Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
οιπόν για σας.!! έχω ένα θέμα πολύ "σοβρο".. καταρχας έδωσα michigan proficiency την περασμένη κυριακή τα γραπτά.. και το θέμα τις έκθεσις ήταν το ακόλουθο: Childhood is remembered for the happiest times.Others think that growing up can be a very difficult experience.What is your opinion about it? ? e λοιπόν εγώ νόμιζα ότι έπρεπε η επιλέγω ένα από τα 2 δηλαδη να είμαι αυτό που λέμε τις μιας άποψης.. και υποστήριξα μονο το δεύτερο και το ανέλυσα. toraa τι να πω.. ηπα για "adolescence" για adults young people old people και τα ειπα καλά με πλούσιο λεξιλόγιο και formal.. λέτε η κοπώ έρδη δη ανέφερα το πρώτο θέμα? είμαι εκτος θέματος δηλαδή? και ισχύει αυτό που λένε ότι βαθμολογούνε το περιεχόμενο η το πως το γράφεις??


Αν και όπως το θέτεις δεν το έπιασες 100% το θέμα σε πολλές περιπτώσεις δικών μου μαθητών που θεωρούσαμε ότι είναι τελείως εκτός θέματος, στα αποτελέσματα είδαμε ότι τους πέρναγαν με low pass. Οπότε μην απογοητεύεσαι. Όλα καλά θα πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οιπόν για σας.!! έχω ένα θέμα πολύ "σοβρο".. καταρχας έδωσα michigan proficiency την περασμένη κυριακή τα γραπτά.. και το θέμα τις έκθεσις ήταν το ακόλουθο: Childhood is remembered for the happiest times.Others think that growing up can be a very difficult experience.What is your opinion about it? ? e λοιπόν εγώ νόμιζα ότι έπρεπε η επιλέγω ένα από τα 2 δηλαδη να είμαι αυτό που λέμε τις μιας άποψης.. και υποστήριξα μονο το δεύτερο και το ανέλυσα. toraa τι να πω.. ηπα για "adolescence" για adults young people old people και τα ειπα καλά με πλούσιο λεξιλόγιο και formal.. λέτε η κοπώ έρδη δη ανέφερα το πρώτο θέμα? είμαι εκτος θέματος δηλαδή? και ισχύει αυτό που λένε ότι βαθμολογούνε το περιεχόμενο η το πως το γράφεις??

επειδη έδωσα και εγω την Κυριακη νομιζω οτι κάνεις κάποιο λάθος...το θέμα δεν ήταν έτσι...απο ότι θυμάμαι έλεγε: Some people believe that childhood is our happiest years of our life.Others believe thai growing up can be a fifficult experience.What do you believe? Give reasons and examples to support your opinion...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anthi67

Νεοφερμένος

Η Anthi67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο ... ειδικά στη πρώτη πρόταση...αλλα σίγουρα δεν έλεγε στην αρχή some people believe ... ξεκινούσε κατευθείαν με το childhood..."γιαυτο" προβληματίστηκα πολιοί..είχε μονο το others believe και δη ήξερα τι να γράψω μετά dx πήρα αέρα και έγγραφα.. αλλα tra dx ότι έγνε έγνε. πάντως εσένα τα υπόλοιπα πως σ φάνηκαν?? (g.c.v.r. k listening) k gnk πως έγραψες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Εσεις που δωσατε προφορικα, σας φανηκε καποια λέξη άγνωστη ήπως ή ολα ήταν γνωστά;
Και ο χρόνος τελικά είναι 35 λεπτά ή μηπως τελείωσε κανεις και νωρίτερα;
εμεις τελειωσαμε σε 30 λεπτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
δινω στις 4 10 προφορικα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ρε παιδιά έδωσα προφορικά αλλα δεν νομίζω ότι τα πήγα και τόσο καλά....ξέρετε αν κόβουνε εύκολα στα προφορικά...όποιος μπορεί ας απαντήσει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ρε παιδιά έδωσα προφορικά αλλα δεν νομίζω ότι τα πήγα και τόσο καλά....ξέρετε αν κόβουνε εύκολα στα προφορικά...όποιος μπορεί ας απαντήσει...:(

Εγώ που νόμιζα ότι τα πήγα καλά κόπηκα :( Μην απαγοητεύεσαι όμως γιατί είναι τελείως υποκειμενικό..Μπορεί να νομίζεις πως δεν τα πήγες καλά αλλά στους εξεταστές να άρεσες :)

Τί θέμα σου έπεσε;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Τί θέμα σου έπεσε;!



