xrhsths9297

Νεοφερμένος

Η xrhsths9297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πέραν από τις σπουδές, υπάρχει και η φοιτητική ζωή. Για το πρώτο, μπορώ να πω 5-10 πράγματα για τη ζωή στη Θεσσαλονίκη, όμως δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με τη ζωή στην Αθήνα.
Για το δεύτερο, δες ενδεικτικά:
Ανομολόγητα Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
Πολυτεχνικές Σεξομολογήσεις (το παράτησε πλέον ο admin και δεν ανεβαίνουν καινούργια πια)
NTUA wanna know? (το αντίστοιχο site του ΕΜΠ)

Η εντύπωση που μου δημιουργήθηκε εμένα, από τις δημοσιεύσεις που ανέβαιναν στις πολυτεχνικές σεξομολογήσεις μέχρι τον μάρτιο και τις δημοσιεύσεις του εμπ, την τελευταία βδομάδα που γράφτηκα στη σελίδα, είναι ότι το δεύτερο αποτελεί ένα μεγάλο φυτώριο.


Ευχαριστώ για τις παραπομπές. Η αλήθεια είναι πως θεωρώ οτι ως φοιτήτρια θα περάσω καλύτερα Θεσσαλονίκη παρά Αθήνα. Προσπαθώ όμως να σκέφτομαι λογικά και ''συνετά'' αν θες -χωρίς βέβαια να υποτιμώ το ΑΠΘ- και ετσι καταλήγω στην Αθήνα. Απο ότι είδα σπουδάζεις Πολιτικός Μηχανικός. Είσαι ευχαριστημένος? Ήθελες εξαρχής να το σπουδάσεις ή απλά προέκυψε επειδή δεν έπιασες Μηχανολόγων η Ηλεκτρολόγων? (Φοβάμαι μήπως η δεύτερη ερώτηση με αντιπροσωπεύει, για αυτο σε ρωτάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Για το ΠΑΜΑΚ δε γνωρίζω, στα υπόλοιπα δύο γίνεται αρκετά καλή δουλειά.Πάντως θα σε συμβούλεβα να τσεκάρεις και το Επιστήμης Υπολογιστών.

Έχω ακούσει πως πρόκειται για αξιόλογο τμήμα, αλλά μακριά πέφτει. :/ Είμαι δίπλα στη Θεσσαλονίκη και μέχρι Αθήνα λέω να δηλώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Τα μαθηματικα ειναι δυσκολου επιπεδου να φανταστω και πολυπλοκα;; Επισης αν υπαρχει καποιος που να ξερει θα ηθελα να μου πει πληροφοριες για το τμημα πληροφορικης και τηλεματικης του χαροκοπειου για το οποιο εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν γνωριζω ποσο καλο ειναι και τι προσφερει.Ακομα,το τμημα επιστημης υπολογιστων διδασκει μονο λογισμικο ή και hardware;;

Μαθηματικα εχει αρκετα 6 στα 34 μαθηματα συνολικα (τα 2 ειναι αρκετα δυσκολα).Το τμημα διασκει λογισμικο, εχει 2 μονο μαθηματα hardware γενικων γνωσεων τα αλλα ειναι ολα λογισμικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς κάτι ως προς τα μαθήματα και τα επαγγελματικά δικαιώματα για τα τμήματα ΟΔΕ στην Πάτρα και ΔΕΣ στο ΠαΜακ,καθώς και για την δυσκολία των μαθημάτων τους αντίστοιχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις παραπομπές. Η αλήθεια είναι πως θεωρώ οτι ως φοιτήτρια θα περάσω καλύτερα Θεσσαλονίκη παρά Αθήνα. Προσπαθώ όμως να σκέφτομαι λογικά και ''συνετά'' αν θες -χωρίς βέβαια να υποτιμώ το ΑΠΘ- και ετσι καταλήγω στην Αθήνα. Απο ότι είδα σπουδάζεις Πολιτικός Μηχανικός. Είσαι ευχαριστημένος? Ήθελες εξαρχής να το σπουδάσεις ή απλά προέκυψε επειδή δεν έπιασες Μηχανολόγων η Ηλεκτρολόγων? (Φοβάμαι μήπως η δεύτερη ερώτηση με αντιπροσωπεύει, για αυτο σε ρωτάω)

