Εξεταστική

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κι εμένα στην αρχή μου φάνηκε βλακεία μιας και σε περιορίζει.
Αλλά δεν μπορεί ο καθένας που δεν έχει περάσει τα βασικά να πάει σε πιο εξειδικευμένα.
Καλύτερα έτσι λοιπόν, ξέρεις ότι δεν σε παίρνει να μην περάσεις κάποιον αριθμό μαθημάτων ανά εξάμηνο οπότε ακόμη και ο αδιάφορος θα "πιεστεί" να το κάνει.

Δεν είναι θέμα γνώσης, είναι θέμα οργάνωσης της τριτοβάθμιας.

Αν είχαν όλα τα τμήματα επαρκές διδακτικό προσωπικό,
Αν υπήρχε αξιοκρατικός έλεγχος τόσο αυτού του διδακτικού προσωπικού, όσο και των θεμάτων που επιλέγονται σε κάθε εξεταστική (καθώς και του τρόπου διόρθωσής τους),
Αν δεν αντιμετωπίζονταν όλοι οι φοιτητές ως όμοιοι (είτε άλλοι εργάζονται παράλληλα με τις σπουδές τους, είτε αντιμετωπίζουν προβλήματα υγείας ή πάσης φύσεως κοινωνικές ανισότητες),

τότε ίσως να είχε κάποιο νόημα. Όταν όμως σήμερα σε αμέτρητα τμήματα δεν διδάσκονται όλα τα μαθήματα στην ώρα τους (προσωπικά χρωστάω μόνο 2 μαθήματα τα οποία περίμενα από το 2011 να διδαχτούν και εν τέλει η πρώτη φορά ήταν το 2014) κι όταν ο αριθμός των ατόμων που επιτρέπεται να εγγράφονται στα εργαστήρια είναι τόσο περιορισμένος, που μετά βίας καλύπτονται οι ανάγκες των πρωτοετών (άρα άτομα που για τον x,y λόγο δεν μπόρεσαν να παρακολουθήσουν στην ώρα τους το μάθημα μένουν απ'έξω), δεν μπορείς να εφαρμόζεις τακτικές "αλυσίδας". Διότι δυσκολεύεις την απόκτηση του πτυχίου σε ένα σύστημα που είναι ήδη σαθρό.

Αλλά ακόμα κι αν όλα τα παραπάνω ως δια μαγείας εξαλείφονταν, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει αυτός ο περιορισμός. Ουκ ολίγες οι περιπτώσεις ν+2 φοιτητών που πήραν την απόφαση να τελειώνουν το τμήμα στο οποίο φοιτούν "στα γρήγορα" (μέσα σε ένα-δύο χρόνια) και μια χαρά τα κατάφεραν. Στο κάτω-κάτω μεγάλα παιδιά είμαστε, αλίμονο αν χρειαζόμαστε αλυσίδες σαν άλλη Δαμόκλειο σπάθη πάνω απ'τα κεφάλια μας για να διαβάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Κι εμένα στην αρχή μου φάνηκε βλακεία μιας και σε περιορίζει.
Αλλά δεν μπορεί ο καθένας που δεν έχει περάσει τα βασικά να πάει σε πιο εξειδικευμένα.
Καλύτερα έτσι λοιπόν, ξέρεις ότι δεν σε παίρνει να μην περάσεις κάποιον αριθμό μαθημάτων ανά εξάμηνο οπότε ακόμη και ο αδιάφορος θα "πιεστεί" να το κάνει.

