ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
οχι απαραιτητα ομως για τις γνωσεις σ καλυτερα θα ηταν να επιλεξεις μια ροη που θα συνεχισεις κ στ μεταπτυχιακο σ ..ετσι πρωτον θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις καλυτερα στ μεταπτυχιακο κ δευτερον θα εχεις περισσοτερες γνωσεις πανω στον συγκεκριμενο τομεα..ομως οχι δεν σε δεσμευει σε καμια περιπτωση ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι διαλεγουν ενεργεια επειδη περιμενουν (εδω και αρκετα χρονια)το λεγομενο "ανοιγμα" δηλαδη επενδυσεις στην χωρα μας που θα φερουν δουλεια... η επιλογη κατευθυνσης τωρα σε δεσμευει κυριως σε επιπεδο γνωσεων καθως ο κορμος καλυπτει τα στοιχειωδη για καθε τομεα και σιγουρα δεν προσφερει σοβαρο υποβαθρο να εχετε παντως στο μυαλο σας οτι μπορειτε να συνδυασετε και κατευθυνσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι διαλεγουν ενεργεια επειδη περιμενουν (εδω και αρκετα χρονια)το λεγομενο "ανοιγμα" δηλαδη επενδυσεις στην χωρα μας που θα φερουν δουλεια... η επιλογη κατευθυνσης τωρα σε δεσμευει κυριως σε επιπεδο γνωσεων καθως ο κορμος καλυπτει τα στοιχειωδη για καθε τομεα και σιγουρα δεν προσφερει σοβαρο υποβαθρο να εχετε παντως στο μυαλο σας οτι μπορειτε να συνδυασετε και κατευθυνσεις
Δηλαδη πως γεινετε να συνδυστουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
μπορεις να παρεις 1,5 ροες απο δυο κατευθυνσεις(δες και τον οδηγο σπουδων σχετικα, επιλογη 2 ολοκληρων και δυο μισων) και αν μπορεσεις να βρεις και διπλωματικη που να τις συνδυαζει τοσο το καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
αυτα θα μας τα εξηγησουν κ οι καθηγητες μεσα κ θα μπορεσουμε να συζητησουμε μαζι τους για διαφορα τετοια θεματα ..οποτε δεν χρειαζεται να ψαχνομαστε απο τρ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
το ημμυ καλυτερη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
δεκτο..ο λογος? ως προς τι καλυτερη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Παρεμπιπτοντως το NTUA λαμβανει θεση μεταξυ 51-100 Στον κλαδο: Electrical Engineering

Και γενικα η θεση του ΕΜΠ στα δυο υπερσυνολα

Natural Sciences 352
( Physics & Astronomy
Mathematics
Environmental Sciences
Earth & Marine Sciences
Chemistry
Materials Science)


Engineering & Technology 152
(Computer Science
Chemical Engineering
Civil Engineering
Electrical Engineering
Mechanical Engineering)

according to QS World University
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
η σεμφε λειτουργησε 1 φορα τ 1999 κ ουσιαστικα αρχισε να λειτουργει σωστα απο τ 2001...εχει ελαχιστους λοιπον αποφοιτους για να εχει ονομα στον κοσμο ..μαλιστα η θεση 352 ειναι καταπληκτικη για σχολη ουσιαστικα 11 χρονων...ειλικρινα μπραβο δεν τ ηξερα:bounce::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
η σεμφε λειτουργησε 1 φορα τ 1999 κ ουσιαστικα αρχισε να λειτουργει σωστα απο τ 2001...εχει ελαχιστους λοιπον αποφοιτους για να εχει ονομα στον κοσμο ..μαλιστα η θεση 352 ειναι καταπληκτικη για σχολη ουσιαστικα 11 χρονων...ειλικρινα μπραβο δεν τ ηξερα:bounce::thumbup:

Δεν εχει καμια σχεση το ποτε ιδρυθηκε η σχολη βασικα
:-P Επισης το 352 δεν αφορα μονο τους σεμφε
Το electrical engineering για παραδειγμα αφορα μονο τους ΗΜΜΥ και ειναι σε θεση 51-100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eluveitie93

