Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
το λέω αυτό γιατί εμείς ήμασταν τρία κορίτσια που κάναμε ιδιαίτερα με την ίδια καθηγήτρια και απ ότι πληροφορήθηκα τα υπόλοιπα 10 παιδιά που έδιναν απ το φροντιστήριο πέρασαν όλα ενώ εμείς κοπήκαμε και οι τρεις στο listening. τα παιδιά δίνανε στο απογευματινό ενώ εμείς στο πρωινό και απ ότι είπαν τα δικά τους ήταν σχετικά εύκολα όλα τα parts. όχι ότι ψάχνω εκεί την αιτία γιατί δεν έχει νόημα απλώς θεωρώ ότι από ψυχολογικής και μόνο άποψης θα πρεπε να δίνουμε όλοι την ίδια ώρα τα ίδια θέματα.. έτσι τουλάχιστον δεν θα μας ταλάνιζε το επίμονο<..και αν..>
τα θεματα ηταν ακριωβως τα ιδια με την μονη διαφορασ της εκθεσης.το listening ηταν δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μυρτω δεν στεκει αυτο που λες...
οσο να'ναι ειναι ενα ειδος "ρατσισμου" κατα των μεμονωμενω και δεν τους συμφερει...
παντως εγω που ημουν μεμονωμενη, το περασα.... αρα ΟΝΤΩΣ δεν ισχυει ο συλλογισμος σου...
καταλαβαινω οτι προσπαθεις να βρεις τι πηγε στραβα, και σαφως φταιει και η αμερικανικη με την οργανωση της...
ομως αντε να βγαλεις ακρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μου ήρθε γράμμα... 800 στο listening και 810 στο gcvr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αντε και στα δικα μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μου ήρθε γράμμα... 800 στο listening και 810 στο gcvr
το 800 πως μεταφραζεται σε ποσοστο επι τοις εκατο? σε συνολο σωστον απαντησεων ποσο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elekati

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
το 800 πως μεταφραζεται σε ποσοστο επι τοις εκατο? σε συνολο σωστον απαντησεων ποσο ειναι

Eτσι οπως τα εχουν κανει με την παρουσιαση της βαθμολογιας στα 1000 και χωρις καποια φορμουλα μετατροπης στα 100, απλα αρχισουμε τα σεναρια πιθανολογιας. Υποθετω λοιπον οτι εφοσον το 800 ειναι στο range του pass το οποιο διακυμενεται απο 80% -89% και το ανωτερο στα 1000 ειναι το 835 θα ελεγα οτι ειναι καπου στο 86%-87%. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια δεν ξερω. Οσο αναφορα στο δευτερο ερωτημα σου, κανεις μια μεθοδο των 3 και βρισκεις το συνολο των σωστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angeliki1981

Νεοφερμένος

Η angeliki1981 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μου έστειλαν σήμερα τα αναλυτικά:

Για όλους:
H 840-1000
P 750-835
LP 650-745
BF 610-645
F 0-605
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
κοπηκα για 600 στο listening .Ελεος για 1 κυκλακι :( μου κοστισε το πτυχιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joanne96k

Νεοφερμένος

Η Joanne96k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μιλησα σημερα με την καθηγητρια μου...μου ειπε οτι ειχα listening 44% (εσκισα :P) ...χθες μου ηρθε το χαρτι και ειχα 440(στα 1000) ....το γραφω επειδη ειδα καποια posts που ρωτουσαν καποιοι ποσο ειναι τοις 100 το σκορ τους....υπολογιστε το κανονικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ε ναι για αυτο ειναι το fail στο 60 για να κοβουν.ας ηταν 55 τουλαχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melina_deu

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, μια που δεν γνωρίζω τη σειρά!
Σήμερα μου ήρθε το χαρτάκι με τα αποτελέσματα, πότε πρέπει να κάνω αίτηση για να μου στείλουν το πιστοποιητικό σπίτι;Τώρα και περιμένω;Ή όπως λέει το χαρτί, όταν θα με ειδοποιήσουν οι υπεύθυνοι πως έχουν τα πιστοποιητικά και με ποιό τρόπο ειδοποιούν;

Thanks in advance:-)

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...τι θεμα σας επεσε στο speaking στο ECPE, γενικα?
Εμείς έπρεπε να επιλέξουμε τον καταλληλότερο κατά την κρίση μας υποψήφιο για να τον προσλάβουμε ως εθελοντή σε ένα κέντρο νεότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Σήμερα πήρα και εγώ τα αποτελέσματα κ είχα 635 στο ακουστικό..δηλαδή πώς προέκυψε αυτό?μισό κυκλάκι είχα λάθος?μας δουλεύουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
συμφωνα με το παραπανω ποστ της αγγελικης, υπαρχουν βαθμολογιες ανα 5
αρα ο καθε κυκλακι αντιστοιχει σε 5 μοναδες ή πολλαπλασιο (πχ 15) για να βγει το 5 στο τελος
αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν το πάρουμε με βάση τη μαθηματική μας σκέψη, μπορούμε να πούμε ότι για το listening ισχύει: 1000/50=20 το κάθε κυκλάκι:hmm:

Μας έχουν μπερδέψει, η αλήθεια ειναι:P

Άλλη θεωρία: Ίσως στο κάθε part του listening, είναι διαφορετικά τα "μόρια" του εκάστοτε κύκλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Google it:Item Response Theory
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg7778

Νεοφερμένος

Ο greg7778 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κοπηκα για 600 στο listening .Ελεος για 1 κυκλακι :( μου κοστισε το πτυχιο.

