Θρησκεία

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μην μαλωνετε μεταξυ σας αφου ετσι κι αλλιως δεν προκειται ποτε να πεισουν οι μεν τους δε.Ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οπου θελει.Εξαλλου δεν προκειται ποτε να αποδειχθει 100% ουτε οτι υπαρχει Θεος ουτε οτι δεν υπαρχει.Εγω προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει και κανενας δεν μπορει να με πεισει για το αντιθετο οποως φυσικα και εγω δεν μπορω να πεισω εσας που δεν πιστευετε.
Επειδη αναφερθηκαν καποια <<αποφθεγματα>> πριν, ας γραψω μερικα απο το βιβλιο των Θρησκευτικων ετσι για να υπαρχει και ο αντιλογος.

1.<<Το τελευταιο βημα της λογικης εγκειται στο να αναγνωρισει οτι υπαρχουν απειρα ζητηματα που υπερβαινουν τις αντιληπτικες της ικανοτητες>>.(Λ.Πασκαλ,μαθηματικος,φιλοσοφος,1623-1662).
2.<<Ακου τους σοφους αλλα μονο απο το ενα αυτι.Το αλλο ας ειναι παντοτε ετοιμο να δεχτει τους ηχους του ουρανιου φιλου σου>>.(Α.Αμπερ,φυσικος,μαθηματικος,1775-1836).
3.<<Ο Θεος ειναι η πηγη της βεβαιοτητας και η εγγυηση της επιστημης>>.(Ρ.Καρτεσιος,μαθηματικος,φιλοσοφος,1596-1650).
4.<<Η κυριαρχουσα δυναμη για τη δημιουργια ενος κοινου πολιτισμου αναμεσα στους λαους,που εχουν ο καθενας το δικο του πολιτισμο,ειναι η θρησκεια...Μιλω για την κοινη παραδοση του Χριστιανισμου που διαμορφωσε την Ευρωπη οπως ειναι σημερα...>>.(Τ.Σ.Ελιοτ,αγγλος ποιητης,θεατρικος συγγραφεας,1888-1965).
5.<<Η θρησκεια μου εγκειται σε εναν ταπεινο θαυμασμο προς το ανωτερο και απεριοριστο εκεινο πνευμα,το οποιο αποκαλυπτεται στις πιο μικρες λεπτομερειες που μπορουμε να συλλαβουμε με το αδυνατο και ευθραυστο πνευμα μας>>.(Α.Αινσταιν,ατομικος φυσικος,Βραβειο Νομπελ,1879-1955).
6.<<Ιδιως σε εκεινη την εποχη,κατα την οποια καταλυεται ο δεσμος με την παλια θρησκεια,μεγαλωνει ο κινδυνος να παραλαβουν δαιμονες την κυριοτητα των θεων>>.(Β.Χαιζενμπεργκ,ατομικος φυσικος και φιλοσοφος,Βραβειο Νομπελ,1901-1976).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
«Επιμένω πως ένα καμπαναριό εκκλησίας με αλεξικέραυνο στην κορυφή, δείχνει έλλειψη αυτοπεποίθησης». Νταγκ Μακλέοντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
«Ενας νέος φοιτητής της Ιατρικής ακονίζει το ξίφος των ερωτημάτων στον όχι και τόσο ηλικιωμένο γέροντα του μοναστηριού του Μεγάλου Μετεώρου. Η ησυχία και η μαγεία της νύχτας, οι υπέροχες τοιχογραφίες του καθολικού, η παρουσία του φωτισμένου γέροντα και η ειλικρινής ανησυχία του νεαρού κάνουν τη συζήτηση να μοιάζει με συμβόλαιο ζωής.
- Μέχρι πού να κυνηγά κανείς τη γνώση γέροντα;
- Μέχρι το έσχατο όριό της, μέχρι την αποκάλυψη όλης της αλήθειας.
- Κι αν αυτή κολλήσει το Θεό στον τοίχο;… κι αν αποκαλύψει πως ο Θεός είναι ανύπαρκτος;
- Αν ο Θεός είναι υπαρκτός, τότε δε φοβάται την έρευνα, αν όμως δεν υπάρχει, τότε καλό είναι να το μάθουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επειδη αναφερθηκαν καποια <<αποφθεγματα>> πριν, ας γραψω μερικα απο το βιβλιο των Θρησκευτικων ετσι για να υπαρχει και ο αντιλογος.
