Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giotis1985

Νεοφερμένος

Ο PANAGIOTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το κλειδί στα προφορικά είναι να ακούς τον συνομιλητή σου και να συμφωνήσεις μαζί του λέγοντας και εσύ τα ίδια επιχειρήματα. Αν διαφωνήσεις με τον συνομιλητή σου θα είναι βλακεία..προβάλεις πολύ τα θετικά και επιλεγεις την απάντηση με το λιγότερο αρνητικό. Είναι απλό. Δύο-τρεις συνώνυμες λέξης για το κάθε ένα επιχείρημα και τελείωσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
Εγώ έδωσα προφορικά στο ecpe την προηγούμενη Κυριακή μας έπεσε και μας να διαλέξουμε σκηνοθήτη για ταινία και ήταν πολύ πιο εύκολα τα θέματα από αυτά που κάναμε στο φροντιστήριο....... Το stage 1 σίγουρα δε βαθμολογείται;;;; Γιατί τα πήγα πολύ καλά εκεί και ήλπιζα αν έχω κάνει καμία πατάτα να με σώσει αυτό......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βαθμολογειται ολη η επιδοση σου σε ολο το τεστ και σε καμια περιπτωση δεν εχει βαρυτητα μονο ενα παρτ της εξετασης.Προσπαθηστε να ειστε σε ολα οσο καλυτεροι μπορειτε να ειστε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μηπως κάποιος απο αυτούς που έδωσαν προφορικά ecce μπορεί να μας πει τι ρώτησαν στο 1ο part?προσωπικές ερωτήσεις για οικογένεια και τέτοια είχε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Στο πρώτο part με είχαν ρωτήσει για το αγαπημένο μου σπορ και τα είχα πάει μια χαρά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιοκάστη.

Νεοφερμένος

Η Ιοκάστη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλημέρα! :) Όσοι έχετε ήδη δώσει προφορικά (ecpe) θα βοηθούσε πάρα πολύ αν μας λέγατε ποια ήταν η εισαγωγική ερώτηση για να σε βάλουν στο θέμα,τι περίπου έπρεπε να πεις στο θέμα και ποιες ήταν οι ερωτήσεις στο stage 5! :redface: Κάποιοι που το έχουν ήδη κάνει τους ευχαριστώ ΘΕΡΜΟΤΑΤΑ !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthi67

Νεοφερμένος

Η Anthi67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπον μολις εδωσα και ηταν πολυ ευκολα και οι εξεταστες πολυ χαλαροι και ευγενικοι..το θεμα ηταν charity η ερωτηση η εισαγωγικη ηταν ποσο χρονων ειμαι και τι θελω να κανω στο μελλον..αλλα σε αλλους φιλους μου ρωτησανε tell me something about yourself να προσεξετε τι θα λετε γιατι ρωτανε πολλες φορες και γιατι..στο stage 5 οι ερωτησεις συνηθως ειναι οταν ερχεται ο αλλος εξεταστης γιατι επιλεξατε αυτα για να πειτε και γενικα προσπαθει να σε κανει να αμφιβαλλεις για τα επιχειρηματα σου σε ψαρευει..αλλα εσυ ομως ξαναλες την γνωμη σου και γιατι επελεξες αυτα που επελεξες...τα θεματα διαφερουν παρα πολυ.φετος επαιξαν αυτα τ θεματα: volunteering work, charity, health, sponsorship, athletism.. μην τα βλεπεις ετσι ειναι πολυ απλα και ευκολα απλα θα μιλας πολυ και θα αναλυεις τα θετικα και τα αρνητικα των προτασεων που σου δινουν..αα και πολυ ευκολο και βατο vocabulary so don't worry!!ολα καλα θα πανε..:D

οχι βεβαια ..τα παντα βαθμολογουνται ...και το 1ο part..ακου απο την στιγμη που ειναι σωστα αυτα που λες και δεν ειναι εκτος θεματος δεν υπαρχει προβλημα στο λεω γιατι η θεια μου εξεταζει στν ελληνοαμερικανικη ενωση και εδωσα και προφορικα παρολο που δεν ειχα αυτη :P αλλα μην ανησυχεις ειναι σπανιες οι φορες που ειναι ηλιθιοι αυτοι που βαθμολογουνε.ξερουν οτι εχεις ανχος και οτι προσπαθεις δεν θα σε εκτελεσουν και μην ακους οτι βλακεια σου λενε.. αν τα ελεγες σωστα και εισουν μεσα στο θεμα no prob :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μόλις έδωσαα και τα πήγα τέλειαα!(η ετσι νομίζω τουλάχιστον:P).με ρώτησαν στην αρχή για το που θελω να πάω διακοπες,τι μπορει να επισκευστει κανεις στην περιοχη μου και τετοια.βέβαια επεκταθήκαμε και σε άλλα θέματα εκτός εξετάσεων και είχε πολύ φάση η εξετάστρεια!στο τέλος μάλιστα μου είπε"well,nick our conversation was very pleasant" κ τα γνωστά και μετά τέλος!θέλω να ξαναδώσωω προφορικαα..τι τέλεια!καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
nick τι εδωσες? ecpe ή ecce?αν εδωσες ecpe, ποιο ηταν το κυριως θεμα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ecce εδωσα.το κυριος θέμα σε ecce ήταν οτι και καλά αυτή ήταν δασκάλα και ήθελε να πάει μια εκδρομή με το σχολείο της και έπρεπε να προτίνω αν είναι καλύτερα να πάει σε ένα δάσος με λουλούδια και ζώα ή σε ένα ζωολογικό πάρκο όπου τα ζώα ειναι σε κλουβια..το γεγονος οτι μου ειπε στο τελος"well,nick our conversation was very pleasant" είναι καλό συμάδι η το λέει σε όλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και 'μένα το ίδιο μου είπε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinalda

Νεοφερμένος

Η katerinalda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κανένας άλλος που να έδωσε να μας δώσει και μας μια ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και 'μένα το ίδιο μου είπε :P
χεχ!δεν το είπε σε όλους όμως.Κάποιοι φίλοι μου που έδωσαν και τα πήγαν χάλια δεν τους είπε τιποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
ecce εδωσα.το κυριος θέμα σε ecce ήταν οτι και καλά αυτή ήταν δασκάλα και ήθελε να πάει μια εκδρομή με το σχολείο της και έπρεπε να προτίνω αν είναι καλύτερα να πάει σε ένα δάσος με λουλούδια και ζώα ή σε ένα ζωολογικό πάρκο όπου τα ζώα ειναι σε κλουβια..το γεγονος οτι μου ειπε στο τελος"well,nick our conversation was very pleasant" είναι καλό συμάδι η το λέει σε όλους;

Και 'μένα το ίδιο μου είπε :P
Εμένα, πέρυσι, μου είχε πει "You have a great accent and a fabulous way of speech"

:redface:
Είχα πάρει High Pass, τι ωραία χρόνια:P

Τώρα περιμένουμε να δώσουμε τα προφορικά του ECPE:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stuart2945

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ έδωσα σήμερα τα προφορικά του ECPE.... Να τονίσω ότι αυτός είχε μια περίεργη προφορά και είχε και μουστάκι και δεν πολυ-καταλαβαίναμε τι έλεγε....Στις προσωπικές ερωτήσεις με ρώτησαν που μένω.. και μετά είπε αυτός ότι και καλά είχε βγει μια βόλτα τις προάλλες και είδε πολλά παλιά κτήρια και με ρώτησε αν έχω και εγώ στην περιοχή μου παλιά κτήρια και τι θα έπρεπε να τα κάνουμε; Το θέμα ήταν να βρούμε ένα κτήριο και να το διατηρήσουμε (ανακαινίσουμε)... ΟΚ ήταν λίγο δύσκολο (δεν μπορούσαμε να κάνουμε και πολύ paraphrase αλλα κατά τα άλλα όλα μια χαρά) και στο τελός δεν μας εκάνε καμία ερώτηση για το αρνητικό.. μας έκανε μόνο ερώτηση πάνω σε αυτά που είπαμε.... Μακάρι να το πήραμε το Proficiency όσοι δώσαμε... Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εδωσα και γω το πρωι προφορικα για το ecpe
το κυριως θεμα ηταν να βρουμε μερος για το παρτυ του δημοτικου σχολειου
ελπιζω να τα πηγα καλα
εστω και οριακα που λεει ο λογος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
θελεις να μας πεις τί άλλο σε ρώτησαν;
Στην αρχή ας πούμε,στο πρώτο μέρος;
ΚΑι στο 5ο μέρος, τί ερωτήσεις έκαναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
στο πρωτο μερος με ρωτησαν ποσο χρονων ειμαι, αν δουλευω ή αν σπουδαζω, τι μου αρεσει να κανω και αν μου αρεσουν τα παρτυ
τα ιδια ρωτησε και την αλλη κοπελα που ηταν μαζι μου
για τα παρτυ ρωτησε επειδη αυτο ηταν το θεμα μας
στο τελευταιο μερος η δευτερη εξεταστρια ρωτησε πανω σ'αυτα που της παρουσιασαμε
αποφασισαμε το παρτυ να γινει μεσα στο σχολειο
την αλλη κοπελα την ρωτησε για την τιμη και τη διαρκεια του παρτυ
και μενα οτι επειδη θα ειναι μεσα στο σχολειο και δεν θα χρειαστουμε συγκοινωνια μπορει να μπαινουν και καλα εξωσχολικοι
και το αλλο οτι στο παρτυ θα εχουμε κυνηγι θυσαυρου και αυτο μπορει να ειναι δυσκολο και επικινδυνο για τα παιδια για να χαθουν...
αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παιδια οσοι δινετε michigan ενα θα σας πω... Ο,τι ακουτε για δυσκολα θεματα ειναι βλακειες.

Και εγω δεν το πιστευω αυτο,οι συνεπεις και οσοι εχουν μελετησει και εχουν εξασκηθει θα τα βρουν μετριας εως ευκολα,ενω αυτοι δεν προσπαθησαν και δεν λυσανε τεστακια θα πουνε ''πωωω τι παλουκαρες ειναι τουτα?'':P

Πραγματικα, αν εχει τυχει και σας λενε ολοι οτι ειναι παλουκια και οτι χρειαζεστε σκληρη προετοιμασια απλα αδιαφορηστε....


Συστημα θελει,οπως και οι πανελληνιες
Σωστη οργανωση και αποδοτικο διαβασμα

Δεν υπαρχει καλυτερη αισθηση απο αυτην της επιτυχιας! Σας ευχομαι τα καλυτερα και να σκισετε!!!!!!!!! :) :)

Να εισαι καλα,ευχαριστουμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top