Επανάληψη μέσα στις γιορτές

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Aπό α Γυμνασίου μέχρι β λυκείου δεν έκανα καμιά επανάληψη το Πάσχα και μου έβγαινε η ύλη.Βέβαια την έπαθα στη Γ επειδή δεν ήξερα να διαβάζω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Ακριβώς το ίδιο έπαθα φέτος...Όχι μόνο με το Πάσχα δηλαδή,γενικά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καταρχας,παω πρωτη.
ειναι ευκολα,μονο στα αρχαια θα κανω επαναληψη.
Εσυ πας τριτη,φανερα πιο δυσκολα.
Την βρισκω λιγο αχρηστη σε ολα τα μαθηματα,οποτε,σε συμβουλευω να κανεις σε αυτα που δυσκολευεσαι και να λυσεις τις ασκησεις που σου εχουνε βαλει.
Δηλαδη,αν κατσεις να φας τωρα τις διακοπες σου με μαθηματα,που πας γυμνασιο,στο λυκειο τι θα κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να κάτσω την δεύτερη βδομάδα των διακοπών, να κάνω καμία επαναληψούλα βιολογία και μαθηματικά..όχι τρελό διάβασμα. Άλλωστε άμα διαβάζει κάποιος και λιγάκι μέσα στην χρονιά δεν έχει πρόβλημα πιστεύω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Εγώ θα διαβάσω μόνο αγγλικά που δίνω τον Μάιο και θα κάνω μερικές ασκήσεις από μαθηματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ θα διαβάσω μόνο αγγλικά που δίνω τον Μάιο και θα κάνω μερικές ασκήσεις από μαθηματικά..

this *100

Κι εγώ με τα Γαλλικά μου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ θα διαβάσω μόνο αγγλικά που δίνω τον Μάιο και θα κάνω μερικές ασκήσεις από μαθηματικά..
Εγω θα κανω το ιδιο με τη Φυσικη :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Λοιπον, ειμαι μαθητης Α Λυκειου. Θεωρειτε, οσοι εχετε εμεπειρια, οτι ειναι ωφέλιμο το διαβασμα στο Πασχα για καπ καιοιον της αντιστοιχης ταξης? Και αν ναι, σε ποια μαθηματα και με ποιο τροπο?


ευχαριστω προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Κάτσε ξεκουρασου καλο μου παιδι, δεν χάθηκε ο κόσμος για 10 μερες. Αλί σε μας που μας έχουνε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Λοιπον, ειμαι μαθητης Α Λυκειου. Θεωρειτε, οσοι εχετε εμεπειρια, οτι ειναι ωφέλιμο το διαβασμα στο Πασχα για καπ καιοιον της αντιστοιχης ταξης? Και αν ναι, σε ποια μαθηματα και με ποιο τροπο?


ευχαριστω προκαταβολικα

Εγώ, να σου πω την αλήθεια, όταν ακούω κάποιον ότι θα κάνει "επανάληψη" το Πάσχα, δύο περιπτώσεις μου έρχονται στο μυαλό:
α) Θα ξεσκιστεί στο διάβασμα με αποτέλεσμα, όταν ανοίξουν μετά τα σχολεία, να είναι ράκος ή
β) Να είναι όλη μέρα με το βιβλίο ανοικτό και το κινητό στο χέρι... Και στις τελικές εξετάσεις να γκρινιάζει ότι έριχνε 12 ώρες διάβασμα την ημέρα... Για να γράψει 8.