Θα διαφωνήσω μαζί σου.Το ότι κάποιος μπορεί να μην εξετάστηκε επιτυχώς σε ένα μάθημα για χ,ψ λόγους, δε σημαίνει πως θα πρέπει να αποκλείεται από την παρακολούθηση κάποιου άλλου,και πως δεν έχει τις γνώσεις που χρειάζεται για να προχωρήσει.Τουλάχιστον όχι σε όλα τα μαθήματα.Ο φοιτητής ο οποίος δεν θα έχει τις γνώσεις να παρακολουθήσει, μπορεί να το καταλάβει μόνος του και εν τέλει να ασχοληθεί με το "προαπαιτούμενο" μάθημα, παρά με την αλυσίδα του, πρωτού προχωρήσει σε αυτήν.Όπως και να έχει δεν καταλαβαίνω τη λογική του να υπάρχει περιορισμός σε όλα τα μαθήματα.Σε κάποια ναι οκ, ίσως είναι εν μέρει χρήσιμο.Σε άλλα όμως είναι εντελώς foul.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εγω δίνω τις δεύτερες προόδους σε 1 μάθημα +1 εργαστήριο την άλλη εβδομάδα ,και μετά 1ο μάθημα εξεταστικής στις 17/6 ,και τελευταίο στις 3/7 (5 μαθήματα) +άλλα 5 τον Σεπτέμβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγω καθε χρονο τα ιδια.. το καλοκαιρι βαριεμαι φρικτα να διαβασω, αλλα μετα σκεφτομαι οτι θελω να παρω βαθμο και οχι απλα να περασω + οτι επειδη σεπτεμβρη δεν εχω δωσει ποτε μεχρι τωρα, κατι γινεται και τελικα τα καταφερνω. Μπορω και καλυτερα αν στρωθω σοβαρα αλλα..... δυσκολα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
3/6 Πυρηνική ιατρική
5/6 ΩΡΛ προφορικά
8/6 Ακτινολογία
12-15/6 (μία από αυτές τις μέρες) Νευρολογία προφορικά
19/6 νευρολογία γραπτά
24/6 Αναισθησιολογία
25/6 ΩΡΛ
1/7 Ανοσολογία
9/7 Ψυχιατρική
10/7 Ψυχιατρική προφορικά

Νομίζω ότι θα ξαναβγώ από το σπίτι στις 10/07 κάπως έτσι:

Ειλικρινά είναι το μόνο εξάμηνο που δεν μπορώ να τα βάλω κάτω να αποφασίσω τι θα πρωτοδιαβάσω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Το καλύτερο απο άποψη χρόνου αλλα ένας μήνας για 5 μαθήματα πάει πολύ :P

Το προτιμώ! Έτσι υπάρχει χρόνος να διαβάσω για όλα τα μαθήματα, οπότε μπορώ να τα περάσω και με βαθμάρες! :clapup:Μαζεύουμε βαθμούς για να φάμε το μεγάλο παλούκι της ιστολογίας με αξιοπρέπεια το επόμενο εξάμηνο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Άντε καλή επιτυχία .:D
Και μένα βγήκε το πρόγραμμα σήμερα. Μέχρι τις 23 πάει τελικά αλλά δε ξέρω πόσο ισχύει γιατί δε συμπεριέλαβαν τα Αγγλικά και ένα άλλο μάθημα οπότε ίσως πάει όντως μέχρι 26.


Με Ψυχολογία Κινήτρων ξεκινάω.Γελάει ο κόσμος :P και μετά έπονται τα 2 μαθήματα που εξετάζονται με ερωτήσεις ανάπτυξης .Οπότε εκεί θα το κάψω.Ευτυχώς μας έχουν βάλει κατι 4ήμερα κενά για να φορτάρουμε λίγο διάβασμα.
Και σε σένα το ίδιο !! :) :studying: Συμπεριλήφθησαν τελικά και τα Αγγλικά στο πρόγραμμα σας ; Παρακολουθείτε και ξένη γλώσσα υποχρεωτικά στο τμήμα Ψυχολογίας ? :book: Δεν το γνώριζα αυτό ! Α, προτιμάς τις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής απ' ότι αντιλαμβάνομαι ! ^^ Το ακριβώς αντίθετο από εμένα ! :D Αν και ομολογώ ότι στο μάθημα του Α' Εξαμήνου "Εισαγωγή στην Ψυχολογία της Επικοινωνίας" του οποίου η εξέταση έγινε με ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής (κυκλάκια), εξασφάλισα ένα 10/10 !! :clapup: Δικαιώθηκε λοιπόν το περσινό καλοκαιρινό μου διάβασμα για την Ψυχολογία !! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

