Θετική vs Θεωρητική vs Τεχνολογική

johnvas

Νεοφερμένος

Ο johnvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εννοιτε πως ολες οι κατευθηνσεις ειναι δυσκολες!!!Αλλα ειναι ακομα πιο δυσκολο για εναν ανθρωπο οπως εγω που δεν μπορω τα Μαθηματικα και κυριως την Φυσικη οσον αφορα το διαβασμα να ακολουθησω την τεχνολογικη κατευθηνση ή και το αντιθετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ε μην την ακολουθεις :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
^ Hint: 2o, 4o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εννοιτε πως ολες οι κατευθηνσεις ειναι δυσκολες!!!Αλλα ειναι ακομα πιο δυσκολο για εναν ανθρωπο οπως εγω που δεν μπορω τα Μαθηματικα και κυριως την Φυσικη οσον αφορα το διαβασμα να ακολουθησω την τεχνολογικη κατευθηνση ή και το αντιθετο

Hint :P
Διαλέγουμε κλάδο ή σχολή όχι μαθήματα. Τι θα πει δε μπορείς, άμα θες σχολή 2ου,3ου,4ου,5ου πεδίου στρώνεις τον απαυτό σου και τα μπορείς. Ώχου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Spiderman vs Dr octapus vs Venom...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Οι κατευθύνσεις δεν μετρούν την εξυπνάδα. Την επιείκεια μετράν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μεχρι να ξεβολευτουμε απο τον βολεψακιδισμο μας και την αδρανεια ,με σκοπο την ολοκληρωτικη αλλαγη,σκαμε,στρωνομαστε στο πιο ηλιθιο εισαγωγικο συστημα που υπαρχει και το ''δουλευουμε''.Μην γκρινιαζετε,ολοι ειμαστε συνενοχοι στην συνεχιση αυτης της ξεφτιλας.Δεν θες αλλαγη?Θα το λουστεις!Ειναι τοσο απλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Τι να σου πω, κι εγω Θεωρητικη πηγα αλλα αυτο ουτε σημαινει οτι απορριπτουμε το να εχω θετικο μυαλο (ή και θετικο μυαλο), αλλα και πρακτικο, ουτε με καθιστα παπαγαλο. Σαφως υπαρχουν πολλοι που απλα παπαγαλιζουν διχως να καταλαβαινουν τι διαβαζουν. Εμενα δεν μ'αρεσει αυτο. Επισης, οποιαδηποτε συγκριση κατευθυνσεων μου φαινεται απλα ηλιθια διοτι συγκρινουμε πραγματα τελειως διαφορετικα.

Εσεις οι Θετικοι που ειστε και της πραξης και των πειραματων δεν μαθατε οτι προκειμενου να συγκρινουμε πραγματα σε ενα πειραμα θα πρεπει ολοι οι παραγοντες να 'ναι ιδιοι εκτος απο εναν; Για παραδειγμα, εχεις δυο πορτοκαλια που τα σπειρες την ιδια στιγμη, στο ιδιο μερος, στις ιδιες συνθηκες και τωρα θες να εξετασεις πιο θα αφυδατωθει γρηγοροτερα. Εκεινο που ειναι στον ηλιο ή εκεινο που ειναι στην σκια; Αλλαζεις δηλαδη ενα πραγμα.

Εδω ειναι σαν να συγκρινεις ενα κερασι με μια μπανανα και ενα πορτοκαλι. Αυτο το παραδειγμα το αναφερω συχνα γιατι μ'αρεσει.

Στην τελικη, κι εγω Θεωρητικη ειμαι αλλα Χημεια εγραψα παραπανω και απο τους Θετικους, Μαθηματικα στο πρωτο τετραμηνο πολυ καλα και παει λεγοντας. Το οτι εισαι στην Θεωρητικη δεν σημαινει οτι μισεις τα Μαθηματικα, εισαι σκραπας και λοιπα. Σιγουρα ενα μεγαλο μερος ειναι ετσι, οπως και αντιστοιχα ενα μεγαλο μερος που ειναι στα ΘετικοΤεχνολογικα μισει τα Αρχαια και τετοια και προτιμα τα Μαθηματικα χωρις να'ναι και το φορτε του. Απλα ειναι καλυτερος εκει.

