Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Βασικα αυτο ειναι η εκθεση μου αλλα δεν ειναι ecpe αλλα ecce..δεν την εχω δωσει απλως ειναι μια εκθεση που εγραψα και ρωταω αν την εγραφα στο ecce την συγκεκριμενη τι βαθμο θα επαιρνα περιπου ;)

ευχαριστω παντως για την απαντηση!
Ουπς, σορρυ, δεν το προσεξα, οτι ειναι για ECCE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κάποιος π έχει πάρει μόλις το ecce, προλαβαίνει τον άλλο δεκέμβριο να πάρει το ecpe ? Με μαθήματα και το καλοκαίρι. Τι βιβλία χρειάζονται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Aυτο για εμενα πηγαινε εε? ;)
Σε όλους πήγαινε:P Έχω περάσει κι εγώ από εξετάσεις της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (ECCE και ECPE), οπότε σε (και σας) καταλαβαίνω;)
να ρωτησω και κατι ακομη...Πολυ χρησιμο αυτο που εγραψεσ για gvr και listening αλλα με το speaking και writing τι γινεται?
Εξαρτάται από το λόγο σου. Αν είναι ορθός γραμματικά, συντακτικά και αναπτύσσεις αρκετά τα θέματα, τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Επίσης, προσοχή στις παύσεις (στο speaking), γιατί ίσως νομίσουν ότι δεν είσαι σε θέση να μιλήσεις=>αρνητική εντύπωση.

Ασ πουμε η συγκεκριμενη εκθεση (ειναι ακριβως οπως την ειχα γραψει) θα περναγε?


Some people think that the team sports are much better from the individual sports.However, some others may not agree so we need to look at both sides of the question.
On the one hand, the team sports require a lot of team spirit. You learn how to work in a team with your partners. In addition, you can share your feelings with them If u win or lose. After a while you make new friends! It's something like ''the more the merrier'' as they say!
On the other hand, there are a lot of people who prefer playing or doing sports alone. In this way, you improve your personal skills and the result depends on you (you have to do everything by yourself).Although, this sometimes makes you feel stressed as you don't have a person to talk with.
On the whole, there are several individual and team sports and everyone should try new ones and choose whatever prefers and thinks that fits better on his character.

Λοιπον ξερω δεν ειναι και μια πολυ καλη εκθεση απλως θα ηθελα αν μπορει να μου καποιος που κυμαινεται για ecce (f,bf,lp,p,hp) :)
Λοιπόν, πιστεύω ότι δεν ανέπτυξες αρκετά τα θέματα, ήταν γενικά όσα εξέφρασες:( Νομίζω ότι θα είναι κάπου στο BF/LP.
Κάποιος π έχει πάρει μόλις το ecce, προλαβαίνει τον άλλο δεκέμβριο να πάρει το ecpe ? Με μαθήματα και το καλοκαίρι. Τι βιβλία χρειάζονται ?
Φυσικά και μπορεί:P Μην αγχώνεσαι τόσο. Από βιβλία, η σειρά της Sylvia Kar και της Ελληνοαμερικάνικης Ένωσης είναι από τα πιο TOP (Μπαίνουν παρεμφερείς ερωτήσεις και στην κανονική εξέταση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Ασ πουμε η συγκεκριμενη εκθεση (ειναι ακριβως οπως την ειχα γραψει) θα περναγε?


Some people think that the team sports are much better from the individual sports.However, some others may not agree so we need to look at both sides of the question.
On the one hand, the team sports require a lot of team spirit. You learn how to work in a team with your partners. In addition, you can share your feelings with them If u win or lose. After a while you make new friends! It's something like ''the more the merrier'' as they say!
On the other hand, there are a lot of people who prefer playing or doing sports alone. In this way, you improve your personal skills and the result depends on you (you have to do everything by yourself).Although, this sometimes makes you feel stressed as you don't have a person to talk with.
On the whole, there are several individual and team sports and everyone should try new ones and choose whatever prefers and thinks that fits better on his character.

