Θετική vs Θεωρητική vs Τεχνολογική

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι.με δυσκολευουν ολα τοσο πολυ και κυριως αυτο το αεππ δεν παλευεται(ή μαλλον εγω δεν μπορω να το παλεψω).
αοδευ το χω αφησει τελευταια στιγμη και εκει φοβαμαι θα πατωσω...αστα μαυρα χαλια.
στη φυσικη δεν αναφερομαι...:(

ρώτησα γιατί γενικά λένε ότι η ύλη είναι πιο μικρή για αυτό επιλέγουν τεχνολογική..και για να αποφύγουν την χημεία...
καλή επιτυχία πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ρώτησα γιατί γενικά λένε ότι η ύλη είναι πιο μικρή για αυτό επιλέγουν τεχνολογική..και για να αποφύγουν την χημεία...
καλή επιτυχία πάντως..

υλη(και ωρες διαβασματος) ιδια ειναι αλλιως ολοι μα ολοι θα επελεγαν την μια απο τις 2
αναλογα με το αν εισαι καλος ή οχι στη χημεια επιλεγουν οι περισσοτεροι(οπως και εγω... )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εμενα πολυ φιλοι μου για που ειναι τεχνολογικη φοβοντουσαν τη βιολογια...βεβαια εγω δεν καταλαβαινω γιατι να φοβασαι τη βιολογια και οχι το ΑΟΔΕ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ίσως το θεωρούν πιο εύκολο από την Βιολογία, απλά μαθαίνουν παπαγαλία καμιά 100σταριά σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εμενα πολυ φιλοι μου για που ειναι τεχνολογικη φοβοντουσαν τη βιολογια...βεβαια εγω δεν καταλαβαινω γιατι να φοβασαι τη βιολογια και οχι το ΑΟΔΕ???

εγω το αοδε φοβήθηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisxant

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τοπόλια (Χανιά). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
;)λατινικα για παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ θα διάλεγα θετική γιατί έχει πιο ωραίες σχολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ρωτα οσους αποφοιτους εχουν βγαλει αξιοπρεπεστατα μορια απο τεχνολογικη ποσο εγραψαν στο ΑΟΔΕ και θα καταλαβεις οτι αν και ΝΑΙ ειναι κουραστικο αξιζει τις ωρες που θα διαθεσεις...
στο λεω εγω που το φοβομουν ολη την χρονια και κατεληξα να το διαβαζω σαν σκυλι τελευταιο 2μηνο πριν τις πανελληνιες και εγραψα,20(πραγματικα σε ανεβαζει,ειναι τιμιο μαθημα αν διαβασεις περνας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ίσως το θεωρούν πιο εύκολο από την Βιολογία, απλά μαθαίνουν παπαγαλία καμιά 100σταριά σελίδες.
Το αοδε δεν ειναι με την καμια 100 σελιδες:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, πάλι θετική θα διάλεγα.
Τα μαθήματα είναι πιο ενδιαφέροντα, κι έχουν μία συνέχεια από αυτά που μάθαινες στις προηγούμενες τάξεις.
Μπορεί γενικά να δυσκολεύομαι , αλλά και ποιος δε δυσκολεύεται ?
Η κάθε μία έχει τα δικά της, απλά νομίζω ότι η θεωρητική δεν μπορεί να συγκριθεί με τις άλλες 2 !
Αυτό γιατί δε μπορούμε να συγκρίνουμε τη στείρα αποστήθιση με τα αλλοπρόσαλλα μαθηματικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Το αοδε δεν ειναι με την καμια 100 σελιδες:P.
εχεις δικιο αλλο τι λενε οι σελιδες αλλο ποσο ειναι συνολο
νομιζω ειναι καμια 60αρια ή κατι τετοιο.Αλλα και παλι ρε παιδια οταν αρχισετε να το μαθαινετε θα δειτε οτι δεν ειναι και τοσα πολλα αφου θα παρατηρησετε οτι πολλες παραγραφοι-εισαγωγες- ειναι λιγο πολυ ιδιες....
Για το ΑΟΔΕ δειτε και το αρχειο εδω στο ischool βοηθαει παρα πολυ...;)
Αυτό γιατί δε μπορούμε να συγκρίνουμε τη στείρα αποστήθιση με τα αλλοπρόσαλλα μαθηματικά !

wtf μας την ειπαν???????????????
οπαααααααα στα usb μεγαλης χωρητικοτηας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Δυστυχώς είναι αλήθεια ότι η παιδεία που έχουμε είναι καθαρά τεχνοκρατική . Τώρα όσον αφορά τα θεωρητικά και τα θετικά μαθήματα έχουν και τα 2 τα καλά τους.Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι τεχνολογική.Τα θεωρητικά μαθήματα σου καλλιεργούν τη ηθική σου, είναι μαθήματα καθαρά ανθρωπιστικά.Τα θετικά μαθήματα τώρα σου καλλιεργούν τον τρόπο σκέψης σε προβλήματα περισσότερο.Αν μιλήσουμε για αρχαία ελληνικά και μαθηματικά απλά είναι και τα 2 γλώσσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Η κάθε μία έχει τα δικά της, απλά νομίζω ότι η θεωρητική δεν μπορεί να συγκριθεί με τις άλλες 2 !
Αυτό γιατί δε μπορούμε να συγκρίνουμε τη στείρα αποστήθιση με τα αλλοπρόσαλλα μαθηματικά !

