challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ο λογος ειναι πως ακομα και σημερα στον κλαδο των Υπολογιστων (Πληροφορικη και Μηχανικοι Η/Υ) δεν υπαρχει κανενος ειδους επαγγελματικη κατοχυρωση σε αντιθεση με τον κλαδο των Ηλεκτρολογων/Μηχανολογων Μηχανικων οπου υπαρχει.
Και δεν μπορει να μπεί!
Τι είδους κατοχύρωση δηλαδή;
Δικαίωμα συγγραφης ιστοσελιδας εως 30ΜΒ ?
ή μήπως αναπτυξη λογισμικου έως 180 γραμμες κώδικα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Έχετε ακούσει για το "Πρόγραμμα Ψυχολογίας" στο ΕΚΠΑ; Υστερεί σε κάτι συγκριτικά με τη Ψυχολογία Παντείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Έχετε ακούσει για το "Πρόγραμμα Ψυχολογίας" στο ΕΚΠΑ; Υστερεί σε κάτι συγκριτικά με τη Ψυχολογία Παντείου;

Πολλοι το προτιμουν εναντι της Παντειου. Προτεινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι..στο μηχανογραφικο μου εχω βαλει την ΑΕΝ αλλα την εχω αρκετα χαμηλα και πιο πανω εχω βαλει σχολες τις οποιες τις πιανω κ αλλες πρεπει να πεσουν λιγο..αν και εφοσον μπω σε καποια απο τις σχολες που εχω πανω απο την ΑΕΝ θα μπω εκει σωστα??δεν εχει σημασια που εχω κανει τα χαρτια μου για την προκυρηξη της ΑΕΝ..οσους εχω ρωτησει μου λενε οτι παει με την σειρα προτερεοτητας που τις εχω βαλει στο μηχανογραφικο..εσεις τι λετε??συγνωμη αν ειμαι λιγο off topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
παιδια να σας ρωτησω κατι..στο μηχανογραφικο μου εχω βαλει την ΑΕΝ αλλα την εχω αρκετα χαμηλα και πιο πανω εχω βαλει σχολες τις οποιες τις πιανω κ αλλες πρεπει να πεσουν λιγο..αν και εφοσον μπω σε καποια απο τις σχολες που εχω πανω απο την ΑΕΝ θα μπω εκει σωστα??δεν εχει σημασια που εχω κανει τα χαρτια μου για την προκυρηξη της ΑΕΝ..οσους εχω ρωτησει μου λενε οτι παει με την σειρα προτερεοτητας που τις εχω βαλει στο μηχανογραφικο..εσεις τι λετε??συγνωμη αν ειμαι λιγο off topic...
Κοιτα στο Μηχανογραφικο βαζεις τις σχολες με βαση τις προτιμησεις σου.....Τωρα αυτοι που θα σε καταταξουν σε ποια σχολη περασες θα παρουν το Μηχανογραφικο σου και θα σε βαλουν στην 1η επιλογη (αν την επιασες!!!) αν οχι στη δευτερη(αν οχι!!) στη τριτη και ουτο καθ' εξης....Με αλλα λογια μπορει να εχεις βαλει πρωτη (λεμε τωρα) ΤΕΙ φυσικοθεραπειας(15,000 μορια τυχαια νουμερα!!), ΤΕΙ ιχθυοκαλλιεργειας( 17,000 μορια και καλα!!) και μετα την Ιατρικη Αθηνας(19,000 νομιζω αυτο το πετυχα!!!)...Οποτε εσυ αν εχεις βγάλει 19,400 μορια περνας ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στη πρωτη σου επιλογη....δηλαδη ΤΕΙ Φυσικοθεραπειας και οχι Ιατρικη γιατι δεν την ειχες ως ΠΡΩΤΗ επιλογη...!!!Γι αυτο βαλε τις σχολες ΟΠΩΣ αυτες σου αρεσουν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δηλαδη εφοσον πιανω σχολες πανω απο την ΑΕΝ λογικα θα μπω σε αυτες....ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
δηλαδη εφοσον πιανω σχολες πανω απο την ΑΕΝ λογικα θα μπω σε αυτες....ευχαριστω!!
Ω....ΝΑΙ...!!!!! Γι αυτο προσοχη!!!! Εν παση περιπτωση....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε Ο,ΤΙ και αν επιλεξεις!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σε ευχαριστω να εισαι καλα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
(Φοιτητής Ιατρικών Εργαστηρίων)
Αν σου αρέσει η ιατρική γενικώς ναι θα βρεις ενδιαφέρονται πράγματα. Πιο συγκεκριμένα σου αναφέρω(στα ΙΕ τουλάχιστον) πως ό,τι έκανες στη βιολογία γενικής παιδείας θα το κάνεις πιο εξειδικευμένα εδώ και θα γνωρίσεις και άλλα αντικείμενα. Οι σχολές επίσης(τα ΙΕ και η νοσηλευτική τουλάχιστον) θεωρούνται αρκετά εύκολες. Από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης αλλά και αμοιβής στην Ελλάδα είμαστε άστα να πάνε, αντίθετα με το εξωτερικό που αυτοί οι κλάδοι έχουν καλές προοπτικές.
Με το βασικό πτυχίο ναι, θα είσαι πάντα το "παρακλάδι". Αν και είναι λίγο πιο περίπλοκο το θέμα ναι κάπως έτσι έχει.
Μπορείς ωστόσο να ασχοληθείς με έρευνα ή κάτι άλλο χαριτωμένο μετά από μεταπτυχιακό ή/και διδακτορικό (πχ έχω καθηγητή που τελείωσε ΙΕ και έχει διδακτορικό στη βιοτεχνολογία-εμβόλια- και δουλεύει σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες της Ελλάδας στον κλάδο του).

σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.. απλα με προβληματιζει και κατι αλλο γ αυτες τις σχολες..οτι ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση... ειναι πολλες ωρες καθε μερα?δηλαδη σαν σχολειο? επειδη γενικα δουλευω και πιθανον δεν θα μπορω να πηγαινω καθε μερα.. υπαρχει περιπτωση να χασω εξαμηνα η να διαγραφω? τι γινεται σε τετοια περιπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Πολλοι το προτιμουν εναντι της Παντειου. Προτεινεται.

Έχω μπερδευτεί πολύ! Μου λένε πως η Πάντειος είναι καλύτερη ως προς την ποιότητα σπουδών και γενικά τη γνώση βγαίνοντας από το Πανεπιστήμιο. Μήπως στηρίζονται στο οτι η Πάντειος είναι ανοργάνωτη σαν πανεπιστήμιο? Εντάξει, σίγουρα είναι ένα μείον, αλλά δε θα κοιτάξω αυτό στην επιλογή μου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί πολύ! Μου λένε πως η Πάντειος είναι καλύτερη ως προς την ποιότητα σπουδών και γενικά τη γνώση βγαίνοντας από το Πανεπιστήμιο. Μήπως στηρίζονται στο οτι η Πάντειος είναι ανοργάνωτη σαν πανεπιστήμιο? Εντάξει, σίγουρα είναι ένα μείον, αλλά δε θα κοιτάξω αυτό στην επιλογή μου. :hmm:

νομιζω οτι χρειαζομαι και εγω μια απαντηση σχετικα με την παντειο,γιατι ειμαι αναμεσα στα τμηματα Διεθνων κ ευρωπαικων παντειου κ πειραια..

παντως ειναι μια γιλη μου στο ΦΠΨ προγραμμα ψυχολογιας κ ειναι πολυ ευχαριστημενη . στην παντειο απλα ξερω ειναι πιο ΄΄βαρετα΄΄ τα μαθηματα ενω στο εκπα κανουν περισσοτερα εργαστηρια κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
νομιζω οτι χρειαζομαι και εγω μια απαντηση σχετικα με την παντειο,γιατι ειμαι αναμεσα στα τμηματα Διεθνων κ ευρωπαικων παντειου κ πειραια..

παντως ειναι μια γιλη μου στο ΦΠΨ προγραμμα ψυχολογιας κ ειναι πολυ ευχαριστημενη . στην παντειο απλα ξερω ειναι πιο ΄΄βαρετα΄΄ τα μαθηματα ενω στο εκπα κανουν περισσοτερα εργαστηρια κλπ..

