vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
να ρωτησω κατι.ποια σχολη Μηχανολογων Μηχανικων θεωρειτε η 'καλυτερη' ? γιατι σκεφτομαι αμα δηλωσω ΜΜ που να βαλω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
να ρωτησω κατι.ποια σχολη Μηχανολογων Μηχανικων θεωρειτε η 'καλυτερη' ? γιατι σκεφτομαι αμα δηλωσω ΜΜ που να βαλω..

EMΠ πρώτη με διαφορά . Μετά Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
μπορεις να μου πεις και που στηριζεις αυτη τν αποψη? σε τι υπερτερει δηλαδη το ΕΜΠ εναντι του ΑΠΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
-Πιο υψηλη βαση εισαγωγης, αρα καλυτερη ποιοτητα φοιτητων
-Οι καλυτεροι και πιο καταξιωμενοι καθηγητες στον κλαδο
-Η κορυφαια υλικοτεχνικη υποδομη
-Πλησιον του κεντρου των Αθηνων, δηλαδη κοντα σε ολα τα επιστημονικα βιβλιοπωλεία, Πανεπιστημιακα φροντιστηρια κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Και επίσης μέσα σε όλα τα ερευνητικά προγράμματα και εμπορικές συμφωνίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sleep12

Νεοφερμένος

Η sleep12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
γιατι δεν σκεφτεσαι την κοινωνιολογια?

ειμαι αναμεσα στο διεθνων και ευρωπαικων παπει και παντειου. τι μου προτεινετε??? (πειτε μου γνωμες δεν ξερω τι να κανωωω!)

και επειτα,μεταξι κοινωνιολογιας και πολιτικου παντειου??? εεε?? πειτε μου πλιζ!! :) :)
Θα τη δηλωσω και την κοινωνιολογια αλλα μονο με θαυμα μπορω να περασω εκει:P τουλαχιστον της Παντειου,γιατι αυτη στην Κρητη λογικα την πιανω..ομως, θα προτιμησω Αθηνα για οικονομικους λογους.
Εχετε οριστικοποιησει το μηχανογραφικο σας? Εγω θα το κανω σημερα το απογευμα αλλα δεν εχω αποφασισει για τη σειρα των σχολων ακομα....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Θα τη δηλωσω και την κοινωνιολογια αλλα μονο με θαυμα μπορω να περασω εκει:P τουλαχιστον της Παντειου,γιατι αυτη στην Κρητη λογικα την πιανω..ομως, θα προτιμησω Αθηνα για οικονομικους λογους.
Εχετε οριστικοποιησει το μηχανογραφικο σας? Εγω θα το κανω σημερα το απογευμα αλλα δεν εχω αποφασισει για τη σειρα των σχολων ακομα....:worry:

και γω το απογευμα... αναμεσα στην κοινωνιολογια και στην πολιτικη επιστημη ποιο θεωρεις καλυτερο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sleep12

Νεοφερμένος

Η sleep12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και γω το απογευμα... αναμεσα στην κοινωνιολογια και στην πολιτικη επιστημη ποιο θεωρεις καλυτερο??

δυστυχως δεν μπορω να απαντησω στην ερωτηση σου,γιατι δεν γνωριζω σχεδον τιποτα για το τμημα πολιτικων επιστημων...:redface::P
το μονο που εχω ακουσει για αυτο ειναι οτι δεν εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση,κατι που ισχυει και για την κοινωνιολογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κρίτων93

Νεοφερμένος

Ο Κρίτων93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας ! Έδωσα φέτος πανελλήνιες και είχα τεχνολογική κατεύθυνση και έχω την εξής απορία : Σε ορισμένα ΑΕΙ του 2ου πεδίου , π.χ. γεωλογία πάτρας , έχουν ως μαθήματα εξαμήνου χημεία,βιολογία κτλ. Εγώ που δεν έκανα χημεία/βιολογία κατεύθυνσης , αν περάσω στο συγκεκριμένο τμήμα , θα τα βρώ σκούρα ;

