Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eγω προσωπικα βρισκω τη χημεια το πιο ενδιαφερον μαθημα της θετικης.Τωρα γουστα ειναι αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω παλι τα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω ειχα διακριθει και στον ευκλειδη ειχα φτασει στον 3 γυρο αλλα μετα κοπηκα τουσ μα**** με χαντακωσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
στο θεμα της κατευθυνσης αμα εισαι σιγουρος οτι δεν θες 3ο πεδιο τοτε απο Τεχνολογικη θα ειναι πιο καλα γιατι ο καθηγητης μας μας ειπε οτι θελει πιο πολυ διαβασμα Βιολογια-Χημεια απο ΑΟΔΕ-Προγραμματισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Διάβασμα θέλουν όλα τα μαθήματα αλλά άλλο είναι να διαβάζεις Χημεία και βιολογία (τα οποία κατά τη γνώμη μου έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον ) από το να παπαγαλίζεις ΑΟΔΕ και να μαθαίνεις τη "ψευδογλώσσα" του προγραμματισμού που δεν εφαρμόζεται πουθενά...
Επίσης η Χημεία είναι βασικό μάθημα για πολλές σχολές του 2ου και 4ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
δεν εφαρμοζεται ο προγραμματισμος?ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα......και πηγαινω θετ κατ απλα ειναι πιοδυσκολο παο τη χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine34294

Νεοφερμένος

Η Γιασεμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
τεχνολογική :no1:
μια ακυρη ερωτηση. ποια ειναι τα μαθηματα τησ τεχνολογικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
η ερωτηση ειναι ακυρη.......μαθ φυσ τεχνολογια για τη β λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
μια ακυρη ερωτηση. ποια ειναι τα μαθηματα τησ τεχνολογικης?
Και για τη γ ειναι μαθ,φυσ,δοιικηση επχ/σεων και προγραμματισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
αν σου αρέσει σαν μάθημα η χημεία ή η βιολογία να πας θετική..
πάντως μην θεωρείς τπτ απόλυτο.. σε εμάς επειδή ήμασταν αρκετοί στην τεχνολογική μας χώρισαν σε πιο πολλά τμήματα.. έτσι στο σχολείο μας το τμήμα της θετικής έχει 20 παιδιά και η τεχνολογική που βρίσκομαι εγώ 12.. και στην θετική είναι αρκετοί μαθητές που δεν ενδιαφέρονται... οπότε πήγαινε όπου θέλεις και άσε το τι λένε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
δεν εφαρμοζεται ο προγραμματισμος?ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα......και πηγαινω θετ κατ απλα ειναι πιοδυσκολο παο τη χημεια
Εννοώ ότι ο προγραμματισμός αυτός δεν είναι κανονική γλώσσα προγραμματισμού (Basic , C, C++ κτλ) δηλ κάνεις μια δουλεια η οποία στο πανεπιστημιο με το καλο δεν υπάρχει !!!!
-----------------------------------------
Οκ, πες το μου και αυτό τώρα. Ότι η Χημεία Κατ. Β' λυκείου έχει πράγματα καθημερινά.

Φαντάζομαι ότι δεν έχεις διαβάσει προσεκτικά το βιβλίο της Χημείας!!!!
Σου παραθέτω ερωτήσεις από την καθημερινή ζωή :
1. Γιατί ο πάγος επιπλέει στο νερό ;
2. Γιατί όταν παγώνουν οι λίμνες υπάρχει ζωή στον πυθμένα;
3. Γιατί το νερό είναι συνήθως υγρό (μεγαλύτερο %) ενώ το Ο2 αέριο;
4. Γιατί όταν αγοράζεις τρίμμενο τυρί χαλάει πιο γρήγορα;
5. Γιατί ο καταλύτης του αυτοκινήτου δουλεύει σε υψηλή θερμοκρασία;
6. Γιατί όταν τρέχουμε και ιδρώνουμε η επιδερμίδας είναι δροσερή;
7. Γιατί βάζουμε πάγο όταν χτυπάμε στο ποδόσφαιρο ;
8. Γιατί το αλάτι διαλύεται πιο εύκολα σε ζεστό νερό ;
9. Γιατί το λάδι και το νερό δεν αναμιγνύονται;
10. Γιατί χρυσός και η πλατίνα είναι πολύτιμο μέταλλο ;
[FONT=&quot]Υπάρχουν και άλλα πολλά ερωτήματα που η επιστήμη τα έχει απαντήσει ….. [/FONT]

