Ερώτηση για Μ.Ο.

panoskorinthos

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Popi Agrafioti

Νεοφερμένος

Η Popi Agrafioti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τιποτα.!!!καλη επιτυχια!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Ρε παιδια συγγνωμη κιολας αλλα αν κινδυνευετε να μεινετε απο το γυμνασιο που πατε;;; 8 και 9;; ειναι βαθμοι αυτοι;
Παναγιώτη απο κορινθο ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ρε παιδια συγγνωμη κιολας αλλα αν κινδυνευετε να μεινετε απο το γυμνασιο που πατε;;; 8 και 9;; ειναι βαθμοι αυτοι;
Παναγιώτη απο κορινθο ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ;
συμφωνω...που πανε? δεν πανε...τελοσπαντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoskorinthos

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ΓΕΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisani

Νεοφερμένος

Η xrisani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν ο Μ.Ο είναι πάνω από 13 περνάς τη τάξη... Έτσι μας είπε ο γυμνασιάρχης μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αν ο Μ.Ο είναι πάνω από 13 περνάς τη τάξη... Έτσι μας είπε ο γυμνασιάρχης μας..
οχι ακριβως...αν το αθροισμα των βαθμων των τριων τριμηνων και των εξετασεων ειναι 38...δλδ ο μεσος ορος δεν ειναι αναγκη να ειναι πανω απο 13 αφου σε περιπτωση που εχεις 10,10,10 και 8 περνας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ρε παιδια συγγνωμη κιολας αλλα αν κινδυνευετε να μεινετε απο το γυμνασιο που πατε;;; 8 και 9;; ειναι βαθμοι αυτοι;
Παναγιώτη απο κορινθο ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ;

Συγνώμη Σόλωνα, αλλά νομίζω είσαι πολύ λάθος. Δεν κατάλαβα δηλαδή, αυτή η νοοτροπία.. Πρέπει όλοι οι μαθητές να βγάζουν πάνω από 15 πάντα? Μπορούν όλοι? Όχι όχι, δεν είναι ανάγκη όλοι να παίρνουν τέτοιους βαθμούς. Αλλιώς γιατί να υπήρχαν βαθμοί χαμηλότεροι του 15:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Συγνώμη Σόλωνα, αλλά νομίζω είσαι πολύ λάθος. Δεν κατάλαβα δηλαδή, αυτή η νοοτροπία.. Πρέπει όλοι οι μαθητές να βγάζουν πάνω από 15 πάντα? Μπορούν όλοι? Όχι όχι, δεν είναι ανάγκη όλοι να παίρνουν τέτοιους βαθμούς. Αλλιώς γιατί να υπήρχαν βαθμοί χαμηλότεροι του 15:hmm:
Πότε είπα εγώ ότι όλοι οι μαθητές πρέπει να βγάζουν πάνω από 15;;; Όταν λες νοοτροπία εννοείς να τη λέμε σε παιδάκια που βαριούνται να ανοίξουν το ρημαδοβιβλίο ή κινδυνεύουν να μείνουν από απουσίες;;; (δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο παιδί που έγραψε το θέμα). Είναι γεγονός πως δεν έχουν όλοι οι μαθητές τις ίδιες δυνατότητες και την ίδια νοημοσύνη αλλά όταν βλέπω βαθμούς όπως 8 και 9 στο γυμνάσιο εξαγριώνομαι. Τέτοιοι βαθμοί δεν αντιπροσωπεύουν χαμηλά IQ αλλά ΑΔΙΑΒΑΣΙΑ και ανευθυνότητα! Οι καθηγητές, όσο περίεργοι κι αν είναι, αν βλέπουν πως το παιδί προσπαθεί, εκτιμούν αυτήν την προσπάθεια και ανεβάζουν όσο μπορούν στο τρίμηνο. Την βάση, ο μαθητής που προσπαθεί, την κατέχει σίγουρα. Στους μαθητές λοιπόν που δεν χαλάνε καθόλου ώρα πάνω στο βιβλιαράκι που θα τους ξεστραβώσει, τους αξίζει να έχουν την ανάλογη ανταπόκριση.
Θα ήθελα να τονίσω πως οι μαθήτες οι οποίοι ενδιαφέρονται για το μάθημα αλλά δεν έχουν γράψει καλά πχ στα τριμηνα - τετράμηνα, ανταμείβονται και με πάνω απο δεκαπέντε (αν αυτή είναι η σωστή κλιμακα για έναν "καλό" μαθητή συμφωνα με την Ίλια), μην πάμε μακριά, εγώ στο πρώτο τετράμηνο, αρχές οικονομίας εγραψα 8 (το παραδέχομαι δεν ανοιγα βιβλιο) και στο τετράμηνο πήρα 15 και ξέρετε γιατι, γιατί ημουν απ'τους μοναδικούς που έκανα όλες τις εργασίες που ζητούσε και είχα αναλάβει όλες τις εργασίες που απαιτούσαν υπολογιστή, εθελοντικά μαλιστα, χωρίς καμια υποσχεση! και ανταμείφθηκα κατάλληλα...
Με το διάβασμα θα πάτε μπροστά ρεεεε και την προσπάθεια... Βάλτε στόχους για να τους υλοποιησετε και να βγείτε κερδισμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πότε είπα εγώ ότι όλοι οι μαθητές πρέπει να βγάζουν πάνω από 15;;; Όταν λες νοοτροπία εννοείς να τη λέμε σε παιδάκια που βαριούνται να ανοίξουν το ρημαδοβιβλίο ή κινδυνεύουν να μείνουν από απουσίες;;; (δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο παιδί που έγραψε το θέμα). Είναι γεγονός πως δεν έχουν όλοι οι μαθητές τις ίδιες δυνατότητες και την ίδια νοημοσύνη αλλά όταν βλέπω βαθμούς όπως 8 και 9 στο γυμνάσιο εξαγριώνομαι. Τέτοιοι βαθμοί δεν αντιπροσωπεύουν χαμηλά IQ αλλά ΑΔΙΑΒΑΣΙΑ και ανευθυνότητα! Οι καθηγητές, όσο περίεργοι κι αν είναι, αν βλέπουν πως το παιδί προσπαθεί, εκτιμούν αυτήν την προσπάθεια και ανεβάζουν όσο μπορούν στο τρίμηνο. Την βάση, ο μαθητής που προσπαθεί, την κατέχει σίγουρα. Στους μαθητές λοιπόν που δεν χαλάνε καθόλου ώρα πάνω στο βιβλιαράκι που θα τους ξεστραβώσει, τους αξίζει να έχουν την ανάλογη ανταπόκριση.
Θα ήθελα να τονίσω πως οι μαθήτες οι οποίοι ενδιαφέρονται για το μάθημα αλλά δεν έχουν γράψει καλά πχ στα τριμηνα - τετράμηνα, ανταμείβονται και με πάνω απο δεκαπέντε (αν αυτή είναι η σωστή κλιμακα για έναν "καλό" μαθητή συμφωνα με την Ίλια), μην πάμε μακριά, εγώ στο πρώτο τετράμηνο, αρχές οικονομίας εγραψα 8 (το παραδέχομαι δεν ανοιγα βιβλιο) και στο τετράμηνο πήρα 15 και ξέρετε γιατι, γιατί ημουν απ'τους μοναδικούς που έκανα όλες τις εργασίες που ζητούσε και είχα αναλάβει όλες τις εργασίες που απαιτούσαν υπολογιστή, εθελοντικά μαλιστα, χωρίς καμια υποσχεση! και ανταμείφθηκα κατάλληλα...
Με το διάβασμα θα πάτε μπροστά ρεεεε και την προσπάθεια... Βάλτε στόχους για να τους υλοποιησετε και να βγείτε κερδισμένοι...
Δεν μπορείς να "εξαγριώνεσαι" όταν βλέπεις 9αρια στο γυμνάσιο. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και έχει δικαίωμα να διαβάσει όσο θέλει να διαβάσει, και να μην ανοίξει βιβλίο αν δεν θέλει. Είναι γούστο του καπέλο του. Ποιος είσαι εσύ, ή ποια είμαι εγώ για να τους κρίνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Δεν μπορείς να "εξαγριώνεσαι" όταν βλέπεις 9αρια στο γυμνάσιο. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και έχει δικαίωμα να διαβάσει όσο θέλει να διαβάσει, και να μην ανοίξει βιβλίο αν δεν θέλει. Είναι γούστο του καπέλο του. Ποιος είσαι εσύ, ή ποια είμαι εγώ για να τους κρίνουμε?
Όταν βλέπω τι σόι άτομα θα βγούν μεθαύριο στην κοινωνία επίτρεψε μου να εξαγριώνομαι και να εκφράζω την αποψη μου όπως κι αν φανεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όταν βλέπω τι σόι άτομα θα βγούν μεθαύριο στην κοινωνία επίτρεψε μου να εξαγριώνομαι και να εκφράζω την αποψη μου όπως κι αν φανεί.

