Ερωτικές σχέσεις

Εισαστε σε σχεση?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Ναι

    Ψήφοι: 57 35.6%
  • Οχι

    Ψήφοι: 103 64.4%

κέιττυ

Νεοφερμένος

Η κέιττυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι! ενα χρόνο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
έχω συγκινηθεί με τα λόγια σου και πραγματικά με έχεις βάλει σε σκέψεις και ελπίζω να προβληματίσεις και άλλους
α! και εγώ εγώ κάνω λάθη ορθογραφικά λόγω του ότι έχω συνηθίσει να μιλάω στα greeklish
χαχαχ οπότε μην ανησυχείς για αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
η Guest854551 έχει πολύ δίκιο
πραγματικά μας αγγίζεις και μας προβληματίζεις με όσα λες..

η ζωή είναι όντως ένας καθημερινός αγώνας με επιτυχίες και αποτυχίες
ο έρωτας είναι ένα κομμάτι της ζωής που αφορά τα συναισθήματα
συνεπώς καλό είναι να μην ζούμε δίχως συναισθήματα :worry:
καλές και οι δουλειές, οι σπουδές,...κτλ αλλά με τον έρωτα παίρνεις άλλη "εσωτερική" δύναμη για να κάνεις όλα τα υπόλοιπα γιατί ο έρωτας είναι ένα είδος ψυχικής υγείας
είχα ακούσει παλαιότερα ότι ο έρωτας προκύπτει από την λέξη ερώτηση
δηλ., όποιος-α είναι ερωτευμένος-η στην ουσία έχει απορίες για την ζωή, του αρέσει να μαθαίνει μέσα από την ζωή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Η συζήτηση γίνεται για σχέση. Μήπως θα έπρεπε να λέμε και για σχέσεις? Ξέρω δύο άτομα (ένα αγόρι και ένα κορίτσι) που έχουν διπλές σχέσεις.

Αυτοί που λένε "δεν θα κάνω σχέση", μάλλον εννοούν "προς το παρόν". Διαφορετικά, αν εννοούν "ποτέ" ........

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
οι φωτογραφίες σου τα σπάνε :lol: :lol:
μην το λες...και οι μοναχές έχουν ερωτική ζωή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ που ούτε με άγγιξε,ούτε με προβλημάτισε η Νάνσυ αλλά δε διάβασα καν ούτε το μισό της σχόλιο γιατί το βρήκα βαρετό,να ανησυχήσω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Όχι προς το παρόν...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ που ούτε με άγγιξε,ούτε με προβλημάτισε η Νάνσυ αλλά δε διάβασα καν ούτε το μισό της σχόλιο γιατί το βρήκα βαρετό,να ανησυχήσω?:hmm:

Μπαααααααααααααα...Γιατι να ανυσηχησεις...??

Καποια μεριδα ανθρωπων ειναι επιφανειακοι, ανωριμοι και ρηχοι..Μην κομπλαρεις που ανηκεις εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μπαααααααααααααα...Γιατι να ανυσηχησεις...??

Καποια μεριδα ανθρωπων ειναι επιφανειακοι, ανωριμοι και ρηχοι..Μην κομπλαρεις που ανηκεις εκει...

Και αγενείς?

Oh,the divine irony,ναι,παρατηρώ καθημερινά ανθρώπους επιφανειακούς και ρηχούς enough ώστε να εντυπωσιάζονται με το πρώτο filled with emotions λογύδριο που θα ακούσουν και εξ'ίσου ανώριμους ώστε να μην είναι σε θέση ν'αντιληφθούν την υποκειμενικότητα ορισμένων θεμάτων και να προσπαθούν να κρίνουν εκεί που καμία μαθηματική νομοτέλεια δε μας επιβάλλει αντικειμενικά κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αν δεν σε άγγιξε πόσως με ενδιάφερει..αν το θεωρείς βαρετό ποσώς με ενδιαφέρει επίσης..αν δεν το διάβασες μια από τα ίδια...:P

στο θέμα έγραψα απλά τη ΔΙΚΗ μου άποψη και το point of view τώρα αν εσένα αν σου φάνηκε βαρετό...απλά προσπεράσετο..τι το σχολιάζεις?ποιο το νοημα...?ναι μπορεί να εβγάλε συναισθηματισμό....ποιος δεν έχει λίγο συναίσθημα στις μέρες μας?δλδ τι είμαστε αναίσθητοι?:Pκαι η λογική χρειάζεται και λίγο αναισθησία δεν αντιλέγω..