Προσωπικά, ακόμα και τις λίγες ασκήσεις που μας βάζανε για το 15ήμερο, τις θυμόμουν τελευταίες 3 μέρες. Για extra διάβασμα, ούτε λόγος. Επομένως, δεν το θεωρώ ως κάτι αποδοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ξεκουράσου τώρα...Κράτα την όρεξη σου για την Γ' Λυκείου που θα κάνεις επαναλήψεις θες δε θες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μπορεί το παιδί να έχει κενά :P (που δεν καλύπτονται την τελευταία μέρα πριν να γράψει το μάθημα [έχω καεί και ξέρω:P])

Εγώ προτείνω ένα ξεφύλλισμα στη φυσική, τα μαθς και τα αρχαία. Ο όγκος της ύλης είναι μεγάλος, ειδικά αν έχεις κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Θα σου έλεγα να κάνεις επανάληψη σε αυτά που θα σου χρειαστούν για την κατεύθυνση, αλλά σε εσάς μετράει σε όλα τα μαθήματα ο βαθμός!

Προσωπικά πάντα διάβαζα το πάσχα. Πέρισυ αυτή την περίοδο διάβαζα όλα τα θετικά, αλλά περισσότερο γαλλικά επειδή έδινα εξετάσεις για πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Χαρείτε τις διακοπές σας τώρα που μπορείτε!! Την πρώτη εβδομάδα μην κάνετε τίποτα, αν έχετε κενά, ασκήσεις για το σπίτι κτλ, ασχοληθείτε τη δεύτερη εβδομάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Χαρείτε τις διακοπές σας τώρα που μπορείτε!! Την πρώτη εβδομάδα μην κάνετε τίποτα, αν έχετε κενά, ασκήσεις για το σπίτι κτλ, ασχοληθείτε τη δεύτερη εβδομάδα :P

Για πότε θα περάσει η μια βδομάδα ...και μετά θα περάσει και η δεύτερη βδομάδα. :P Κυριακή του Θωμά βράδυ θα λέτε ότι δεν σας έμεινε καιρός για διάβασμα. Φτιάξτε καλύτερα ένα χαλαρό πρόγραμμα, ώστε κάποιες ώρες την ημέρα να μελετάτε πράγματα που νιώθετε ότι δεν γνωρίζετε καλά, παρά να χαζεύετε όλη μέρα σε καφετέριες, Η/Υ, παρέες...κτλ. :P Η μέρα να φεύγει γεμάτη από ξεκούραση, πασχαλινές ταινίες (π.χ. Μπεν Χουρ), βόλτες αλλά και διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χαρείτε τις διακοπές σας τώρα που μπορείτε!! Την πρώτη εβδομάδα μην κάνετε τίποτα, αν έχετε κενά, ασκήσεις για το σπίτι κτλ, ασχοληθείτε τη δεύτερη εβδομάδα :P
Και αν έχουμε να καλύψουμε ύλη;:P
Εγώ θα ασχοληθώ με τη Γεωμετρία βασικά και σε 2η μοίρα τη Φυσική γιατί τον Μάιο έχω πιεσμένο πρόγραμμα.
Αρχαία ούτε για πλάκα,είναι σε γενικές γραμμές εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Και αν έχουμε να καλύψουμε ύλη;:P
Εγώ θα ασχοληθώ με τη Γεωμετρία βασικά και σε 2η μοίρα τη Φυσική γιατί τον Μάιο έχω πιεσμένο πρόγραμμα.
Αρχαία ούτε για πλάκα,είναι σε γενικές γραμμές εύκολα.

Εγώ αναφερόμουν κυρίως για το γυμνάσιο, γιατί, όντως, στην α λυκείου τα πράγματα δεν είναι απλά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προτείνω σε όλους όσους είναι από 1η γυμνασίου μέχρι και 2α λυκείου να ξεκουραστούν και να διαβάσουν μόνο όσο μπορούν και όσο θέλουν γιατί τους περιμένει μεγάλη φόλα τα επόμενα χρόνια οπότε παιδιά be cooool....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ αναφερόμουν κυρίως για το γυμνάσιο, γιατί, όντως, στην α λυκείου τα πράγματα δεν είναι απλά..!
Tell me'bout it.
Το ξέρω καλύτερα από τον καθένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μια επανάληψη Αρχαία-Μαθηματικά και Αγγλικά που δίνω.
Δηλαδή έτσι λέει..Την Κυριακή του Θωμά να δω τι θα λέω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top