Ότι έρχεται η Δευτέρα Παρουσία. :P
Άκρως επιτυχημένο (Δευτέρα Παρουσία :angelnot:) , ειδικά για όσους από εμάς ξεκινούν στις 08/06 που είναι Δευτέρα !! :clapup:

Ιδού και το δικό μου προγραμματάκι:
Σύγχρονη Τεχνολογία και ΜΜΕ -> Δευτέρα 08/06
Κατασκευή Βίας και Εγκληματικότητας -> Παρασκευή 12/06
Δίκαιο των ΜΜΕ -> Τρίτη 16/06
Ποσοτικές Μέθοδοι Έρευνας-> Παρασκευή 19/06
Τηλεοπτική και Ραδιοφωνική Παραγωγή -> Τρίτη 23/06
Ανάλυση Λόγου και Εικόνας -> Παρασκευή 26/06

Ποσοτικές Μέθοδοι Έρευνας = Στατιστική !.... Θα τα πούμε τον Σεπτέμβρη με το "αξιαγάπητο" αυτό μάθημα !... :giveup:
Σύγχρονη Τεχνολογία και ΜΜΕ και Τηλεοπτική Παραγωγή είναι άγνωστο αν θα προλάβω να ολοκληρώσω τη μελέτη τους... Ελπίζω πως για το 1ο θα προλάβω. :) Προέχει το Δίκαιο των ΜΜΕ !! "Αξιολάτρετο και απαιτητικό !! " :book: :spasiklas: Την Κατασκευή της Εγκληματικότητας μάλλον θα προλάβω να την ολοκληρώσω άλλωστε την έχω ξεκινήσει ! "Αξιαγάπητη" και αυτή ! :book: Την Ανάλυση Λόγου και Εικόνας θα την αφήσω ασχολίαστη !... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω μαζί σου.Το ότι κάποιος μπορεί να μην εξετάστηκε επιτυχώς σε ένα μάθημα για χ,ψ λόγους, δε σημαίνει πως θα πρέπει να αποκλείεται από την παρακολούθηση κάποιου άλλου,και πως δεν έχει τις γνώσεις που χρειάζεται για να προχωρήσει.Τουλάχιστον όχι σε όλα τα μαθήματα.Ο φοιτητής ο οποίος δεν θα έχει τις γνώσεις να παρακολουθήσει, μπορεί να το καταλάβει μόνος του και εν τέλει να ασχοληθεί με το "προαπαιτούμενο" μάθημα, παρά με την αλυσίδα του, πρωτού προχωρήσει σε αυτήν.Όπως και να έχει δεν καταλαβαίνω τη λογική του να υπάρχει περιορισμός σε όλα τα μαθήματα.Σε κάποια ναι οκ, ίσως είναι εν μέρει χρήσιμο.Σε άλλα όμως είναι εντελώς foul.

Όταν ένας φοιτητής έρχεται και σου γράφει 1,5 στο τελικό πρώτου εξαμήνου σε μάθημα που έδινες στις πανελλαδικές, πως μπορείς να τον αφήσεις να πάρει κάτι πιο δύσκολο; Συνήθως, όταν κάτι έχει προαπαιτούμενο σημαίνει πως οι γνώσεις του απαραίτητες για το επόμενο μάθημα.

Ασφαλώς το καλύτερο είναι να μην έχουν όλα τα μαθήματα προαπαιτούμενα αλλά ούτε γίνεται να μην έχει κανένα μάθημα, κανένα προαπαιτούμενο.
Στο δικό μου τμήμα υπάρχουν μαθήματα που είναι προαπαιτούμενα σε πολλά άλλα. Επομένως, αν περάσεις αυτά τα βασικά, σου ανοίγουν οι πόρτες για τα μισά μαθήματα κορμού της σχολής.

