Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
γενικα σε οποιον εχει δωσει η σκεφτεται να δωσει.......η maria grv εδωσε απο οτι γραφει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
To speaking του ECCE είναι εξαιρετικά απλό.

Μπαίνεις μόνος/η σου στο δωμάτιο. Στο part I, o εξαταστής σου κάνει προσωπικές ερωτήσεις. Στο Part II, ο εξεταστής σου δίνει ένα φύλο χαρτί με δύο φωτογραφίες σχετικές με το θέμαc που θα σου πει. Εσύ θα κάνεις ερωτήσεις (μην αγχώνεσαι, είναι γραμμένες, απλά πρέπει να τις μετατρέψεις σε full sentenes), ώστε να μάθεις το "situation" και μετά θα σε ρωτήσει να εκφράσεις τη γνώμη σου για το τι θα μπορούσε να γίνει (ουσιαστικά λες αυτά που σου είπε ο εξεταστής, κατά προτίμηση με άλλα λόγια, που να βγάζουν το ίδιο νόημα). Στο Part III, ο εξεταστής σού κάνει γενικές ερωτήσεις, σε σχέση, όμως, με το θέμα που συζητούσατε στο part II.

Εύχομαι να πάρεις High Pass, όπως είχα πάρει κι εγώ στο ECCE:):P

Πρωτα απο ολα ευχαριστω παρα πολυ για την γρηγορη απαντηση:)
Δευτερον CONGRATULATION που το πηρες και με high pass μαλιστα ( βασικα εγω ας το παρω τουλαχιστον με low pass και θα ειμαι χαρουμενη)
Ξερεις αν κοβουν ευκολα στο speaking (bf βαθμο ή χαμηλοτερα..) γιατι δεν θα ηθελα να χασω ολη την εξεταση απο αυτο το μερος?
Και κατι τελευταιο..τι ειναι καλυτερα να αποφυγω να κανω κατα τη διαρκεια του speaking?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Eίχα δώσει εγώ πέρυσι !:P

off topic κλασικά...:P

πως σου φανηκε??? ευκολο η οχι?? το περασες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα παιδιά! Και κυρίως.... καλό κουράγιο μέχρι το ...Φλέβάρη :P Συμβουλεύω να μη σπαμμάρετε κάθε μέρα τον κωδικό σας στο site της hau, δε πρόκειτε να βγουν τα αποτελέσματα πριν τα μέσα Γενάρη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά εγώ έδωσα προφορικά ( ecce) μου έπεσε για τις ξένες γλώσσες. Τώρα μένουν τα γραπτά το Σάββατο για πείτε τι παραπάνω να διαβάσω ; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά εγώ έδωσα προφορικά ( ecce) μου έπεσε για τις ξένες γλώσσες. Τώρα μένουν τα γραπτά το Σάββατο για πείτε τι παραπάνω να διαβάσω ; :/
Δεν υπάρχει κάτι να διαβάσεις λίγο πριν δώσεις.Ρίξε μια ματιά σε λάθη που κάνεις συχνά και στο λεξιλόγιο ,καθώς και σε εκφράσεις και διαρθρωτικές λέξεις που είναι κατάλληλες για την έκθεση.Καλη επιτυχία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ποιό ήταν το σημερινό θέμα της έκθεσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έδινα proficiency michigan στις 27/11 . Τα προφορικά ήταν αρκετά εύκολα θα έλεγα, αλλά είχε δύσκολο paraphrasing γιατί οι φράσεις ήταν σύντομες και απλές. Το ακουστικό από θέμα ποιότητας ήχου ήταν μια χαρά, αλλά στα segments μονό τις φλέβες μας δεν κόψαμε από την βαρεμάρα. Έκθεση εύκολη σχετικά (σε εμένα έπεσε για το διαδίκτυο ως μέσο ενημέρωσης), γραμματική εύκολη, cloze επίσης, κείμενα ανιαρά και λεξιλόγιο παλούκι, όπως ήταν αναμενόμενο! Ελπίζω για ένα low pass-pass! Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Θεμα:Banned free camping
να πεις την αποψη αν θα πρεπει ή οχι να γινει.. αυτο
Ημουν φορμ C του michigan(ecce)! αρκετα βατα θεματα.
γραμμαρ βατο οπως και το reading
το λεξιλογιο πιστευω ηταν λιγο απαιτητικο.
Listening δεν ξερω για τους υπολοιπους αλλα εμενα με δυσκολεψε το πρωτο παρτ :P(παντα ειχα αμφιβολιες)
ΑΥΤΑ!!!!!!!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
πως σου φανηκε??? ευκολο η οχι?? το περασες???

Δεν είναι πολύ δύσκολο!Βασικά σαν δυσκολία μοιάζει με το michigan....
Και ναι το πέρασα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γεια σας.Ειχε ακουστει οτι το διπλωμα προφισιενσι των ατομων που δεν ειναι 18 δεν ειναι εγκυρο.Τι ξερετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα ξέρει κανείς για το michigan τι ποσοστό είναι το bf?ας πουμε στο listening 27 τι ειναι?και στο gvr το 55 η το 60 τι ειναι?ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα ξέρει κανείς για το michigan τι ποσοστό είναι το bf?ας πουμε στο listening 27 τι ειναι?και στο gvr το 55 η το 60 τι ειναι?ευχαριστω εκ των προτερων!
Και τα δύο BF είναι.Στο listening μεν χρειάζεσαι τουλάχιστον ένα 33/50 , στο gvr δε 78/120.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και τα δύο BF είναι.Στο listening μεν χρειάζεσαι τουλάχιστον ένα 33/50 , στο gvr δε 78/120.
Τι της λες της κοπέλας ρε;:P

Στο GVR (του ECCE), χρειάζεσαι 65/100, προκειμένου να περάσεις. Για το listening, όπως είπε ο bluestas95, χρειάζεσαι 33/50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τι της λες της κοπέλας ρε;:P

Στο GVR (του ECCE), χρειάζεσαι 65/100, προκειμένου να περάσεις. Για το listening, όπως είπε ο bluestas95, χρειάζεσαι 33/50.
Είπα τα ποσοστά του ECPE λόγω συνειρμού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikorama

Νεοφερμένος

Η mousikorama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δηλαδή ρε παιδιά ενα 30 στο listening είναι low pass τουλάχισοτν η bf?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
BF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εγω δινω το ECPE το μαη κ αν δεν το παρω With Honors το ψηνω να ξαναδωσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
θες να το παρεις With Honors για να βρισκεις πιο ευκολα δουλεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγω δινω το ECPE το μαη κ αν δεν το παρω With Honors το ψηνω να ξαναδωσω..
Είσαι τελειομανής:P

Νομίζω ότι έχει την ιδια αξία, είτε το πάρεις με Low Pass, είτε με Honors:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top