1.<<Το τελευταιο βημα της λογικης εγκειται στο να αναγνωρισει οτι υπαρχουν απειρα ζητηματα που υπερβαινουν τις αντιληπτικες της ικανοτητες>>.(Λ.Πασκαλ,μαθηματικος,φιλοσοφος,1623-1662).
2.<<Ακουε τους σοφους αλλα μονο απο το ενα αυτι.Το αλλο ας ειναι παντοτε ετοιμο να δεχτει τους ηχους του ουρανιου φιλου σου>>.(Α.Αμπερ,φυσικος,μαθηματικος,1775-1836).
3.<<Ο Θεος ειναι η πηγη της βεβαιοτητας και η εγγυηση της επιστημης>>.(Ρ.Καρτεσιος,μαθηματικος,φιλοσοφος,1596-1650).
4.<<Η κυριαρχουσα δυναμη για τη δημιουργια ενος κοινου πολιτισμου αναμεσα στους λαους,που εχουν ο καθενας το δικο του πολιτισμο,ειναι η θρησκεια...Μιλω για την κοινη παραδοση του Χριστιανισμου που διαμορφωσε την Ευρωπη οπως ειναι σημερα...>>.(Τ.Σ.Ελιοτ,αγγλος ποιητης,θεατρικος συγγραφεας,1888-1965).
5.<<Η θρησκεια μου εγκειται σε εναν ταπεινο θαυμασμο προς το ανωτερο και απεριοριστο εκεινο πνευμα,το οποιο αποκαλυπτεται στις πιο μικρες λεπτομερειες που μπορουμε να συλλαβουμε με το αδυνατο και ευθραυστο πνευμα μας>>.(Α.Αινσταιν,ατομικος φυσικος,Βραβειο Νομπελ,1879-1955).
6.<<Ιδιως σε εκεινη την εποχη,κατα την οποια καταλυεται ο δεσμος με την παλια θρησκεια,μεγαλωνει ο κινδυνος να παραλαβουν δαιμονες την κυριοτητα των θεων>>.(Β.Χαιζενμπεργκ,ατομικος φυσικος και φιλοσοφος,Βραβειο Νομπελ,1901-1976).
Αυτό που δεν είναι από κάποιον διάσημο πιάνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Πω ρε παιδιά ...Λες και ενας διασημος σοφός ή επιστήμονας ή οποιοσδηποτε αλλος ανθρωπος τελοσπαντων γνωρίζει πραγματικά αν υπάρχει θεος.Πολλοι επιστήμονες για παράδειγμα πιστευουν οτι υπαρχει θεός αλλοι οτι οχι.Αρα αυτοι που ειναι αθεοι ειναι πιο σοφοι;;; Η απαντηση που εχω για τη θρησκεια ειναι οτι δε με νοιαζει αν υπαρχει θεος.Γιατι πρέπει να μας ενδιαφέρει τελοσπαντων αν υπαρχει ή όχι θεος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
η ορθοδοξη εκκλησια στην Ελλαδα εχει παιξει παρα πολυ σημαντικο ρολο κι εχει υπαρξει βασικοτατος παραγοντας τοσο δημιουργιας οσο και διατηρησης της εθνικης συνειδησης και ταυτοτητας επι πολλους αιωνες.
Ναι, όπως στην Ελληνική Επανάσταση που η εκκλησία ήταν με το μέρος του Σουλτάνου και αφόριζε τους επαναστάτες.
Τότε ίσως καταλάβεις κάτι από το μεγαλείο αυτού του κόσμου.
Θα σταματήσετε ποτέ αυτές τις βαρύγδουπες σαχλαμάρες;
Καταλάβετέ το, δε σας κάνουν να φαίνεστε «ψαγμένοι». Το αντίθετο!
Γνωρίζω άτομα που δηλώνουν άθεοι και όμως άμα τους ρωτήσεις γιατί δεν ξέρουν να σου απαντήσουν. Επειδή έτσι, επειδή ο αθεϊσμός έχει γίνει μόδα.
Αν δεν πιστεύεις κάτι, δεν το πιστεύεις. Τέλος. (Κάτι σας είπα τώρα...:P)
Εννοώ ότι αν με ρωτήσεις αν πιστεύω ότι κρατάς στο δεξί σου χέρι ένα μπαλάκι του τένις, είτε θα το πιστέψω, είτε όχι. Έχει κάτι παράλογο το να μην πιστέψω ότι το έχεις, αν δεν μου το δείχνεις;
Έτσι ακριβώς είναι και με την ύπαρξη του θεού, απλά ο άθεος ΔΕΝ πιστεύει ότι υπάρχει. Δεν υπάρχει κάτι κακό σε αυτό, ούτε κάτι παράλογο και δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να πιστέψει με το ζόρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τότε ίσως καταλάβεις κάτι από το μεγαλείο αυτού του κόσμου.


