Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Mάιος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostas199515

Νεοφερμένος

Ο kostas199515 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδιά ,μια ερώτηση.έδωσα σήμερα προφορικά και έκανα κάποια ένα καραμπινάτο γραμματικό και ένα συντακτικό λάθος.γενικά δεν νοιώθω ότι τα πήγα super.πιστεύετε ότι μπορεί να έχω κοπεί από δυο -3 λάθη τέτοιου είδους. π.χ.είπα he has worked as Olympian αντί να πω he has been Olympian......επίσης είπα,The money ενώ νομίζω είναι money...και όλα αυτά λόγω άγχους.πείτε την γνώμη σας. έχετε ακούσει κανέναν να έχει κοπεί στα προφορικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
για ποιο πτυχιο εδωσες? και τι θεματα περιπου ειχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex21

Νεοφερμένος

Η alex21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
για το ecpe..έπρεπε να διαλέξουμε σπόνσορες για ένα τουρνουά τεννις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
α οκ.. καλα αποτελεσματα και καλη συνεχεια στα γραπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
παιδιά ,μια ερώτηση.έδωσα σήμερα προφορικά και έκανα κάποια ένα καραμπινάτο γραμματικό και ένα συντακτικό λάθος.γενικά δεν νοιώθω ότι τα πήγα super.πιστεύετε ότι μπορεί να έχω κοπεί από δυο -3 λάθη τέτοιου είδους. π.χ.είπα he has worked as Olympian αντί να πω he has been Olympian......επίσης είπα,The money ενώ νομίζω είναι money...και όλα αυτά λόγω άγχους.πείτε την γνώμη σας. έχετε ακούσει κανέναν να έχει κοπεί στα προφορικά?

Αν κάνεις τέτοια λάθη συνέχεια συνέχεια συνέχεια σε υπερβολικό βαθμό πέφτει αρκετά ο βαθμός.... Τώρα για 2-3 τίποτα δε γίνεται (άλλωστε σε έναν με HP γράφουν "few or no grammatical errors" , άρα...)

Και μη ξεχνάς ότι το grammar δεν είναι το μόνο κριτήριο αξιολόγησης.

Υ.Γ. Το the μπορεί να μπει με το money ανάλογα όμως με την περίσταση. Π.χ. δες ένα από το bbc

Most banks will accept the money you have collected for the BBC Children

Υ.Γ. Καλή επιτυχία άυριο σε όσουσ δίνουν το msu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Χτές έδωσα προφορικά στο ecpe ,έχω αμφιβολίες δε ξέρω σε γενικές γραμμές καλά, αλλα δεν απάντησα στην τελευταία ερώτηση έτσι όπως έπρεπε με ρώτησαν το εξής εάν ο θόρυβος απο ένα κατάστημα που θα ειναι στον απο κάτω όροφο θα ενοχλεί τους εργαζόμενους που θα δουλεύουν στον απο πάνω όροφο ?και γω είπα οτι δεν είναι πρόβλημα το ότι θα υπάρχει κάποιο εμπορικό απο κάτω γιατί θα υπάρχει αρκετός κόσμος που θα επισκεπτεται το κατάστημα για να αγοράσει διάφορα πράγματα και μου ξαναλέει δεν είναι πρόβλημα καιγω λέω οχι βεβαια το ξεπερνάμε αυτό και πετάγεται ο άλλος και συμπλήρωσε πάνω σε αυτή την ερώτηση.Την άλλη την απάντησα καλα πιστεύω.Εαν δεν τα πάσ τόσο καλά στο part 5 παίρνεις bf .Δεν με νοιάζει ο βαθμός ενα lοw pass μου αρκεί απλά δεν θέλω με τίποτα bf .Καμια γνώμη κανείς??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
χμμμ..... η ερωτηση με τον θορυβο ηταν για την πρωτη ερωτηση, την εισαγωγικη??
και μετα για τον διαλογο με τον αλλον εξεταζομενο τι θεμα ειχες αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οχι η ερώτηση ήταν στο part 5 στο τελος που αλλάζουν η εξεταστές δηλαδη στο τέλος του τεστ το θέμα ήταν να επιλέξουμε τοποθεσία για το γραφείο μας.

το bf απο ποσο μεχρι ποσο κυμαίνεται?????δίνουν ποσοστό 60-65% ποτε ειναι 60 και ποτε 65??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Κι μένα αυτό με το γραφείο μου έπεσε !
Αυτή στο τέλος με ρώτησε τι θα κάνουμε με το θόρυβο απ' το shopping center μέχρι τα γραφεία..δεν ήξερα τι να πω !
Είπα και καλά ότι θα μιλήσω με τον manager του μαγαζιού για να δούμε αν κάνει θόρυβο και ότι έτσι κι αλλιώς τα γραφεία
δεν έχουν παράθυρα , οπότε δε θα ακούμε το θόρυβο..