Χμ ναι έχω ακούσει πως η Πάντειος επικεντρώνεται κυρίως στην κοινωνική ψυχολογία, ενώ το ΕΚΠΑ στην κλινική. Ίσως αυτό εννοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί πολύ! Μου λένε πως η Πάντειος είναι καλύτερη ως προς την ποιότητα σπουδών και γενικά τη γνώση βγαίνοντας από το Πανεπιστήμιο. Μήπως στηρίζονται στο οτι η Πάντειος είναι ανοργάνωτη σαν πανεπιστήμιο? Εντάξει, σίγουρα είναι ένα μείον, αλλά δε θα κοιτάξω αυτό στην επιλογή μου. :hmm:

Εγω θα σου ελεγα Εκπα να διαλεξεις...Ξερω ατομα που μετανιωσαν στην παντειο...στο εκπα μου εχουν πει οτι ειναι καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Χμ ναι έχω ακούσει πως η Πάντειος επικεντρώνεται κυρίως στην κοινωνική ψυχολογία, ενώ το ΕΚΠΑ στην κλινική. Ίσως αυτό εννοείς.

καπως ετσι πρεπει να ειναι.. βασικα στην παντειο ξερω ειναι πολυ θεωρια και παπαγαλια,ενω στο εκπα τα πραγματα λειτουργουν πιο διαδραστικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
καπως ετσι πρεπει να ειναι.. βασικα στην παντειο ξερω ειναι πολυ θεωρια και παπαγαλια,ενω στο εκπα τα πραγματα λειτουργουν πιο διαδραστικα..

Mάλιστα! Και πάλι δε μπορώ να βρω κάποιο επιχείρημα για να αποκλείσω κάποια σχολή! Ίσως και η θεωρία να μην είναι αρνητικό, αλλά να δυσκολεύει πολλούς μαθητές και ως εκ τούτου να θεωρείται βαρετή και ανούσια. Μάλλον Πάντειο θα επιλέξω, ευχαριστώ πολύ πάντως! Θα βάλω, όμως, το ΕΚΠΑ δεύτερη επιλογή σε περίπτωση που δεν πιάσω Πάντειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Mάλιστα! Και πάλι δε μπορώ να βρω κάποιο επιχείρημα για να αποκλείσω κάποια σχολή! Ίσως και η θεωρία να μην είναι αρνητικό, αλλά να δυσκολεύει πολλούς μαθητές και ως εκ τούτου να θεωρείται βαρετή και ανούσια. Μάλλον Πάντειο θα επιλέξω, ευχαριστώ πολύ πάντως! Θα βάλω, όμως, το ΕΚΠΑ δεύτερη επιλογή σε περίπτωση που δεν πιάσω Πάντειο!

καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

μηπως ξερεις παρεπιπτωντος σχετικα με τα τμηματα διεθνων και ευρωπαικων τιποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

μηπως ξερεις παρεπιπτωντος σχετικα με τα τμηματα διεθνων και ευρωπαικων τιποτα??

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3126424#post3126424
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

ευχαριστωωωωω!!


ξερεις αν ειναι δυσκολες αυτες οι σχολες??γιατι καπου ακουσα οτι θεωρουνται πολυ δυσκολες.. πιο δυσκολες κ απο νομικη... και τρομοκρατηθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Σπουδάζει μια φίλη μου στην Πάντειο! Τα μαθήματα είναι όντως απαιτητικά και θα σου πρότεινα να παρακολουθείς όσο πιο συχνάς μπορείς για να μη χάνεις επαφή! Έχει και Οικονομικά βέβαια, σε θεωρητικό επίπεδο, οπότε θέλει προσοχή, ειδικά για θεωρητικούς που το πιο κοντινό που έχουν διδαχθεί σε οικονομικά είναι στην Α' Λυκείου η "οικιακή οικονομία"(ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι καν:D)
Άν διαβάσεις εννοείται πως την τελειώνεις! Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Σπουδάζει μια φίλη μου στην Πάντειο! Τα μαθήματα είναι όντως απαιτητικά και θα σου πρότεινα να παρακολουθείς όσο πιο συχνάς μπορείς για να μη χάνεις επαφή! Έχει και Οικονομικά βέβαια, σε θεωρητικό επίπεδο, οπότε θέλει προσοχή, ειδικά για θεωρητικούς που το πιο κοντινό που έχουν διδαχθεί σε οικονομικά είναι στην Α' Λυκείου η "οικιακή οικονομία"(ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι καν:D)
Άν διαβάσεις εννοείται πως την τελειώνεις! Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο!

απλα τεινω προς το διεθνων και ευρωπαικων του παπει,που εχει περισσοτερα οικονομικα..και φοβαμαι μην παω 30 χρονων κ ακομα χρωσταω μαθηματα.. (επεισης δεν ξερω πολλα γαλλικα που νομιζω ειναι υποχρεωτικα και ειναι ενα επιπλεον μειονεκτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top