Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

efounia

Νεοφερμένος

Η efounia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ναι αυτο ειναι. δεν ξερω γιατι κολλησα και εβαλα αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Espoir

Νεοφερμένος

Η Espoir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα τα περιμένουμε αρχές Αυγούστου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα τα περιμένουμε αρχές Αυγούστου;
εμας ο αμερικανος υπευθυνος της αιθουσας μας, μας ειπε οτι θα μας σταλθουν τα αποτελεσματα με ταχυδρομιο μεσα στον ιουλιο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Espoir

Νεοφερμένος

Η Espoir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και σε εμάς κάτι τέτοιο είπαν, αλλά ξέρω ότι κανονικά βγαίνουν τον Αυγουστο. Μακάρι να βγουν νωρίτερα πάντως. Του Cpe θα βγουν τέλη Ιουνίου (στις 26) !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του forum. Ονομάζομαι Κώστας και Θεού θέλοντος τον ερχόμενο Δεκέμβρη θα δώσω ή καλύτερα λέω να δώσω για CPE του Cambridge.Είναι μια πρόκληση μεγάλη που θέλω να την κερδίσω..Γνωρίζω πως μιλάμε για ένα αρκετά απαιτητικό πτυχίο αλλά πιστεύω κύρους και αναγνώροσης πολύ καλύτερης συγκριτικά σε σχέση με πιστοποιητικά αλλά του ίδιου level.Έχω μπε σε τμήμα ενηλίκων τον Οκτώβρη του 10 και ως τώρα μετράω 8 μήνες αλλά αισθάνομαι τελείως ανέτοιμος και τρέμω από φόβο και αυτό γιατί έχω βάλει ένα στόχο που θέλω να τον πετύχω..Mπορεί κάποιος/α να με βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο ώστε να εξασφαλίσω μια σίγουρη επιτυχία...?To σίγουρο είναι πως είμαι αρκετά συνεπής στις υποχρεώσεις του φροντιστηρίου και ο καθηγητής δεν έχει παράπονα από εμένα..

please help me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του forum. Ονομάζομαι Κώστας και Θεού θέλοντος τον ερχόμενο Δεκέμβρη θα δώσω ή καλύτερα λέω να δώσω για CPE του Cambridge.Είναι μια πρόκληση μεγάλη που θέλω να την κερδίσω..Γνωρίζω πως μιλάμε για ένα αρκετά απαιτητικό πτυχίο αλλά πιστεύω κύρους και αναγνώροσης πολύ καλύτερης συγκριτικά σε σχέση με πιστοποιητικά αλλά του ίδιου level.Έχω μπε σε τμήμα ενηλίκων τον Οκτώβρη του 10 και ως τώρα μετράω 8 μήνες αλλά αισθάνομαι τελείως ανέτοιμος και τρέμω από φόβο και αυτό γιατί έχω βάλει ένα στόχο που θέλω να τον πετύχω..Mπορεί κάποιος/α να με βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο ώστε να εξασφαλίσω μια σίγουρη επιτυχία...?To σίγουρο είναι πως είμαι αρκετά συνεπής στις υποχρεώσεις του φροντιστηρίου και ο καθηγητής δεν έχει παράπονα από εμένα..

please help me

Ρώτα καλύτερα τα άτομα που δώσανε ήδη εδώ

https://ischool.e-steki.gr/εξετάσεις/εξετάσεις-cambridge-fce-cae-cpe-μάιος-2011-a-72446/27/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια ισως να ειμαι λιγο οφφ, αλλα θελω την αποψη σας...
συζηταγα με μια κοπελα για τα προφορικα σχετικα με τον "αντιπαλο" μας
δηλαδη τον αλλον υποψηφιο
εσεις γενικα ποιον προτιματε για να εχετε απεναντι σας?
καποιον μικρο σε ηλικια, μεγαλο κλτ?
απλα ρωταω καθως οι περισσοτεροι(σχεδον ολοι δηλαδη) ειστε μικροτεροι μου, και θα εχετε διαφορετικες προτιμησεις
οποιος θελει απανταει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
παιδια ισως να ειμαι λιγο οφφ, αλλα θελω την αποψη σας...
συζηταγα με μια κοπελα για τα προφορικα σχετικα με τον "αντιπαλο" μας
δηλαδη τον αλλον υποψηφιο
εσεις γενικα ποιον προτιματε για να εχετε απεναντι σας?
καποιον μικρο σε ηλικια, μεγαλο κλτ?
απλα ρωταω καθως οι περισσοτεροι(σχεδον ολοι δηλαδη) ειστε μικροτεροι μου, και θα εχετε διαφορετικες προτιμησεις
οποιος θελει απανταει

