[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως θα ξεκλειδώσει κάποιος τις παιδαγωγικές σχολές; Γιατί το μυαλό μου δεν στροφάρει και πολύ τελευταία
Δεν θα χρειάζεται να τις ξεκλειδώσει, ξεκλείδωτες θα είναι.:P
Θα είναι προσβάσιμες από όλους, ανεξαρτήτως πεδίου και χωρίς να απαιτείται 5ο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και δηλαδή πλέον επιλέγεται η ιστορία γενικής από το 5ο πεδίο απλά επειδή κάποιου του αρέσουν περισσότερο αυτά τα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Όχι. Εσύ ήσουν οικονομικά, έτσι δεν είναι; Ε, εάν ήθελες να ανοίξεις το πεδίο των παιδαγωγικών μαζί με το 5ο πεδίο έπρεπε να δώσεις Έκθεση, Μαθηματικά κατεύθυνσης, ΑΕΠΠ, Ιστορία γενικής και ΑΟΘ.

Τώρα, το 4ο πεδίο καταργήθηκε, και ανοίγοντας το 5ο πεδίο (Έκθεση, Μαθηματικά, ΑΕΠΠ, ΑΟΘ) θα έχει κανείς πρόσβαση τόσο στις οικονομικές σχολές και τις σχολές πληροορικής, όσο και στις παιδαγωγικές σχολές. Τα Μαθηματικά γενικής και η Ιστορία γενικής δεν είναι πανελλαδικώς εξεταζόμενα πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Deutsch_Lover σε ευχαριστώ πολύ!!Είμαι και ψυχαναγκαστική γαμώτο :P

Η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει λογος να αγχονεσαι πρεπει να κανεις μονο μια καλη αρχη η οποια ειναι και το ημισυ του παντως !εγω εγραψα μονο αυτα που προσεφερε αυτη η εμπειρια με τις εξετασεις εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις τον πηχη οσο ψηλα θελειςπχ 19.000 και στην συνεχεια να τον περασεις ,αυτος ο μηνας ειναι μονο τα πρωτα βηματα πριν το αλμα.καλη δουλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Koustigio έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες,αλλά δυστυχώς η αγχώδης διαραταχή μου χτυπάει τη πόρτα συνέχεια και τώρα είναι μια από αυτές τις περιόδους.όλο αυτό το άγχος που νιώθω σίγουρα θα με προκαλέσει μεγάλο πρόβλημα στις επιδόσεις μου και μάντεψε αγχώνομαι και για το ίδιο μου το άγχος..ΠΑΡΑΛΟΓΟ?κι όμως το ζω.Με αποθαρρύνει τόσο πολύ το άτιμο,έλυσα κάποιες ασκήσεις σήμερα και ξαφνικά με το που δε μπορούσα να λύσω κάτι ένιωθα απογοήτευση και θυμό.Τώρα αυτό που νιώθω είναι πάλι άγχος.Κα συνεχίζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλά, αν τα μαθηματικά γενικής δεν είναι πανελλαδικώς εξεταζόμενα πια, θα γίνεται της μουρλής στο μάθημα :P

RIP στους μαθηματικούς της Γ' λυκείου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Η στατιστική είναι τέλεια την αγαπάω πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Congrats!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Μα δεν είναι τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Μα και αυτοί τώρα θυμήθηκαν να καταργήσουν το πεδίο, αφού έτσι και αλλιώς το 2020 θα αλλάξει πάλι το σύστημα. Τουλάχιστον ας είχε ισχύ από το 2018-19 η νέα ρύθμιση, να γίνει ευρέως γνωστή η καινούρια διάταξη των σχολών στα τέσσερα πεδία πρώτα.