Με εξαίρεση ΗΜΜΥ ΕΜΠ και ΜηχΜηχ ΕΜΠ, έπιανα όλα τα υπόλοιπα σε 2ο/4ο/5ο πεδίο πέρσι. :D
Γενικά, να ξέρεις, αυτή η ερώτηση είναι αρκετά επίμαχη. Αρκετοί έρχονται σε πολύ δύσκολη θέση όταν θυμούνται ότι δεν έπιασαν πρώτη επιλογή και αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με κάτι λιγότερο. Προσωπικά κλάιν, άμα ήθελα τα εν λόγω τμήματα θα είχα μπει, αλλά κάποιος τώρα μπορεί να σου έβγαζε χοντρά κόμπλεξ.... Καλύτερα περιορίσου στο να ρωτήσεις "Και πώς διάλεξες το συγκεκριμένο τμήμα?". Φιλικά αυτό, σαν μικρό tip για του χρόνου. :P

Όσο για το αν είμαι ευχαριστημένος από την επιλογή, η ερώτηση σου είναι αρκετά γενική. Σαν πόλη η Θεσσαλονίκη είναι, ίσως, η καλύτερη φοιτητούπολη. Για έναν πρωτοετή, το να σπουδάζει θεσσαλονίκη είναι το καλύτερο πράγμα. Ωστόσο, ένα πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι, καλώς ή κακώς, το ΑΠΘ ζει στη σκιά του ΕΜΠ. Παρότι οι διπλωματούχοι και των δύο σχολών είναι σε θέση να αντιμετωπίσουν ακριβώς τις ίδιες καταστάσεις με την ίδια ευχέρεια, το κύρος και το όνομα του ΕΜΠ περνάει στους αποφοίτους του. Δεν μετανιώνω που δήλωσα θεσσαλονίκη για το 1ο χρόνο σπουδών μου. Αλλά, αν μου δινόταν η ευκαιρία να διαλέξω για το αν θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου σε ΑΠΘ ή ΕΜΠ, θα διάλεγα το 2ο. Με περασμένα τα μαθήματα του 1ου έτους, φυσικά....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μαλλον θα επιλεξω το τμημα επιστημης υπολογιστων επειδη το τμημα της πατρας δεν ξερω αν θα μπορεσω να το βγαλω.

Δεν ξέρω ποιος είναι ο βαθμός δυσκολίας του τμήματος της Πάτρας, πάντως, μην περιμένεις ότι θα πάρεις πτυχίο στο CSD χαλαρά και μέσα σε 4 χρόνια.

Βασικα μπορειτε να μου πειτε ποιο απο τα δυο τμηματα εχει περισσοτερα μαθηματικα;

Στα πρώτα 2 έτη στο CSD υπάρχουν 7 μαθήματα μαθηματικών. Στα επόμενα αρχίζουν τα μαθήματα επιλογής, απ' ότι έχω προσέξει δεν έχει άλλα μαθήματα μαθηματικών κορμού.

το τμημα επιστημης υπολογιστων διδασκει μονο λογισμικο ή και hardware;;

Όλα τα τμήματα πληροφορικής παρέχουν μαθήματα hardware, απλά κυρίως επιλογής.

