Θερινά μαθήματα

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εγω τωρα θα παω για β λυκειου και ναι κανω καλοκαιρινα σε αυτα τα μαθηματα..αν και κανω πιστευω πως δεν πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα τα καλοκαιρινα!!θα μου πεις τοτε γιατι εσυ κανεις..ε αναγκαστικα..δεν ειναι δικη μου επιλογη..

Αμα δεν ειναι δικη σου επιλογη ειναι ακομα χειροτερο!! Σταματα τα οσο ειναι ακομα καιρος!! Θα φτασεις Γ' Λυκειου και θα σιχαθεις τον εαυτο σου με το τοσο διαβασμα που εχεις κανει..!! Πανω απ' ολα να τα εχεις καλα με εσενα, οχι με τους αλλους!! Αν σε αναγκασαν οι γονεις σου, γτ δν κανεις μια κουβεντα μαζι τους..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η θερινή προετοιμασία για την Β' λυκείου είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που έχω ακούσει εδώ και καιρό. Εκτός και αν το θέλετε που τότε καλώς.
Φυσικά έχει και πλεονεκτήματα αλλά πραγματικά σοβαρός λόγος για να κάνεις, δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadik

Νεοφερμένος

Η elenadik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μολις τελειωσα την β λυκειου και κανω θερινα για την γ.
στα θερινα μας ξεσκιζουνν!!! απλα δεν βλεπω το λογι γιατι καποιος να κανει θερινα ΚΑΙ απο την α στην β!!
συμμαθητες μου που το εκαναν, τα εχουν τωρα ηδη φτυσει, φανταστειτε απο σεπτεμβριο τι θα γινεται!!! μην υστεριαζετε παρακαλωω, σιγουρα οι πανελλαδικες δεν ειναι περιπατος αλλα ετσι την πατανε οι περισσοτεροι, κουραζονται υπερβολικα στην αρχη αρχη, και μετα εκει που πρεπει να εχουν αντοχες γιατι τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα, πεφτουν κατω σαν τις μυγεςς!!!
Α και μην πεφτετε θυματα των φροντιστηριουχων και των ιδιαιτεραδων που θελουν να κερδισουν χρηματαα!!! χαρειτε το καλοκαιρακι αυτο απο την α στη β και γεμιστε τις μπαταριες σας ;) Φιλικα παντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
λοιπον οσο αφορα τα θερινα α για β ειναι περιττο θα σου προτεινα να παρεισ κανα βιβλιο οπωσ ολυμπιαδεσ μαθηματικων του στεργιου να κανεισ οσο για τη φυσικη δεν χρειαζεται κατι πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
είμαι στην τελευταία βδομάδα των θερίνων για τρίτη, νιώθω εξαντλημένος...(ίσος το παράκανα)
είναι σχεδόν ασύνδετη η ύλη της β με της γ! δεν αξίζει! ξεκουράσου γιατί αν το πας σερί δεν θα αντέξεις... είναι πολύτιμο το καλοκαίρι να ξεκουράζεσαι και θα με καταλάβεις του χρόνου που δεν θα μπορεις... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Θερινά Α->Β = τσάμπα λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι όχι και πάλι όχι. Όχι φροντιστήρια από Α-->Β. Δεν έχει νόημα. Η ύλη δεν είναι μεγάλη και με κανονικό διάβασμα βγαίνει μεγάλη βαθμολογία. Δε χρειάζονται υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Κάποιοι κάνουν καλοκαιρινά όχι μόνο για να καλύψουν την ύλη της Β' αλλά για να την έχουν τελειώσει ως τέλη Ιανουαρίου και Φεβρουάριο να ξεκινήσουν προετοιμασία για την Γ'.Σκέφτομαι ότι αν ξεκινήσεις από τότε προετοιμασία τελειώνεις την ύλη πολύ πριν τις πανελλήνιες και έχεις άφθονο χρόνο να κάνεις επαναλήψεις.Ισχύει κάτι τέτοιο ή δεν βοηθάει πουθενά να ξεκινήσεις προετοιμασία από τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ε οχι και ετσι ρε παιδια..εδω παρα πολλοι διαφωνουν και για τα θερινα απο β για γ λυκειου...σε καμια μα καμια καμια περιπτωση δεν χρειζονται απο α για β λυκειου..ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα παιδια που ανοιξαν το τοπικ ειναι αποφασισμενα και το κανουν...ολοι εμεις που ειμαστε καθετοι και τους το λεμε, μονο ψυχολογικο πολεμο τους κανουμε...καλη τυχη παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
εχω να πω οτι βοηθανε παρα πολυ ! και γω σε αυτη την φαση ειμαι ! (και αυριο εχω μαθηματικα κατευθ. ;) ) ειναι πολυ βοηθητικα ειδικα αν θες να παρεις τις βασεις ωστε να βγαλεις μεγαλο βαθμο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
εχω να πω οτι βοηθανε παρα πολυ ! και γω σε αυτη την φαση ειμαι ! (και αυριο εχω μαθηματικα κατευθ. ;) ) ειναι πολυ βοηθητικα ειδικα αν θες να παρεις τις βασεις ωστε να βγαλεις μεγαλο βαθμο !