Παρακαλώ πολυ , απαντήστε μου γρήγορα, γιατί δεν έχω τελειώσει το μηχανογραφικό ( ακόμα -.- ) και τα περιθώρια στενεύουν ( λίγες ωρίτσες έμειναν :worry: ) , ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλά , τόσο δύσκολη ερώτηση έκανα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε κάπως θα δυσκολευτείς. Αλλά και να είχες κάνει Βιολογία/Χημεία πάλι θα δυσκολευόσουν, αν σε βοηθάει αυτό. :P
Εξάλλου δεν είναι μόνο το πρώτο εξάμηνο. Συνέχεια θα κάνεις μαθήματα που δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ στη ζωή σου. Οπότε κλάιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dylan10

Νεοφερμένος

Ο Dylan10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σε ολους! Μηπως μπορει καποιος να με ενημερωσει για το τμημα φαρμακευτικης?Τα μαθηματα του εστιαζουν περισσοτερο στην χημεια η την βιολογια?Προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ η βιολογια,θα ειχα προβλημα αν εμπαινα σε αυτο το τμημα αν εστιαζει περισσοτερ στην χημεια?Για παραδειγμα τα μαθηματα φαρμακευτικη χημεια,φαρμακολογια ,φαρμακογνωσια,φαρμακευτικη τεχνολογια κλπ εχουν κυριως χημικο η βιολογικο περιεχομενο?Σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
και γω ακομα να αποφασισω δυστυχως δεν μ αρεσει καποια σχολη τοσο οσο να την βαλω πρωτη επιλογη κ αυτο που φοβαμαι ειναι οτι θα το μετανιωσω μετα.εβγαλα αρκετα καλο βαθμο που μου επιτρεπει να μπω στη νομικη αθηνας μονο που εγω πριν να βγουν οι βασεις ηθελα αγγλικη φιλολογια αλλα τωρα ολοι μου λενε οτι η νομικη εχει περισσοτερες διεξοδους κ πραγματα να κανεις μετα αλλα εγω δεν ειμαι σιγουρη οτι μ αρεσει η μου ταιριαζει.ειμαι διχασμενη πραγματικα τελειωνουν οι ημερομηνιες για το μηχανογραφικο κ δν ξερω τι να βαλω!!σας παρακαλω μπορειτε να μου δωσετε περισσοτερες πληροφοριες για την νομικη αθηνας κ την αγγλικη φιλολογια βασικα να μου πειτε εντυπωσεις κ αν γινεται ν εργαστω στο εξωτερικο.ευχαριστω προκαταβολικα
Αγγλική. Πιστεύω πως αν αυτό ήταν που σου άρεσε πριν βγάλεις τα μόρια με αυτό θες πραγματικά να ασχοληθείς.. Και μην ακούς αυτά που σου λένε οι δικοί σου! Η πίεση τους πηγάζει κυρίως από το κύρος που έχει η συγκεκριμένη σχολή και από αυτό που θα ακουστεί στους συγγενείς "η κόρη μου πέρασε Νομική Αθήνας!" και να η περηφάνια! Η ζωή όμως είναι δική σου και εσύ θα ασκείς το συγκεκριμένο επάγγελμα για χρόνια που πολύ πιθανό είναι να μην σ αρέσει καθόλου! Κάνε στην άκρη αυτή την ασχολίαστη θεωρία ότι όλοι οι υψηλόβαθμοι ντε και καλά μπαίνουν Νομική και κάνε αυτό που σ αρέσει γιατί αν το μετανιώσεις μετά θα κατηγορείς τους δικούς σου που σε απέτρεψαν να κάνεις αυτό που πραγματικά θες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Παιδιά για το Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης στα Χανιά τι έχετε να πείτε??
Έχει τα ίδια δικαιώματα με τους Μηχανολόγους Μηχανικούς??
Γενικά η σχολή πώς είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παιδιά για το Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης στα Χανιά τι έχετε να πείτε??
Έχει τα ίδια δικαιώματα με τους Μηχανολόγους Μηχανικούς??
Γενικά η σχολή πώς είναι??