Στηβεν Χωκινγκ,αθεος,κοσμολογος και θεωρητικος φυσικος,γιατι νομιζω οτι εχει καταλαβει πολλα περισσοτερα,απο εσενα, απο το μεγαλειο αυτου -και οχι μονο- κοσμου? :hehe:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στηβεν Χωκινγκ,αθεος,κοσμολογος και θεωρητικος φυσικος,γιατι νομιζω οτι εχει καταλαβει πολλα περισσοτερα,απο εσενα, απο το μεγαλειο αυτου -και οχι μονο- κοσμου? :hehe:


Το "έχω καταλάβει καλά τον κόσμο" είναι πολύ σχετικό. Εξαρτάται από ποια γωνία το βλέπεις. Αλλά ας μην πιάσουμε και τη θεωρία της σχετικότητας γιατί θα βγω ότι δεν έχω καταλάβει καθόλου τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ναι, όπως στην Ελληνική Επανάσταση που η εκκλησία ήταν με το μέρος του Σουλτάνου και αφόριζε τους επαναστάτες.

Δεν ξερω τι δουλειες μπορει να ειχε με τον σουλτανο, αλλα μεταξυ μας τωρα, αν δεν υπηρχε η ορθοδοξη εκκλησια, το ελληνικο εθνος δεν θα ηταν οπως ειναι τωρα. Η ορθοδοξια ηταν βασικος λογος που οι τοτε Ελληνες δεν αφομοιωθηκαν με τους Τουρκους. Επισης, Ολοι γνωριζουμε οτι κατα την οθ. Αυτοκρατορια στην ελλαδικο χωρο γινοταν της πουτ@νας απο λαοτητες και δεν ηταν δυνατο να στηθει κρατος με τοσους λαους μεσα. Στην ελλαδα σημερα υπαρχει ομοιογενεια οσον αφορα τον πληθυσμο με οτι αυτο συνεπαγεται καθως ο προσδιορισμος του τι εισαι γινοταν τοτε με βαση τη θρησκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ναι οκ,επειδή κάποιοι εκπρόσωποι της εκκλησίας εχουν κανει λάθη, όλες τις ευθύνες τις ριχνετε στο Χριστό,τι ωραία,τι καλά,ότι βολεύει τον καθέναν.. αμ,δεν πάει ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ναι οκ,επειδή κάποιοι εκπρόσωποι της εκκλησίας εχουν κανει λάθη, όλες τις ευθύνες τις ριχνετε στο Χριστό,τι ωραία,τι καλά,ότι βολεύει τον καθέναν.. αμ,δεν πάει ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι.
Νταξυ και εγώ έχω ακούσει πιστούς να λένε ότι το πρόβλημα της ελλάδας πχ είναι ότι ο κόσμος έχει απομακρινθεί από της εκκλησία. Ούτε αυτό ισχύει όμως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Νταξυ και εγώ έχω ακούσει πιστούς να λένε ότι το πρόβλημα της ελλάδας πχ είναι ότι ο κόσμος έχει απομακρινθεί από της εκκλησία. Ούτε αυτό ισχύει όμως:P
καλά,σε αυτό δε συμφωνώ,αλλά εντάξει,γνώμη σου είναι...
δε θα αρχίσω να σε καταριέμαι,να σε βρίζω και να σου επιτίθεμαι επειδή εσύ πιστεύεις αυτό κι εκείνο.
άσχετα αν μερικοί προσπαθούν να μας βγάλουν τέρατα.
το έχω ξαναπεί,δε σας πείθουμε,δε μας πείθετε... το μονο που μπορουμε να κανουμε εδω,ειναι να λεμε τα πιστευω μας...
κατι παραπανω απο αυτο τωρα,ειδικα σε αυτο το φορουμ..... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
καλά,σε αυτό δε συμφωνώ,αλλά εντάξει,γνώμη σου είναι...
δε θα αρχίσω να σε καταριέμαι,να σε βρίζω και να σου επιτίθεμαι επειδή εσύ πιστεύεις αυτό κι εκείνο.
άσχετα αν μερικοί προσπαθούν να μας βγάλουν τέρατα.
το έχω ξαναπεί,δε σας πείθουμε,δε μας πείθετε... το μονο που μπορουμε να κανουμε εδω,ειναι να λεμε τα πιστευω μας...
κατι παραπανω απο αυτο τωρα,ειδικα σε αυτο το φορουμ..... :/:

