Θρησκεία

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το 100% δεν θα μπορέσουμε να το μάθουμε ποτέ, γιατί (προσωπικά?) θεωρώ ως πιο έγκυρη απόδειξη απ' όλα την εμπειρική και μόνο.

Εσένα ο μετρητής σου είναι χαλασμένος είπες, άρα μη μιλάς. :P


Η εμπειρία διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο. Ακόμα και την ίδια (αντικειμενική) αλήθεια μπορεί δυο άτομα να την λαμβάνουν τελείως διαφορετικά.
Επίσης οι εμπειρίες μπορεί να είναι κατασκευασμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Μάνιε, όσο πάει και με καταλαβαίνεις πιο πολύ.:)
Ακόμα κι αν υπάρχει αντικειμενική πραγματικότητα τελικά, ποτέ δεν θα μπορέσουμε να την ορίσουμε, γιατί ο καθένας εκλαμβάνεται το καθετί διαφορετικά.
Άθλια γλώσσα.:P
ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΟΛΕ
ΟΛΕ ΟΛΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μάνιε, όσο πάει και με καταλαβαίνεις πιο πολύ.:)
Ακόμα κι αν υπάρχει αντικειμενική πραγματικότητα τελικά, ποτέ δεν θα μπορέσουμε να την ορίσουμε, γιατί ο καθένας εκλαμβάνεται το καθετί διαφορετικά.
Άθλια γλώσσα.:P

ΟΛΕ ΟΛΕ

Όχι, είναι τελείως διαφορετικά.
Αυτό που ήθελα να σου πω είναι μην βασίζεσαι στην προσωπική σου εμπειρία ως τρόπο απόδειξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εσένα ο μετρητής σου είναι χαλασμένος είπες, άρα μη μιλάς. :P

Απορώ... αφού ο άλλος, σου λέει πως δεν μπορείς να ορίσεις ποσοστό, σαν μηχανή... και εσύ συνεχίζεις, χωρίς να τον ακούς...
Παρ' όλα αυτά, δεν ξέρω πως κατέληξες να λες για το πόσα πράγματα ξέρουμε απ' το κόσμο...

Θρησκεία ΟΛΕ

Φιρί φιρί το πας να σε κάνουν Ban...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
α) Κάτσε, τα ξέρουμε όλα και μπορούμε να κρίνουμε τα πάντα. https://www.godandscience.org/apologetics/atheiststest.html
β) Μόνο όσα περιορίζονται στην ύλη. Αλλά ήταν υλικός ο τότε κόσμος?

Ρε Crook, σου λέω πως έχουν δει τόσοι άνθρωποι θαύματα. Γιατί να τους πιστέψεις τότε, ε? Ε, η συντριπτική πλειοψηφία των άθεων άμα δουν θαύμα θα καταφύγει στο ότι είναι μία αυταπάτη και θα σου κατεβάζουν ολόκληρους τόμους ψυχολογίας και ψυχιατρικής...

α) Δε τα ξέρουμε όλα, αλλά μπορούμε να κρίνουμε όσα βλέπουμε, γιατί απλούστατα μπορούμε να γνωρίσουμε ό,τι βλέπουμε, στην κλίμακα που το βλέπουμε. Και ναι, πώς μπορεί να ζητά το τεστ ποσοστό; Θα έπρεπε να έχει την απάντηση "δεν ξέρω".
Για πολλοστή φορά (στο συμπέρασμα που βγάζει το τεστ), θα απαντήσω πως το ότι δε μπορούμε να αποδείξουμε πως δεν υπάρχει Θεός, δε σημαίνει πως υπάρχει.
Η απάντησή σου ήταν υπεκφυγή στην ερώτησή μου:nono::nono::nono::mad:.








































:P
(μισοαστεία-μισοσοβαρά)
β)

Μάνιε, όσο πάει και με καταλαβαίνεις πιο πολύ.:)
Ακόμα κι αν υπάρχει αντικειμενική πραγματικότητα τελικά, ποτέ δεν θα μπορέσουμε να την ορίσουμε, γιατί ο καθένας εκλαμβάνεται το καθετί διαφορετικά.
Άθλια γλώσσα.:P

ΟΛΕ ΟΛΕ

Ακριβώς. Γι' αυτό και η γλώσσα των Μαθηματικών είναι η γλώσσα της Επιστήμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Crook, όσον αφορά το α) το είπα για να δεις πως θα ήταν τρελό να θεωρηθεί παράλογο το να μην υπάρχει αθανασία. :)
(Ή και Θανάσης. :P)

Say what? Η μόνη πραγματική απόδειξη είναι η εμπειρική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, αλλά για να βγάλεις ένα συμπέρασμα από την εμπειρία αυτή, πρέπει να την επεξεργαστείς μαθηματικά, ειδάλλως η υποκειμενικότητα θα σε παραπλανήσει.