Δηλαδή τώρα λες πως αυτοί που δεν διαβάζουν δεν γίνονται σωστοί άνθρωποι για την κοινωνία? Καλά κατάλαβα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Λογικό δεν είναι;;; Χωρίς την παιδεία των πολύ σημαντικών σχολικών χρόνων πώς θα μορφωθεί ο άνθρωπος για να βγει έτοιμος στην κοινωνία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Τι λες? Τι λες? Αν είναι δυνατόν... Δεν κάνει μόνο η μόρφωση τον άνθρωπο αν είναι δυνατόν.. Ξέρεις πόσους προσβάλλεις με αυτό που λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Να ρωτησω κάτι; για την μόρφωση και την παιδεία δεν μιλάμε τοοσην ώρα;;; Που κολλάει το έργο του καθενός αλλου παραέξω και γενικά η ταυτοτητα του ως ανθρωπος;;; Οι αμορφωτοι ανθρωποι εχουν αλλες αρετές... αν καποιος θελήσει να γίνει εργάτης τι τον νοιάζει το σχολείο; οι μυς του τον νοιάζουν αλλα δεν μπορει να θεωρηθει μορφωμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ναι όμως κάποιος που δεν είναι μορφωμένος δεν σημαίνει ότι δεν " είναι έτοιμος να βγει στην κοινωνία"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Σ' ένα καλό - υψηλό επίπεδο κοινωνίας, άτομα που δεν έχουν καταλληλη μόρφωση, θα το υποβαθμίζουν και αν μαζευτούν πολλά τέτοια... την κάτσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panoskorinthos

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και αν ασπουμε σε ενα μαθημα δεν περνας σε περναει ο μεσος ορος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos19957

Νεοφερμένος

Ο aggelos19957 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά έβγαλα Μ.Ο. 17,3... Στα Μαθηματικά έχω 11,11 και εξετάσεις έγραψα κανά 7άρι. Περνάω; (Πάντως μου είχε πει μια καθηγήτρια ότι περνάς με τον μέσο όρο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mixalis thiva

Νεοφερμένος

Ο mixalis thiva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα... Να ρωτήσω κάτι... Βλέπω αυτά που συζητάτε και έγραψα και εγώ ένα θέμα... Πού μπορώ να δω την απάντηση που μου έστειλε κάποιος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top