Γιατί δεν πας Μαθηματικό, αφού θες και Μαθηματικά; :)

Ψαρεύεις κόσμο ; Χα χα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_programmer

Νεοφερμένος

Ο alex_programmer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το τμημα μηχανικων ηλεκτρονικων υπολογιστων και πληροφορικης πατρας ποσα μαθηματα μαθηματικων εχει;; και ειναι ιδια με αυτα του τμηματος επιστημης υπολογιστων ηρακλειου;; επισης ποιο προσφερει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 850985

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδια,εχω ενα θεματάκι,δεν μπορώ να βρω σχολή,εβγαλα 11470 ΓΒΠ και δεν ειμαι σιγουρος τι να επιλεξω,με ενδιαφέρει η πληροφορικη και ο προγραμματισμός.Πριν τις εξετάσεις έβλεπα το ΤΕΙ Λαμίας που ειχε 8400 (τοσα πίστευα θα έβγαζα ;/) τώρα όμως που έβγαλα παραπάνω δεν θα ήθελα να αφήσω την ευκαρία για μια καλύτερη σχολή,τι έχετε να μου προτείνετε? ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
το τμημα μηχανικων ηλεκτρονικων υπολογιστων και πληροφορικης πατρας ποσα μαθηματα μαθηματικων εχει;; και ειναι ιδια με αυτα του τμηματος επιστημης υπολογιστων ηρακλειου;; επισης ποιο προσφερει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;;



Γιατί δεν μπαίνεις στις ιστοσελίδες των σχολών να μάθεις πράγματα τα οποία περιέχονται σε αυτές;
Το τμήμα της Πάτρας επικεντρώνεται κυρίως στο hardware, λογικά έχει πολύ λιγότερα μαθηματικά από του Ηρακλείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Γιατί δεν μπαίνεις στις ιστοσελίδες των σχολών να μάθεις πράγματα τα οποία περιέχονται σε αυτές;
Το τμήμα της Πάτρας επικεντρώνεται κυρίως στο hardware, λογικά έχει πολύ λιγότερα μαθηματικά από του Ηρακλείου

Τα μαθηματικά που αφορούν την επιστήμη μας είναι stadar παντού, δεν νομίζω πως θα έχει λιγότερα (εκτός αν χωρίζουν διαφορετικά τους λογισμούς,ή κάποια τα διδάσκουν πιο μαζεμένα).Απ'ότι είδα βέβαια στο csd σας δίνουν τη δυνατότητα επιλογής μαθημάτων κι από άλλα τμήματα.Ή πρόκειται για μαθήματα άλλων τμημάτων που διδάσκονται και σε εσάς, από τους καθηγητές των αντίστοιχων τμημάτων;Αν ισχύει το πρώτο, μέχρι πόσα τέτοια μαθήματα μπορείτε να επιλέξετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhsths9297

Νεοφερμένος

Η xrhsths9297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Με εξαίρεση ΗΜΜΥ ΕΜΠ και ΜηχΜηχ ΕΜΠ, έπιανα όλα τα υπόλοιπα σε 2ο/4ο/5ο πεδίο πέρσι. :D
Γενικά, να ξέρεις, αυτή η ερώτηση είναι αρκετά επίμαχη. Αρκετοί έρχονται σε πολύ δύσκολη θέση όταν θυμούνται ότι δεν έπιασαν πρώτη επιλογή και αναγκάστηκαν να συμβιβαστούν με κάτι λιγότερο. Προσωπικά κλάιν, άμα ήθελα τα εν λόγω τμήματα θα είχα μπει, αλλά κάποιος τώρα μπορεί να σου έβγαζε χοντρά κόμπλεξ.... Καλύτερα περιορίσου στο να ρωτήσεις "Και πώς διάλεξες το συγκεκριμένο τμήμα?". Φιλικά αυτό, σαν μικρό tip για του χρόνου. :P

