dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Από νομική μπορείς να γίνεις εκτός από δικηγόρος δικαστής, εισαγγελλέας και συμβολαιογράφος. Τα 3 τελευταία προϋποθέτουν την απόκτηση άδειας ασκήσεως δικηγόρου (τουλάχιστον 1 έτος άσκηση σε δικηγορικό γραφείο μετά την απόκτηση του πτυχίου νομικής). Για συμβολαιογράφος πρέπει να έχεις κλείσει τα 28.

νομιζα οτι για δικαστης πρεπει να εχεις κλεισει τα 28.. μπορεις να μου πεις περισσοτερες λεπτομερειες;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
ναι οντως.....! εγω πχ ηθελα μοριακη αλλα δεν μου αρεσαν τα θετικα ουτε τα καταφερνα...

Πώς γίνεται να θέλεις μοριακή και να μη σου αρέσουν τα θετικά μάθηματα; Είναι λίγο άκυρο.
-----------------------------------------
Δεν είναι κριτήριο η αποκατάσταση! Αν κάτι σου αρέσει, σπούδασε το! Καλύτερα να κάνεις 1-2 χρόνια να βρεις δουλειά πάρα να αναγκάζεσαι να κάνεις κάτι που δε σου αρέσει, απλά και μόνο επειδή υπάρχει η πιθανότητα να βρεις δουλειά πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σαν ιδεα της αρεσε μαλλον :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Σαν ιδεα της αρεσε μαλλον :p

Μάλλον δεν ξέρει ότι η μοριακή βιολογία είναι θετική επιστήμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πώς γίνεται να θέλεις μοριακή και να μη σου αρέσουν τα θετικά μάθηματα; Είναι λίγο άκυρο.
-----------------------------------------
Δεν είναι κριτήριο η αποκατάσταση! Αν κάτι σου αρέσει, σπούδασε το! Καλύτερα να κάνεις 1-2 χρόνια να βρεις δουλειά πάρα να αναγκάζεσαι να κάνεις κάτι που δε σου αρέσει, απλά και μόνο επειδή υπάρχει η πιθανότητα να βρεις δουλειά πιο εύκολα.

τι εννοεις δυο χρονια;;:nono: υπαρχει τ ε ρ α σ τ ι α ανεργια! η αδερφη μου εχει τελειωσει 5 χρονια οικονομολογος και δεν μπορει να βρει δουλεια! φυσικα και η επαγγελματικη αποκατασταση αποτελει ενα απο τα κριτηρια που επιλεγεις καποια σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
τι εννοεις δυο χρονια;;:nono: υπαρχει τ ε ρ α σ τ ι α ανεργια! η αδερφη μου εχει τελειωσει 5 χρονια οικονομολογος και δεν μπορει να βρει δουλεια! φυσικα και η επαγγελματικη αποκατασταση αποτελει ενα απο τα κριτηρια που επιλεγεις καποια σχολη...

Δε μασάμε όλοι κουτόχορτο. Τα ΜΜΕ το έχουν παραχέσει με αυτή την καραμέλα. Και ξέρετε κάτι; Δουλειές υπάρχουν. Βέβαια, είναι δεδομένη η δυσκολία εύρεσης δουλειάς σχετικής με τις σπουδές αμέσως μετά την απόκτηση του πτυχίου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι αδύνατη.
Και είμαι σίγουρος ότι οι αδερφή σου δουλειές έχει βρει, αλλά δεν τις έχει δεχτεί για τους x,y λόγους.

Και όχι, διαφωνώ. Κριτήριο πρέπει να είναι η ευχαρίστηση που νιώθεις για αυτό που κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
τι εννοεις δυο χρονια;;:nono: υπαρχει τ ε ρ α σ τ ι α ανεργια! η αδερφη μου εχει τελειωσει 5 χρονια οικονομολογος και δεν μπορει να βρει δουλεια! φυσικα και η επαγγελματικη αποκατασταση αποτελει ενα απο τα κριτηρια που επιλεγεις καποια σχολη...


Με συγχωρείς πολύ αλλά για τον κλάδο που περιγράφεις μάλλον το πρόβλημα το έχει η αδερφή σου και όχι οι οικονομολόγοι. Να πεις ότι είχε τελειώσει καμια τεχνολογία μουσικών οργάνων να πω εντάξει, αλλά οικονομολόγος...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε μην θέλουμε να γίνουμε όλοι διευθυντές αμέσως.Από κάπου αρχίζουν όλοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δε μασάμε όλοι κουτόχορτο. Τα ΜΜΕ το έχουν παραχέσει με αυτή την καραμέλα. Και ξέρετε κάτι; Δουλειές υπάρχουν. Βέβαια, είναι δεδομένη η δυσκολία εύρεσης δουλειάς σχετικής με τις σπουδές αμέσως μετά την απόκτηση του πτυχίου, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι αδύνατη.
Και είμαι σίγουρος ότι οι αδερφή σου δουλειές έχει βρει, αλλά δεν τις έχει δεχτεί για τους x,y λόγους.

