Kiko7Raton

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σοχός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο διάβασα κάπου,αλλά το πρόβλημα μου είναι κυρίως στο τι χρειάζεται(ή τι ακριβώς είναι)η παιδαγωγική(ή όπως αλλιώς λέγεται). :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο διάβασα κάπου,αλλά το πρόβλημα μου είναι κυρίως στο τι χρειάζεται(ή τι ακριβώς είναι)η παιδαγωγική(ή όπως αλλιώς λέγεται). :iagree:



H Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών (ΑΣΚΤ) ιδρύθηκε τον Ιανουάριο του 1837. Από το 1930 είναι αυτοτελές Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα ισότιμο προς το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο. H Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών είναι αυτοδιοικούμενο Νομικό Πρόσωπο Δημοσίου Δικαίου και λειτουργεί με την εποπτεία του κράτους. Σκοπός της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών είναι να αναπτύσσει τις καλλιτεχνικές δεξιότητες των φοιτητών και να τους παρέχει τις αναγκαίες θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις γύρω από τις εικαστικές τέχνες μέσω της διδασκαλίας και της έρευνας και να συμβάλλει στην κοινωνική, πολιτιστική και οικονομική ανάπτυξη του τόπου.
Οι εισιτήριες εξετάσεις της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών δεν υπάγονται στο σύστημα των Πανελληνίων Εξετάσεων και, σύμφωνα με το Π.Δ. 160/1990, διενεργούνται ως εξής: Δικαίωμα συμμετοχής στις εισιτήριες εξετάσεις για την εισαγωγή σπουδαστών στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών έχουν: α) Οι κάτοχοι απολυτηρίου τίτλου Λυκείου ή εξαταξίου ή επταταξίου ή οκταταξίου Γυμνασίου ή ισότιμου τίτλου Σχολείου Μέσης Εκπαίδευσης του εσωτερικού ή εξωτερικού. β) Σε ποσοστό μέχρι 15% επί του εκάστοτε οριζόμενου αριθμού εισακτέων οι κάτοχοι απολυτηρίου τριταξίου Γυμνασίου ή ενδεικτικού προαγωγής από αντίστοιχη τάξη εξαταξίου ή επταταξίου ή οκταταξίου Γυμνασίου ή ισότιμου τίτλου Σχολείου Μέσης Εκπαίδευσης του εσωτερικού ή εξωτερικού, εφόσον έχουν ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση, διαπιστωμένη με απόφαση της Επιτροπής Εισιτηρίων Εξετάσεων της Σχολής.
Οι εισιτήριες εξετάσεις της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών διενεργούνται τον μήνα Σεπτέμβριο. Οι υποψήφιοι για εισαγωγή στο A' έτος σπουδών της Σχολής εκτελούν έργα εικαστικά από διάφορα πρότυπα, έμψυχα ή άψυχα ή και από τα δύο.
Σήμερα η ΑΣΚΤ έχει πάνω από 1.200 εγγεγραμμένους προπτυχιακούς φοιτητές.
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΠΟΥΔΩΝ - ΠΤΥΧΙΟ
H Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών απονέμει ενιαίο πτυχίο με τις εξής κατευθύνσεις:
α) Ζωγραφικής, β) Γλυπτικής, γ) Χαρακτικής.
Το ενιαίο πτυχίο με τις κατευθύνσεις στη Ζωγραφική, τη Γλυπτική ή τη Χαρακτική είναι ισότιμο προς τα χορηγούμενα μέχρι σήμερα αντίστοιχα πτυχία και διπλώματα.
Δικαίωμα διδασκαλίας στη Δευτεροβάθμια Εεκπαίδευση έχει ο πτυχιούχος ο οποίος παρακολούθησε και εξετάστηκε επιτυχώς στον κύκλο των Ειδικών Θεωρητικών Μαθημάτων.
Οι σπουδές στο Τμήμα της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών είναι πενταετείς και ολοκληρώνονται σε ετήσιους κύκλους διδασκαλίας.


https://www.edu-protopapa.gr/News/NewsDetails.php?NewsID=15


ελπιζω να σε καλυψα
-----------------------------------------
δες και αυτο

https://www.eetf.uowm.gr/eisagogi.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiko7Raton

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σοχός (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους,το παραπάνω κείμενο τα έλεγε όλα.

