Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

o!g@1994

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε παιδιά ειμαι πολύ προβληματισμένη σε σχέση με τι κατευθυνση να ακολουθήσω του χρόνου. μεχρι και την γ' γυμνασίου είχα κατασταλάξει στην τεχολογική,αλλά φέτος δεν τα παω όσο καλα θα επιθυμούσα στα μαθηματικα και στη φυσική. στον έλεγχο είχα 16 αλγεβρα 15 γεωμετρια και 17 φυσική. στα μαθηματικα ήταν χαριστικά σίγουρα! περιμενα πολυ πιο κάτω. αρχαια είχα 16 και γενικα φέτος τα καταφέρνω αρκετα καλα μπορω να πώ,εκθεση είχα 19,κείμενα 20 και ιστορια 17. οσον αφορα με το τι θέλω να ασχοληθώ,μου αρέσει πολύ η γυμναστική,όπως και τα παιδαγωγικα αν και πλεον έχουν υψηλές βάσεις.επίσης, και η πληροφορική μου αρέσει αρκετα αλλα οχι τόσο όσο τα πρωτα δυο. τι λέτε? :worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Καταρχην θεωρω λαθος την προσεγγιση σου: Δεν μπορεις να προσεγγιζεις το ποσο πολυ σου αρεσει ενα μαθημα με βαση τον βαθμο που παιρνεις σε αυτο!!!

Επισης, εχω να σου πω πως πολλοι ειναι εκεινοι οι μαθητες που παθαινουν ενα σοκ με την Αλγεβρα της Α' Λυκειου, που εχει ενα απο τα πιο κακογραμμενα βιβλια που υπαρχουν. Το ιδιο γινεται και στην φυσικη, γιατι σε εναν χρονο καλουνται να μαθουν ολα τα βασικα εργαλεια της.

Νομιζω πως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην σκεφτεσαι αυτο το πραγμα τωρα, που εισαι μεσα στην αναμπουμπουλα των μαθηματων ακομη. Εχεις μπροστα σου ολο το καλοκαιρι για να σκεφτεις αν εχεις περισσοτερο κλιση στα θετικα μαθηματα ή στα θεωρητικα. Νομιζω πως αν το κανεις αυτο αποστασιοποιημενη απο τα μαθηματα θα βγαλεις πιο ασφαλες συμπερασμα.

Εννοειται πρεπει να συμπεριλαβεις στην σκεψη σου και το τι θελεις να κανεις μετα το λυκειο. Θυμησου απλα οτι τα παιδαγωγικα παιζουν στο 1ο και στο 2ο πεδιο [αρα μπορεις να πας και απο θεωρητικη και απο τεχνολογικη], ενω για την πληροφορικη πρεπει οπωσδηποτε να πας τεχνολογικη. Επισης πρεπει να λαβεις υποψιν σου πως η θεωρητικη ειναι μια κατευθυνση που στο τελος θα εχει απροβλεπτη βαθμολογηση, ή μαλλον, πολυ πιο απροβλεπτη απο ο,τι η τεχνολογικη, στην οποια δεν μπαινει μεσα η υποκειμενικοτητα του βαθμολογητη κατα την διορθωση.

Το ζητημα ειναι να ακολουθησεις εκεινη την κατευθυνση, τα μαθηματα της οποιας θα τα παρακολουθεις και θα τα διαβαζεις ευχαριστα. Αν ειναι να διαβαζεις μαθηματικα ή αρχαια απο αγγαρεια, οσο καλα και αν τα πηγαινεις, θα σου προτεινα να μην το κανεις.

Οπως και να'χει, η επιλογη της κατευθυνσης ειναι πολυ σημαντικη επιλογη και το ξερεις. Προσεξε ομως, γιατι απο την στιγμη που διαλεξεις, θα οσυ ειναι δυσκολο να αλλαξεις.