Τωρα, απο 'κει και περα αν αυτοι που μας αρεσαν τα Μαθηματικα και γενικα και τα αλλα μαθηματα (εμενα μου αρεσουν ας πουμε) θα ασχολουμασταν, αλλα στην Θεωρητικη αλλα νομιζω και σε ολες τις κατευθυνσεις ισχυει αυτο, παρατας τα αλλα και επικεντρωνεσαι γιατι αλλιως δεν βγαινει. Τουλαχιστον αυτο ειδα και με μενα που στην αρχη δυσκολευτηκα μεχρι να προσαρμοστω και να το αποδεχτω αυτο και στο πρωτο τετραμηνο σκοτωνομουν να τα προλαβω αλλα και μετα βγηκα γκολ. Γιουπι. Και οταν μου το ειχαν πει αυτο (οτι δηλαδη θα πρεπει να θυσιασω ας πουμε τα αλλα μαθηματα) λεω στην αρχη ε σιγα ενταξει και την ιδια αντιδραση εχουν συνηθως και τα μικροτερα παιδια. Αλλα αλλο να το λες και αλλο να το ζεις. Χοχοχο.

Παντως, θα συμφωνησω στο οτι στα ΘετικοΤεχνολογικα μαθηματα εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να χαντακωθεις/φας τα μουτρα/παρεις κατι αλλο αντι για βαθμο ακομα κι αν σκοτωθηκες στο διαβασμα/κλπ αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι δυσκολοτερη ή ευκολοτερη. Απλα σε καποια πραγματα ή καποιες φορες καποιος θα αδικηθει περισσοτερο καποιος λιγοτερο, αν και αυτο δεν συμβαινει παντα ή καθε χρονο. Φετος ας πουμε δυστυχως χαντακωθηκαν πολλα παιδια. Αλλα τουλαχιστον χαντακωθηκαν ολοι απο την αποψη οτι επειδη ακριβως χατακωθηκαν ολοι θα πεσουν αντιστοιχα και οι βασεις ποτε δεν ειναι θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν και θετική η μεγάλη καψούρα ήταν η θεωρητική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι, κι εμένα. Μετά πήγα λύκειο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το θέμα εδώ κύριοι είναι ότι δεν παίζει αυτοσαρκασμός, ότι ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ να μου βρίσουν την κατεύθυνση, ξανά με τον πιο ηλίθιο και προφανώς ψεύτικο τρόπο, κι εγώ να μην απαντήσω. Και σα να μη φτάνει αυτό, πετάτε και μαλακίες όταν είναι που μιλάμε σοβαρά.

Χαλαρώστε. Χ α λ α ρ ώ σ τ ε.

Σου θίγουν τον κόσμο σου (αλίμονο!) με τον πιο άκυρο τρόπο. Πρέπει ν' απαντήσεις ντε και καλά σοβαρά? Εγώ θα στα μάθω όλα ρε μαλάκα? Δηλαδή ίχνος ειρωνείας στη φάση? Τι σκατά κάνετε στις παρέες σας, εσείς που έχετε γιατί μεις στις σπηλιές μας αράζουμε όλη μέρα. Φιλοσοφία όλη την ώρα και Καβάφης? Όπα ξέχασα, αυτός κι αν αυτοσαρκαζόταν εεεεε??? :devil:

Ηρεμήστε και χέστε την correctness παντού. Αν δε μπορείς ακόμα και την πιο σοβαρή κατάσταση να την αντιμετωπίσεις με χιούμορ/σαρκασμό, χωρίς να μπερδεύεις τελικά τι πρέπει να ΣΚΕΦΤΕΙΣ σοβαρά και τι όχι, μια ζωή ο ίδιος μίζερος μαλάκας θα 'σαι. Ναι? Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μόνο εμένα δε με νοιάζει άλλο;
Εντάξει μου έβρισες την κατεύθυνση... και; Ποιός ο λόγος να ασχοληθώ; Γνώμη σου -η οποία βέβαια δείχνει πολλά για το πόσο κολλημένο και αδαές άτομο είσαι...- Κρατάς εσύ τη δική σου, εγώ τη δική μου και είμαστε καλά!