Τι έγινε σίγησαν οι επικριτές της Χημείας !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω την υπερασπιστηκα με νυχια και με δοντια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ας γελασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Χάθηκαν αυτοί που δε βρίσκουν τη σχέση της Χημείας με τη ζωή !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris X

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω πάω για φυσικο που πας και απο τεχνολογική αλλα τα μαθήματα της στην 3η δε μπορω να τα διαβασω γιατι ειναι απαισια κατα την αποψη μου... Τωρα αν εσένα σ' αρέσουν θα σου λεγα να πας τεχνολογική γιατί ειναι πιο σιγουροι βαθμοί. ¨Εχει το ίδιο διαβασμα αλλα αν διαβασεισ στην τεχνολογικη εχεισ σιγουρα καποιους ψηλούς βαθμους ενω στη θετικη μπορει να κανεισ ενα μικρο λαθακι και να χασεις αρκετα... Η κριση δική σου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγω πάω για φυσικο που πας και απο τεχνολογική αλλα τα μαθήματα της στην 3η δε μπορω να τα διαβασω γιατι ειναι απαισια κατα την αποψη μου... Τωρα αν εσένα σ' αρέσουν θα σου λεγα να πας τεχνολογική γιατί ειναι πιο σιγουροι βαθμοί. ¨Εχει το ίδιο διαβασμα αλλα αν διαβασεισ στην τεχνολογικη εχεισ σιγουρα καποιους ψηλούς βαθμους ενω στη θετικη μπορει να κανεισ ενα μικρο λαθακι και να χασεις αρκετα... Η κριση δική σου!:no1:
Τι μικρό λάθος να κάνεις στο προγραμματισμό και να μη σου κοστίσει !!! ή στο ΑΟΔΕ ενώ στη χημεία αν βρεί το pH =2,35 το καταλαβαίνεις ότι είναι λάθος και ψάχνεις να το βρείς !!!! Υπάρχει μεγάλη παραπληροφόρηση για τη σύγκριση Τεχνολογικής και Θετικής. Και ρωτώ έχεις δει τα ποσοστά των αριστούχων στα 2 μαθήματα τα 4 τελευταία έτη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
δεν αξιζει αν ασχολειστε παντως κυριε καθηγητα...μερικοι ειναι εντελως ανιδεοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν πειράζει εμείς παλεύουμε για να αλλαξουμε τις νοτροπίες και όχι τις αποφάσεις !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Eντάξει, εγώ δεν είμαι Β' λυκείου αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με τους καθηγητές στο φροντιστηρίο.

Συγκεκριμένα τους έχω πει ότι δεν ενδιαφέρομαι για σχολές ιατρικής και θέλουν ντε και καλά να με στείλουν τεχνολογική!!! Είμαι καλός μαθητής, 19,8 έβγαλα στο πρώτο τρίμηνο και γενικά ξέρω να πατάω στα πόδια μου. Θέλω να πάω θετική γιατί μου αρέσει και η χημεία και η βιολογία γιατί σου μαθαίνουν πράγματα για την καθημερινή ζωή...Τα θεωρώ κλάσεις ανώτερα από αυτά της Τεχνολογικής και είναι αυτά που μου κινούν το ενδιαφέρον. Οι καθηγητές μου όμως με έχουν πρήξει, λένε ότι αν πάω θετική θα είναι άδικο γιατί στην Τεχνολογική τα μαθήματα είναι πιο εύκολα και υπάρχουν πιο πολύ αριστούχοι στα κοινά πεδία. ΜΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ, συνέχεια τους το λέω, ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Στη θετική θα τα πάω 1000 φορές καλύτερα πιστεύω.

Δεν καταλαβαίνουν όμως, κάθε μέρα μου βγάζουν την πίστη... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top