ΗΜΜΥ ΔΠΘ (Ξάνθη)

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
κ εγω ερχομαι παιδες.....στους πολιτικους μηχανικους ομως....ξανθηηηηηηηηηηηηηηη
ασε ρε τωρα με καθε μπετοβλακα :P
Nτροπή σου ορέστη.Τρως τη θέση από μια κοπέλα που θα δήλωνε Ξάνθη για να χαρούν και αυτοί οι καημένοι εκεί πέρα:P
χεχε δυστυχως συμφωνω μαζι σου:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
τι τοσο ξιφομαχιες θα παιζουμε >?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiLe_

Νεοφερμένος

Ο NiLe_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ότι απορίες έχετε σχετικά με την πόλη της Ξάνθης, ή την σχολή του ΗΜΜΥ στείλτε μου μύνημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stealth12

Νεοφερμένος

Ο Stealth12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !! Έχω κάποιες ερωτήσεις όσο αφορά τη Ξάνθη και άμα θέλετε να μου τις λύσετε !!
1)Εχω γραψει 15.813 μορια αλλα επισης ειμαι και σε ειδικη κατηγορια με κοινωνικα κριτηρια !! Οποτε πιστευω οτι περναω καθως θα πεσουν οι βασεις και αμα δεν περασω με την γενικη σειρα πρεπει να περναω με την ειδικη κατηγορια ,εσεις τι πιστευετε??
2)Θα ηθελα να μου πειτε αν σου αρεσε γενικα το κλιμα της πολης αν περνας καλα , την κατασταση στη σχολη και αν εισται ευχαριστημενοι!!
3)Εχει συγχρονο εξοπλισμο η σχολη?? οι καθηγητες βοηθουν?? ειναι δυσκολη η σχολη ??? εχετε βοηθεια ??
4)Εχει εξωσχολικες δραστηριοτητες ?? ή εχει βαρεμαρα??

Αναμενω τια απαντησεις σας ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !! Έχω κάποιες ερωτήσεις όσο αφορά τη Ξάνθη και άμα θέλετε να μου τις λύσετε !!
1)Εχω γραψει 15.813 μορια αλλα επισης ειμαι και σε ειδικη κατηγορια με κοινωνικα κριτηρια !! Οποτε πιστευω οτι περναω καθως θα πεσουν οι βασεις και αμα δεν περασω με την γενικη σειρα πρεπει να περναω με την ειδικη κατηγορια ,εσεις τι πιστευετε??
2)Θα ηθελα να μου πειτε αν σου αρεσε γενικα το κλιμα της πολης αν περνας καλα , την κατασταση στη σχολη και αν εισται ευχαριστημενοι!!
3)Εχει συγχρονο εξοπλισμο η σχολη?? οι καθηγητες βοηθουν?? ειναι δυσκολη η σχολη ??? εχετε βοηθεια ??
4)Εχει εξωσχολικες δραστηριοτητες ?? ή εχει βαρεμαρα??

Αναμενω τια απαντησεις σας ..

1)Πιστεύω ότι περνάς , είσαι γύρω στα 200 κάτω από την γενική σειρά πέρσι και πιστεύω θα έχει πτώση γύρω στα 500 μόρια.
2)Εμένα ο αδερφός μου δουλεύει στην Ξάνθη , και μου λέει είναι καλά , έχω και ένα φίλο που πήγε πέρσι στη Scoda και μου λέει είναι ωραία η ζωή εκεί.
3)Γενικά η σχολή είναι δύσκολη , μέσος όρος σπουδών 7 χρόνια. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω.
4)Δεν ξέρω , αλλά ελπίζω να έχει γιατί κ εγώ εκεί θα είμαι.
Αν περάσεις τα λέμε από κοντά τον Οκτώβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !! Έχω κάποιες ερωτήσεις όσο αφορά τη Ξάνθη και άμα θέλετε να μου τις λύσετε !!
1)Εχω γραψει 15.813 μορια αλλα επισης ειμαι και σε ειδικη κατηγορια με κοινωνικα κριτηρια !! Οποτε πιστευω οτι περναω καθως θα πεσουν οι βασεις και αμα δεν περασω με την γενικη σειρα πρεπει να περναω με την ειδικη κατηγορια ,εσεις τι πιστευετε??
2)Θα ηθελα να μου πειτε αν σου αρεσε γενικα το κλιμα της πολης αν περνας καλα , την κατασταση στη σχολη και αν εισται ευχαριστημενοι!!
3)Εχει συγχρονο εξοπλισμο η σχολη?? οι καθηγητες βοηθουν?? ειναι δυσκολη η σχολη ??? εχετε βοηθεια ??
4)Εχει εξωσχολικες δραστηριοτητες ?? ή εχει βαρεμαρα??