Τα παιδια που ανοιξαν το τοπικ ειναι αποφασισμενα και το κανουν...ολοι εμεις που ειμαστε καθετοι και τους το λεμε, μονο ψυχολογικο πολεμο τους κανουμε...καλη τυχη παιδια

Εγώ αύριο αρχιζω θεωρητικά;-) Για να δούμε:-)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
κουραγιοοοοο και καλη μας επιτυχια :)

Πάμε να σκίσουμε:-P Πόσες ώρες κάνεις θετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
προς το παρον γυρω στις 4 με 5 ! την εβδομαδα..τωρα τον Σεπτεμβρη θα σε γελασω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
προς το παρον γυρω στις 4 με 5 ! την εβδομαδα..τωρα τον Σεπτεμβρη θα σε γελασω :P

Εγώ αύριο θα ξέρω τις ώρες για το Καλοκαίρι:-P Πιστεύω πως αξίζουν τα θερινά μαθήματα εαν θέλεις να είσαι πιο μπροστά για να κάνεις περισσότερες επαναλήψεις στο τέλος. Αν και αν αρχίσει κανείς από τώρα ίσως κουραστεί και πιεστεί λίγο παραπάνω και στο τέλος να είναι λίγο πιο δύσκολο για αυτόν να φορτσάρει πριν τις Πανελλήνιες:$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
εχω να πω οτι βοηθανε παρα πολυ ! και γω σε αυτη την φαση ειμαι ! (και αυριο εχω μαθηματικα κατευθ. ;) ) ειναι πολυ βοηθητικα ειδικα αν θες να παρεις τις βασεις ωστε να βγαλεις μεγαλο βαθμο !

μεγαλο βαθμο βγαζεις και χωρις θερινα κατα την μεταβαση Β-->Γ λυκειου. ....Τα φροντηστιρια σας εχουν τρομοκρατησει για τα καλα βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι αλλα πιστευω πως αν θες να εχεις τις βασεις οπως ειπα πριν πρεπει να κανεις εντατικα ;) ΕΚΤΟΣ και αν εχεις γαματους καθηγητες που στα δινουν να τα καταλαβεις αμεσως !! τοτε δεν χρειαζεται κανενα φροντ. !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ναι αλλα πιστευω πως αν θες να εχεις τις βασεις οπως ειπα πριν πρεπει να κανεις εντατικα ;) ΕΚΤΟΣ και αν εχεις γαματους καθηγητες που στα δινουν να τα καταλαβεις αμεσως !! τοτε δεν χρειαζεται κανενα φροντ. !

οχι,ουτε καν ,μονο με διαβασμα κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας ,μπορει καποιος να διαπρεψει. Εδω πολλοι μεχρι την β λυκειου δεν ανοιγουν βιβλιο και στο τελος γραφουν ανετα 15+ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top