Όσο για το αν είμαι ευχαριστημένος από την επιλογή, η ερώτηση σου είναι αρκετά γενική. Σαν πόλη η Θεσσαλονίκη είναι, ίσως, η καλύτερη φοιτητούπολη. Για έναν πρωτοετή, το να σπουδάζει θεσσαλονίκη είναι το καλύτερο πράγμα. Ωστόσο, ένα πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι, καλώς ή κακώς, το ΑΠΘ ζει στη σκιά του ΕΜΠ. Παρότι οι διπλωματούχοι και των δύο σχολών είναι σε θέση να αντιμετωπίσουν ακριβώς τις ίδιες καταστάσεις με την ίδια ευχέρεια, το κύρος και το όνομα του ΕΜΠ περνάει στους αποφοίτους του. Δεν μετανιώνω που δήλωσα θεσσαλονίκη για το 1ο χρόνο σπουδών μου. Αλλά, αν μου δινόταν η ευκαιρία να διαλέξω για το αν θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου σε ΑΠΘ ή ΕΜΠ, θα διάλεγα το 2ο. Με περασμένα τα μαθήματα του 1ου έτους, φυσικά....:P


Eυχαριστώ για το 'tip' και καταλαβαίνω απόλυτα τι λες -για αυτο και έβαλα την παρένθεση δίπλα στην ερώτηση μπας και το σώσω κάπως αλλα δεν- απλά προσπαθώ να γίνομαι όσο πιο άμεση, ξεκάθαρη και ειλικρινής γίνεται ακόμα και αν αυτό είναι είναι κάπως επίμαχο όπως λες, καθώς ο χρόνος και ο εαυτός μου με πιέζουν αρκετά και προσπαθώ να πάρω συμβουλές απο άτομα που έχουν περάσει παρόμοιο δίλημμα με εμένα.

Τέλος πάντων, για να γίνω πιο συγκεκριμένη, πριν μπεις στους Πολιτικούς Μηχανικούς είχες πλήρη γνώση περι τίνος πρόκειται? Ήταν τελικά αυτό που φανταζόσουν? γιατι εγώ ας πούμε αδυνατώ να φανταστώ πως θα είναι...στηρίζομαι στο οτι θα υπαρχουν μαθηματικά και φυσική που μου αρέσουν γιατί για να πω την αλήθεια η υδραυλική, η γεωτεχνική και οι συγκοινωνίες δεν με ''συγκινούν'' ιδιαίτερα παρ' ολο που γνωρίζω οτι μπορεί τελικά να εκπλαγώ ευχάριστα αν αποφασίσω να επιλέξω αυτη τη Σχολή. Ξέρω πως δεν είναι εύκολες οι ερωτήσεις μου ειδικά για εσένα που ακόμα δεν εχεις ''νιώσει'' τη σχολή δεδομένου οτι φοιτείς 1 χρόνο, απλα αυτή την περίοδο όποιον σχετικό βρω ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τα μαθηματικά που αφορούν την επιστήμη μας είναι stadar παντού, δεν νομίζω πως θα έχει λιγότερα (εκτός αν χωρίζουν διαφορετικά τους λογισμούς,ή κάποια τα διδάσκουν πιο μαζεμένα).Απ'ότι είδα βέβαια στο csd σας δίνουν τη δυνατότητα επιλογής μαθημάτων κι από άλλα τμήματα.Ή πρόκειται για μαθήματα άλλων τμημάτων που διδάσκονται και σε εσάς, από τους καθηγητές των αντίστοιχων τμημάτων;Αν ισχύει το πρώτο, μέχρι πόσα τέτοια μαθήματα μπορείτε να επιλέξετε;

