Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Γιάννης93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όταν λες φιλοσοφία εννείς πως ενδιαφέρεσαι για τη φιλοσοφική σχολή;
Γιατί αν όχι οι θετικές επιστήμες με τη φιλοσοφία είναι πολύ στενά συνδεδεμένες.Αν σου αρέσει η χημεία είναι καλό,γιατί στη συνέχεια γίνεται πιο ωραία αν διαβάζεις.
Τώρα η τελική απόφαση είναι δική σου.

Οχι τη φιλοσοφική σχολή, εννοούσα σαν μάθημα η φιλοσοφία..όσο για τη χημεία είδα το βιβλίο κατεύθυνσης και έχεις δίκιο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον:).
-----------------------------------------
κοιια με αυτα που λες δε μπορει να σε βοηθησει κανεις... πρεπει πρωτα να αποφασισεις ποιες σχολες σε ενδιαφερουν...για κοιτα αυτο και πες μου αν σε βοηθησε η οχι...

Ευχαριστώ πολύ:thanks:! βασικά απότι κατάλαβα με ενδιαφέρει πιο πολύ το 1ο και το 3ο πεδίο..αλλά εδώ βρίσκεται το δίλλημά μ ..για πρώτο από θεωρητική ή για 3ο από θετική??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τελικά τι σπουδάζεις τώρα? chris_90
Περυσι περασα στη Βιοχημεια, φετος στη Βιολογια, αλλα το ψηνω για Ιατρικη. :P
Πίστεψε με, ούτε εκείνος ξέρει.:P
Κακεντρεχειες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
κοιια με αυτα που λες δε μπορει να σε βοηθησει κανεις... πρεπει πρωτα να αποφασισεις ποιες σχολες σε ενδιαφερουν...για κοιτα αυτο και πες μου αν σε βοηθησε η οχι...

Δεν ξέρω αν βοήθησε το άτομο για το οποίο το έγραψες αλλά είναι σίγουρα πολύ χρήσιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzitzi

Νεοφερμένος

Η tzitzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θεωρητικη!το κατεχεις...Φιλοσοφια η νομικη κατα προτιμηση.σου παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιστευω θετικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Οχι τη φιλοσοφική σχολή, εννοούσα σαν μάθημα η φιλοσοφία..όσο για τη χημεία είδα το βιβλίο κατεύθυνσης και έχεις δίκιο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον:).
-----------------------------------------


Ευχαριστώ πολύ:thanks:! βασικά απότι κατάλαβα με ενδιαφέρει πιο πολύ το 1ο και το 3ο πεδίο..αλλά εδώ βρίσκεται το δίλλημά μ ..για πρώτο από θεωρητική ή για 3ο από θετική??
:jumpy::jumpy::jumpy: :jumpy:θα μας τρελάνεις!!!!!!!:jumpy::jumpy::jumpy:
Δεν ξέρω αν βοήθησε το άτομο για το οποίο το έγραψες αλλά είναι σίγουρα πολύ χρήσιμο..
:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ακόμα να βρεθεί η λύση?
Απαπαπαπααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Θετική = περισσότερες επιλογές = μη κορεσμένα επαγγέλματα = καλή αποκατάσταση = δημιουργικότητα στη δουλειά....!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Θετική = περισσότερες επιλογές = μη κορεσμένα επαγγέλματα = καλή αποκατάσταση = δημιουργικότητα στη δουλειά....!!:no1:
:no1::no1:πραγματικά από τη θετική έχεις πολύ περισσότερες επιλογές για τον επαγγελματικό προσανατολισμό σου!!:iagree:πάνω απ'όλα όμως πρέπει να σκεφτείς τι αρέσει σε εσένα περισσότερο κ δν θα αντιμετωπίσεις μεγάλη δυσκολία...πρέπει να ξεδιαλύνεις τι θες πολύ κ τι όχι...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zorc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Η θετικη ειναι η καλυτερη κατευθυνση!!!Σχετικο μεν αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.
Εχεις την δυνατοτητα ν κινηθεις σ καθε πεδιο (πλην 1) και να βγαλεις μορια (συνεπαγεται ουσιαστικου διαβασματος)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν είναι εξωφρενικό να μας ζητούν να αποφασίσουμε για το μέλλον μας σε τόσο μικρή ηλικία?Και εντάξει,συμφωνώ αν κάποιος έχει κάποιο όνειρο και είναι κατασταλαγμένος,αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι είναι χαμένοι στο διάστημα!(Όπως κι εγώ...)Μα δεν είναι τεράστιο βάρος για ένα παιδί των 16 ετών?Πραγματικά θα έπρεπε να υπάρχει μια πιο αξιόλογη βοήθεια όσον αφορά τον επαγγελματικό προσανατολισμό.Εδώ δεν μπορείς να αποφασίσεις ποια μάρκα τσίχλας θα αγοράσεις και απαιτούν να αποφασίσεις για κάτι τόσο σοβαρό?