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τι ξεφτιλισμενοι τιτλοι θρεντ ειναι αυτοι?Εχω τα ζωα στην σχολη εχω και εσας εδω?Οπως εχω πει χιλιαδες φορες ΗΜΜΥ και Σεμφε ειναι τελειως διαφορετικες σχολες.Εμεις διδασκομαστε τα μαθηματικα και την φυσικη(μαλλον θα επρεπε να διδασκομαστε) με τροπο ωστε να τα εφαρμοσουμε σε τεχνολογικους τομεις.Η σεμφε τα διδασκει ως επιστημονικα αντικειμενα,δηλαδη ασχολειται και με θεωρητικα κομματια.Αυτο που δεν εχουν καταλαβει οι μισοι που φοιτουν ΗΜΜΥ επειδη εγραψαν ενα 19αρι στις εξετασεις ειναι οτι η σχολη ΔΕΝ ειναι φυσικομαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
βασικα εδω απλα συζηταμε κ λεμε 5 πραγματα δεν συγκρινουμε απλα παραθετουμε αποψεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
προφανως και η συγκριση ΕΧΕΙ νοημα , αυτος που θελει να διαλεξει σχολη διαβαζει αποψεις και κρινει... δεν βλεπω ποιος υποστηριξε οτι η ΣΗΜΜΥ ειναι φυσικομαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysoula84

Νεοφερμένος

Η chrysoula84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Επειδή διαβάζω διάφορα, ο καθένας επιλέγει να κάνει αυτό που του αρέσει. Έχω τελειώσει τη σεμφε εδώ και 3-4 χρόνια. Προσωπικά, αν επέλεγα να ξανασπουδάσω σεμφε θα δήλωνα!!!!! Το αν είναι δύσκολη μια σχολή και αν κάποιος ξέρει περισσότερα μαθηματικά από κάποιον άλλον, αφήστε τους άλλους να το κρίνουν...
Το ότι κάποιος έχει πάρει στις πανελλήνιες άριστα ή αν σε κάποιον του φαίνονται πολύ εύκολες οι ασκήσεις, για μένα προσωπικά δε δείχνει ότι είσαι μυαλό, απλά μπορεί να είσαι ένας καλός παπαγάλος, γιατί όπως έχουν κάνει πλέον τις εξετάσεις και μόνο να παπαγαλίζεις και να λύνεις μια άσκηση στα τυφλά αρκεί!!!!!!!!!!!
Τωρά σεμφε εναντίον ημμυ? είναι κρίμα να μπαίνουμε σε τέτοιες συγκρίσεις, η καθεμία έχει τα υπέρ της και τα κατά της. Είναι κρίμα όμως να λες ότι μια σχολή δεν είναι καλή αφού καν δεν ξέρεις τι μπορεί να περιέχει κ να σου προσφέρει. Ο μαθηματικός ή ο φυσικός που λένε ότι δεν αξίζει να πας σε μια τέτοια σχολή, πολύ απλά δεν ξέρουν τι δυνατότητες μπορεί να σου προσφέρει - γιατί πολύ απλά όταν ήταν αυτοί φοιτητές η σχολή δεν υπήρχε. Υπάρχει κοπέλα απόφοιτος σεμφε που έχει πάει στο CERN (το μεγαλύτερο ερευνητικό κέντρο, αν έχετε ακουστά). Δε νομίζω να μπορεί ο καθένας κ από όποια σχολή να μπορεί να το κάνει αυτό!!!!!!!!Σωστά???????????? κ Δεν είναι τυχαίο ότι για τους περισσότερους σεμφίτες ήταν η πρώτη τους επιλογή ανεξάρτητα από την βαθμολογία στις πανελληνίες τους.
Και κάτι τελευταίο... Πριν 4 χρόνια επισκέφτηκα το πολυτεχνείο του Μιλάνο... Για ρωτήστε εκεί το αν αξίζει να πας σε μια τέτοια σχολή! Στο εξωτερικό είναι πολύ αναγνωρισμένη, για να μην μιλήσω για αμερική! Το ότι η Ελλάδα μπορεί να μην έχει έρευνα, οι σεμφίτες να μην απορροφούνται εύκολα σε αυτό το κομμάτι - γι αυτό κατευθύνονται στο να γίνουν απλοί καθηγητές - είναι τελείως διαφορετικό από το να βγάζουμε σκάρτη μια σχολή.
Αυτά...