Και όχι, διαφωνώ. Κριτήριο πρέπει να είναι η ευχαρίστηση που νιώθεις για αυτό που κάνεις.

σου μιαλαω απο προσωπικη εμπειρια και οχι απο τα μμε. και οχι δεν εχει απορριψει δουλειες!!!!! αντιθετως ψαχνει και για δουλειες που δεν ειναι στον κλαδο της, και φυσικα δεν εχει την απαιτηση να την παρουν διευθυντρια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dionisia

Νεοφερμένος

Η διονυσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καμια αλλη προταση για σχολη;;;; ξερει κανεις για την νομικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εγω ειμαι στο παιδαγωγικο,αλλα δεν εχει και τελεια μαθηματα..δεν ξετρελαθηκα δηλαδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Υποκειμενικό είναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Οσο ναναι η θεωριτικη δεν εχει και πολλες επαγγελματικεσ διεξοδους..Παιδαγωγικα και αυτα αρχιζουν σιγα σιγα να 'χαλανε' . Πιστεύετε οτι φιλολογια ειναι μια καλή επιλογή?? :(;|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
πφφ ποσοι φιλολογοι πια?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
και ειναι καλο αυτο τωρα?απο τα πιο κορεσμενα επαγγελματα ειναι το καθηγητιλικι..


καλυτερα παιδαγωγικο παρα φιλολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Οταν βγαλεις αρκετα μορια τοτε πρεπει να αγχωθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
βασικα ακομα ειναι πολυ νωρις ρε παιδια,εχετε ακομα,να δειτε πρωτα τι θα γραψετε,πως θα τα πατε και μετα,μην αγχωνεστε απο τωρα,αυτο σας κανει μη αποδοτικους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
νηπιαγωγων το σκεφτομαι αλλα δεν μου πολυαρεσει. ψυχολογια δεν βαζω γιατι μετα ειναι πολυ δυσκολο να βρεις δουλεια στην ελλαδα..

ενώ στα άλλα θα βρείς πολύ εύκολα...που πάτε μωρεέεε στην Ελλάδα ζείτε !!! Τελευταίοι των τελευταίων έχουμε γίνει !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Λοιπον, να πως εχει.
Θελω να σπουδασω κατα κυριο λογο πληροφορικη. Και ψαχνω τη σχολη που θα εχει τον περισσοτερο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ. Give me προγραμματισμο και παρε μου την ψυχη ενα πραγμα.(αν και ξερω ψιχουλα.. pascal και 5 εντολες στη C :p ομως οπως και να εχει ολα ανταποκρινονται στο ιδιο πραγμα στην ουσια.)

Σκεφτομουν λοιπον για πληροφορικη ΑΣΟΕΕ, και αφου ειδα το προγραμμα σπουδων το ερωτευτηκα, κυριως γιατι εχει ΚΑΙ οικονομικα μαθηματα μεσα, εστω και ελαχιστα. Ναι σωστα, μου αρεσει και η οικονομια.:P
Ομως εχω ξαδερφο στο 4ο ετος στο οικονομικο της ΑΣΟΕΕ, και γενικα μου εχει πει οτι ειναι πολυ απογοητευμενος απο τη σχολη. Καταληψεις, επεισοδια και τετοια. Λιγο πολυ τα γνωριζουμε ολοι.

Ειμαι αναμεσα στις εξης σχολες για τις οποιες εχω ακουσει καλα πραγματα:
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
ceid Πατρας
Πληροφορικη ΑΣΟΕΕ
Πληροφορικη ΠΑ.ΠΕΙ.
Εχω ακουσει και για το αντιστοιχο τμημα του ΕΚΠΑ

Αυτα. Θελω εντος αττικης σχολες, κυριως για οικονομικους λογους, αλλα στην αναγκη παω και Πατρα, τι να κανουμε..
Συμφωνα με τα "θελω" μου(αλλα και τα "πρεπει" μου=> οικονομικοι λογοι), ποια ειναι η πιο καταλληλη;

edit

Επισης εχω και εναν γνωστο στους ΗΜΜΥ και εναν στους ceid πατρας. Και οι δυο μου ειχαν πει οτι ασχολουνται με ενεργειες. Δεν ειχε κατσει ετσι ωστε να προλαβω να τους ρωτησω τι ειναι αυτες οι ενεργειες. Τι ειναι οι ενεργειες λοιπον? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top