Έχεις πάει θεωρητική κατεύθυνση; Πώς μπορείς να ξέρεις ότι η θεωρητική χρειάζεται στείρα αποστήθιση; Σε πληροφορώ ότι κανένα από τα μαθήματα μας δεν θέλει στείρα αποστήθιση αν θέλεις να γράψεις άριστα . Α! Το να μαθαίνεις ασκήσεις μαθηματικών απ' έξω δεν είναι παπαγαλία; Γιατί μην δουλευόμαστε πολλοί που δίνουν μαθηματικά κατεύθυνσης μαθαίνουν ασκήσεις ...
Και οι 3 κατευθύνσης θέλουν πρώτα από όλα ταλέντο για να είσαι άριστος. Συνθετική και πρακτίκη σκέψη η Θετική/Τεχνολογίκη και ευχέρεια λόγου και φαντασία η Θεωρητική . Πάντως και στις 3 παίζει ρόλο η κριτική ικανότητα και η λογική . Καμία κατεύθυνση δεν είναι καλύτερη από την άλλη και προφανώς δεν μπορεί να τις συγκρίνει κανείς γιατί απλά δεν έχει πάει σε όλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σε πληροφορώ ότι κανένα από τα μαθήματα μας δεν θέλει στείρα αποστήθιση αν θέλεις να γράψεις άριστα

δλδ στην ιστορια στη θεωρητικη που εισαι τι θελει;;;;:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ασε να σου πω εγω που ειχα αδερφη θεωρητικια...στειρα αποστηθιση...her words,two years ago...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγώ αν γυρνούσα το χρόνο πίσω, πάλι θετική θα διάλεγα.
Τα μαθήματα είναι πιο ενδιαφέροντα, κι έχουν μία συνέχεια από αυτά που μάθαινες στις προηγούμενες τάξεις.
Μπορεί γενικά να δυσκολεύομαι , αλλά και ποιος δε δυσκολεύεται ?
Η κάθε μία έχει τα δικά της, απλά νομίζω ότι η θεωρητική δεν μπορεί να συγκριθεί με τις άλλες 2 !
Αυτό γιατί δε μπορούμε να συγκρίνουμε τη στείρα αποστήθιση με τα αλλοπρόσαλλα μαθηματικά !
εχω βαρεθει να ακουω οτι η θετικη ειναι η πιο δυσκολη κατευθυνση,η θεωρητικη ειναι η πιο ευκολη
γιατι το μονο που χρειαζεται ειναι η αποστηθηση...
ναι ειμαι θεωρητικη και ναι χρειαζεται και την αποστηθηση αλλα πως θα κανεις αγνωστο αν δεν εχεις κριτικη σκεψη;για να κανεις αγνωστο χρειαζεται να εχεις καλη γνωση γραμματικης και συντακτικου και να κανεις πολυ εξασκηση....
θα μου πεις η ιστορια σκετη αποστηθηση ειναι....δεν θα διαφωνησω αλλα για να κανεις τις πηγες πρεπει να καταλαβαινεις τι λεει το βιβλιο και να κανεις καλη συνθεση πηγης και βιβλιου
η λογοτεχνια ειναι αδυνατον να μαθεις ολα τα σχολια...και πρεπει να κατανοεις καλα τι σε ρωταει για να απαντησεις...
στα λατινικα ειναι πιο σημαντικο να κατανησεις...δεν χρειαζεται η αποστηθηση
και το γνωστο δεν ειναι στειρα αποστηθηση...οι αποψεις του πλατωνα και του αριστοτελη ειναι στειρες γνωσεις;;;
και στην βιολογια γεν. που κανω αποστηθηση χρειαζεται οπως την ιστορια...τι δηλαδη ειναι θεωρητικο μαθημα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ώχου δε βαριέστε. Όσοι δεν έχετε περάσει και από τις δύο κατευθύνσεις (θετική/τεχνολογική τις βάζω μαζί) απλά μην εκφέρετε γνώμη. Λέω εγώ πχ τίποτα για τις άλλες κατευθύνσεις, να κρίνω πχ ότι τα μαθηματικά είναι δύσκολα και ο προγραμματισμός πχ εύκολος; Όχι.

Όπως εγώ λοιπόν δε λέω τέτοια, έτσι και εσείς μην κρίνετε μαθήματα που δεν διαβάσατε ποτέ και ούτε πρόκειται. Τώρα αν σας φουσκώνει ο κομπασμός με το να υποβιβάζετε τους παπαγάλους θεωρητικούς για την ιστορία, επειδή έχει στάνταρ ύλη, τόσο πιο πολύ γίνεται φανερό ότι η παιδεία που προσφέρεται δημιουργεί ανθρώπους μονομερείς, τεχνοκράτες, κομπλεξικούς που για να αναδειχτούν υποτιμούν και υποβιβάζουν τους άλλους γιατί πολύ απλά είναι είναι ανεπαρκείς πνευματικά.

Ναι καλά μου τέκνα, υπάρχουν παπαγάλοι. Παντού.
Ναι καλά μου τέκνα, υπάρχουν μαθητές που δε σκαμπάζουν γρι. Παντού.

Αυτό που μερικοί αδυνατείτε να καταλάβετε με το μικρό σας μυαλουδάκι είναι ότι ΤΗΝ τανα την κατεύθυνση τη διαλέγουμε γιατί στοχεύουμε κάπου. Για να περάσουμε λοιπόν στην τάνα τη σχολή, πρέπει να περάσουμε από τα μημένα τα μαθήματα που προυποθέτει η είσοδος σε αυτή.

Οπότε...
Συμπερασματικά, θα λέγαμε ...

Τραβάτε να ανοίξετε κανένα βιβλίο γιατί μένουν 2 βδομάδες και μετά έχετε όσο χρόνο θέλετε να λέτε τις μαμακίες σας ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ΘΕΩΡΙΤΙΚΗ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top