Ημερομηνία κατάθεσης μηχανογραφικού 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και εγω ειμαι ανθρωπος κ εδωσα φετος δευτερη χρονια αρα το περασα δυο φορες το λουκι των πανελλαδικων και ξερω πολυ καλα πως ειναι. ενταξει ζητησα ΣΥΓΝΩΜΗ που δεν διευκρινησα τι αλλο να πω?....
κ υπαρχουν πολλα παιδια κ στην πολη που δεν εχουν υπολογιστη αλλα οκ τερμα το θεμα με την επαρχια.....
Δεκτη η συγγνωμη σου, δεν χρειαζεται να ζητας κιολας. Παρεξηγησεις παντα θα γινονται...

Ναι, ειπα οτι κακως περιοριστηκα στην επαρχια. Απλα ετυχε να σκεφτω μονο την επαρχια εκεινη την ωρα που εγραφα. Δεν το ειπα ρατσιστικα η οτιδηποτε... (κι εμενα η καταγωγη μου απο χωριο ειναι, ασχετα αν μενω στην Αθηνα)

Κι εγω δευτερης χρονιας ειμαι. :D Οποτε καλη μας επιτυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Δεκτη η συγγνωμη σου, δεν χρειαζεται να ζητας κιολας. Παρεξηγησεις παντα θα γινονται...

Ναι, ειπα οτι κακως περιοριστηκα στην επαρχια. Απλα ετυχε να σκεφτω μονο την επαρχια εκεινη την ωρα που εγραφα. Δεν το ειπα ρατσιστικα η οτιδηποτε... (κι εμενα η καταγωγη μου απο χωριο ειναι, ασχετα αν μενω στην Αθηνα)

Κι εγω δευτερης χρονιας ειμαι. :D Οποτε καλη μας επιτυχια...
καλη επιτυχια σε ολους φυσικα που εδωσαν φετος πανελλαδικες και ΦΥΣΙΚΑ κ σε εμας που ειχαμε το κουραγιο να δωσουμε δευτερη χρονια.καλη σου κ καλη μου επιτυχια :D:D:D(το καλη μου επιτυχια ισως ακουστει λιγο εγωιστικο αλλα δε πειραζει..:xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
plz μια απαντηση ρε παιδια,θελω να δωσω τωρα τελη ιουνιου μηχανογραφικο 10% βασεις λογω του οτι δ μρεσε η σχολη π περασα φετος,λοιπον στο μηχανογραφικο πανω στον κωδικο αριθμο υποψηφιου θα συμπληροσω τον ιδιο με αυτο που ειχα και περσυ??(Περσυ εδωσα πανελληνιες) επισης στο λυκειο αποφοιτησης κτλπ τα ιδια θα βαλω οπως εβαλα και στο περσινο μηχανογραφικο ετσι??το μονο που θα αλλαξω ειναι να συμπληρωσω το κατοχος βεβαιαωσης προσβασης ετους 2006 και μετα χωρις νεα εξεταση ποσοστο θεσεων 10% ετσι δεν ειναι?Διαλεγω παλι μονο τις σχολες 2 πεδιων μονο ετσι?επισης κατω κατω κατευθυνση μαθημα επιλογης τα βαζω οπως περσυ η αφηνω κενα??Μηπως μποορειτε να μου πειτε τι διακαιολογητικα θα χρειαστω γτ περνανε οι μερες και μηπως δε προλαβω...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
plz μια απαντηση ρε παιδια,θελω να δωσω τωρα τελη ιουνιου μηχανογραφικο 10% βασεις λογω του οτι δ μρεσε η σχολη π περασα φετος,λοιπον στο μηχανογραφικο πανω στον κωδικο αριθμο υποψηφιου θα συμπληροσω τον ιδιο με αυτο που ειχα και περσυ??(Περσυ εδωσα πανελληνιες) επισης στο λυκειο αποφοιτησης κτλπ τα ιδια θα βαλω οπως εβαλα και στο περσινο μηχανογραφικο ετσι??το μονο που θα αλλαξω ειναι να συμπληρωσω το κατοχος βεβαιαωσης προσβασης ετους 2006 και μετα χωρις νεα εξεταση ποσοστο θεσεων 10% ετσι δεν ειναι?Διαλεγω παλι μονο τις σχολες 2 πεδιων μονο ετσι?επισης κατω κατω κατευθυνση μαθημα επιλογης τα βαζω οπως περσυ η αφηνω κενα??Μηπως μποορειτε να μου πειτε τι διακαιολογητικα θα χρειαστω γτ περνανε οι μερες και μηπως δε προλαβω...ευχαριστω

Τα στοιχεία τα συμπληρώνεις όπως πέρυσι που έδωσες αν δεν ξαναέδωσες φέτος. Θα τα γράψεις όπως αναγράφονται στην βεβαίωση πρόσβασης που έχεις. Το μόνο κουτάκι που διαφέρουν είναι εκείνο στο οποίο θα δηλώσεις "Κάτοχος βεβαίωσης πρόσβασης μετά το 2006-Ποσοστό θέσεων 10% χωρίς νέα εξέταση". Σχολές από 1 ή 2 πεδία το πολύ. Οι κανόνες είναι οι ίδιοι είτε είσαι απόφοιτος ίδιου έτους, είτε απόφοιτος προηγούμενου έτους που ξαναδίνει, είτε απόφοιτος με το 10%.