Και κάτι που πάει στο demlogic_2
Διάβασα τυχαία τα μνμ σου και μπορώ να πω ότι με εξόργισες. Με τέτοια συμπεριφορά δεν πρόκειται να πας ΠΟΤΕ μπροστά και ας είσαι πιο έξυπνος και από τον ΑΝΣΤΑΙΝ!!! (λέμε τώρα -αφού αυτό πιστεύεις). Η ταπεινοφροσύνη είναι κάτι που σου λείπει κ είναι κρίμα, γιατί κάτι τέτοιοι δυστυχώς κάνουν τους ημμύτες πολύ αντιπαθητικούς. Και κάτι τελευταίο απλά για την ιστορία:
Αν η σεμφε είχε αρχίσει να λειτουργεί, όπως σχεδιάζαν στην αρχή να τη λειτουργήσουν και όχι να μπει στη μέση το μαθηματικό - να κάνει κουμάντο για τον οδηγό σπουδών και το όνομα - και το υπουργείο παιδείας να απαιτεί να μπουν 300 άτομα, ενώ η σχολή είχε ζητήσει 100, η σέμφε θα ήταν μια από τις πιο αναγνωρισμένες σχολές στην Ελλάδα όπως στο εξωτερικό, αν γνωρίζεις φυσικά!!!! αλλά δυστυχώς είμαστε στην Ελλάδα κ τίποτα δε λειτουργεί σωστά... Ούτε τώρα, ουτέ ποτέ!!!!
Και αυτά δεν είναι αραιολογίες. Μας τα είχε πει καθηγητής και για να σε προλάβω, όχι της σέμφε αλλά των πολιτικών μηχανικών, αν αξίζουν κ αυτοί τίποτα για σένα! Μάλιστα είχε πει: Η ΣΕΜΦΕ ή θα κλείσει ή θα πάει πολύ ψηλά, μέση λύση δεν υπάρχει. Και για να μην έχει κλείσει ακόμα, μάλλον το δεύτερο θα γίνει για κακή σου τύχη!

Τι ξεφτιλισμενοι τιτλοι θρεντ ειναι αυτοι?Εχω τα ζωα στην σχολη εχω και εσας εδω?Οπως εχω πει χιλιαδες φορες ΗΜΜΥ και Σεμφε ειναι τελειως διαφορετικες σχολες.Εμεις διδασκομαστε τα μαθηματικα και την φυσικη(μαλλον θα επρεπε να διδασκομαστε) με τροπο ωστε να τα εφαρμοσουμε σε τεχνολογικους τομεις.Η σεμφε τα διδασκει ως επιστημονικα αντικειμενα,δηλαδη ασχολειται και με θεωρητικα κομματια.Αυτο που δεν εχουν καταλαβει οι μισοι που φοιτουν ΗΜΜΥ επειδη εγραψαν ενα 19αρι στις εξετασεις ειναι οτι η σχολη ΔΕΝ ειναι φυσικομαθηματικα.

Μακάρι να σκέφτονταν στο ελάχιστο όλοι σαν εσένα!!!! Μπράβο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Χρυσουλα μιας και ττην τελειωσες την σχολη εδω και λιγα χρονια,τι κανεις τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysoula84

Νεοφερμένος

Η chrysoula84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θα σου πω πολυ απλά τι κάνω! Εργάζομαι σε μια εταιρεία ναυτιλιακών και κάνω τη δουλειά που θα έπρεπε να κάνει κανονικά ένας που έχει τελειώσει πληροφορική, έχει πληρωθεί και είναι ανίκανος να την κάνει!!! κ βγάζω εγώ το φίδι από την τρύπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μαλιστα,να σου πω την αληθεια δεν περιμενα αυτη την απαντηση..:P
Η γνωμη μου για την ΣΕΜΦΕ ειναι οτι στην Ελλαδα χαραμιζεται επειδη επειδη οντας πολυτεχνικη σχολη την τελειωνεις στην πολυ καλυτερη στα 5 χρονια,μετα ομως τι;
Δεν μπορειτε να ασκησετε το επαγγελμα του μηχανικου και ουσιαστικα καταληγετε κατα 80% στο καθηγητηλικι και ρωτω γιατι καποιος να μην προτιμησει ενα καθαροαιμο τμημα μαθηματικων ή φυσικης οπου το τελειωνεις στα 4 χρονια και πιο ευκολα συγκριτικα με την ΣΕΜΦΕ;
Ειχα την τυχη το καλοκαιρι να συναντησω εναν καθηγητη του ΕΜΠ,τον ειχα πρηξει στις ερωτησεις και τον ρωτησα επισης για την συγκεκριμενη σχολη,το σχολιο του ηταν μακρια απο αυτο το τμημα,οταν το ρωτησα το γιατι μου απαντησε αυτο το τμημα ειναι μια μεγαλη φουσκα που δεν εχει λογω υπαρξης στην Ελλαδα και δεν κλεινει επειδη βρισκεται στο ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

