Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

NoName

Νεοφερμένος

Ο NoName αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση.... Τωρα κανω φυσικη κατευθυνσης,χημεια κατευθυνσης,μαθηματικα κατευθυνσης και γλωσσα..Απλα μου ειχαν πει οτι αν δεν κανω γενικης παιδειας μπορει να αφησω κενα και δεν ξερω τι να κανω γιατι οι ωρες ειναι πολλες..Δηλαδη φυσικη και μαθηματικα κατευθυνσης δεν θα μου χρειαστουν? Για την αλγεβρα το ακουσα και απο εναν φιλο μου οτι θα ειναι σημαντικη για του χρονου...Απλα νομιζω πως σε καποια μαθηματα θα μπορω να τα καταφερνω και μονος χωρις την βοηθεια του φροντιστηριου...ποια νομιζεται οτι ειναι αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χμ..
Όταν τελειώσετε την ύλη θα μπείτε στην ύλη της Γ';
Μαθηματικά κατεύθυνσης είναι κυρίως οι γεωμετρικοί τόποι, κωνικές τομές.
Φυσική κατεύθυνσης νομίζω μία παράγραφος είναι απαραίτητη. Για χημεία δεν ξέρω.
Επομένως, κατά τη γνώμη μου σταμάτα Φ.κ. και κάνε άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoName

Νεοφερμένος

Ο NoName αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι θα μπουμε στην υλη της γ...Επομενως η αλγεβρα εινα σημαντικη για του χρονου και η φυσικη οχι και τοσο...θα δω αν θα εχω χρονο να κανω κα τα 2 :) Θα το συζητησω και θα δω τι θα κανω...Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
πιστευω πως πρεπει να κανεις μα8ηματικα και γενικης και κατευθυνσης.το ιδιο πιστευω και για την φυσικη.χημεια θα σου προτεινα να κανεις φροντηστηριο.απαρετιτη ομως θεωρω την εκθεση σε φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τίποτα. :)
Απλά μπορείς πχ την ύλη της φυσικής Γ' λυκείου να την ξεκινήσεις στα θερινά. Δεν είναι απαραίτητο από τη Β' αν και αυτή είναι η πολιτική που ακολουθούν τα φροντιστήρια.
Καλή συνέχεια όπως και να 'χει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoName

Νεοφερμένος

Ο NoName αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι και μενα υπερβολικο μου φενεται :P αλλα οπως λες και εσυ εχει να κανει με την πολιτικη των φροντιστηριων...Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ευχομαι και σε σενα καλη συνεχεια σε οτι κανεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχα!
Σου είπα ότι πιο χρήσιμα είναι τα μαθηματικά κατεύθυνσης, σίγουρα βγαίνουν και χωρίς φροντιστήριο. Η φυσική γενικής σε λίγα σημεία είναι χρήσιμη, συνδεσματολογία αν θυμάμαι καλά.
Μπορείς να δεις και εδώ το ερώτημα με τις φυσικές.
Τώρα ανάλογα με τα οικονομικά σου, θα σε μπερδέψω στο τέλος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εχοντας την πειρα της Θετικης,με εξαιρετικη σιγουρια μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ σημαντικο να κανεις Χημεια Γενικης φροντιστηριο...ασε στην ακρη Μαθηματικα και Φυσικη κατευθυνσης(απλως δωσε πιο πολυ εμφαση στις κςνικες τομες και την ευθεια) και συνεχισε το φροντιστηριο στην Αλγεβρα...Επισης,αν και θα σου φανει χαζο,να κανεις καποιο ιδιαιτερο στη Βιολογια αλλα οχι στα αρχικα κεφαλαια αλλα στο κεφαλαιο που αναφερεται στη αντιγραφη,μεταφραση,μειωση,μιτωση και γενικοτερα τον κυτταρικο κυκλο(νομιζω ειναι στο 4ο κεφ.)-εγς δεν εκανα Βιολ. φροντ. στη δευτερα και αυτο το κεφαλαιο δεν το διδαχτηκα καθολου στο σχολειο και τελικα τα βρηκα λιγο σκουρα στη Βιολογια Κατ. στην τριτη...αυτααα!!!!και καλη επιτυχια!^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsip

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχω την απορία αν μαζί με την φυσική και τα μαθηματικά κατεύθηνσης πρέπει να κάνω μάθημα και για την τεχνολογία επικοινωνιών? Το μάθημα αυτό μετά γίνεται ανάπτυξη εφαρμογών, έτσι? Συνδέεται το ένα με το άλλο? Δηλαδή σκέφτομαι οτι οκ θα μπορούσα να κάνω μάθημα για να με βοηθήσει αλλά ποιος ο λόγος αν δεν συνεχίζεται στην τρίτη ώστε να εξεταστει πανελλαδικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΜΗΝ κάνεις.
Καμία σχέση τα 2 αυτά μαθήματα. Η τεχνολογία επικοινωνιών είναι ένα πανάρχαιο βιβλίο που λέει βλακειούλες. Λέει για οπτικές ίνες και κάτι άλλες βλακείες, δεν έχει σχέση με τη Γ' λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsip

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
το καλύτερο θα ήταν να πας φροντιστήριο όσο να ναι θα σου δώσει έναν αέρα και θα καταφέρεις να μην αγχωθείς!Αυτό θα σου δώσει μια "σειρά" στην σκέψη σου πράγμα που θεωρώ κάποιος από μόνος του δεν μπορεί να τα καταφέρει.Εγώ προσωπικά ξεκίνησα φροντ για Β λυκείου το καλοκαίρι έκανα περίπου 30 ώρες,αυτό βοήθησε στο να μην αγχωθώ τώρα που ξεκίνησε η χρονιά και κοντά στον Γενάρη-Φεβρουάρη να ξεκινήσω την ύλη της Γ λυκείου.όσο περισσότερες περιπτώσεις κάνεις τόσο το καλύτερο.Πάντως φροντιστήριο οπωσδήποτε Χημεία γενικής,άλγεβρα,έκθεση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται κανείς φροντιστήριο στην β λυκείου. Εγώ μια χαρά τα πάω χωρίς να ξοδεύω εκεί τα λεφτά μου. Πρέπει να πιέσετε μόνοι σας τους εαυτούς σας, να διαβάσετε λίγο μόνοι σας. εκτός φυσικά αν σας αρέσει να ξοδεύετε χρήμα και χρόνο στα φροντιστήρια. δεν είμαι ο τέλειος ο μαθητής, ένας μεσαίος είμαι 18,4 έβγαλα 1ο τετράμηνο αλλά χωρίς πολύ διάβασμα (όσο άλλα παιδιά που κάνουμε καθημερινά φροντιστήριο). Απλά βλέπω μερικούς να το προτείνουν ακόμα και στην α λυκείου, και στην β λένε ότι είναι πολύ σημαντικό το φροντιστήριο αλλά ΑΝ διαβάζεις μόνος σου, και με την βοήθεια των καθηγητών σου μπορείς μια χαρά στην β, για Γ δεν ξέρω, θα σας πω του χρόνου. Εκτός φυσικά αν οι καθηγητές σας είναι για τα πανηγύρια και δεν νοιάζονται για σας. Αν κάποιος έχει πρόβλημα στα μαθήματα ας πάει, αλλά αν έχει μια συνέχεια το διάβασμά του τότε δεν χρειάζεται. Φυσικά βοηθάει αλλά στην β τόσα φροντιστήρια τα βρίσκω υπερβολικά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια βαρεθηκα το φροντιστηριο και αφηστε οτι δεν ειμαι εγω για τετοια φετος!δεν εχω συστημα ως μαθητης και το φροντιστηριο δεν μαθαινω πολλα πραγματα.μονο λατινικα μου εχει φανει χρησιμο!αρχαια καθολου σχεδον μεχρι τωρα ενω εκθεση μετρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
παιδια βαρεθηκα το φροντιστηριο και αφηστε οτι δεν ειμαι εγω για τετοια φετος!δεν εχω συστημα ως μαθητης και το φροντιστηριο δεν μαθαινω πολλα πραγματα.μονο λατινικα μου εχει φανει χρησιμο!αρχαια καθολου σχεδον μεχρι τωρα ενω εκθεση μετρια!
Έχεις και συ τα δίκια σου. Δεν παλεύονται με τίποτα τα της θεωρητικής. :(


Αλλά εδώ είσαι στο section "θετική/τεχνολογική". :P

Μπερδεύεις και συ τις κατευθύνσεις; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Έχεις και συ τα δίκια σου. Δεν παλεύονται με τίποτα τα της θεωρητικής. :(


Αλλά εδώ είσαι στο section "θετική/τεχνολογική". :P

Μπερδεύεις και συ τις κατευθύνσεις; :redface:
χιλια συγγνωμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,
Φετος θα παω Γ' λυκειου και θα ηθελα να μου πειτε σε ποια μαθηματα απο αυτα που εξεταζονται πανελληνιως χρειαζεται να κανω φροντιστηριο.Μαθ.κατ, Φυσικη κατ., Προγραμματισμο,Οργανωση, Βιολογια, εκθεση
Λογω περισσοτερο οικονομικου προβληματος εχω ηδη βγαλει τη βιολογια επιλ. Πιστευω μαθηματικα, εκθεση και φυσικη ειναι απαραιτητα, οποτε μενουν προγραμματισμος και οργανωση. Πιστευετε οτι χρειαζεται φροντιστηριο σε αυτα τα δυο η διαβαζονται και σπιτι ευκολα?Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Κοιτα, Αοδε βγαινει ευκολα στο σπιτι αρκει να εχεις προγραμμα, δηλαδη να λες θα αφιερωνω τις ταδε ωρες τις ταδε μερες για αοδε ετσι ωστε να μην χασεις επαφη. Ο προγραμματισμος (οπως το βλεπω εγω) ειναι ενα ευκολο μαθημα χωρις ιδιαιτερες δυσκολιες. Μπορεις με ενα καλο βοηθημα να τον δουλευεις μονος σου και τον τελευταιο μηνα να παρεις εναν καθηγητη να σου πει δυο λογια παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Σκεφτομαι να βγαλω τον προγραμματισμο που ειναι δυο ωρες την εβδομαδα,ενω αοδε ειναι 1.Εκανα και το καλοκαιρι αυτα τα δυο οποτε εχω παρει ηδη μια ιδεα απο τον προγραμματισμο.Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ρε παιδια πηγα στο φροντιστηριο για να γραφτω στα μαθηματα θετικης και επαθα ενα μικρο σοκ.Εγω ειχα σκοπο να παω μαθηματικα κατευθυνσης,φυσικη κατευθυνσης,χημεια κατευθυνσης και εκθεση αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να γραφτω επιπλεον αλγευρα γενικης,φυσικη γενικης,χημεια γενικης και βιολογια!!!ειναι αναγκαιο να γραφτω στα γενικης?Γιατι το βρισκω λιγο υπερβολικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top