Αναμενω τια απαντησεις σας ..
Και εγώ έδωσα φέτος Πανελλήνιες και με 18494 περνάω στην 1η μου επιλογή που είναι το ΗΜΜΥ ΔΠΘ.....
1)Δεν είμαι σίγουρος....γιατι πιστεύω πως θα υπάρξει κάποια άνοδος στην γενική σειρά αλλά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για την ειδική κατηγορία
2)Πήγα προχθές να βρω σπίτι και μου άρεσε πολύ...
3)Δεν ξέρω:P
4)Δεν ξέρω:P

Αντε να μαζευτούμε όλοι οι συμφοιτητές...........:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !! Έχω κάποιες ερωτήσεις όσο αφορά τη Ξάνθη και άμα θέλετε να μου τις λύσετε !!
1)Εχω γραψει 15.813 μορια αλλα επισης ειμαι και σε ειδικη κατηγορια με κοινωνικα κριτηρια !! Οποτε πιστευω οτι περναω καθως θα πεσουν οι βασεις και αμα δεν περασω με την γενικη σειρα πρεπει να περναω με την ειδικη κατηγορια ,εσεις τι πιστευετε??
2)Θα ηθελα να μου πειτε αν σου αρεσε γενικα το κλιμα της πολης αν περνας καλα , την κατασταση στη σχολη και αν εισται ευχαριστημενοι!!
3)Εχει συγχρονο εξοπλισμο η σχολη?? οι καθηγητες βοηθουν?? ειναι δυσκολη η σχολη ??? εχετε βοηθεια ??
4)Εχει εξωσχολικες δραστηριοτητες ?? ή εχει βαρεμαρα??

Αναμενω τια απαντησεις σας ..

1.δεν ξερω αλλα μαλλον απο αυτα που γενικα ακουω για την σχολη υποθετω πως ναι....
2.ναι ειναι αρκετα καλα κυριως πιο πολη για παρέες φαση.Αν ερθεις απο μγαλη πολη σιγουρα θα σου φανει στην αρχη ιδιαιτερα ασχημα αλλα μετα θα αρχισεις να το συνηθιζεις και να διασκεδαζεις περισσοτερο. Επισης γινονται αρκετες συναυλιες αν ενδιαφερεσαι...Ειναι παρα πολυ φτηνη πολη(ποτα, ενοίκια,φαι κτλπ) !!!Δεν εχει πολλες κοπελες αλλα τι να κανουμε:P
3.Ναι η σχολη πλεον ειναι αψογη φιλε μου.Πιο συγκεκριμενα,τα κτηρια ειναι καινουρια(νομιζω του 2007).Τα αμφιθεατρα ειναι μια χαρα,εχουμε internet δωρεαν στην σχολη,δεν υπαρχει φασαρια επειδη ειναι εξω απο την πολη και εχει και συγχροα pc στο υπολογιστικο κεντρο(4πυρηνους).Αν θελεις καποια αλλη πληροφορια πες μου
4.Σε αυτο δ ξερω να απαντησω κατι γινονται αλλα δε ξερω πολλα δεν ασχολουμαι....Γενικα παντως επειδη ειναι μικρη πολη ευκολα μπορεις να βρεις ατομα για να κανονίσεις τπτ μπασκετακια κτλπ.Η μονη ομαδα πουη ξερω οτι υπαρχει ειναι θεατρου και μια που παιζουν dnd(ενα παιχνιδι με χαρτια-συμπληρωση φυλαδιου κατι τετοιο)


Το μονο αρνητικο με την σχολη για μενα ηταν τα λεοφωρεια αλλα τωρα εχει φτιαξει αρκετα το θεμα

Υ.Γ. για τα σπιτια κοιταξτε να ειστε κοντα σε μια σταση....
γενικα οι στασεις:
Αφετηρία-Βιβλιοθήκη-Κιμμέρια (Google Maps)
Αφετηρία-Κιμμέρια-Βιβλιοθήκη (Google Maps)
Προκάτ-Βιβλιοθήκη-Κιμμέρια (Google Maps)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stealth12

Νεοφερμένος

Ο Stealth12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όσους έχω ρωτήσει και σε όσα blog έχω ψάξει όλα λένε ότι τα πολυτεχνεία θα πέσουν 200-500 μόρια:https://www.panelladikes.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1686&Itemid=2
Και για να δουμε ποτε θα αξιωθουν να βγαλουν τις βασεις επιτελους!!!
Ευχαριστω για τις απαντησεις , κατι που ξεχασα να ρωτησω!!!
Τα σπιτια ενα 2αρι Π.Χ σε τι τιμες κυμαινονται ;; Εχει νεες οικοδομες ;; Σε ποια περιοχη μενουν κυριως οι φοιτητες ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΝΑ 2ΑΡΙ Π.Χ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ?? ΕΧΕΙ ΝΕΕΣ ΟΙΚΟΔΟΜΕΣ ?? ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΝΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ???

