Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2012

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...αν έχεις γνωστές που ήδη το έδωσαν τον Δεκέμβρη το cpe ζήτα τους εντυπωσεις pleaseeeeee!!!!:)

Το CPE έχει πολύ χαλαρό χρόνο αλλά πίστεψέ με, έχω δοκιμάσει μερικά practice tests, η δυσκολία του είναι far beyond ECPE.

Δοκίμασε αυτό και θα καταλάβεις: https://www.flo-joe.co.uk/cpe/students/tests/index.htm


ευχαριστώ ΧΑΡΙSSSS...θα το σκεφτόσουν όμως να το δώσεις?η σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το ecpe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ευχαριστώ ΧΑΡΙSSSS...θα το σκεφτόσουν όμως να το δώσεις?η σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το ecpe?

Σκεφτόμουν να το δώσω αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος μα τα βρετανικά, και αφού έδωσα ήδη το ecpe νομίζω ότι το cpe είναι περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ μετάνοιωσα που πήρα το ECPE σε τόσο μικρή ηλικία (14-Β' γυμνασίου).

Θα προτιμούσα να δώσω CPE, αλλά αυτά είναι περσινά ξινά σταφύλια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noukooo

Νεοφερμένος

Η noukooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
λοιπόν την κυριακη (και αυτή και την επομενη) δινω για ECCE χρησημοποιησαμε τα choices για student's book vocabulary kai workbook, το English in action για grammar και το revised για practice tests ειναι πολυ καλα βιβλια μπορω να πω. Ακόμα αν και η καθηγήτρια μου το πιστεύει γερά πως περνάω με High pass έχω ψιλοαφχωθεί όσο να 'ναι για το reading φοβάμαι πως δε θα μου φτάσει ο χρόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Σκεφτόμουν να το δώσω αλλά δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος μα τα βρετανικά, και αφού έδωσα ήδη το ecpe νομίζω ότι το cpe είναι περιττό.
...να ρωτησώ την γνώμη σου...βασικά νομίζω ότι δεν έχω περάσει το ecpe οχι λόγω διαβάσματος...απλά δεν διαχειρίστηκα σωστά τον χρόνο...για το listening πιστεύω ότι έχω πρόβλημα..παρόλα αυτα θέλω να ρωτήσω το εξής:η καθηγήτρια μας είπε να πηγαίνουμε ένα διωρακι την εβδομάδα ανευ πληρωμής για να μην χάσουμε επαφή μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και μετά αν δεν έχω περάσει να ξαναμπω κανονικά σε τμήμα ...τι λες?σκεφτομαι να το κάνω αλλά βασικά με έχει πιάσει το γαμώτο :):)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despina:)

Νεοφερμένος

Η Despina:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εδωσα χτεσ προφορικα στο ecpe και η παρτενερ μ δν μιλαγε κ πλ καλα κ δυσκολευομουν ν την καταλαβω...Αυτο μετραει αρνητικα για εμενα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
...να ρωτησώ την γνώμη σου...βασικά νομίζω ότι δεν έχω περάσει το ecpe οχι λόγω διαβάσματος...απλά δεν διαχειρίστηκα σωστά τον χρόνο...για το listening πιστεύω ότι έχω πρόβλημα..παρόλα αυτα θέλω να ρωτήσω το εξής:η καθηγήτρια μας είπε να πηγαίνουμε ένα διωρακι την εβδομάδα ανευ πληρωμής για να μην χάσουμε επαφή μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και μετά αν δεν έχω περάσει να ξαναμπω κανονικά σε τμήμα ...τι λες?σκεφτομαι να το κάνω αλλά βασικά με έχει πιάσει το γαμώτο :):)...

Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα άμα πας, στην θέση σου θα πήγαινα στάνταρ.