Πέστα!! Άντε γιατί κοντεύει να μου στρίψει μ αυτό το θέμα!!:(
Help!!!!!!!

Και γω το ίδιο δίλλημα έχω!!! Είμαι πολλή καλή και στα θετικά και στα θεωρητικά... Απ την μία Νομική και απ την άλλη Φυσική Μαθηματικά... Θα έλεγα ότι μ αρέσουν λίιιγο πιο πολύ τα θετικά αλλά Φυσικός/Μαθηματικός = Καθηγήτρια... Εγώ καθηγήτρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vivadiego

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Νομικη είναι ο ορισμος του κορεσμου κατα τη γνωμη μου... Φυσικη και Μαθηματικα δε συνεπαγεται απαραιτητα καθηγητρια... οπως και να χει παντως, κοιτα να επιλεξεις με συνεπεια, κατι που ταιριαζει στο χαρακτηρα, τις δυνατοτητες και τους οποιους στοχους σου...στην τελικη, κατι που να σου δινει ικανοποιηση οταν το ασκεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν συνεπάγεται αλλά τι δουλειά να έχεις εδώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Περνας μαθηματικο, κανεις ενα μεταπτυχιακο στα οικονομικα και θα σε ζητανε αυτοματα 10 εταιρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Indeed, η Νομική είναι πολύ κορεσμένο επάγγελμα, η μητέρα μου όμως είναι δικηγόρος, και μπορεί να με βοηθήσει... Τρέμω, τρέμω, και τρέμω γιατί αυτές τις μέρες πρέπει να κανονίσω και τα φροντιστήρια!!!
-----------------------------------------
Αλήθεια, από Φυσικό/Μαθηματικό, εκτός απο καθηγήτρια τι άλλο μπορείς να γίνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αλήθεια, από Φυσικό/Μαθηματικό, εκτός απο καθηγήτρια τι άλλο μπορείς να γίνεις?

νομίζω μόνο εκπαιδευτικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivadiego

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μια λυση ειναι η παραπανω απο τη Ρανια, αν θελησεις κατι σε οικονομικα...Οντως, οι προερχομενοι απο θετικες σχολες με αντιστοιχα μεταπτυχιακα, προτιμωνται απο διαφορες εταιριες... Γενικα, υπαρχει ο ερευνητικος τομεας στα κατα τοπους πανεπιστημια σε πληθος εφαρμογων ηδη γνωστων, αλλα και αγνωστων που περιμενουν να αποκαλυφθουν...;) φροντιστηρια, ιδιαιτερα σε σπιτια, ειναι η αρκετα κλασσικη λυση, περαν του καθηγητη σε σχολειο...Βεβαια ο ερευνητικος τομεας ειναι κατι που απαιτει μεγαλυτερη προσπαθεια και αγαπη για το αντικειμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
νομίζω μόνο εκπαιδευτικός...
και ερευνητης οπως ειπε και ο πανω.
ας μην βλεπουμε μονο την ευκολη και καλοβολη λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ερευνητής... Έχουμε στην Ελλάδα έρευνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top