Και όποιος ενδοιαφέρεται,ας ρίξει μια ματιά εδώ που τα λέει με περισσότερες λεπτομέριες...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αναμενω κι αλλες αποψεις btw. Μα κανεις πληροφορικη πα.πει., μα κανεις πληροφορικη ασοεε? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
καλύτερα κάνε μια επίσκεψη στις αντίστοιχες σχολές και βρες άτομα τυχαία (επιλογή με επανατοποθέτηση) και ρώτα τους...:p oι πληροφορίες που θα λάβεις θα είναι τζιτζί...άσε, που θα δεις με τα ίδια σου τα μαύρα μάτια σου όλα τα είδη φοιτητών...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βεβαιως. Να πεταχτω για κανα 10μερο λεω εγω να κανω και πληρη ερευνα.
Συνελθε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πρώτον ρίξε μια ματιά στους οδηγούς σπουδών.
Μετά ψάξε στα φορά των τμημάτων (που λογικά θα υπάρχουν).
Ίσως έτσι βρεις μια άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Άμα γουστάρεις τόσο πολύ προγραμματισμό όπως λες, η Πληροφορική ΑΣΟΕΕ είναι ότι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας!:bye: επειδη σιγα-σιγα ερχεται η ωρα,νομιζω πως πρεπει να ψιλοαποφασισω που θα περασω... Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα! Νομιζω οτι δεν μ αρεσει τιποτα...:( Και ετσι σκεφτηκα να γραψω εδω και να ζητησω την πολυτιμη βοηθεια σας. Λεω να σας πω μερικα απο τα ενδιαφεροντα μου και αν σας ερθει καμια σχολη στο μυαλο, τη λετε!:)
Λοιπον, μ αρεσει να σχεδιαζω ( αλλα δεν πηγαινω σχεδιο ), μ αρεσει πολυ να ασχολουμαι με την μουσικη, με την φωτογραφια και με τον κινηματογραφο. Επισης θα μου αρεσε πολυ να γινω συγγραφεας ή να δουλεψω σε καποιον εκδοτικο οικο.
Μμμ...αυτα νομιζω... αν σκεφτω κατι αλλο που θα βοηθησει την κατασταση θα κανω edit το ποστ! :) Α! ειμαι στην τεχνολογικη κατευθυνση και το μαθημα επιλογης μου ειναι η βιολογια.
Ευχαριστω εκ των προτερων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καταρχας απο οτι διαβασα σου αρεσει να γινεις συγγραφεας..Δεν ειναι ενα απλο επάγγελμα..Θελει εμπνευση φαντασια εχεισ γραψει ποτε κατι και καταλαβες οτι σου αρεσει?Λοιπον συνεχιζω..Αν σου αρεσει η μουσικη μπορεις να δηλωσεις το τμημα μουσικων σπουδων αθηνα θεσσαλονικη και κερκυρα,αλλα θελει και 2 μαθηματα επιλογης το ενα ειναι αρμονια τ αλλο δν τ θυμαμαι..Υπαρχει το τμημα φωτογραφιας τει αθηνας,και τελος υπαρχει και η σχολη που θελω να περασω εγω,το τμημα κινηματογραφου στο απθ στο οποιο μαθαινεις και φωτογραφια και διαφορα αλλλα ενδιαφεροντα.Επισης στο 3ο ετος διαλεγεις και μια κατευθυνση απο αυτες: σκηνοθεσία, Σενάριο, Παραγωγή & Δ/νση Παραγωγής, Φωτογραφία & Δ/νση Φωτογραφίας, Μοντάζ, Σκηνογραφία-Ενδυματολογία, 'Ηχος & Μουσική Κινηματογράφου, Θεωρία-Ιστορία Κινηματογράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow8

