[Θεωρητική] Προβλέψεις Θεμάτων Πανελληνίων 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εγω ειμαι μονος μου και δεν εχω βοηθεια οικονομικη και στο σχολειο η καθηγητρια ειναι πολυ στριμμενη....ΑΡα δεν τα καταλαβαινω και πολλα....δυστυχως...τι να κανω ρε παιδια?ασ με κατατοπισει καποιος εμπειροσ....

Mπες στο σιτε του υπουργείου απαιδευσίας και δες τα ψηφιακά βοηθήματα
Και ψάξε στο νετ πάτα πρωταγόρας τέλης κλπ και δες σε διάφορα ιστολόγια που έχει σχολιασμούς των ενοτήτων.
Όσο για το άγνωστο, κοίτα πάλι το λύω από την γραμματική, τα συνηρημμένα και τα -μι ομαλά και ανώμαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0queen01

Νεοφερμένος

Η 0queen01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω ειμαι μονος μου και δεν εχω βοηθεια οικονομικη και στο σχολειο η καθηγητρια ειναι πολυ στριμμενη....ΑΡα δεν τα καταλαβαινω και πολλα....δυστυχως...τι να κανω ρε παιδια?ασ με κατατοπισει καποιος εμπειροσ....
https://taexeiola.blogspot.com/ μπες και δω αν δεν βγαλεις ακρη με το ψηφιακο..αν κ για μεταφρασεις καλο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
https://taexeiola.blogspot.com/ μπες και δω αν δεν βγαλεις ακρη με το ψηφιακο..αν κ για μεταφρασεις καλο ειναι.

Την μάνα του και τον πατέρα του έχει, που λεει κι ο βρωμικατζής στην διαφήμηση!
Άμα είχε και τα θέματα που θα πέσουν......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν έβαζα θέματα θα επέλεγα το 4 η 5 του Πρωταγόρα και άγνωστο Λυσία (για να έχει μια δυσκολία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν έβαζα θέματα θα επέλεγα το 4 η 5 του Πρωταγόρα και άγνωστο Λυσία (για να έχει μια δυσκολία).

Πάλι Πρωταγόρα;; 100 φορές έχουν πέσει στις επαναληπτικές!
Όσο για το άγνωστο προτιμώ τον φίλο μου τον Θούκυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Πάλι Πρωταγόρα;; 100 φορές έχουν πέσει στις επαναληπτικές!
Όσο για το άγνωστο προτιμώ τον φίλο μου τον Θούκυ!

Μην κάνεις και εσύ το λάθος, δεν έχουν σχέση οι Επαναληπτικές εξετάσεις με αυτές τώρα. Άλλωστε απ' ότι ξέρω κλήρωση γίνεται μεταξύ των 5 μελών της επιτροπής και ότι βγάλει η κληρωτίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μην κάνεις και εσύ το λάθος, δεν έχουν σχέση οι Επαναληπτικές εξετάσεις με αυτές τώρα. Άλλωστε απ' ότι ξέρω κλήρωση γίνεται μεταξύ των 5 μελών της επιτροπής και ότι βγάλει η κληρωτίδα.