Γιατί πιστεύεις ότι το πρόβλημα της ελλάδας είναι ότι ο κόσμος έχει απομακρυνθεί από την εκκλησία(έστω εν μέρει,για να μην είμαστε και απόλυτοι);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Γιατί πιστεύεις ότι το πρόβλημα της ελλάδας είναι ότι ο κόσμος έχει απομακρυνθεί από την εκκλησία(έστω εν μέρει,για να μην είμαστε και απόλυτοι);
δε θα το αναλύσω,ειλικρινά. Όχι γιατί δε μπορώ.ίσα ίσα..αλλά γιατί ξέρω τι θα γίνει εδώ μέσα από την αντίθετη πλευρά,έτσι και το κάνω. Αφού εδώ μέσα υπάρχουν ατομα αλλεργικα στην αντιθετη γνωμη!
Τα έχω πει πόσες φορές με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Ψάξε και παλαιότερα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
δε θα το αναλύσω,ειλικρινά. Όχι γιατί δε μπορώ.ίσα ίσα..αλλά γιατί ξέρω τι θα γίνει εδώ μέσα από την αντίθετη πλευρά,έτσι και το κάνω. Αφού εδώ μέσα υπάρχουν ατομα αλλεργικα στην αντιθετη γνωμη!
Τα έχω πει πόσες φορές με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο. Ψάξε και παλαιότερα ποστ.

Αν δεν γράψεις κάτι παράλογο και ακραίο, δεν θα κάνει τίποτα η αντίθετη πλευρά. Αλλά επιμένω να εξηγήσεις. Προσωπικά διαφωνώ τελείως με αυτά που λες, αλλά θέλω να καταλάβω με ποιόν ακριβώς τρόπο σκέφτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Μωρέ το βασικό πρόβλημα είναι ότι έχουμε απομακρυνθεί από το Θεό,όχι από τη θρησκεία...γιατί και οι φανατικοί Ισλαμιστές που υποτίθεται πως είναι κοντά στη θρησκεία τους τα βλέπουμε τα αποτελέσματα!Όπως καταλαβαίνετε δεν αναφέρομαι μόνο στην Ελλάδα,αλλά γενικά στην ανθρωπότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μωρέ το βασικό πρόβλημα είναι ότι έχουμε απομακρυνθεί από το Θεό,όχι από τη θρησκεία...γιατί και οι φανατικοί Ισλαμιστές που υποτίθεται πως είναι κοντά στη θρησκεία τους τα βλέπουμε τα αποτελέσματα!Όπως καταλαβαίνετε δεν αναφέρομαι μόνο στην Ελλάδα,αλλά γενικά στην ανθρωπότητα!

Oνόμασέ το όπως θες, γιατί είναι πρόβλημα ότι έχουμε απομακρυνθεί από το θεό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Oνόμασέ το όπως θες, γιατί είναι πρόβλημα ότι έχουμε απομακρυνθεί από το θεό;
Γιατί είναι φανερό ότι πάμε κατά διαόλου...κακία,αδικία,ψέματα,εγκλήματα και πολλά άλλα τέτοια καλά χαρακτηρίζουν την κοινωνία μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γιατί είναι φανερό ότι πάμε κατά διαόλου...κακία,αδικία,ψέματα,εγκλήματα και πολλά άλλα τέτοια καλά χαρακτηρίζουν την κοινωνία μας!

Αυτό που λες,δεν έχει καμία βάση.Από κάθε άποψη,ζούμε στην καλύτερη εποχή που έχει υπάρξει ποτέ η ανθρωπότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Γιατί είναι φανερό ότι πάμε κατά διαόλου...κακία,αδικία,ψέματα,εγκλήματα και πολλά άλλα τέτοια καλά χαρακτηρίζουν την κοινωνία μας!

Kαι πώς ξέρεις ότι αυτά είναι αποτέλεσμα απομάκρυνσης από το θεό; Τί σχέση έχει ο θεός με αυτά που λες, τα οποία υπήρχαν πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top