chrysoula84

Νεοφερμένος

Η chrysoula84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαλιστα,να σου πω την αληθεια δεν περιμενα αυτη την απαντηση..:P
Η γνωμη μου για την ΣΕΜΦΕ ειναι οτι στην Ελλαδα χαραμιζεται επειδη επειδη οντας πολυτεχνικη σχολη την τελειωνεις στην πολυ καλυτερη στα 5 χρονια,μετα ομως τι;
Δεν μπορειτε να ασκησετε το επαγγελμα του μηχανικου και ουσιαστικα καταληγετε κατα 80% στο καθηγητηλικι και ρωτω γιατι καποιος να μην προτιμησει ενα καθαροαιμο τμημα μαθηματικων ή φυσικης οπου το τελειωνεις στα 4 χρονια και πιο ευκολα συγκριτικα με την ΣΕΜΦΕ;
Ειχα την τυχη το καλοκαιρι να συναντησω εναν καθηγητη του ΕΜΠ,τον ειχα πρηξει στις ερωτησεις και τον ρωτησα επισης για την συγκεκριμενη σχολη,το σχολιο του ηταν μακρια απο αυτο το τμημα,οταν το ρωτησα το γιατι μου απαντησε αυτο το τμημα ειναι μια μεγαλη φουσκα που δεν εχει λογω υπαρξης στην Ελλαδα και δεν κλεινει επειδη βρισκεται στο ΕΜΠ.
Το ότι χαραμίζεται μια σχολή στην Ελλάδα, είναι διαφορετικό από το να βγάλεις μια σχολή σκάρτη ή φούσκα. Εμένα προσωπικά δε με αφορά άμα θα γίνουμε ποτέ μηχανικοί. Δε με απασχολούν οι τίτλοι. Τώρα αν είναι φούσκα μια σχολή, αυτό θα το κρίνει ο χρόνος.
Εγώ λάτρευω τις εφαρμογές των μαθηματικών και εμένα αυτή η σχολή μου το πρόσφερε αυτό. Γιαυτο θα δήλωνα ασυζητητή ξανά αυτή τη σχολή... Κ ας κατέληγα άνεργη, αν αυτό πιστεύουν οι περισσότεροι. (Παρεπιπτόντως, να πληροφορήσω ότι όλα τα παιδιά που πραγματικά τους ενδιέφεραν τα εφαρμοσμένα μαθηματικά, έχουν βρει αξιόλογες δουλειές κ πάνω στον τομέα - Εγώ δεν το κυνήγησα να βρω δουλειά πάνω στον τομέα μου, γιατί με ενδιέφερε η μαθηματική προτυποιήση - έρευνα, που στην Ελλάδα δυστυχώς δεν υπάρχει..
Προσοχή: Δε λέω ότι όλοι βρίσκουμε δουλειά - εξάλλου καμια σχολή δεν ξέρω που μόλις την τελειώσεις, σου προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση.
Τώρα γιατί να διαλέξει κάποιος αυτή τη σχολή? Αν θέλει να γίνει μαθηματικός ή φυσικός, είναι χαζό να πάει σε αυτή τη σχολή, αυτό μας το είχαν πει και οι ίδιοι οι καθηγητές στο πρώτο έτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Το ότι χαραμίζεται μια σχολή στην Ελλάδα, είναι διαφορετικό από το να βγάλεις μια σχολή σκάρτη ή φούσκα.

Δυστυχώς οι περισσότεροι στην Ελλάδα δεν έχουν καταλάβει την έννοια των σπουδών....Σπουδάζεις κάτι γιατί το θέλεις και όχι γιατί είχε ωραίο όνομα...Δεν το λέω αυτό για σένα chrysoyla αλλά για τα ''ψώνια'' που γράφουν κατα καιρούς εδώ μέσα!!!!!Είμαι σίγουρος ότι μια μέρα θα καταλάβουν πολλά πράγματα,ελπίζω μόνο να μην αργήσει για καλό δικό τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top