Για ο,τι αλλο θελεις, εδω ειμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι πριν πάρεις κάποια βιαστική απόφαση με βάση σε ποιά μαθήματα τα πας καλά και σε ποιά όχι θα πρέπει να σκεφτείς τι θέλεις να κάνεις μετά το λύκειο.αν και πάλι είσαι μπερδεμένη κάνε ένα τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού,μπορεί να σε βοηθήσει και σίγουρα θα σου αποκαλύψει επαγγέλματα που σου ταιριάζουν και εσύ ούτε που τα σκεφτόσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Συμφωνω με το σουροτιρι πιο πανω.
Παντως βρες πρωτα τι ειναι αυτο που σε ενδιαφερει να ακολουθησεις, τι σχολη θα ηθελες να περασεις.
Νομιζω απο εκει πρεπει να ξεκινησεις. Φυσικα καλο ειναι να δεις και σε ποια μαθηματα τα πας καλυτερα και σε ευχαριστουνε. Αν τα σκεφτεις αυτα μαζι, θα βγαλεις καποια ακρη.
Επισης το οτι δε σου αρεσει τωρα ενα μαθημα δε σημαινει οτι και στις αλλες ταξεις θα εχει ιδια γνωμη, ειναι πιθανο να αλλαξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Συμφωνω με το σουροτιρι πιο πανω.
Παντως βρες πρωτα τι ειναι αυτο που σε ενδιαφερει να ακολουθησεις, τι σχολη θα ηθελες να περασεις.
Νομιζω απο εκει πρεπει να ξεκινησεις. Φυσικα καλο ειναι να δεις και σε ποια μαθηματα τα πας καλυτερα και σε ευχαριστουνε. Αν τα σκεφτεις αυτα μαζι, θα βγαλεις καποια ακρη.
Επισης το οτι δε σου αρεσει τωρα ενα μαθημα δε σημαινει οτι και στις αλλες ταξεις θα εχει ιδια γνωμη, ειναι πιθανο να αλλαξεις.

Συμφωνώ απόλυτα...Το ξέρω, είναι πολύ δυσκολο να αποφασίσεις -όλοι μας τα ιδια περάσαμε- αλλά αν ακολουθήσεις τα παραπάνω, σίγουρα κάπου θα καταλήξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σημερα στο σχολειο μας εδωσαν να συμπληρωσουμε τι κατευθυνση θα ακολουθησουμε. Εγω εβαλα τεχνολογικη αλλα δεν ειμαι σιγουρη μπορει να παω θετικη. Ξερετε τι μαθηματα εχει καθε κατευθυνση;

Εσεις τι σκεφτεστε να ακολουθησετε;:hmm: :bye: :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
αν και εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση ξερω οτι η τεχνολογικη εχει μαθηματικα, φυσικη, τεχνολογια πληροφοριων., ενω στη θετικη εχει τα ιδια εκτος της τεχνολογιας πληροφοριων που στη θεση της ειναι η χημεια, η οποια χωρις να θελω να σε τρομαξω απ ο,τι λενε οσοι πανε θετικη ειναι πολυ δυσκολη και για αυτο στην τριτη θα πανε τεχνολογικη. γενικα η θετικη ειναι μια κατευθυνση που επιλεγουν, κυριως, μαθητες που θελουν να ασχοληθουν με τα ιατρικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ είμαι τεχνολογική αλλά έχω μετανιώσει που επέλεξα τεχνολογική αντί για θετική φέτος γιατί στη θετική το επίπεδο ήταν πολύ καλύτερο,ενώ στο δικό μας τμήμα της τεχνολογικής δεν κάναμε σπουδαίο μάθημα και έτσι ήμουν και γω πιο χαλαρή ενώ θα μπορούσα να είχα μάθει κάποια πράγματα καλύτερα.Αν σου αρέσουν τα δύσκολα και δεν έχεις πρόβλημα, σου συστήνω ανεπιφύλακτα θετική.Αλλιώς πάνε τεχνολογική.Είναι πολύ πιο άνετα και η τεχνολογία πληροφοριών δε συγκρίνεται με τη χημεία.Είναι πανεύκολο μάθημα και χωρίς ιδιαίτερη σημασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
η τεχνολογική δεν εχει χημεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
η τεχνολογική δεν εχει χημεια;
οχι,μονο η θετικη εχει...και εγω διαλεξα τεχνολογικη και το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο σε συγκριση με τη θετικη..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
στην αρχη της χρονιας υπαρχει ενα χρονικο διαστημα που μπορουμε να αλλαξουμε κατευθυνση...ετσι δεν ειναι? γιατι εγω δηλωσα τεχνολογικη αλλα θελω θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ναι!Οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εμείς στην αρχή της χρονιάς είχαμε δύο τμήματα τεχνολογικής αλλά μετά πολλοί πήγαν θετική οπότε έμεινε ένα!Μην αγχώνεσαι:/: Οι αρχικές επιλογές είναι ενδεικτικές για να ξέρουν πόσους καθηγητές χρειάζονται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
αν και εγω ειμαι θεωρητικη κατευθυνση ξερω οτι η τεχνολογικη εχει μαθηματικα, φυσικη, τεχνολογια πληροφοριων., ενω στη θετικη εχει τα ιδια εκτος της τεχνολογιας πληροφοριων που στη θεση της ειναι η χημεια, η οποια χωρις να θελω να σε τρομαξω απ ο,τι λενε οσοι πανε θετικη ειναι πολυ δυσκολη και για αυτο στην τριτη θα πανε τεχνολογικη. γενικα η θετικη ειναι μια κατευθυνση που επιλεγουν, κυριως, μαθητες που θελουν να ασχοληθουν με τα ιατρικα.