Δεν πέφτω στην παγίδα αυτή.
άλλωστε οι ίδιοι με τα σος κι αντισος είναι που έβγαζαν Καβάφη εκτός λόγῳ 9 στίχων...Απλώς κάποια κείμενα (4,5,6 Πρωταγόρα, Όνειρο στο Κύμα Λογοτεχνία, Κείμενα 31 και 34 Λατινικά) είναι μονίμως θέματα των επαναληπτικών. Από τον νόμο των πιθανοτήτων που κάνουμε στα μαθηματικά δεν εξηγείται.
Όπως επίσης ότι στι γνωστό κάθε 2-3 χρόνια πέφτει Συμπόσιον του Ξενοφώντος
Αλλά άβυσσος η διαστραμμένη (παρα)λογική σκέψη των "σοφολογιωτάτων" της κεε........ Είναι ικανοί να βάλουν το 12 της Πολιτείας και την ίδια ερώτηση εισαγωγής ξανά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πολιτικά 20.
Μέχρι στιγμής έχω πέσει μέσα σε όλα - ακόμη και στην έκθεση, αφού όλο το ΣΚ, όσο διάβασα έκθεση, δοκίμια για την τέχνη διάβασα.
Μακάρι η ερώτηση να είναι συνδυαστική με οποιοδήποτε άλλο απόσπασμα της ύλης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εκθεση επεσε τεχνη...λογοτεχνια οπως ειχα πει θα πεσει κατι σχετικο με τεχνη και επεσε ποιηση και μαλιστα καβαφης που θεωρει την ποιηση ως την υψιστη των τεχνων...και αρχαια θα πεσει η ενοτητα του Αριστοτελη για την τεχνη,την φυση κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εκθεση επεσε τεχνη...λογοτεχνια οπως ειχα πει θα πεσει κατι σχετικο με τεχνη και επεσε ποιηση και μαλιστα καβαφης που θεωρει την ποιηση ως την υψιστη των τεχνων...και αρχαια θα πεσει η ενοτητα του Αριστοτελη για την τεχνη,την φυση κτλπ.

Αυτό (η ενότητα 8) έπεσε στον οεφε, οπότε λίγο δύσκολο.....και το έχουν βάλει 1-2 φορές στις πανελλήνιες, πάλι θα το ανακυκλώσουν;


Αρχική Δημοσίευση από [B:
nafasskataa[/B];3108630]
Πολιτικά 20.
Μέχρι στιγμής έχω πέσει μέσα σε όλα - ακόμη και στην έκθεση, αφού όλο το ΣΚ, όσο διάβασα έκθεση, δοκίμια για την τέχνη διάβασα.
Μακάρι η ερώτηση να είναι συνδυαστική με οποιοδήποτε άλλο απόσπασμα της ύλης.:)

Θα αναφωνήσω το όνομά σου στην τάξη εάν πέσει 20 του Αριστοτέλους. Θα πω: "ΝΑ ΦΑΣ ΣΚΑΤΑ!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αυτό (η ενότητα 8) έπεσε στον οεφε, οπότε λίγο δύσκολο.....και το έχουν βάλει 1-2 φορές στις πανελλήνιες, πάλι θα το ανακυκλώσουν;




Θα αναφωνήσω το όνομά σου στην τάξη εάν πέσει 20 του Αριστοτέλους. Θα πω: "ΝΑ ΦΑΣ ΣΚΑΤΑ!"

Έτσι.:P
Αγαπάμε Αριστοτέλη.
Τον έχω λιώσει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Έλα μην αγχώνετε αφού το πιο αντί-σος θα πέσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Έλα μην αγχώνετε αφού το πιο αντί-σος θα πέσει

Οπως επεσε και ο Κρητικος στην λογοτεχνια? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ας πέσουν Ηθικά.
Πάλι ευχαριστημένος θα είμαι.
Βασικά ό,τι και να πέσει δεν θα έχω πρόβλημα (εννοώ θα μου αρέσει), αλλά προτιμώ Αριστοτέλη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Οπως επεσε και ο Κρητικος στην λογοτεχνια? :/:

Στη λογοτεχνία έπεσε το 1 από τα 10 κείμενα - ποίηματα με τα λιγότερα σχόλια. Εννοώ εκεί που λες ότι έχει τόσα κείμενα με ένα εκατομμύριο σχόλια, βρήκαν αυτή τη κουτσουλιά και οι ερωτήσεις ήταν πολύ λίγες σε σχέση με άλλες χρονιές λόγω του ότι δεν είχε πολλά σχόλια το ποίημα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Έτσι.:P
Αγαπάμε Αριστοτέλη.
Τον έχω λιώσει!;)

Πεθαίνω για Αριστοτέλη!
Και ο Πλάτων μου αρέσει, αλλά εάν πέσει Αριστοτέλης ειλικρινά σου λέω θα φωνάξω ΝΑ ΦΑΣ ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕ!
Σε θυμήθηκα πάντως στον Καβάφη όταν μας είπε μια καθηγήτρια Καβάφης έπεσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πεθαίνω για Αριστοτέλη!
Και ο Πλάτων μου αρέσει, αλλά εάν πέσει Αριστοτέλης ειλικρινά σου λέω θα φωνάξω ΝΑ ΦΑΣ ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕ!
Σε θυμήθηκα πάντως στον Καβάφη όταν μας είπε μια καθηγήτρια Καβάφης έπεσε....