ήταν να διαλέξουμε για movie director....δηλαδή κόβουνε και στα προφορικά γιατι εγώ έχω ακουσει οτι βοηθάνε...αχ δεν θα το αντέξω να κοπω εκει....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Kαι εγώ έτσι πιστευα..Μην αγχώνεσαι πάντως,δεν νομίζω ότι συμβαίνει συχνά! Εύκολο ήταν ; Γιατί λες ότι δεν τα πήγες καλά, κολλούσες κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Kαι εγώ έτσι πιστευα..Μην αγχώνεσαι πάντως,δεν νομίζω ότι συμβαίνει συχνά! Εύκολο ήταν ; Γιατί λες ότι δεν τα πήγες καλά, κολλούσες κτλ;




νομίζω οτι στο part με τον διάλογο δεν έδωσα πολλά επιχειρήματα για να στηρίξω την αποψη μου...νομίζω ότι τον σταμάτησα πολυ απότομα και στην περιγραφή νομίζω οτι δεν ήμουν και τόσο καλή...τι θα κάνω τώρα???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αν ήσουν καλή στο paraphrasing νομίζω δεν τίθεται και τόσο μεγάλο θέμα! Αλλά καλύτερα να σου πουν και τα παιδιά που ήδη έδωσαν, ίσως ξέρουν περισσότερα!! Πάντως μην ανησυχείς,θετική σκέψη πάνω απ'όλα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν ήσουν καλή στο paraphrasing νομίζω δεν τίθεται και τόσο μεγάλο θέμα! Αλλά καλύτερα να σου πουν και τα παιδιά που ήδη έδωσαν, ίσως ξέρουν περισσότερα!! Πάντως μην ανησυχείς,θετική σκέψη πάνω απ'όλα! ;)



Δεν ξέρω αν ήμουνα καλή και εκεί για αυτό αγχώνομαι...ποια θετική σκέψη παέι τώρα μονο θετική δεν είναι...άστα να πάνε χάλια είμαι...δεν θα το αντέξω αν με κόψουνε στα προφορικα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ήμουνα καλή και εκεί για αυτό αγχώνομαι...ποια θετική σκέψη παέι τώρα μονο θετική δεν είναι...άστα να πάνε χάλια είμαι...δεν θα το αντέξω αν με κόψουνε στα προφορικα....:(

Εντάξει μην απαγοητεύεσαι, εξάλλου δικαιούμαστε μέχρι και ενα BF!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Οσοι εχετε δωσει προφορικα πειτε τι να προσεχουμε.
Τι θα αλλαζατε απ'οσα ειπατε?
Τι δυσκολιες αντιμετωπισατε?

Πειτε παιδια γιατι θα δωσω και γω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδια εγω εδωσα σημερα προφορικα και πηγα τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειαμι πολυ χαρουμενος!!ξερει κανενας ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
παιδια εγω εδωσα σημερα προφορικα και πηγα τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειαμι πολυ χαρουμενος!!ξερει κανενας ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα????

τον ιουλιο
τι σου επεσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μπείτε εδώ, πάντε στη σελίδα 10 και δείτε πως βαθμολογούνται..

https://www.hau.gr/resources/orfeas/ecpe/new-ecpe-speaking-test--speaking-prompts-winter-2009.pdf

Έτσι όπως τα γράφουν, για να πάρεις Ε πρέπει να το προσπαθήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μπείτε εδώ, πάντε στη σελίδα 10 και δείτε πως βαθμολογούνται..

https://www.hau.gr/resources/orfeas/ecpe/new-ecpe-speaking-test--speaking-prompts-winter-2009.pdf

Έτσι όπως τα γράφουν, για να πάρεις Ε πρέπει να το προσπαθήσεις :P





Σύμφωνα με αυτό θα έπρεπε να κοβόμαστε όλοι....τελικλα ρε παιδιά κόβουνε εύκολα η δεν κόβουνε??:worry:

Απαντήστε κάποιος, είμαι απελπισμένη..........:( Κάποιοι λένε ότι για να κοπείς πρέπει να μπεις μέσα και να κάτσεις μούγκα..... Εσείς τι λέτε;;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Σύμφωνα με αυτό θα έπρεπε να κοβόμαστε όλοι....τελικλα ρε παιδιά κόβουνε εύκολα η δεν κόβουνε??:worry:

Εεε; Ακόμα και στο C που είναι lp έχει vague, rely on written material, inappropriate uses, prompting κλπ! Έχει πολλ΄αρνητικά και πάλι σε αφήνει να περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marinap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εεε; Ακόμα και στο C που είναι lp έχει vague, rely on written material, inappropriate uses, prompting κλπ! Έχει πολλ΄αρνητικά και πάλι σε αφήνει να περάσεις!



Μαλλον διαβασα εγώ λάθος απο το άγχος:confused:τα χω παίξει τελείως...να δω πως θα περιμένω δυο μήνες...δηλαδή αμα είναι έτσι δεν κόβουνε εύκολα???σωστα???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top