Γιατί να υπάρχει αθανασία;
Ξέρεις τίποτα που να έχει εξασφαλισμένη την αιώνια ύπαρξή του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Αναφερόμουν σε ατομική εμπειρία και μόνο, μιας και το να το μεταφέρεις σε άλλους όπως ακριβώς έγινε είναι δύσκολο, είναι μες την μεροληψία. Γι' αυτό και -όπως είπες- μέσω της γλώσσας της Επιστήμης μπορούμε να μεταφέρουμε σωστά την γνώση.

Η ύλη/ενέργεια είναι αθάνατη. Απλώς αλλάζει. Αλλά δεν εννοείς αυτό μάλλον...
Όχι, αλλά δεν μπορώ να βάλω τις παροπίδες και να πω "Δεν υπάρχει αθανασία, γιατί δεν την έχουμε βρει." ή τίποτα τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μπορεί κανείς, να ρίξει καμιά ματιά στο δικό μου το μήνυμα; Όχι εσύ Φουσέκη, μιλάς με το Crook... αλλά ρε παιδιά, πιάστηκαν τα χέρια μου να γράφω και μάλιστα με τέτοιο τρόπο ώστε να απαντήσω σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Για να τη μεταφέρουμε, πρέπει να τη γνωρίσουμε. Και αν τη γνωρίσουμε στραβά, θα τη μεταφέρουμε και στραβά, γι' αυτό πρέπει να τη γνωρίσουμε με μαθηματικά.

Η υλοενέργεια κάποτε εμφανίστηκαν... Και κάποτε ίσως εξαφανιστούν... Ίσως όχι... Πάντως, δεν έχουμε καμία αξιόπιστη και ακλόνητη μαρτυρία πως υπάρχει αθανασία για τον άνθρωπο... Είναι απλώς ένα παραμυθάκι που έφτιαξε ο ίδιος, επειδή φοβάται το θάνατο. Ποιος δε φοβάται το θάνατο;
-----------------------------------------
Νιονιο, σου έχω απαντήσει κι εγώ σε προηγούμενό σου μήνυμα, αλλά δεν απάντησες στην απάντησή μου:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Τα οποία Μαθηματικά είναι επίσης κατασκευασμένα από εμάς.

Δεν το πιάνω. Το ίδιο λέω κι εγώ για την θεωρία άλλων συμπάντων. Πως είναι ένα παραμύθι που έβγαλαν οι άνθρωποι για να εναντιωθούν στον Χριστιανισμό. Και το ίδιο ισχύει και για τον ιατρικό κλάδο transhumanism.

Υ/Γ: Στις ερωτήσεις απαντάμε, στις απαντήσεις όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, είναι κατασκευασμένα από μας, αλλά αν προσέξεις γύρω σου, θα δεις ότι τα Μαθηματικά βρίσκονται μέσα στη Φύση. Είναι λοιπόν κατασκευασμένα με βάση το τί παρατηρούσε ο άνθρωπος γύρω του. Κι επειδή είναι σκέτοι αριθμοί, πράξεις, και αποδείξεις, δε μπορείς να τα κατηγορήσεις για υποκειμενικότητα.

Η θεωρία των άλλων συμπάντων; Στ' αλήθεια πιστεύεις ότι οι επιστήμονες δεν έχουν άλλο τίποτα σοβαρότερο να κάνουν, από το ασχολούνται με τον καταστρέψουν το Χριστιανισμό; Από μόνο του πάει. Τις διάφορες επιστημονικές θεωρίες, τεκμηριωμένες ή όχι, τις έχουν διατυπώσει οι άνθρωποι με σκοπό να απαντήσουν στα υπαρξιακά τους ερωτήματα χρησιμοποιώντας στέρεες βάσεις και τεκμήρια, και όχι επειδή κάποιοι έχουν κόμπλεξ με το χριστιανισμό.