Πριν λίγο γύρισα.. ελπίζω να πήγα καλά :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ φέτος δίνω και το fce και το ecce.To πρόβλημά μου είναι ότι το Σάββατο που έρχεται ξεκινάω στις 5 τα γραπτά του michigan ενώ τα προφορικά του cambridge στις 6:37!!Δεν προλαβαίνω με τίποτα να πάω και στα δύο!Στο michigan γράφει στους κανονισμούς ότι δεν μπορώ να αλλάξω την ώρα..στο cambridge υπάρχει περίπτωση να γίνει αλλαγή βάρδιας ή πρέπει να χάσω το ένα από τα δύο;

Ας με διαφωτίσει κάποιος please :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ενταξει έλεος κανουν χαζές ερωτήσεις και εκεινη την ωρα με το ανχος ...... τι να πω δε νομιζω τα παντα στην βαθμολογια να εξαρτώνται απο μια ερώτηση.......καλη τυχη σου ευχομαι .Γενικοτερα στα τέστ ποσο πιάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εννοείται ότι μπορείς να αλλάξεις τα προφορικά του Cambridge. Τηλεφώνησε αύριο στο τμήμα εξετάσεων και θα σου δώσουν άλλη ημερομηνία. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ελα ρε πανο....
αμαν και συ...
λοιπον... αυριο πρωι πρωι ή εσυ ή καποιος απο τους γονεις σου ή απο το φρο σου (μαλλον με καποιο σχετικο εγγραφο μαζι) θα πρεπει να επικοινωνησει ή να πει απο εκει και στις 2 υπηρεσιες (βρετανικο, αμερικανικη) και να μιλησετε
το πιο λογικο ειναι να αλλαξει η ωρα των προφορικων
τα γραπτα με τιποτα
αλλα προσπαθηστε το....
μην το αφησετε ετσι.. κριμα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γενικα τα προφορικα παντα αλλαζουν σε αντιθεση με τα γραπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Είχα κατααγχωθεί και θα πήγαιναν και τσάμπα 160 ευρώ αν έχανα κάποιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για να καλμαρετε λιγο,να ξερετε πως μετραει η επιδοση και στα 5 παρτς της εξετασης,αρα μια ατυχια στο ενα απο τα 5 δεν σημαινει και πολλα.ΒF ειναι 50 με 64% και ειναι εξακριβωμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
ενταξει έλεος κανουν χαζές ερωτήσεις και εκεινη την ωρα με το ανχος ...... τι να πω δε νομιζω τα παντα στην βαθμολογια να εξαρτώνται απο μια ερώτηση.......καλη τυχη σου ευχομαι .Γενικοτερα στα τέστ ποσο πιάνεις?

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ τα είχα παίξει λίγο στην αίθουσα.Σίγουρα κάποια εκφραστικά λάθη ήταν απ το άγχος !
Όσο για την ερώτηση στο τέλος , απλά no comments !Αλλά τι στο καλό , μιλήσαμε..ένα LP ελπίζω να το έχουμε :worry:

Πάμε τώρα στα γραπτά :
το Listening δεν το φοβάμαι.Συνήθως πιάνω 38-39/50
στο GCVR παίζει..τελευταία τα περνάω αλλά δεν ξέρω..
Τώρα το Writing είναι υποκειμενικό πιο πολύ.
Εμένα με καίει το speaking γιατί άμα με κόψανε τότε στα γραπτά δεν έχω κι πολλά περιθώρια..
Αυτά.Εσύ πώς τα βλέπεις τα πράγματα?

Σου εύχομαι και σένα καλή επιτυχία ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulagara

Νεοφερμένος

Η roulagara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι και γω αυτο φοβαμαι κοιτα listeninig περιπου 30-35 εξαρταται gcvr αλλα περναω αλλα οχι εκθεση στο φροντιστηριο εχω παρει και b τωρα τι να πω καιγω στο οροιο ειμαι κοιτα να μας κοψανε δεν παίζει αλλα παιζει το bf περυσι βαλανε σε πολλους γνωστους μου τι να πω .Κανεις επαναλήψεις απο βιβλία ποια εκανες,με το λεξιλογιο πως τα πας?

εχεις ιδέα πόσο πρεπει να πιασουμε για να πάρουμε low pass στα υπολοιπα gcvr listening?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,262 μηνύματα.
Καλά για F αποκλείεται.bf εννοούσα με το "κόψιμο".

Έκανα τα HAU books ( 2 μπλε βιβλία) και το "10 final Examinations by Sylvia Kar".
Για το λεξιλόγιο μάθαινα απ το Words you Need by Sylvia Kar..
Τώρα τελευταία ανατρέχω στα test που έχω κάνει και τσεκάρω τα λάθη μου στο Vocabulary.
Έπειτα ,σημειώνω τις λέξεις με τη σημασία τους σ ένα χαρτί.
Με βοηθάει αρκετά πιστεύω στο να τις θυμάμαι. :hmm:

εχεις ιδέα πόσο πρεπει να πιασουμε για να πάρουμε low pass στα υπολοιπα gcvr listening?

60-65%
Η βάση μεταβάλλεται κάθε περίοδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top