Αλλά όχι, έπρεπε να διαβάζω 5 μαθήματα καλοκαιριάτικα, άει σιχτήρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι άχρηστη για το Λύκειο πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Koustigio έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες,αλλά δυστυχώς η αγχώδης διαραταχή μου χτυπάει τη πόρτα συνέχεια και τώρα είναι μια από αυτές τις περιόδους.όλο αυτό το άγχος που νιώθω σίγουρα θα με προκαλέσει μεγάλο πρόβλημα στις επιδόσεις μου και μάντεψε αγχώνομαι και για το ίδιο μου το άγχος..ΠΑΡΑΛΟΓΟ?κι όμως το ζω.Με αποθαρρύνει τόσο πολύ το άτιμο,έλυσα κάποιες ασκήσεις σήμερα και ξαφνικά με το που δε μπορούσα να λύσω κάτι ένιωθα απογοήτευση και θυμό.Τώρα αυτό που νιώθω είναι πάλι άγχος.Κα συνεχίζεται..
Ρε γαμωτο σαν βλεπω εμενα περσυ ,αυτος ειναι και ολογος που με εκανε να γραψω τασο πολλα για εσενα.Αυτος οσυνδυασμος απογοητευσης και θυμου πρωτοεμφανηστηκε σε εμενα λιγο πριν τα χριστουγεννα οπου ομολογω τα παρατησα,δεν πηγαινα φρο διαβαζα ελαχιστα συγκεκριμενα ελυνα μονο ασκησεις φυσικης μεχρι τα φωτα περιπου ενω ταυτοχρονα αρχισα να τρωω.Πως το παλεψα λοιπον?Μια ειναι η απαντηση ο ανταγωνισμος !!!!Εβλεπα τους αλλους να προχωρανε στην υλη να μιλουν για ασκησεις στην βιολογια που εγω δεν ειχα καν ιδεα να πετανε τα 20αρια στα διαγωνησματα να εξιστορουν ατελειωτες νυχτες διαβασματος εως το πρωι ενω εγω τζιφος.Τελικα εσφιξα τα δοντια τον ιανουαριο και ξεκινησα,θεωρω οτι ο ανταγωνισμος ειναι το καλητερο φαρμακο ,ααα και μια συμβουλη επιδιωξε να εχεις επαφη με καλητερους απο σενα ειναι σκοπιμο να μαθαινεις μεσα απο τις αποριες των αλλων και γενικα απο τον τροπο που σκεφτονται.Οσον αφορα για το καλοκαιρινο διαβασμα να σκεφτεσαι ενα πραγμα οτι εχεις τον χρονο συμμαχο ,χαλαρα λοιπον τοσημαντικο ειναι η συνεπεια καμια μερα χαμενη ολο και απο λιγο διαβασμα και τα αποτελεσματα θα ειναι θετικα.Και αν παει και καμια χαμενη δεν εγινε και τιποτα το σιγουρο ειναι οτι καθε βραδυ διαδεχεται το επομενο πρωι!!!!!Θα ειμαι χαρουμενος να σε βοηθησω σε οτι θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
κατευθυνσης.Τα αλλα μαθηματα ειναι πανευκολα.

Κάτσε, γιατί έχω χάσει επεισόδια. Εσείς των σπουδών οικονομίας και πληροφορικής δίνετε και ιστορία κατεύθυνσης της θεωρητικής? Σαν 4ο ή 5ο μάθημα? Please κατατοπίστε με!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο ενδοσχολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Καλημερα παιδιά πως πάτε με το διάβασμα καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλημερα παιδιά πως πάτε με το διάβασμα καλά;

Έχω τελειώσει την θερινή μου προετοιμασία από τις 4 του μήνα! Τώρα είμαι σε διακοπούλες και δεν έχω πάρει μαζί κανένα βιβλίο!:P:clapup: Από 1 Σεπτέμβρη, ξαναξεκινώ!

Συμβουλή Φώτη: Μην το πάρεις σερί, θα το μετανιώσεις!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ έχω τελειώσει τα μαθήματα και ειμαι σε τσιλιγκ;) ..απο 25 Αυγούστου θα ξαναριχτω στη μάχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ πρόσφατα ξεκίνησα χαλαρά επειδή έχω κάμποσα για όταν ξεκινήσω αλλα τελείωσα την θερινη προετοιμασία αρχές Ιουλίου όποτε έχω ήδη ξεκουραστεί ενα μήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LostQueen

Νεοφερμένος

Η LostQueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω μία εβδομάδα διάλειμμα μόνο γιατί μας έβαλαν πολλά και δεν βγαίνουν σε λιγότερο από 2 εβδομάδες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα κάνω άλλον έναν μήνα διάλειμμα αν και θέλω να ξεκινήσω το διάβασμα από τώρα,όμως γνωρίζω καλά πως άμα κάνω κάτι τέτοιο θα κουραστώ μέχρι τα Χριστούγεννα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top