Υ.Γ.: Οι απαντήσεις φέρνουν από μόνες τους κι άλλες ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Ρε παιδια αν υπαρχει Θεος ο πιστος θα τον ανακαλυψει μεσα του.Ο Θεος μπορει να παρει οποια μορφη θελει ο ανθρωπος(ή ισως ετσι νομιζει).Μπορει ενα θαυμα να θεωρηθει αυταπατη απο εναν Αθεο,για τον πιστο ομως αποτελει θαυμα.Οδηγουμαστε λοιπον στον αγνωστικισμο.Ακομα και αν υπαρχει Θεος, ο ανθρωπος δε μπορει να κατακτησει βεβαιη ή απολυτη πνευματικη γνωση.Ετσι το βλεπω εγω.Παρολα αυτα δε σημαινει απαραιτητα πως δεν πιστευεις σε ενα Θεο.Ωστοσο,σου φαινεται αδυνατο να το συλλαβεις απολυτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε παιδια αν υπαρχει Θεος ο πιστος θα τον ανακαλυψει μεσα του.Ο Θεος μπορει να παρει οποια μορφη θελει ο ανθρωπος(ή ισως ετσι νομιζει).Μπορει ενα θαυμα να θεωρηθει αυταπατη απο εναν Αθεο,για τον πιστο ομως αποτελει θαυμα.Οδηγουμαστε λοιπον στον αγνωστικισμο.Ακομα και αν υπαρχει Θεος, ο ανθρωπος δε μπορει να κατακτησει βεβαιη ή απολυτη πνευματικη γνωση.Ετσι το βλεπω εγω.Παρολα αυτα δε σημαινει απαραιτητα πως δεν πιστευεις σε ενα Θεο.Ωστοσο,σου φαινεται αδυνατο να το συλλαβεις απολυτως.

Πάνω σ' αυτό το θέμα, κάτι είχα αναφέρει, αν δε γελιέμαι...
-----------------------------------------
Ακριβώς. I' m glad to see you got the point.



Εγώ έχω βρεθεί να λαμβάνω παρόμοια αντιμετώπιση, όχι για τίποτα τέτοιο, αλλά επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις την ώρα των Θρησκευτικών, μπας και καταφέρω να σπάσω τη μονοτονία του μαθήματος και τη μονομέρεια που το χαρακτηρίζει. Να βάλω λίγο τους συμμαθητές μου να σκεφτούν από μόνοι τους. Αλλά ειδικά τα κορίτσια, είναι πολύ κολλημένα.
Ε, λοιπόν, την επόμενη φορά που θα με ρωτήσουν αν πιστεύω στο Θεό, θα τους πω ΟΧΙ.
*μωρέ γράφεται:P

Τα παιδιά βλέπουμε πως, ενώ θα περίμενε κανείς να είναι αγαθά και απαλλαγμένα από στερεότυπα, υιοθετούν αυτά των μεγάλων. Η συμπεριφορά αυτού του κοριτσιού προέρχεται από μεγάλο μέρος του κοινωνικού της περιγύρου.
-----------------------------------------
Φουσέκη, δε μου απάντησες στην ερώτηση που έκανα για τους μικροοργανισμούς.

Ουδέν σχόλιον...:P:P
----
Εντάξει, πλάκα κάνω, βασικά... το μόνο που έχω να πω, είναι πως πράγματι, τα κορίτσια, είναι εντελώς κολλημένα... άμα τους μπει κάτι στο μυαλό, έχουν πολύ μικρούς ορίζοντες, ώστε να βάλουν το μυαλό τους να αναμίξει και μετά να ξεχωρίσει το συνηθισμένο απ' το παράξενο...
*με το συμπάθειο, υπάρχουν και εξαιρέσεις, αρκετές μπορώ να πω, εγώ μιλάω μόνο για τους Λαμιώτες αφού δεν έχω γνωρίσει άλλους...
-----------------------------------------
Όπως ξαναείπα, η λογική μόνη της, εξηγεί πως παιδί χωρίς ερωτική πράξη, δεν γεν-νιέ-ται. Είναι αντίθετο με τη φύση. Πατέρας του Ιησού, ήταν χωρίς αμφιβολία, ο Ιωσήφ. Εκτός κι αν η "παρθένα" μαρία, τον απατούσε, πράγμα ανάρμοστο σε μια κυρία εκείνης της εποχής. Πατέρας του Ιησού, ήταν ο Ιωσήφ. Αν μου λέγατε ότι γεννήθηκε και τον Ευλόγησαν, κάτι θα πίστευα. November Rain, όσα λέω, είναι σύμφωνα με τη κοινή λογική, ενώ στο δημιουργό, και το επιχείρημα, μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπάρχει θεός; είναι ακριβώς το αντίθετο.
Είχα αποδεχτεί ότι έλεγε η θρησκεία, έμαθα το Πάτερ Ημών, έμαθα το πιστεύω, μα όσο έψαχνα για τις θρησκείες, αυτά ξεχάστηκαν στο παρελθόν. Όταν λέμε ότι είμαστε άθεοι, δεν λέμε πως είμαστε πεπεισμένοι ότι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ θεός. Αλλά πως δεν υπάρχει θεός που να τον έχουν αναγνωρίσει οι άνθρωποι. Όσα μου λέτε, να διαβάσω πρώτα κανένα ευαγγέλιο και βίους αγγέλων και να πω μετά, τα ξέρω, τώρα μπορείτε να με αφήσετε ήσυχο που έχω αποφασίσει, όχι, δεν μπορούν να γίνουν. Πολύ απλά, γιατί για να πω ότι τα ξέρω όλα, θα πρέπει να διαβάσω όχι μόνο 4 ή ξέρω γω πόσα είναι τα ευαγγέλια, αλλά και το Κοράνι, κάνα δυο βουδιστικά βιβλία κλπ. Εάν νομίζετε πως δεν πιστεύω σε τίποτα, είστε όλοι μακράν γελασμένοι. Η γη η ίδια, έκανε τον κύκλο της ζωής, έφτιαξε τις τροφικές αλυσίδες όλων των οικοσυστημάτων. Αυτό, για μένα αξίζει να το θεωρήσει κανείς θεό. Ο θεός για τον οποίο μιλάτε εσείς, είναι σύμφωνα με την απλή λογική, δημιούργημα των ανθρώπων, για να εξηγήσουν τα όσα συμβαίνουν στη φύση. Η φύση όμως, από μόνη της, δεν αναγνωρίζεται ως θεά από καμία θρησκεία. Εσείς οι χριστιανοί που μας λέτε εμάς ότι πρέπει να διαβάσουμε θρησκευτικά βιβλία και να αποδεχτούμε το θρησκευτικό πλαίσιο της χώρας μας, πότε διαβάσατε, ή μάλλον πιάσατε στο χέρι σας μωαμεθανικό, βουδιστικό, νταοϊστικό, ινδουιστικό, κομφουκιανιστικό, ζωροαστρισμικό, σιντοϊσμικό ή ότι άλλο μπορεί να βάλει ο νου σας; θα δείτε πως ούτε καν έχετε ακούσει μερικές απ' αυτές τις θρησκείες! Γι' αυτό μη μας λέτε να δεχτούμε τα θρησκευτικά πλαίσια. Γιατί οι Ασιάτες και οι Νοτιο-Αμερικανοί και οι Αρικανοί δεν θεωρούν το θεό σας αυτονόητο...