Κάθε μάθημα διαφορετικής επιστήμης διδάσκεται στο δικό του τμήμα, απλά, επιλέγοντας το, μπορούμε να παρακολουθούμε κι εμείς.
Γενικά, για να πάρεις πτυχίο θα πρέπει να πάρεις 2 μαθήματα από άλλες επιστήμες. Συγκεκριμένα το ένα θα πρέπει να είναι από το Φυσικομαθηματικό. Από κει και πέρα δεν ξέρω πόσα μπορείς να επιλέξεις, αλλά φαντάζομαι όσα θες αφού δεν αναγράφεται (νομίζω) κάτι στο website και ανήκουν στα μαθήματα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Κάθε μάθημα διαφορετικής επιστήμης διδάσκεται στο δικό του τμήμα, απλά, επιλέγοντας το, μπορούμε να παρακολουθούμε κι εμείς.
Γενικά, για να πάρεις πτυχίο θα πρέπει να πάρεις 2 μαθήματα από άλλες επιστήμες. Συγκεκριμένα το ένα θα πρέπει να είναι από το Φυσικομαθηματικό. Από κει και πέρα δεν ξέρω πόσα μπορείς να επιλέξεις, αλλά φαντάζομαι όσα θες αφού δεν αναγράφεται (νομίζω) κάτι στο website και ανήκουν στα μαθήματα επιλογής.

Κι εμάς για το πτυχίο 2 είναι πλέον με την αλλαγή προγράμματος σπουδών :| .Παλιότερα ήταν 3.Η βλακεία είναι πως πολλά μαθήματα χρήσιμα για κάποιον που θέλει να ακολουθήσει πχ θεωρητική πληροφορικη δεν διδάσκονται στο τμήμα μας, αλλά υπάρχουν πχ στο Μαθηματικό, και δε μπορείς να πάρεις πάνω από 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να πάρεις μαθήματα από άλλα τμήματα. Στο ΕΚΠΑ τουλάχιστον αν κάποιος το θελήσει μπορεί να πάρει πτυχίο με τα μισά μαθήματα να είναι μαθηματικά, χωρίς υπερβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να πάρεις μαθήματα από άλλα τμήματα. Στο ΕΚΠΑ τουλάχιστον αν κάποιος το θελήσει μπορεί να πάρει πτυχίο με τα μισά μαθήματα να είναι μαθηματικά, χωρίς υπερβολή.

Προϋποθέσεις Απόκτησης Πτυχίου
(γ) Επιτυχία σε τουλάχιστον δύο (2) μαθήματα (συνολικού φόρτου 12 ECTS) των ομάδων επιλογής Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών (Ε1) και Άλλων Επιστημών (Ε2). Μπορεί να είναι δύο μαθήματα από την Ε1 ή ένα μάθημα από την Ε1 και ένα από την Ε2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ποιο τμήμα αφορά αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

sinnlos

Νεοφερμένος

Ο sinnlos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει λίγα πράγματα σχετικά με το τμήμα Χημικών Μηχανικών ΑΠΘ; Άμα κάποιος είναι εκεί ή γνωρίζει, ζητώ κάποια κριτική για εγκαταστάσεις, οργάνωση, καθηγητές, ποιότητα σπουδών γενικά. Πιάνω και ΧΜ ΕΜΠ(είμαι με το 10% και το πιάνω σίγουρα, είμαι πολύ πιο πάνω). Είναι μεγάλη η διαφορά ποιότητας για τους ΧΜ μεταξύ ΑΠΘ και ΕΜΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
ποιο τμήμα αφορά αυτό;

Το CSD στην Κρήτη υποθέτω.

Ακριβώς! Για αυτό δεν μιλούσαμε άλλωστε ;

Κι εμάς για το πτυχίο 2 είναι πλέον με την αλλαγή προγράμματος σπουδών :| .Παλιότερα ήταν 3.Η βλακεία είναι πως πολλά μαθήματα χρήσιμα για κάποιον που θέλει να ακολουθήσει πχ θεωρητική πληροφορικη δεν διδάσκονται στο τμήμα μας, αλλά υπάρχουν πχ στο Μαθηματικό, και δε μπορείς να πάρεις πάνω από 2.

Κάτι είναι κι αυτό :P
Εμάς είναι όλα καθαρά μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
nPb προβλεψη για γεωπονικο απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top