Το προτιμώ! Έτσι υπάρχει χρόνος να διαβάσω για όλα τα μαθήματα, οπότε μπορώ να τα περάσω και με βαθμάρες! :clapup:Μαζεύουμε βαθμούς για να φάμε το μεγάλο παλούκι της ιστολογίας με αξιοπρέπεια το επόμενο εξάμηνο... :P

Όπως βολεύεται ο καθένας...
Αν πιάσεις βιβλίο/σημειώσεις τελευταία στιγμή βολεύει αυτό.
Αν έχεις κάνει κατάλληλη προετοιμασία όλο το εξάμηνο τότε μάλλον δεν θα έχεις τι να διαβάσεις μέσα σε τόσες ημέρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Όπως βολεύεται ο καθένας...
Αν πιάσεις βιβλίο/σημειώσεις τελευταία στιγμή βολεύει αυτό.
Αν έχεις κάνει κατάλληλη προετοιμασία όλο το εξάμηνο τότε μάλλον δεν θα έχεις τι να διαβάσεις μέσα σε τόσες ημέρες :P

Προσωπικά, προετοιμασία μέσα στο εξάμηνο έχω κάνει για Βιοχημεία και Φυσιολογία. Το πρώτο είναι το 'παλούκι' του εξαμήνου (αλλά ευτυχώς έβγαλα την ύλη το πάσχα) και το δεύτερο είναι ίσως το βασικό μάθημα της σχολής. Για τα υπόλοιπα βασίζομαι στο επιεικές πρόγραμμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όταν ένας φοιτητής έρχεται και σου γράφει 1,5 στο τελικό πρώτου εξαμήνου σε μάθημα που έδινες στις πανελλαδικές, πως μπορείς να τον αφήσεις να πάρει κάτι πιο δύσκολο; Συνήθως, όταν κάτι έχει προαπαιτούμενο σημαίνει πως οι γνώσεις του απαραίτητες για το επόμενο μάθημα.

Delete κάνουμε όλοι μετά τις Πανελλαδικές. Απλά μετά για κάποιους είναι ευκολότερο να κάνουν ανάκτηση και κάποιοι έχουν κάνει οριστική διαγραφή. :P Σε κάποια πολύ βασικά μαθήματα που δεν είναι αλυσίδες και δεν σε πάει πίσω τα μισά εξάμηνα φοίτησης, ναι ίσως θα έπρεπε να είναι προαπαιτούμενο. Αν στο 1ο εξάμηνο ή στο 2ο, που στην τελική ακόμα μαθαίνω και πώς να διαβάζω και πόσο να διαβάζω και να κάνω κατανομή χρόνου, κοπώ σε ένα μάθημα που δεν μου επιτρέπει για τον επόμενο χρόνο να δώσω άλλα 2-3, ε το λες και λίγο μαλακία.


Όπως βολεύεται ο καθένας...
Αν πιάσεις βιβλίο/σημειώσεις τελευταία στιγμή βολεύει αυτό.
Αν έχεις κάνει κατάλληλη προετοιμασία όλο το εξάμηνο τότε μάλλον δεν θα έχεις τι να διαβάσεις μέσα σε τόσες ημέρες :P
Βασικά αν έχεις κάνει καλή προετοιμασία δεν πεθαίνεις που οι υπόλοιποι από τις 15/06 πηγαίνουν για μπάνιο. :P