Λάθος...

1). Δεν είναι δύσκολη...διάβασμα θέλει όπως οτιδήποτε
2). Μαθηματικός σπουδάζω από Θετική και στις 2 τάξεις (χωρίς να έχω προβλήματα σε μαθήματα προγραμματισμού επειδή δεν έκανα το μάθημα πληροφορικής της Τεχνολογικής της 3ης Λυκείου) και νιώθω ότι καλύτερες βάσεις από θέμα τρόπου σκέψης και ευρύτητας γνώσεων...(ας ξέρω χημεία και βιολογία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μαθηματικός σπουδάζω από Θετική και στις 2 τάξεις (χωρίς να έχω προβλήματα σε μαθήματα προγραμματισμού επειδή δεν έκανα το μάθημα πληροφορικής της Τεχνολογικής της 3ης Λυκείου) και νιώθω ότι καλύτερες βάσεις από θέμα τρόπου σκέψης και ευρύτητας γνώσεων...(ας ξέρω χημεία και βιολογία)

Ναι όμως δεν είναι λιγάκι παλούκι η χημεία στην τρίτη ειδικά? Εμένα έτσι μου έχουν πει, και μαθητές που βγάζουν πολύ καλούς βαθμούς. Αξίζει τον κόπο να πας θετική αν δεν θες να περάσεις Πολυτεχνείο ή ιατρική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Ωφελιμιστική σκέψη...
όλα με ανταποδωτικό τέλος; έλεος με την ηλίθια Ελληνική λογική: τι θα επιλέξω, τι να σπουδάσω εύκολα, πως να περάσω τα μαθήματα στην εξεταστική εύκολα (χωρίς διάβασμα), πως να πάρω πτυχίο εύκολα, πως να βρω δουλειά εύκολα, πως θα βγάλω πολλά λεφτά εύκολα, πως να παντρευτώ την εύκολη, πως να χωρίσω εύκολα,...κ.α γελοία!!!

δώστε λίγο χρώμα στην μόρφωση και στην παιδεία σας:
α). και μην κατηγοριοποιείται τις 2 κατευθύνσεις με τις σχολές...όλα σπουδάζονται αρκεί να υπάρχει θέληση, ψάξιμο και εργατικότητα
β). μην ακούτε απόψεις (μια στις δυο είναι φουσκωμένες, το έχω πληρώσει ακριβά στο πανεπιστήμιο στα πρώτα έτη)
γ). οι δυσκολίες (ήθελα να ξέρω υπάρχει κάτι εύκολο; ) είναι υποκειμενικές ανάλογα με τα κενά του καθενός, τα γούστα του, την όρεξή του,...κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είσαι πολύ αυστηρός με την όλη κατάσταση. Στο κάτω κάτω δεν έχω πάει τρίτη λυκείου και απλά σου μετέφερα τι μου έχουν πει. Για ποιο λόγο όμως να δυσκολεύεσαι επιπλέον? Σε αυτό δεν μπορώ να σε καταλάβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Δεν είμαι αυστηρός.
Προσωπικά δεν με δυσκόλεψε η χημεία. Ήταν από τα μαθήματα που μου άρεσαν.
Απλά, αν δεν σου αρέσει η χημεία, μην την επιλέγεις την ανάλογη κατεύθυνση! Δεν υπάρχει μέση οδός (το ίδιο ισχύει για όλα τα μαθήματα). Δεν είναι σοβαρό επιχείρημα το «δύσκολο». Σε ξαναρωτάω: και τι είναι εύκολο; Γιατί η Τεχνολογική να είναι πιο εύκολη; Στην χώρα μας πάσχουμε από αβάσιμα επιχειρήματα και μπόλικο ψέμα. Απλά βλέπω άσχημα παραδείγματα φοιτητών που είχαν την λογική «θα μας κάτσει» στο λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είσαι αυστηρός παραδέξου το! Πολλές φορές με τρομάζουν αυτά που λες. Δηλαδή έχεις δίκιο αλλά τα λες πολύ απότομα, δηλαδή όχι ότι δεν είναι έτσι.. Αλλά αν δεν σκεφτόμαστε λίγο θετικά τι θα γίνει?:/:

Τίποτα δεν είναι εύκολο, δεν είπα ότι είναι, απλά εγώ προσωπικά θέλω να είναι όσο λιγότερο δύσκολο γίνεται... Αυτό είναι τόσο κακό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Στις επιστήμες δεν υπάρχει θετική και τεχνολογική κατεύθυνση. Όλα χρειάζονται! :)

Δεν είμαι αυστηρός ούτε μιλάω απότομα. Απλά, έχω βαρεθεί τις κλάψες περί «κενών» στο Πανεπιστήμιο μετά επειδή δηλώθηκε λάθος κατεύθυνση στο λύκειο. Γνωρίζετε τα μαθήματα όλων των Σχολών;

Δεν υπάρχει λιγότερο δύσκολο. Όλα είναι δύσκολα: και η θετική και η θεωρητική και η τεχνολογική κατεύθυνση...Θα ήταν αδικία αλλιώς. :/: Δεν ξέρω μπορεί να λέω μαλακίες. Μια υποκειμενική άποψη λέω, όπως βλέπω τα πράγματα πέρα από το κλίμα του σχολείου (εδώ και 5 χρόνια). Δεν την επιβάλλω. Μπορεί να έχετε δίκιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι νεoς οποτε συγχωρεστε με για πιθανα λαθη.

Παω 1η λυκειου.
Παρ οτι ειναι νωρις ακομα θα ηθελα να με βοηθησει οποιος μπορει προκειμενου να κατασταλαξω καπου... Ειμαι περιεργος χαρακτηρας και αλλαζω απο τ μια στιγμη στην αλλη... Δεν ξερω τι θελω να γινω! Μου αρεσει πολυ γυμναστης, στρατιωτικος, ειμαι πολυ καλος στην πληροφορικη, μου αρεσουν πολυ τα αμαξια και οι μηχανεσ(δλδ να γινω μηχανικοσ)κ επισης σκεφτομαι και το εμποροπλοιαρχων... Στ πρωτο τετραμηνο εγραψα στα μαθηματα της θεωρητικης πολυ καλα και στ τεχνολογικης χαλια... δηλαδή πιο συγκεκριμενα εγραψα κειμενα 18 εκθεση 17,4 αρχαια 15,5 ιστορια 14(δυστυχως εκεινη τ μερα κολλησα και δν προλαβα να γραψω τ τελευταιο παραθεμα... Ολα τ υπολοιπα ηταν σωστα)κ μετα εγραψα στ υπολοιπα χαλια δλδ... Χημεια 10,5 φυσικη 4,4!! Αλγεβρα 9 γεωμετρια 8!!!!!Φροντιστηριο παω μονο στ αρχαια... Σ.....Ομως τωρα 8α χρειαστω και φυσικη μαθηματικα... Τ να κανω... Σκεφτομαι να παω επαλ γτ μου αρεσουν και οι τεχνε... Σορρυ αν σας επρηξα αλλα βοηθειστε λιγο!

Χωρίς δεύτερη σκέψη τεχνολογική. Το παν είναι να πας εκεί απ'όπου θα βγεις αυτό που σου αρέσει.. όλα τα άλλα φτιάχνονται. Αν πραγματικά έχεις αυτές τις τάσεις, θα μάθεις και μαθηματικά και όλα. Εγώ ποτέ δεν ήμουν καλή στα θετικά αλλά στα θεωριτικά. Παρ'όλ'αυτά, στην Β' Λυκείου πήγα θετική, μετά τεχνολογική και τελικά στην Γ' είμαι θετική κ ο στόχος μου Ιατρική ή Βιολογία. Δηλαδή εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αν το θες πολύ θα τα καταφέρεις.. Έκανα ιδιαίτερα, πήγα στο καλύτερο φροντιστήριο για εμένα και τα κατάφερα... Με υψηλό στόχο πια.. Προτείνω να δοκιμάσεις την τύχη σου στην τεχνολογική και αν δεν έχεις υπομονή και επιμονή να πας θεωριτική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top