Νεοφερμένος

Η Snow8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αχα...! Καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση σου!
Λοιπον, δεν μ αρεσει απλα να γραφω...τρελενομαι! ναι εχω γραψει κατα καιρους διαφορα αλλα εχω αρχισει τωρα να γραφω ενα βιβλιο κανονικα!και μ αρεσει παρα πολυ! :) :)
Στο μουσικο δεν μπορω να παω γιατι ενω ξερω 2 μουσικα οργανα δεν εχω φτασει τοσο πολυ στην θεωρια, οποτε...
Τωρα για τη φωτογραφια νομιζω θελει σχεδιο απο οτι μου εχουν πει, οποτε παλι ακυρο.
Αυτο που λες με τον κινηματογραφο καλο ακουγεται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ναι κατα την γνωμη μου ειναι απο τις πιο ενδιαφερουσες σχολες καλλιτεχνικου επιπεδου παντα..Εχει πολλες κατευθυνσεις ενδιαφεροντα μαθηματα και ειναι αει..Και στη τελικη αν τ μετανιωσεις μετα απο χρονια διλεις κατατακτηριες και οχι πανελληνιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εχω ξαναπει περι των ενδοιασμων μου για τη σχολη.
Περιμενω καναν μιβ να γραψει. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα, τι ενδοιασμούς μπορείς να έχεις για τη φανταστική μου σχολή;:D
Όχι νταξει γενικα ειναι απ'τα καλά τμήματα αλλά το αν σε καλύπτει εσένα δεν το ξέρω, πες μου που ακριβως κολλας για να μπορώ να εχω μια γνώμη για το αν ειναι η σχολή για σένα ή όχι.
https://venus.cslab.aueb.gr/forum/
Μπες κι εδώ αν και όποτε λειτουργήσει. Ειναι down δυο μερες τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Λοιπον, να πως εχει.
Θελω να σπουδασω κατα κυριο λογο πληροφορικη. Και ψαχνω τη σχολη που θα εχει τον περισσοτερο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ. Give me προγραμματισμο και παρε μου την ψυχη ενα πραγμα.(αν και ξερω ψιχουλα.. pascal και 5 εντολες στη C :p ομως οπως και να εχει ολα ανταποκρινονται στο ιδιο πραγμα στην ουσια.)

Σκεφτομουν λοιπον για πληροφορικη ΑΣΟΕΕ, και αφου ειδα το προγραμμα σπουδων το ερωτευτηκα, κυριως γιατι εχει ΚΑΙ οικονομικα μαθηματα μεσα, εστω και ελαχιστα. Ναι σωστα, μου αρεσει και η οικονομια.:P
Ομως εχω ξαδερφο στο 4ο ετος στο οικονομικο της ΑΣΟΕΕ, και γενικα μου εχει πει οτι ειναι πολυ απογοητευμενος απο τη σχολη. Καταληψεις, επεισοδια και τετοια. Λιγο πολυ τα γνωριζουμε ολοι.


Ειμαι αναμεσα στις εξης σχολες για τις οποιες εχω ακουσει καλα πραγματα:
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
ceid Πατρας
Πληροφορικη ΑΣΟΕΕ
Πληροφορικη ΠΑ.ΠΕΙ.
Εχω ακουσει και για το αντιστοιχο τμημα του ΕΚΠΑ

Αυτα. Θελω εντος αττικης σχολες, κυριως για οικονομικους λογους, αλλα στην αναγκη παω και Πατρα, τι να κανουμε..
Συμφωνα με τα "θελω" μου(αλλα και τα "πρεπει" μου=> οικονομικοι λογοι), ποια ειναι η πιο καταλληλη;

edit

Επισης εχω και εναν γνωστο στους ΗΜΜΥ και εναν στους ceid πατρας. Και οι δυο μου ειχαν πει οτι ασχολουνται με ενεργειες. Δεν ειχε κατσει ετσι ωστε να προλαβω να τους ρωτησω τι ειναι αυτες οι ενεργειες. Τι ειναι οι ενεργειες λοιπον? :p