Τωρα για τιμες δεν ξερω ακριβως αλλα σε σχεση με την αθηνα και θεσαλονικη που ξερω ειναι ιδιαιτερα φτηνα.Γενικα και παιδια απο αλλες περιοχες(επαρχεια) λενε και οι ιδιοι οτι ειναι φτηνα αρα δεν θα ανησυχούσα στην θεση σου και τοσο

Γενικα καινουρια σπιτια ναι.Για μεγαλα και σχετικα φτηνα σπιτια(και 2αρια) θα σου ελεγα να ψαξεις στις περιοχες προς τα στρατόπεδα(κοντα στην αφετηρια των λεωφορείων-δημοτικη αγορα προς τα πανω... ) που εχει σπιτια σε αρκετα καλες τιμες και ειναι και ελληνικη γειτονια(σπιτια οικογενειών εχει αρκετα εκει).Γενικα μην σκοτίζεσαι και τοσο πηγαινε,νοικιασε ενα σπιτι κοντα σε μια σταση του bus και αν ειναι απο του χρονου που θα εχεις μαθει και την ξανθη πας αλλου:)

εγω μενω κοντα στην 2η σταση (δλδ στην ATE κοντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Για να μαζευόμαστε στο thread μας οι καινούριοι....!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Να κανονίσουμε και συνάντηση! Αν θέλετε να μάθετε κάτι για την πόλη, πείτε μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπερίζω τους συναδέλφους! Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και εγώ σαν καινούργιος.

Πρώτα από όλα, δεν έχω κανέναν συγγενή/γνωστό/whatever όχι μόνο στην Ξάνθη αλλά γενικώς στην βόρεια Ελλάδα. Οπότε, που μένουμε? Η πρώτη μου επιλογή είναι στην εστία, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα με πάρουν. Καμιά ιδέα για το πόσο ετήσιο εισόδημα πρέπει να έχεις για να είσαι μέσα?

Μετά για σπίτι, τι τιμές παίζουν. Δεν υπάρχουν πολλά λεφτά οπότε από 200 και κάτω θα βρω?

Μέχρι να δω αν θα με πάρουν στην εστία ή μέχρι να βρω σπίτι, που μένω? Βασικά το στεγαστικό έχω μόνο να λύσω και έφυγα για Ξάνθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπερίζω κ εγώ τους συναδέλφους :). Για την εστία νομίζω πρέπει να είναι 30000 +3000 για κάθε παιδί ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο κόλλημα , από ότι έχω ακούσει αν έχουν θέσεις παίρνουν . Τα αποτελέσματα για την εστία βγαίνουν γύρω στις 20 Οκτωβρίου , από ότι είδα πέρσι . Επίσης για σπίτι κάτω από 200 που ψάχνεις είναι λίγο δύσκολο , ο αδερφός μου που μένει εκεί έχει μια "τρύπα" και πληρώνει 250.


Πότε περίπου θα φύγετε από τα σπίτια σας για τη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Στις 20 Οκτώβρη οι εστίες???Πωω....Και τώρα??Τι κάνουμε τον πρώτο μήνα??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν είμαι και 100% σίγουρος , τεσπα θα φανεί , κ εγώ μάλλον σε εστία θα είμαι .
20 Οκτώβρη βγήκαν πέρσι από ότι είδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ολοι εστιες!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Όλα καλά, αλλά μέχρι τις 20 που μένουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Υπάρχουν ωραιότατα παγκάκια... :D.
Τεσπα σοβαρά τώρα , αν π χ έχουν 100 θέσεις και ζητήσουν 80 , μπορεί να μπούμε κ από πρώτη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγω μεχρι να παρω δωματιο ευτυχως θα μεινω με τον αδερφο μου...παντως αν παρω πρωτος απο εσας..φιλοξενω οποιον θελετε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Κ εγώ με τον αδερφό μου θα είμαι (και θα μου κάνει τη ζωή κόλαση γιατί όταν έρχεται εδώ τον πρίζω :D :D :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top