Πιο απλά, δεν αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το θέμα εδώ κύριοι είναι ότι δεν παίζει αυτοσαρκασμός, ότι ΔΕ ΝΟΕΙΤΑΙ να μου βρίσουν την κατεύθυνση, ξανά με τον πιο ηλίθιο και προφανώς ψεύτικο τρόπο, κι εγώ να μην απαντήσω. Και σα να μη φτάνει αυτό, πετάτε και μαλακίες όταν είναι που μιλάμε σοβαρά.
Χαλαρώστε. Χ α λ α ρ ώ σ τ ε.

Σου θίγουν τον κόσμο σου (αλίμονο!) με τον πιο άκυρο τρόπο. Πρέπει ν' απαντήσεις ντε και καλά σοβαρά? Εγώ θα στα μάθω όλα ρε μαλάκα? Δηλαδή ίχνος ειρωνείας στη φάση? Τι σκατά κάνετε στις παρέες σας, εσείς που έχετε γιατί μεις στις σπηλιές μας αράζουμε όλη μέρα. Φιλοσοφία όλη την ώρα και Καβάφης? Όπα ξέχασα, αυτός κι αν αυτοσαρκαζόταν εεεεε??? :devil:

Ηρεμήστε και χέστε την correctness παντού. Αν δε μπορείς ακόμα και την πιο σοβαρή κατάσταση να την αντιμετωπίσεις με χιούμορ/σαρκασμό, χωρίς να μπερδεύεις τελικά τι πρέπει να ΣΚΕΦΤΕΙΣ σοβαρά και τι όχι, μια ζωή ο ίδιος μίζερος μαλάκας θα 'σαι. Ναι? Ναι.

Ως Τασούλα το μόνο που θα πω είναι : Τράτζικ.
Το παράδοξο είναι όμως ότι αν κάνετε ένα recap οι περισσότεροι που τρολλάρουν είναι οι θετικοτεχνολογικοί έναντι της θεωρητικής. :shifty: Ωραία το ξέρουμε είμαστε ευνοούμενοι, όλη τη χρονιά το κωλοβαράμε, δεν έχουμε ρίσκα και είμαστε γενικώς ανίκανα κριτικής, συνθετικής σκέψης κτα ζα. Τι κόφτεστε; Οι θεωρητικοί εδώ μέσα το μόνο που κριτικάρουν είναι πόσο ανορθόγραφοι είναι κάποιοι, αλλά εντάξει, ήμαρτον, ολόκληρα γμάρια είστε, μάθετε ότι όταν απευθύνεστε σε β πληθυντικό η κατάληξη είναι φακινγκ -ετε και όχι εται. Is that hard?

S εκπλήσσομαι που ξέρεις την καβαφική ειρωνία:worship:

Και έτσι για να τρολλάρω και εγώ un peu, θα έπρεπε να εύχεσται να κάνατε τα φιλοσοφικά κείμενα της Γ λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ενα πολυ ωραιο που ελεγε ο πρωην της αδερφης μου:

Δεν μπορω να περπατησω, με τραβαν τα κομπλεξ πισω.