Αυτο μονο.
Το προγραμμα σπουδων το εχω ηδη αγαπησει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ θα διάλεγα το τμήμα του ΕΚΠΑ αν ήταν για κάποια σχολή πληροφορικής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν επικέντρωσα καλά, έχεις το πρόβλημα με την ασοεε γενικά σαν πανεπιστήμιο...εντάξει δεν θα συμφωνήσω ιδιαίτερα, τις καταλήψεις και τις φασαρίες δεν τις γλιτώνεις αν δεν πας στην ασοεε και πας στο εμπ ή τη νομική, στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη λίγο-πολύ παρόμοια πράγματα είναι σ'αυτο τον τομέα...Παντως γενικά ειναι σε ποια χρονια θα πέσεις...Πρεπει παντως να σου πω ότι δεδομένου του αντικειμένου της πληροφορικής και του πολυ οργανωμένου συστηματος εργαστηρίων και e-class της ΑΣΟΕΕ, αντικειμενικά μπορείς να παρακολουθήσεις τη σχολή ακόμη κι αν αδυνατείς να πας για δέκα μέρες, δεν τρέχει κάτι...Δηλαδη εντάξει, αν συγκρινεις πχ. Πολυτ. Κρητης με ΑΣΟΕΕ εχει ενα νοημα αυτο που λες, αλλα οι σχολες στην αθηνα ειναι το ιδιο πραγμα πανω κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σωστό αυτό που λέει ο μιβ.Και στη θεσσαλονίκη υπάρχουν παρόμοια φαινόμενα.Φέτος ειδικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Eγώ θα διάλεγα το τμήμα του ΕΚΠΑ αν ήταν για κάποια σχολή πληροφορικής:)

Σε προπτυχιακό επίπεδο δε μπορείς να κάνεις πολλές παρεκκλίσεις απ'το pure computer science σ'αυτο το τμήμα, γι'αυτο που ψάχνω εγω το θεωρω αρνητικό. Εκτος του οτι γενικα εχει ενα συγκεκριμενο προφίλ μελών ΔΕΠ που εμένα δε με καλύπτει σε σύγκριση με αυτό του ΟΠΑ.
Φιλικά στο λεω πάντως, δε νομιζω οτι μπορείς γενικα να εχεις τεκμηριωμένη άποψη για κάποιο τμήμα, το πως διαφοροποιούνται τα τμήματα της χώρας ειναι κάτι που θα το μάθεις το νωρίτερο μόλις μπεις σε ενα απ'αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν επικέντρωσα καλά, έχεις το πρόβλημα με την ασοεε γενικά σαν πανεπιστήμιο...εντάξει δεν θα συμφωνήσω ιδιαίτερα, τις καταλήψεις και τις φασαρίες δεν τις γλιτώνεις αν δεν πας στην ασοεε και πας στο εμπ ή τη νομική, στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη λίγο-πολύ παρόμοια πράγματα είναι σ'αυτο τον τομέα...Παντως γενικά ειναι σε ποια χρονια θα πέσεις...Πρεπει παντως να σου πω ότι δεδομένου του αντικειμένου της πληροφορικής και του πολυ οργανωμένου συστηματος εργαστηρίων και e-class της ΑΣΟΕΕ, αντικειμενικά μπορείς να παρακολουθήσεις τη σχολή ακόμη κι αν αδυνατείς να πας για δέκα μέρες, δεν τρέχει κάτι...Δηλαδη εντάξει, αν συγκρινεις πχ. Πολυτ. Κρητης με ΑΣΟΕΕ εχει ενα νοημα αυτο που λες, αλλα οι σχολες στην αθηνα ειναι το ιδιο πραγμα πανω κατω.

I know. ΗΜΜΥ εχω απορριψει, ειδα και πριν το προγραμμα σπουδων και εκανα 6 φορες το σταυρο μου ξερωγω. Not for me.
Επισης ΕΚΠΑ δεν πολυσκεφτομαι, ειδα και αυτο το προγραμμα σπουδων και εχει μαθηματα που απο τον τιτλο φαινονται εκτος αντικειμενου που ενδιαφερει εμενα.
Για τα πανεπιστημια στην Αθηνα ολοι ξερουμε ναι. Αλλα ειδικα για αυτην τη ρημαδα την ΑΣΟΕΕ, ολο τα ιδια ακουω. Και οι καθηγητες στο σχολειο μου λενε να το ξανασκεφτω ΜΟΝΟ για αυτον τον λογο.
Τεσπα. Τα μονα προγραμματα σπουδων που βρηκα απο την αρχη μεχρι το τελος ενδιαφεροντα ειναι του πα.πει.ού και της ασοεε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top