σε καταλαβαινω απολυτα. και γω 600 πηρα θα περναγα. σκεφτομαι να ζητησω αναβαθμολογηση μπας και γινει κανα θαυμα. εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
σε καταλαβαινω απολυτα. και γω 600 πηρα θα περναγα. σκεφτομαι να ζητησω αναβαθμολογηση μπας και γινει κανα θαυμα. εσυ;

Το σκεφτηκα και εφοσον καθε απαντηση εχει τους δικους της βαθμους και τα διορθωνει παλι Η/Υ δεν αξιζει να κανουμε αναβαθμολογιση αφου θα βγει παλι το ιδιο σκορ . Δεν αξιζει.Αν αποφασισεις τελικα να κανεις αναβαθμολογηση για να εξαντλησεις ολες τισ πιθανοτητες λαθους αν θελεις κανε τον κοπο να γραψεις ενα μηνυμα για το σκορ που σου εβγαλε. :redface: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας1987

Νεοφερμένος

Ο Νικολας1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά είναι ντροπή η όλη διαδικασία του Μίσιγκαν... Έχω δώσει τρεις φορές το ECPE πριν δυο χρονια με το παλιό το σύστημα όπου έπρεπε να έχεις περάσει όλες τις ενότητες. Λοιπόν, μετά απο δύο χρόνια ιδιαίτερα μαθήματα άμα συμπεριλάβουμε και την τάξη του Γ1 επιπέδου πήγα να δώσω το πτυχίο. Πρώτη φορά κόβομαι με BF στο ακουστικό πάω δεύτερη να δώσω όπου είχα κάνει πάρα πολύ καλή προετοιμασία και πάλι ακριβώς το ίδιο BF στο ακουστικό! Τρίτη και φαρμακερή μετά από πάρα πολύ διάβασμα και μετά από 80 ακουστικά τεστ αφού είχα πάρει μόνος μου κάσέτες στο σπίτι κ άκουγα κτλ κτλ κτλ, πάω να δώσω κ τα πήγα πάρα πολύ καλά! Δεν μπορούσα να το πιστέψω όταν βγήκαν τ αποτελέσματα κ μου είπαν για τρίτη φορά το ίδιο , γτ ήμουνα σίγουρος ότι τα είχα πάει πάρα πολύ καλά . Αμφισβητώ λοιπόν τα αποτελέσματα της ελληνοαμερικάνικης τη στιγμή που υποστηρίζουν ότι όλα τα γραπτά στέλνονται στην αμερική αεροπορικώς να διορθοθούν... Πώς λοιπόν είναι δυνατόν οι υποψήφιοι να είναι σίγουροι για την αλήθεια των αποτελεσμάτων τη στιγμή που καμία απάντηση ή θέμα που έχει πέσει δεν δημοσιεύεται κ κανείς υποψήφιος δεν έχει τη δυνατότητα να δει το γραπτο του? Αυτήν είναι η αξιοκρατική διαδικασία που ακολουθούν??
Το μονο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι αναβαθμολόγηση μπας κ έχει γίνει λάθος (λες κ αν έχει όντως γίνει θα το παραδεχτούν) ενώ πληρώνεις κιόλας χρήματα για να αναβαθμολογηθεί... Είμαι 1000% σίγουρος ότι στο βωμό του χρήματος θυσιάζουν κυρίως μεμονομένους υποψηφίους όχι τόσο φροντιστήρια από όπου τα παίρνουν χοντρά με ποσοστά για να έχουν κέρδος... Τον φετινό μάιο έδωσε ο κολλητός μου ο οποίος είχε δώσει κ το κειμπριτζ όπου το πήρε και τα αποτελέσματα του μίσιγκαν ήταν όλα Fail... Γίνεται δλδ κάποιος να μιλάει καλά αγγλικά στα προφορικά στο ένα πτυχίο και να πάει να δίνει μετά από μια εβδομάδα το μίσιγκαν κ να μην βγάζει μιλιά????????

Τα αποτελέσματα του μισιγκαν είναι 1000% μαγειρεμένα κ αλλαγμένα για να κόβονται 5 κ 6 φορές τα παιδιά και ιδίως οι μεμονομένοι υποψήφιοι κ όχι τα φροντιστήρια. Ντροπή ντροπή ντροπή. Η ελληνοαμερικάνικη είναι για κλείσιμο αφού μας κοροιδεύει, τη στιγμή που κιόλας στην ιστοσελίδα της προσδιορίζεται ως μη κερδοσκοπικός οργανισμός ενώ για να δώσεις το πτυχίο πληρώνεις 180 ευρω? κ κατι τελευταίο πριν 10 μέρες πήρα τηλέφωνο στο πανεπιστήμιο στην αμερική κ μίλησα με την κυρία H......y, υπεύθυνη του τμήματος εξετάσεων κ μου είπε ότι μερικά γραπτά διορθώνονται στην αμερική αλλά τα πιο πολλά στην αθήνα ----------) τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!!

Απλά μη δίνεται μίσιγκαν είναι στημένα....!!! Προτιμήστε άλλα πτυχία πολύ απλά όχι όμως αυτό............!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Αφού τα αποτελέσματα του Michigan είναι μαγειρεμένα , όπως λες , "για να κόβονται 5 κ 6 φορές τα παιδιά και ιδίως οι μεμονωμένοι υποψήφιοι κ όχι τα φροντιστήρια" , εμένα τον μικρό , μεμομενωμένο υποψήφιο πώς και με πέρασαν με την πρώτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
same here!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top