Εχει παρει σαν σχολη τα περισσοτερα απο τα επαγγελματικα δικαιωματα των Μηχανολογων Μηχανικων, ακομα οχι ολα.
To προγραμμα σπουδων τους υστερει σε σχεση με των Μηχανολογων Μηχανικων στα μηχανολογικα μαθηματα.

Τα Χανια σαν πολη ειναι χαλια. Καθολου ζωη καθ'ολη την δειαρκεια του Χειμωνα. Δυσκολα θα την παλεψεις εκει. Καλυτερα να μην την δηλωσεις για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Απο Ηράκλειο είμαι θα έχω και το αυτοκινητάκι μου οπότε δεν θα έχω πρόβλημα απο αυτήν την άποψη...
Η σχολή είναι καλή??Θέλω πολύ διάβασμα??Έχω ακούσει ότι έχει αποκατάσταση...(απο τα επαγγελματικά δικαιώματα που πηρε απο τους ΜΜ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Απο Ηράκλειο είμαι θα έχω και το αυτοκινητάκι μου οπότε δεν θα έχω πρόβλημα απο αυτήν την άποψη...
Η σχολή είναι καλή??Θέλω πολύ διάβασμα??Έχω ακούσει ότι έχει αποκατάσταση...(απο τα επαγγελματικά δικαιώματα που πηρε απο τους ΜΜ)

Αν εισαι απο Ηρακλειο ενταξει τοτε, αφου φανταζομαι στα Χανια θα εισαι 3 μερες την εβδομαδα ( δεν ειναι για παραπανω η συγκεκριμενη πολη με τετοια ερημια ολο τον Χειμωνα...).

Για το διαβασμα τι να σου πω. Σιγουρα δεν ειναι τοσο απαιτητικη σχολη οπως στο ΕΜΠ, αλλα θελει καποια προσπαθεια. Ειναι μια κλασικη επαρχιακη Πολυτεχνικη σχολη.

Απο επαγγελματικα δικαιωματα υπαρχει μια εκκρεμοτητα ακομα οσον αφορα τα εργοληπτικα πτυχια (πτυχια για εργα δημοσιου).
Τα επαγγελματικα δικαιωματα για τα ιδιωτικα εργα ειναι κατοχυρωμενα.

Επι της ουσιας οι Μηχανικοι Παραγωγης και Διοικησης ειναι πλεον στην ιδια κατηγορια με τους Ηλεκτρολογους-Μηχανολογους Μηχανικους. Οτι ισχυει για τους παραπανω ισχυει και για τους ΜΠΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos21

Νεοφερμένος

Ο vaggos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθεια γι να οριστικοποιησω το μηχανογραφικο! Ειμαι αναμεσα στους πολιτικους μηχανικους πατρας ή βολου και στους χημικους μηχ ΕΜΠ!με ποια σειρα λετε να τα βαλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθεια γι να οριστικοποιησω το μηχανογραφικο! Ειμαι αναμεσα στους πολιτικους μηχανικους πατρας ή βολου και στους χημικους μηχ ΕΜΠ!με ποια σειρα λετε να τα βαλω?

Χημικους Μηχανικους μην δηλωσεις για κανενα λογο. Ειναι σχολη με πολυ περιορισμενα επαγγελματικα δικαιωματα. Ειδικα στον κλαδο των Μηχανικων σχολη χωρις επαγγελματικα δικαιωματα σημαινει πτυχιο χωρις αξια.

Πρωτα δηλωσε ΠΜ στην Πατρα και μετα στον Βολο. Τους Χημικους Μηχανικους αστους απ'εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos21

Νεοφερμένος

Ο vaggos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σκεφτομαι να βαλω το Βολο πρωτα γιατι βολευει καλυτερα στις μετακινησεις γιατι ειμαι απο Λαμια. Εχει μεγαλη διαφορα το πολυτεχνειο της Πατρας απο αυτο του Βόλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top