Προφανώς και δε σε νοιάζει,chill.Απλά σου έλεγαν όλοι τι γαμάτα που τα λες,οπότε ένιωσα την ανάγκη να πω το αντίθετο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Έχω σχέση 22 μήνες. Συγκεκριμένα από το Μάιο της Β' Λυκείου, και τώρα είμαι στο Πρώτο έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ελευθερος και (λεμε τωρα) ωραιος!!!!!:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λολ. Τι στο καλό θα ήταν η ζωή χωρίς λίγο πάθος? Σε οτιδήποτε. Όχι μόνο στον έρωτα.
Πάθος για να πετύχεις τους στόχους σου,για να ζήσεις την ζωή σου όπως θέλεις.
Ας κλειστούμε μέσα σε φυλακές τότε όλοι καλύτερα,αφού "φοβόμαστε μην πληγωθούμε".

αυτο σκεφτηκα κι εγω...μπορει ο ερωτας να ειναι μανια. μην ξεχνατε ομως πως η μανια κανει καλο πολλες φορες και αφηνει τη λογικη πισω. π.χ οι σπαρτιατες στις θερμοπυλες ειχαν μια μανια καθως πολεμουσαν, οι μουσικοι οταν εμηνευουν κατεχονται απο μια μανια που την αφηνουν να τους καταβαλει, το ιδιο και οι τραγουδιστες και αλλοι καλλιτεχνες......αν σκεφτειετ πολλα μεγαλα πραγματα γινονται κινουμενα απο καποια μανια...η ηρεμια δεν ειναι παντα λυση....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω ειμαι σε σχεση...και πριν μπω σε αυτη τη σχεση ειχα αλλη σχεση 2μιση χρονων...αυτη τωρα ειναι 1 χρονο...δεν βρισκω κακο το γεγονος να ενδιαφερεσαι για σενα και μονο αλλα ειναι ωραιο πολλες φορες να μοιραζεσαι στιγμες και καταστασεις και με αλλους αθρωπους πιο προσωπικα εκτος των φιλων σου....ειναι ωραιες οι αγαπες και τα λουλουδια και μερικες φορες ειναι και απαραιτητες στη ζωη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
όσο δεν βρεθεί εκείνη η κοπέλα που να με εμπνέει, καλύτερα μόνος..:whistle:
δεν θα κάνουμε "ψυχικό" σε όποια ελεύθερη τυχάρπαστη βρεθεί μπροστά μας, έτσι για να λέμε ότι είμαστε σε σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
όσο δεν βρεθεί εκείνη η κοπέλα που να με εμπνέει, καλύτερα μόνος..:whistle:
δεν θα κάνουμε "ψυχικό" σε όποια ελεύθερη τυχάρπαστη βρεθεί μπροστά μας, έτσι για να λέμε ότι είμαστε σε σχέση

Μπραβο Νικο,λιγοι το λενε αυτο και ειδικα τα αγορια:clapup:

Σου ευχομαι να βρεις το αλλο σου μισο συντομα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μπραβο Νικο,λιγοι το λενε αυτο και ειδικα τα αγορια:clapup:

Σου ευχομαι να βρεις το αλλο σου μισο συντομα:)