Πάντως, εδώ που βάζω μαζί, όσα ξέρω, δεν απάντησε κανείς... γιατί άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ναι, είναι κατασκευασμένα από μας, αλλά αν προσέξεις γύρω σου, θα δεις ότι τα Μαθηματικά βρίσκονται μέσα στη Φύση.
Ποιος ορίζει τι είναι αληθινό ή αντικειμενικά πραγματικό και δεδομένο?

Στ' αλήθεια πιστεύεις ότι οι επιστήμονες δεν έχουν άλλο τίποτα σοβαρότερο να κάνουν, από το ασχολούνται με τον καταστρέψουν το Χριστιανισμό;
Θα ήταν πιο σκεπτικοί όσο τίποτα άλλο αν υπήρχε κάποια επιστημονική θεωρία που πιθανώς να έτεινε προς την επιβεβαίωση του Χριστιανισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Θα ήταν πιο σκεπτικοί όσο τίποτα άλλο επίσης, αν υπήρχε κάποια επιστημονική θεωρία που πιθανώς να έτεινε προς την επιβεβαίωση του Βουδισμού...

Αν όσα συζητάγαμε τώρα ήταν σίγουρα, πολύ απλά, ΔΕΝ θα υπήρχαν θρησκείες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποιος ορίζει τι είναι αληθινό ή αντικειμενικά πραγματικό και δεδομένο?

Δε καταλαβαινω πως ταιριαζει αυτη η ερωτηση. Εχεις πχ μια μπαλα που ισορροπει, την οποια ισορροπησες εσυ χρησιμοποιωντας μαθηματικα. Ε ειναι εκει και ισορροπει. Math work. Τα αναπτυξαμε μεσω εμπειριας αλλα δουλευουν κιολας. Τα κτηρια στεκονται, οι γεφυρες στεκονται, τα αμαξια λειτουργουν. Και ειναι αληθεια γιατι το βλεπουν και το αντιλαμβανονται ολοι οτι δουλευει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Krou, μου απάντησες άσχετα. :P
Μέχρι να μπουν στην πράξη όλοι είναι μία θεωρία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βασικα αυτο που σου ειπα ειναι περισσοτερο απαντηση σε αυτο

Τα οποία Μαθηματικά είναι επίσης κατασκευασμένα από εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ποιος ορίζει τι είναι αληθινό ή αντικειμενικά πραγματικό και δεδομένο?


Θα ήταν πιο σκεπτικοί όσο τίποτα άλλο αν υπήρχε κάποια επιστημονική θεωρία που πιθανώς να έτεινε προς την επιβεβαίωση του Χριστιανισμού.


κανενας δν εχει ορισει τι ειναι αντικειμενικα αληθινο. απο κει και περα αντικειμενικα πραγματικο ειναι τουλαχιστον αυτο που βλεπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top