λοιπόν την κυριακη (και αυτή και την επομενη) δινω για ECCE χρησημοποιησαμε τα choices για student's book vocabulary kai workbook, το English in action για grammar και το revised για practice tests ειναι πολυ καλα βιβλια μπορω να πω. Ακόμα αν και η καθηγήτρια μου το πιστεύει γερά πως περνάω με High pass έχω ψιλοαφχωθεί όσο να 'ναι για το reading φοβάμαι πως δε θα μου φτάσει ο χρόνος

Κι εγώ αυτά έκανα για το ecce εκτός από το english in action (στην θέση του έκανα το ecce result coursebook)

Thou shalt not fear time management:P

Εδωσα χτεσ προφορικα στο ecpe και η παρτενερ μ δν μιλαγε κ πλ καλα κ δυσκολευομουν ν την καταλαβω...Αυτο μετραει αρνητικα για εμενα????

δεν νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
παιδιά δίνω προφορικά την άλλη κυριακή στο michigan lower ECCE ... ενας ενας μπαινει στα προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παιδιά δίνω προφορικά την άλλη κυριακή στο michigan lower ECCE ... ενας ενας μπαινει στα προφορικα?
Ναι ένας-ένας μπαίνει..
Απλώς είναι να μην κάτσεις σε κανά στριμάδι εξεταστή που θέλει να σε αγχώσει κι'άλλο..
Καλή Επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
οταν το έδωσα εγω το 2006 ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despina:)

Νεοφερμένος

Η Despina:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σασ φωναζουν αναλογα μ τν ωρα π λεει στο χαρτι σσ!!!Λιγουσ λιγουσ απο οτι θυμαμαι!!
Παντωσ μν αγχωθεισ κ θ τ πασ καλα!!!τουσ νοιζει ν εισαι οριτζιναλ!!παντωσ εξεταζεται ενασ ενασ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Retro91

Νεοφερμένος

Η Retro91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μακάρι να το χουμε περάσει όλοι παίδες.. Να ξεμπερδεύουμε. Αλλιώς υπάρχουν και άλλα πτυχία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να μου δώσει κάποιος practise tests... από το ίντερνετ?σε μορφή pdf και ειδικά τα λίσενινγκ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί να μου δώσει κάποιος practise tests... από το ίντερνετ?σε μορφή pdf και ειδικά τα λίσενινγκ........
Πιθανά να το΄χετε κάνει στο φροντηστήριό σας.Αν όχι,να το κάνεις οπωσδήποτε.Είναι ότι πιο κοντινό δίνει η Ελληνοαμερικάνικη στο ECCE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ..!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefelaki_Apla20

Νεοφερμένος

Η Nefelaki_Apla20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!Δίνω τον Μάιο φέτος για ECCE Michigan θα ήθελα αν μπορεις καποιος να μου πει τι πρέπει να διαβασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα!Δίνω τον Μάιο φέτος για ECCE Michigan θα ήθελα αν μπορεις καποιος να μου πει τι πρέπει να διαβασω..
Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ύλη που εξετάζεσαι στο ecce ένα καλό βιβλίο να κάνεις και μπόλικα practise tests και θα΄σαι οκ. Φυσικά κάποια πραγματάκια στα ήδη διδαγμένα στη γραμματική θα υπάρχουν αλλά θα δείτε αυτά το μόνο που αλλάζει είναι το λεξιλόγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laura123

Νεοφερμένος

Η laura123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα μπορεί κανείς να μας πει τα θέματα του ECCE στα γραπτά σήμερα? Άκουσα ότι το listening ήταν δύσκολο. Ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laura123

Νεοφερμένος

Η laura123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ενα πολύ ωραίο βιβλίο που κάνω εγω τωρα , που περιλαμβανει και γραμματική και μπόλικο λεξιλόγιο ειναι το Destination B2 της macmillan. Εξηγει ωραια τη γραμματική με πολλα παραδειγματα και εχει πολλες ασκησεις. Επισης εχει παρα πολυ λεξιλογιο και ασκησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κάποιο καλό λογοτεχνικό βιβλίο για ecpe επιπεδο????:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top