:D

Επισης, αμα εισαι ξυπνιος εισαι. Δεν θα το κρινει αυτο η Τριτη Λυκειου κι οι Πανελληνιες. Υπαρχουν ανθρωποι που ουτε καν εχουν σπουδασει ξερω 'γω και ειναι πολυ ξυπνιοι απο πολλους ''σπουδασμενους'', οποτε ακομα εκει ειμαστε φαουλ. Το θεμα ειναι να κοιταμε οπου κι αν ειμαστε (ειτε αυτο ειναι κατευθυνση, ειτε σχολειο γενικοτερα, ειτε χωρα,, ειτε πολη, ειτε, ειτε, ειτε) να μπορουμε και να 'μαστε αρκετα ξυπνιοι για να εκμεταλλευομαστε καθε γνωση και ευκαιρια για γνωση που μας παρεχεται οσο το δυνατον περισσοτερο.

Οι ιδιοι που μιλατε για ταμπελες και λετε α εμενα δεν μ'αρεσουν οι ταμπελες μπαινετε στην διαδικασια hardcore ταμπελοποιησης (αν υπηρχε και τετοια λεξη) που αποτελει και το δευτερο φαουλ και ταυτοχρονα ειρωνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Mother of gods. Πραγματικά, κάνετε σαν μωρά:|

Για να τα πάρουμε με τη σειρά. "Μισείτε" τις άλλες κατευθύνσεις, πέραν της δικής σας, επειδή έβαλαν ή όχι δύσκολα θέματα; Δηλαδή, αύριο στη δουλειά σας θα είστε έτσι, αν οι απαιτήσεις είναι πολύ υψηλές; Θα λέτε ότι ο άλλος είναι ηλίθιος;:| Ας πω ένα παράδειγμα. Ας πούμε ότι γίνεστε Γιατρός/Δικηγόρος και κράζετε/"κοροϊδεύετε" ένα σκουπιδιάρη, λέγοντας ότι απέτυχε στη ζωή του. Παραπονιέστε, όμως, όταν βλέπετε τους κάδους γεμάτους και την πόλη μέσα στη βρώμα.

Λυπάμαι πολύ που ζω σε μία κοινωνία, η οποία δεν αναγνωρίζει τις αξίες των ανθρώπων. Μάλιστα, γενικεύει τους πάντες, πράγμα που σημαίνει ότι δε δίδεται βαρύτητα στην προσωπικότητα του ατόμου, αλλά εκεί που το άτομο είναι ενταγμένο. Αυτό που βλέπω εγώ, είναι ότι όλοι κάνουμε παράπονα για το σύστημα, ενώ εμείς αρνούμαστε κατηγορηματικά να αλλάξουμε τη στάση μας. Θεωρώ ότι είστε ώριμοι ενήλικες, πλέον (ως επι το πλείστον βλέπω μαθητές που τελειωσαν το λύκειο). Μη λογομαχείτε για ασήμαντα πράγματα.

Τρώγεστε με ένα θέμα που κανονικά θα έπρεπε να το ξεπεράσετε ήδη, δίνοντάς του ελάχιστη σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ένα πράγμα θα πω, κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Λέτε τους θεωρητικούς παπαγάλους, όταν οι της θετικοτεχνολογικής παραγαλίζουν τόνους στείρας μεθοδολογίας για να λύσουν και τις πιο απλές ασκήσεις.
Ας σοβαρευτούμε καλύτερα.
Α, και είμαι της θετικής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τύπε της θετικής από πάνω, είσαι τώρα ή θα πας του χρόνου Γ? Αν είσαι τώρα, πες μου πόσο πιστεύεις ότι έγραψες μαθηματικά, φυσική, βιολογία και τι μεθοδολογίες ακολούθησες για να το πετύχεις.

Στο υπόσχομαι ότι αν μεθοδολογικά έγραψες πάνω από 18 σ' αυτά, θ' ανοίξω την επόμενη στιγμή θέμα για να αναλύσεις, και μετά να σουλουπώσω κάπως, αυτή τη μέθοδο κι αυτές τις ασκήσεις που απομηνμόνευσες. Στο λέω, μέσα σε μία εβδομάδα maximum το ischool θα γαμήσει ανάποδα όλους τους θεούς όλων των γαμάτων φροντιστηρίων/καθηγητών που προετοιμάζουν για πανελλήνιες απ' τη στιγμή που θα 'χει βρει τη μέθοδο της επιτυχίας μέσα από παπαγαλισμένες μεθοδολογίες (sic), κι άρα ό,τι πιο εύκολο παίζει μέχρι σήμερα στις πανελλήνιες σ' αυτά τα μαθήματα. Θα βγάλουμε και λεφτά, όχι μαλακίες.