ευχαριστώ
κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται όπως είναι όσο σκληρά και αν ακούγονται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μπραβο ρε φιλε,αντε γτ γεμισαμε πεφτουλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
H ιστορία μου έχει ως εξής:
Ημασταν μαζί, σαν φίλοι απο πέρσυ.
Τα αισθηματα μου τα είπα πριν κανα μήνα,δηλαδή της είπα ότι την βλέπω κατι παραπάνω απο φίλη.
Τα Χριστουγεννα μου είχε στειλει μια καθηγητρια μου χρόνια πολλά κλπ. και μετά στο τέλος μου λεει, αντε να βρεις μια καλή κοπελια που θα σε αγαπάει γιατί σου αξίζει...
Πριν 2 βδομαδες βλέπω ξανα αυτο το μνμ και της εστειλα αμέσως!
Της είπα:
Ότι διαβασα αυτο το μνμ ξανα και συνεχίζω...
Συγγνώμη που σε είχα δίπλα μου, είχα ενα θυσαυρό δίπλα μου και εγώ αναζητούσα υποκατάστατα.Τωρα το κατάλαβα πραγματικά.Σε ευχαριστώ πολύ που υπάρχεις στην ζωή μου.
Της είπα ότι θέλω πολύ να αποτελεί μέρος της καθημερινότητας μου και να μου λέει και να της λέω ό,τι μας απασχολεί.
Θέλω πολύ να είναι η κοπέλια που θα μοιράζομαι τα πάντα, απο την πιο βλακεία μέχρι το πιο σοβαρό θέμα και το ίδιο να κάνει και αυτή.Θέλω να της δώσω πραγματα και να πάρω άλλα τόσα απο αυτην για να γίνουμε καλυτεροι ανθρωποι.
Σε θέλω πραγματικα, είσαι η πρώτη σκέψη μου όταν ξυπνω και η τελευταία πριν παω για υπνο.
Και μου απαντάει, είσαι πάρα πάρα πολύ γλυκος.
Σε αγαπάω παρα πολύ, θέλω να σε αγκαλιάσω και επειδή δεν μπορώ εχω αγκαλιά ενα μαξιλαρι.
Κάθε μερα ανυπομονούμε και οι δυο να βρεθουμε στην σχολή, απλά να την δω και να με δει.
Εκανα το βήμα και την αγκάλιασα και μου λέει μην φυγεις, μου δίνεις δύναμη και κουράγιο....
Γενικώς, λειπει πολύ ο ένας στον αλλον.
Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως την πληγώσω καποια στιγμη και αυτό με φοβίζει....
Προχθες την πήρα τηλεφωνο και δεν της μίλησα, απλά της έβαλα το .....
https://www.youtube.com/watch?v=OUZnSDMiB-g
και μετά μου λέει σε αγαπάω παρα παρα πολύ.Είσαι η ζωούλα μου.
Είναι το ωραιότερο τραγουδι που εχω ακουσει....


Αυτααααα
Το θέμα είναι ότι επειδή ειναι η πρώτη φορά που κάνω σχέση είμαι λίγο ανασφαλής και φοβάμαι μήπως την πληγώσω!!!
Περιμένω δικά σας νέααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω κάτι.. όταν είμαστε σε σχέση λέμε όλοι τι όμορφα που είναι και πόσο τυχεροί είμαστε και ξαφνικά όταν χωρίζουμε κατηγορούμε τη δέσμευση και πετάμε ατάκες του στυλ "καλύτερα μόνος, παρά με λάθος άτομο..", "δεν με εμπνέει κάποια/ος", "δεν είναι αυτό που θέλω/ δεν είναι αρκετά καλός/η για μένα..", "θέλω απλά να περνάω καλά" και άλλα τέτοια ωραία που οκ μπορεί να είναι άποψη, αλλά όταν το ακούς από τόσα πολλά άτομα που δεν έχουν σχέση σκέφτεσαι καμιά φορά ότι όπως λέμε ότι τα άτομα που έχουν σχέση έχουν επειδή είναι ανασφαλή και φοβούνται τη μοναξιά, αντίστοιχα και τα άτομα που λένε όλα τα παραπάνω ενώ είναι ελεύθερα μπορεί να φοβούνται ότι δε θα βρουν κάτι και το παίζουν "μάγκες".(προς θεού δεν αναφέρομαι σε κάποιον από δω μέσα γιατί δεν έχω διαβάσει προηγούμενα σχόλια. απλά εκφράζω έναν προβληματισμό μου.)
επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχουμε στόχο! ούτε και γιατί πρέπει να αποκλείουμε άτομα που ίσως να ήταν κάτι καλό τελικά.. πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες και να ρισκάρουμε γιατί αν καθόμαστε στ' αυγά μας όλη την ώρα δε θα γίνει ποτέ τίποτα.
τέλος πάντων, δεν καταλαβαίνω το περνάω καλά και ζω για μένα ειδικά όταν αυτό φτάνει στο σημείο του απατάω την κοπέλα μου ή το αγόρι μου γιατί θέλω απλά να περνάω καλά.. νομίζω ότι όταν κάνεις κάτι τέτοιο απλά δε σκέφτεσαι ότι μπορεί να πληγώσεις τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου.(και τα έχω πει όλα πολύ μπερδεμένα, αλλά το εσωτερικό μου ξέσπασμα έγινε και εξωτερικό στο ischool. συγγνώμη ε; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top