο θεολογικης αποψης παλι ατοπο ειναι αυτο π εγραψες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Αυτή ακριβώς ήταν και η δική μου αντίδραση όταν διάβασα το ποστ σου, αυτό ήθελα να μεταφέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
μονο και μονο το γεγονος οτι ο χριστιανισμος εχει αμετρητες Εκκλησιες (ορθοδοξη,καθολικη,ευαγγελικη κοκ) καταρριπτει αυτο το επιχειρημα(?) σου...αν γουσταρεις επαγωγικο συλλογισμο πηγαινε στα subforums των διαφορων ταξεων και δες που εχει ετικετα "μαθηματικα".στο τοπικ θρησκεια μαλλον δν κολλαει τετοιου ειδους συλλογισμος.


και απο θεολογικης αποψης παλι ατοπο ειναι αυτο π εγραψες

μα ολοι οι θεολογοι μας λανε οτι θεος=εκκλησια δεν ειπα οτι το υποστηριζω φυσικα και οχι ,η φιλοσοφια του χριστιανισμου στα σημια σημια που δεν αναφερεται σε θεο ειναι καταπληκτικη και σε καποια σημια ειναι προ'ι'μη μορφη κουμμουνισμου μην με φατε φυσικα και δεν τα πιστευω αυτα απλες αποδωσεις μεταφερω οι ιδιοι οι θεολογοι λενε οτι ο θεος επεμβαινει στην εκκλησια οχι εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top