Αν δίνεις του χρόνου, στο λέω από τώρα για να γλιτώσεις έστω κανά βαθμό απ' τα λίγα που έτσι κι αλλιώς θα έγραφες αν πήγαινες μ' αυτό το κεφάλι: ξεχνάς ΑΜΕΣΩΣ αυτό που πέταξες και αρχίζεις να πιστεύεις ότι με μεθοδολογίες θα την παλέψεις ΜΟΝΟ στη χημεία. Ξεχνάς αμέσως αν δε θες να γαμηθούν οι δικοί σου θεοί το Μάιο.

χο! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τύπε της θετικής από πάνω, είσαι τώρα ή θα πας του χρόνου Γ? Αν είσαι τώρα, πες μου πόσο πιστεύεις ότι έγραψες μαθηματικά, φυσική, βιολογία και τι μεθοδολογίες ακολούθησες για να το πετύχεις.

Στο υπόσχομαι ότι αν μεθοδολογικά έγραψες πάνω από 18 σ' αυτά, θ' ανοίξω την επόμενη στιγμή θέμα για να αναλύσεις, και μετά να σουλουπώσω κάπως, αυτή τη μέθοδο κι αυτές τις ασκήσεις που απομηνμόνευσες. Στο λέω, μέσα σε μία εβδομάδα maximum το ischool θα γαμήσει ανάποδα όλους τους θεούς όλων των γαμάτων φροντιστηρίων/καθηγητών που προετοιμάζουν για πανελλήνιες απ' τη στιγμή που θα 'χει βρει τη μέθοδο της επιτυχίας μέσα από παπαγαλισμένες μεθοδολογίες (sic), κι άρα ό,τι πιο εύκολο παίζει μέχρι σήμερα στις πανελλήνιες σ' αυτά τα μαθήματα. Θα βγάλουμε και λεφτά, όχι μαλακίες.

Αν δίνεις του χρόνου, στο λέω από τώρα για να γλιτώσεις έστω κανά βαθμό απ' τα λίγα που έτσι κι αλλιώς θα έγραφες αν πήγαινες μ' αυτό το κεφάλι: ξεχνάς ΑΜΕΣΩΣ αυτό που πέταξες και αρχίζεις να πιστεύεις ότι με μεθοδολογίες θα την παλέψεις ΜΟΝΟ στη χημεία. Ξεχνάς αμέσως αν δε θες να γαμηθούν οι δικοί σου θεοί το Μάιο.

χο! :devil:
Τύπε Shadowfax, έδινα φέτος. Μαθηματικά 98, φυσική 97, βιολογία κατ. 98-99.
Μεθοδολογίες μου έδιναν από το φροντιστήριο, αλλά δε τις διάβασα. Για την ακρίβεια άλλαξα και μαθηματικό γιατί δε γούσταρα το σύστημα του. :)
Παρ'αυτά, όλοι οι γνωστοί μου μπουκώνονταν σε μεθοδολογίες. Δεν έχει σχέση το αν έγραψαν ή όχι, σημασία έχει οτι το έκαναν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nastazia88

Νεοφερμένος

Η Nastazia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το θεμα ειναι πως για τον καθενα ειναι δυσκολα καποια πραγματα ενω αλλα λιγοτερο... απλα πιστευω πως η θεωρητικη ειναι πιο σιγουρη απο την αποψη πως εκτος απο τα αρχαια το αγνωστο στα υπολοιπα αν εχεις διαβασει καλα, γραφεις ενω στη θετικη μπορει αν κολλησεις να μην λυσεις το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top