Η γνώμη σας για τη Xημεία Γενικής

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
κατα την γνωμη ειναι αρκετα δυσκολη και δυσκολευομαι να την μαθω.η κατευθυνσης μου φαινεται αρκετα πιο ευκολη.
η γενικης εχει πολλα πινακακια που πρεπει να μαθεις απ'εξω και γενικως χρειαζεται αρκετη αποστηθιση.μεχρι στιγμης δεν μου αρεσει,ισως αργοτερα να γινει πιο ενδιαφερον.
εσυ εισαι για τεχνολογικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εσυ εισαι για τεχνολογικη:P
πες το ψεμματα.το καλοκαιρι θα αναλογιστω αν ξερω χημεια και αν μου αρεσει πραγματικα,αν οχι με βλεπω για τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Η οργανική χημεία δεν ειναι τοσο δυσκολη!Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι μαθημα γενικης παιδειας!!!Εχει τοσο εξειδικευση που χρησιμευει μονο στα παιδια της θετικης...Αντιθετα η χημεια κατευθυνσης δεν χρησιμευει τοσο πολυ για την Γ απο οτι εχω ακουσει!Παντως οποιος δεν ενδιαφερεται για συγκεκριμενες σχολες οπως ιατρικη, χημικο και τα συναφη δεν συμφερει να συνεχισει στην θετικη στην Γ λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PENELOPE

Νεοφερμένος

Η PENELOPE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και εγώ δυσκολεύτηκα λιγακι στην αρχή αλλά τώρα εντάξει είμαι.. με το συστηματικό διαβασμα νομίζω βγαίνει..Αλλά θα συμφωνούσα με το οτι έπρεπε να είναι της κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria88

Νεοφερμένος

Η maria88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια ξερετε αν ειναι στην θλη το 1.5 και το 1.6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εξαρτάται από σχολείο σε σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosmallios

Νεοφερμένος

Ο petrosmallios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν εξαρτάται από το σχολείο αλλά από το υπουργείο.
Η παράγραφος 1.5 είναι και φέτος εκτός ύλης.
Παράγραφος 1.6 δεν υπάρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εντάξει , στην αρχή είχα χαθεί λίγο αλλά οκ σιγά-σιγά μπαίνω στο κλίμα !
Αυτά τα πινακάκια ---- > :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Μου φαινεται πολυ ευκολη!!Και οσον αφορα τα πινακακια με τις ομολογες σειρες, θα προτεινα σε οσους δυσκολοευονται να μην τα παπαγαλησουν απλως, αλλα να ζητησουν απο τον καθηγητη τους να εξηγησει πως βγαινει ο καθε τυπος ομολογης σειρας! Εμενα τουλαχιστον αυτο με βοηθησε αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Μου φαινεται πολυ ευκολη!!Και οσον αφορα τα πινακακια με τις ομολογες σειρες, θα προτεινα σε οσους δυσκολοευονται να μην τα παπαγαλησουν απλως, αλλα να ζητησουν απο τον καθηγητη τους να εξηγησει πως βγαινει ο καθε τυπος ομολογης σειρας! Εμενα τουλαχιστον αυτο με βοηθησε αρκετα!
μεχρι να μαθω τοσα πινακακια,θα εχει τελειωσει η χρονια.ηδη εχουν μαζευτει 3 πινακακια,αντε να δω ποσα εχει πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
μεχρι να μαθω τοσα πινακακια,θα εχει τελειωσει η χρονια.ηδη εχουν μαζευτει 3 πινακακια,αντε να δω ποσα εχει πια.


Μην ανησυχείς, είναι πολύ εύκολα, και θα τα μάθεις εύκολα, γιατί θα τα χρησιμοποιείς αρκετά.

Μετά για τους περισσότερους τα παλούκια είναι τα αλκένια, αλκίνια, κλπ, γιατί πρέπει να μάθουν τις παρασκευές και τις ιδιότητες, αλλά από την πολλή άσκηση, θα τα ξέρετε τέλεια από μια φάση και ύστερα.
Εξάλλου, σχεδόν όλη η θεωρία, πάνω σε αυτά επικεντρώνεται, θα τα βαρεθείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Μην ανησυχείς, είναι πολύ εύκολα, και θα τα μάθεις εύκολα, γιατί θα τα χρησιμοποιείς αρκετά.

Μετά για τους περισσότερους τα παλούκια είναι τα αλκένια, αλκίνια, κλπ, γιατί πρέπει να μάθουν τις παρασκευές και τις ιδιότητες, αλλά από την πολλή άσκηση, θα τα ξέρετε τέλεια από μια φάση και ύστερα.
Εξάλλου, σχεδόν όλη η θεωρία, πάνω σε αυτά επικεντρώνεται, θα τα βαρεθείτε.
ελπιζω να τα μαθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μου φαινεται πολυ ευκολη!!Και οσον αφορα τα πινακακια με τις ομολογες σειρες, θα προτεινα σε οσους δυσκολοευονται να μην τα παπαγαλησουν απλως, αλλα να ζητησουν απο τον καθηγητη τους να εξηγησει πως βγαινει ο καθε τυπος ομολογης σειρας! Εμενα τουλαχιστον αυτο με βοηθησε αρκετα!



Και εμένα, όντως βοηθάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
χμμμ...η χημεια ηταν παντα το δυνατο μου σημειο........θεωρω πως ειναι ευκολη...σε αντιθεση με της κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τη χημεία γενικής την έχω λατρέψει, όπως έχω λατρέψει και τη χημεία κατέυθυνσης. Βασικά εγώ θεωρώ τη χημεία κατεύθυνσης σχετικά πιο δύσκολη από της γενικής, όχι όμως και τόσο όσο έλεγα στην αρχή.

Θερμοχημεία rulezzzz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν θα πίστευα ποτέ ότι θα το έλεγα αυτό αλλά η φετινή χημεία μου αρέσει υπερβολικά. Όσο για τα πινακάκια μπορεί να τα μάθει κανείς πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
παιδια ειμαι θεωρητικη και η χημεια ειναι ενα απο τα γαπημενα μου μαθηματα στην γενικη παιδεια....ειναι πανευκολη αν την διαβαζεις ομως....και ειναι μια σχολη που θα μου αρεσε να περασω....
-----------------------------------------
παιδια ειμαι θεωρητικη και η χημεια γενικης ειναι απο τα αγαπημενα μου μαθηματα....ειναι και ευκολη αν βεβαια την διαβαζεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρούλα!!!

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παρότι η χημεία είναι ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα,δεν τη βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα τη φετινή.έχω ρίξει μια ματιά στην ύλη του βιβλίου και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μου αρεσει παρα πολυ οπως και η βιολογια(αν και ειμαι θεωρητικη) και εχουμε και καλη καθηγητρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Πολυ πιο ομορφη απο της α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top