Εγώ πήγα με συμμαθήτριά μου (26 χρονών :whistle: ) και τα είχαμε κανονίσει όλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
It's the same.Εχω δωσει προφορικα και με γνωστους και με αγνωστους,και με μικρους και με μεγαλους.Οι βαθμολογητες τις ιδιες ευκαιριες θα σας δωσουν για να δειξετε τον καλυτερο σας εαυτό.Μην ανησυχείς!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει πόσο και να είναι,αρκεί να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
χα...
εμφανιστηκε και ο τεο :P
δεν ανησυχω βρε
απλα αποψεις ηθελα
γιατι εχω ακουσει απο διαφορους οτι πχ οι μκροι δεν εχουν ζησει τοσο τη ζωη και γενικα δεν εχουν κριτικη αποψη κτλ κτλ κτλ
αλλα δεν συμφωνω απολυτα
και σιγουρα υπαρχουν περιπτωσεις ατομων που προσπαθουν να "καπελωσουν" τον αλλον για να φανουν αυτοι καλυτεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Χαχαχα.Οι σημερινοι εφηβοι εχουν αποψη για τα πάντα.Έτσι και αλλιώς στο Μίσιγκαν κανείς ένα παιχνίδι ρόλων.Εύκολα ο καθένας μπορεί να μπει σε ένα ρόλο ανεξαρτητως ηλικίας.Δεν συμφωνείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
παιδια ισως να ειμαι λιγο οφφ, αλλα θελω την αποψη σας...
συζηταγα με μια κοπελα για τα προφορικα σχετικα με τον "αντιπαλο" μας
δηλαδη τον αλλον υποψηφιο
εσεις γενικα ποιον προτιματε για να εχετε απεναντι σας?
καποιον μικρο σε ηλικια, μεγαλο κλτ?
απλα ρωταω καθως οι περισσοτεροι(σχεδον ολοι δηλαδη) ειστε μικροτεροι μου, και θα εχετε διαφορετικες προτιμησεις
οποιος θελει απανταει
Εγώ προσωπικά, θα μπω με εναν συμμαθητή μου. Η τελική απόφαση λήφθηκε από εμένα, καθώς θέλω να έχω έναν άξιο μαθητή δίπλα μου:P

Γενικά, δε μου αρέσει όταν ο άλλος δεν έχει καλή προφορά και κάνει χαζά λαθάκια και λέει συνέχεια "εεε":P Επίσης, δε θέλω ο άλλος να κάνει κάθε δευτερόλεπτο και αναπνοή, λες και είναι κάποιος ηλικιωμένος με ανεβασμένη πίεση:P Το χειρότερο είναι, ότι κάποια άτομα το κάνουν επίτηδες:P

Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
τελεια jj αυτοκτονω απο τωρα δηλαδη :( αυριο δινω προφορικα και δεν θα περασω θελω να περασω αληθεια:(((( δυσκολευομαι απιστευτα στο paraphrasing :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
οριστε... ο jj ξερει τι θελει.... :P

εσυ που δινεις αυριο θελω τα θεματα.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δώσει προφορικά τόσο για ΕCCE όσο και για ECPE, να μάθουμε κάποια θέματα. Εγω βρήκα αυτά διαβάζοντας το φόρουμ (για ECPE)

Να διαλέξουμε sponsors για έναν ποδοσφαιρικό αγώνα/τουρνουά τέννις
Να διαλέξουμε που να γίνει o μαραθώνιος
Να διαλέξουμε που να γίνει ένα σχολικό πάρτυ
Να διαλέξουμε τον καλύτερο καθηγητή ενός σχολείου για να βραβευτεί στην σχολική εφημερίδα
Να διαλέξουμε ομιλητή για την τελετή αποφοίτησης.
Να διαλέξουμε που να στεγαστούν τα γραφεία μια εταιρείας

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια, ο,τι καινούργιο μάθω κι εγώ θα σας ενημερώσω.
αυτα ειναι τα περισσοτερα θεματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
τελεια jj αυτοκτονω απο τωρα δηλαδη :( αυριο δινω προφορικα και δεν θα περασω θελω να περασω αληθεια:(((( δυσκολευομαι απιστευτα στο paraphrasing :(
Αυτή είναι η γνώμη μου. Μη σε επηρεάζει;) Αν δεν μπορείς να κάνεις rephrase, προσπάθησε να κάνεις όσο το δυνατόν περισσότερο elaborate:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
jj προσεξα οτι εισαι μονο δευτερα γυμνασιου.. εχεις καποια ιδιαιτερη σχεση με τα αγγλικα εννοω αν ειναι πατερασ μητερα κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
jj προσεξα οτι εισαι μονο δευτερα γυμνασιου.. εχεις καποια ιδιαιτερη σχεση με τα αγγλικα εννοω αν ειναι πατερασ μητερα κατι?
Ναι είμαι β' γυμνασίου:P Στην οικογένειά μου, κανείς δεν ξέρει αγγλικά:( Εμένα με ανέβασαν τάξη (από τη C class κατευθείαν lower ecce), επειδή είχα φανταστική καθηγήτρια στο σχολείο (όταν ήμουν δημοτικό). Δηλαδή, στο φροντιστήριο πήγαινα από ανάγκη (άρχισα Ε' δημοτικού), αλλιώς θα έμενα με τα αγγλικά του σχολείου, που μου έμαθαν όλα όσα ξέρω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lihoo

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΩΡΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
οπ:) μηπως πασ σε κανενα ιδιοτικο?:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top