Προσωπικά, προετοιμασία μέσα στο εξάμηνο έχω κάνει για Βιοχημεία και Φυσιολογία. Το πρώτο είναι το 'παλούκι' του εξαμήνου (αλλά ευτυχώς έβγαλα την ύλη το πάσχα) και το δεύτερο είναι ίσως το βασικό μάθημα της σχολής. Για τα υπόλοιπα βασίζομαι στο επιεικές πρόγραμμα. :P
Βιοχημεία :'(
Καλά έκανες και άφησες Ανατομία Ι. Τώρα που το ξανασκέφτομαι και εγώ έπρεπε να την αφήσω για Σεπτέμβρη το πάλαι ποτέ (ή μάλλον για Αύγουστο :P ). Σε βοηθάει καλύτερα να προσαρμοστείς στην Ανατομία ΙΙ. Για μένα ίσως οι Ανατομίες είναι το σημαντικότερο μάθημα της σχολής, όχι οι Φυσιολογίες. Φυσιολογία την μαθαίνεις μια φορά καλά, βάζεις και λίγο το μυαλό σου να δουλέψει γιατί όλα είναι μηχανισμοί, και καθάρισες. Ανατομία πρέπει να την έχεις ξεκαθαρισμένη στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό γιατί σε κάθε κλινικό μάθημα τσουπ, μπροστά σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όταν ένας φοιτητής έρχεται και σου γράφει 1,5 στο τελικό πρώτου εξαμήνου σε μάθημα που έδινες στις πανελλαδικές, πως μπορείς να τον αφήσεις να πάρει κάτι πιο δύσκολο;

Άμα γράψει 1,5 σε μάθημα του 1ου εξαμήνου, τον αφήνεις να πάρει το επακόλουθο μάθημα στο 2ο εξάμηνο και να έρθει στις εξετάσεις να το γράψει. Τα προγνωστικά λένε ότι θα κοπεί, οπότε γιατί τόση επιμονή να μην έρθει καν να το δώσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
10αράκι στην Πυρηνική Ιατρική :vroum: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Νομίζω ότι αρχίζω και επαναπαύομαι επειδή ήδη έχω βγάλει την ύλη σε κάποια μαθήματα (όχι καλά :P )
Βασικά μόνο εγώ βαριέμαι τη ζωή μου και δε μπορώ να διαβάσω με τέτοιο καύσωνα;
Σπίτι δε μπορώ να διαβάσω και βιβλιοθήκη με τα χίλια ζόρια γιατί άρχισε να γεμίζει.
I'm doomed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Τι ωραίο να δίνεις όλα τα μαθήματά σου σε αμφιθέατρο-θερμοκήπιο, χωρίς κλιματισμό, κατά τις μεσημεριανές ώρες! Αγαπάμε την εαρινή εξεταστική!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Νομίζω ότι αρχίζω και επαναπαύομαι επειδή ήδη έχω βγάλει την ύλη σε κάποια μαθήματα (όχι καλά :P )
Βασικά μόνο εγώ βαριέμαι τη ζωή μου και δε μπορώ να διαβάσω με τέτοιο καύσωνα;
Σπίτι δε μπορώ να διαβάσω και βιβλιοθήκη με τα χίλια ζόρια γιατί άρχισε να γεμίζει.
I'm doomed

εγώ δεν έχω ανοίξει βιβλίο ακόμα :P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
"H εξέταση δεν θα είναι όπως με τον προηγούμενο. Θα στηριχθεί στις ασκήσεις που κάναμε και τις (περιεκτικότατες) διαφάνειες. Κυρίως αυτα να δείτε και όχι το βιβλίο. " Και ερχεται και σου βάζει μισή άσκηση και ότι πιο συνδιαστικό υπάρχει στο βιβλίο σε θεωρία. :clapping: στα διάλα πάλι σήμερα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πρέπει να διαβάσω
Πρέπει να διαβάσω
Πρέπει να ΔΙΑΒΑΣΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Νομίζω ότι αρχίζω και επαναπαύομαι επειδή ήδη έχω βγάλει την ύλη σε κάποια μαθήματα (όχι καλά :P )
Βασικά μόνο εγώ βαριέμαι τη ζωή μου και δε μπορώ να διαβάσω με τέτοιο καύσωνα;
Σπίτι δε μπορώ να διαβάσω και βιβλιοθήκη με τα χίλια ζόρια γιατί άρχισε να γεμίζει.
I'm doomed

You 're not alone, my friend.
Στο αναγνωστήριο θα πάω κι εγώ αύριο μήηηπως και οργανωθώ. Δίνω 4 μαθήματα, από τη μια είναι καλό γιατί είναι λίγα, από την άλλη είναι κακό γιατί επαναπαύομαι κι ας είναι μεγάλες οι ύλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top