χαχα.:D
Κοίτα σκηνικό:
1) Έρχονται τα θέματα της έκθεσης, και βλέπουμε τέχνη. 20 παιδιά γύρισαν ταυτόχρονα και με κοίταξαν. Μετά με ρωτούσαν τι θα πέσει μαθηματικά (λες και ξέρω).:P
2) Έρχεται ο Καβάφης. Πέντε λεπτά πριν δοθούν τα θέματα άνοιξα συζήτηση για τα εκφραστικά του μέσα.
Με το που είδαμε ότι ήταν Καβάφης ζητωκραυγάζαμε όλοι!:P

Άντε να δούμε τα αρχαία...
Εγώ, αρχικά, έλεγα για Ηθικά 4-5, ή 5-6.
Τώρα μου καρφώθηκε η 20η ενότητα των Πολιτικών.

Πέρα από την πλάκα, μόνο υποθέσεις κάνουμε.
Όλα τα διαβάζουμε. Δεν παίζουμε με τις Πανελλήνιες... :whistle:
:confused:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
χαχα.:D
Κοίτα σκηνικό:
1) Έρχονται τα θέματα της έκθεσης, και βλέπουμε τέχνη. 20 παιδιά γύρισαν ταυτόχρονα και με κοίταξαν. Μετά με ρωτούσαν τι θα πέσει μαθηματικά (λες και ξέρω).:P
2) Έρχεται ο Καβάφης. Πέντε λεπτά πριν δοθούν τα θέματα άνοιξα συζήτηση για τα εκφραστικά του μέσα.
Με το που είδαμε ότι ήταν Καβάφης ζητωκραυγάζαμε όλοι!:P

Άντε να δούμε τα αρχαία...
Εγώ, αρχικά, έλεγα για Ηθικά 4-5, ή 5-6.
Τώρα μου καρφώθηκε η 20η ενότητα των Πολιτικών.

Πέρα από την πλάκα, μόνο υποθέσεις κάνουμε.
Όλα τα διαβάζουμε. Δεν παίζουμε με τις Πανελλήνιες... :whistle:
:confused:
:D


Αυτό εννοείται! Όλα τα κάνουμε επανάληψη (αν περιμέναμε τώρα για διάβασμα, λίγο χλωμό)
Καβάφη ήθελα να πέσει, αλλά δεν τολμούσα να το πω μη τυχόν και το γρουσουζέψω.
Λατινικά ελπίζω να θες την αγαπημένη μας Πορκία το 49...και Ιστορία Φεντερασιόν, Σύμφωνο περί αμοιβαίας μεταναστεύσεως μεταξύ Ελλάδος και Βουλγαρίας και Ναβαροσίσκι! Χχαχαχαχα !

Άγνωστο τι ψυχανεμίζεσαι; Ποιον συγγραφέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω ειπα τι θα πεσει...τελος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αυτό εννοείται! Όλα τα κάνουμε επανάληψη (αν περιμέναμε τώρα για διάβασμα, λίγο χλωμό)
Καβάφη ήθελα να πέσει, αλλά δεν τολμούσα να το πω μη τυχόν και το γρουσουζέψω.
Λατινικά ελπίζω να θες την αγαπημένη μας Πορκία το 49...και Ιστορία Φεντερασιόν, Σύμφωνο περί αμοιβαίας μεταναστεύσεως μεταξύ Ελλάδος και Βουλγαρίας και Ναβαροσίσκι! Χχαχαχαχα !

Άγνωστο τι ψυχανεμίζεσαι; Ποιον συγγραφέα;

Δεν υπάρχει Ναβαροσίσκι. Νοβοροσίσκι λέγεται, και είναι στο κεφάλαιο με τον Παρευξείνιο.:P

Δεν φτάνουν ως το άγνωστο οι μαντικές μου ικανότητες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top