Το μηχανογραφικό θα το συμπληρώσεις με βάση τις προτιμήσεις σου και τους κανόνες που αναγράφονται στις 2 τελευταίες σελίδες και θα το προσκομίσεις στην διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην οποία υπάγεται το λύκειο που εξέδωση την τελευταία βεβαίωση πρόσβασης. Θα πρέπει να έχει μαζί σου εκτος από το μηχανογραφικό ένα φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης και την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης την οποία θα επιδείξεις για να σου επικυρώσουν το φωτοαντίγραφο. Από το λύκειο που αποφοίτησες ζήτησε ένα επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου. Θα σου ζητήσουν να προσκομίσεις μία έγχρωμη φωτογραφία τύπου ταυτότητας για να στο εκδώσουν. Να το έχεις κι αυτό μαζί σου στην διεύθυνση-γραφείο της δευτεροβάθμιας εκαίδευσης. Να έχεις μαζί σου αστυνομική και μαθητική ταυτότητα. Μπορεί να σου ζητηθεί να τις επιδείξεις. Ίσως σου ζητηθεί και ένα επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της ατυνομικής ταυτότητας γι αυτό καλό είναι να έχεις ένα μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena9191

Νεοφερμένος

Η helena9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να σασ ρωτησω που ακριβως καταθετουμε τα μηχανογραφικα διοτι δεν εχω ιδεα και εχω πανικοβληθει... ειναι αδυνατον να το καταθεσω στο σχολειο στο οποιο φοιτησα? ευχαριστω εκ των προταιρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αρχικα υπαρχουν εδω μεσα αλλα δυο θεματα για τα μηχανογραφικα πως κ δεν το εψαξες?
Λοιπον..αφου βγουν τα αποτελεσματα που βγαινουν αυτη την παρασκευη κ δεις αν βγαζεις πανω απο 10.000 μορια θα κανεις κ το μηχανογραφικο σου. Αυτο θα γινει το πρωτο δεκαπενθημερο του Ιουλιου. το μηχανογραφικο θα το συμπληρωσεις μονη σου η με τη βοηθεια καθηγητη πολυ πολυ προσεχτικα.....στην συνεχεια θα μαθεις απο το σχολειο σου ποια μερα του Ιουλιου θα μπορεις να πας να το παραδωσεις. το μηχανογραφικο το πας στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση. εκει καθεσαι με καποιον αλλον που δουλευει εκει και του λες αναλυτικα τα στοιχεια που εχεις συμπληρωσει κ τισ σχολες που δηλωσες κ αυτος τα περνα στον υπολογιστη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena9191

Νεοφερμένος

Η helena9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κι οταν λες δευτεροβαθμια εκπαιδευση εννοεις τη διευθυνση της δευτεροβαθμιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παντως ακουσα οτι το καταθετουμε τις πρωτες δυο βδομαδες του Ιουλιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donrosa

Νεοφερμένος

Ο Donrosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οι ημερομηνίες για 10% είναι επίσης 1-15/7; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ναι, ιδιες με το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noobaki

Νεοφερμένος

Ο noobaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
1-20 είναι παιδία οι ημέρες που καταθέτουμε το μηχανογραφικό!

από την ανακοίνωση του υπουργείου
Οι ενδιαφερόμενοι να εισαχθούν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση θα πρέπει να υποβάλουν το μηχανογραφικό τους δελτίο από την Τετάρτη 1 Ιουλίου μέχρι και την Δευτέρα 20 Ιουλίου στην επιτροπή που εδρεύει στην Διεύθυνση ή στο Γραφείο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο οποίο υπάγεται το Λύκειο, από το οποίο αποφοίτησε ο ενδιαφερόμενος ή στο οποίο κατέθεσε φέτος την αίτηση για συμμετοχή του στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
βγηκε επισημη ανακοινωση που λεει οτι απο τις 1-20 ιουλιου θα καταθεσουμε μηχανογραφικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το μηχανογραφικο μπορουμε να το παρουμε απο το σχολειο και οταν το συμπληρωσουμε που το δινουμε στο σχολειο μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Το μηχανογραφικο μπορουμε να το παρουμε απο το σχολειο και οταν το συμπληρωσουμε που το δινουμε στο σχολειο μας?
περσι το διναμε στα γραφια τσ περιοχης σου(του υπουργιου δν θιμαμαι πως τα λενε)τεσπα σας λενε στο σχολειο που και ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θα σας πούνε στο σχολείο πού και πότε όταν θα πάτε να πάρετε το απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
φωναζουν καθε μερα αλφαβητικα 2 γραμματα ξερω γω ή οποτε θες το πας ( εντος της προθεσμιας βεβαια)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγω ξερω οτι οποτε θες το πας , απο 1 - 20 ιουλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι, δεν το πας όποτε θες.

Υπάρχει μία μέρα (από 1 - 20 ιουλιου -- την καθορίζει το υπουργείο -- ) που αφορά αποκλειστικά το σχολείο σας. Άλλη ώρα για τους τεχνολογικούς, άλλη για τους θεωρητικούς και άλλη για τους θετικούς.

Θα σας πουν στο σχολείο σας πού και πότε θα το καταθέσετε όταν πάτε να πάρετε το απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εμάς πέρσι μας είπανε τρεις συγκεκριμένες μέρες για να πάει μόνο το σχολείο μας.Χωρίς κάποια συγκεκριμένη ώρα!!
Αμα δίνεις ειδικά μαθήματα πας τις τελευταίες μέρες νομίζω να το καταθέσεις :hmm:

Βασικά όταν πας στο σχολείο να πάρεις την Βεβαίωση και το Μηχανογραφικό θα σε ενημερώσουν πλήρως..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όσον αφορά το 10% τι γίνεται? Το πάμε όποτε θέλουμε ή ανάλογα με την κατεύθυνση κι εκεί μαζί με τους υποψηφίους του 90%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top