Λοιπον ξερω δεν ειναι και μια πολυ καλη εκθεση απλως θα ηθελα αν μπορει να μου καποιος που κυμαινεται για ecce (f,bf,lp,p,hp) :)
Έχει κάποια μικρολαθάκια [δομής,γραφής κτλ].Οι ιδέες είναι σωστές αλλά θέλει περισσότερη ανάπτυξη!:D
Θεωρώ πως στο ecce θα σου έκοβαν μονάδες επειδή δεν έχεις αναπτυχθεί πολύ!Η έκθεση είναι κατ'εμε περίπου στο lp...:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ασ πουμε η συγκεκριμενη εκθεση (ειναι ακριβως οπως την ειχα γραψει) θα περναγε?


Some people think that the team sports are much better from the individual sports.However, some others may not agree so we need to look at both sides of the question.
On the one hand, the team sports require a lot of team spirit. You learn how to work in a team with your partners. In addition, you can share your feelings with them If u win or lose. After a while you make new friends! It's something like ''the more the merrier'' as they say!
On the other hand, there are a lot of people who prefer playing or doing sports alone. In this way, you improve your personal skills and the result depends on you (you have to do everything by yourself).Although, this sometimes makes you feel stressed as you don't have a person to talk with.
On the whole, there are several individual and team sports and everyone should try new ones and choose whatever prefers and thinks that fits better on his character.

Λοιπον ξερω δεν ειναι και μια πολυ καλη εκθεση απλως θα ηθελα αν μπορει να μου καποιος που κυμαινεται για ecce (f,bf,lp,p,hp) :)

Έχεις χρησιμοποιήσει ένα καλό με μέτριο λεξιλόγιο και γραμματική στην έκθεσή σου, αν εξαιρέσεις κάποια λάθη. Θα μπορούσες όμως να χρησιμοποιήσεις και περισσότερα επιχειρήματα για να αιτιολογήσεις την άποψή σου που ανέφερες αρχικά.
Νομίζω οτι η έκθεσή σου είναι γύρω στο BF-LP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδια νομιζω οτι αναλογα με την δυσκολια/ευκολια των θεματων η βαση μπορει να ανεβει/κατεβει........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
παιδια νομιζω οτι αναλογα με την δυσκολια/ευκολια των θεματων η βαση μπορει να ανεβει/κατεβει........
Όχι πια.Πλέον τα ποσοστά έχουν φιξαριστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχεις χρησιμοποιήσει ένα καλό με μέτριο λεξιλόγιο και γραμματική στην έκθεσή σου, αν εξαιρέσεις κάποια λάθη. Θα μπορούσες όμως να χρησιμοποιήσεις και περισσότερα επιχειρήματα για να αιτιολογήσεις την άποψή σου που ανέφερες αρχικά.
Νομίζω οτι η έκθεσή σου είναι γύρω στο BF-LP.

Έχει κάποια μικρολαθάκια [δομής,γραφής κτλ].Οι ιδέες είναι σωστές αλλά θέλει περισσότερη ανάπτυξη!:D
Θεωρώ πως στο ecce θα σου έκοβαν μονάδες επειδή δεν έχεις αναπτυχθεί πολύ!Η έκθεση είναι κατ'εμε περίπου στο lp...:thumbup:

Λοιπόν, πιστεύω ότι δεν ανέπτυξες αρκετά τα θέματα, ήταν γενικά όσα εξέφρασες:( Νομίζω ότι θα είναι κάπου στο BF/LP.

Kαλα μιλατε σοβαρα? Low pass αυτη η εκθεση ? ;) Εμενα δεν μου αρεσε και την θεωρω απο τις χειροτερες μου :) αχ ευχαριστω ανακουφιστικα καπως γιατι ξερω οτι μπορω να γραψω και πολυ καλυτερες και ετσι κι αλλιως θα κανω μεγαλη προετοιμασια ακομη οποτε :D Απλως ηθελα να καταλαβω γενικα περιπου πως αξιολογειται ενα γραπτο! Ευχαριστω ολους σας παρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
η καθηγητρια μου ετσι μου ειπε σημερα το απογευμα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Αυτό ίσχυε μέχρι τις αλλαγές που έγιναν την Άνοιξη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παλι ατυχος δηλαδη..........ομορφα......θα δωσει κανεις απο δω msu-celp στις 10 δεκεμβριου??? αν ναι σε ποια πολη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
κανεις βρε παιδια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
παλι ατυχος δηλαδη..........ομορφα......θα δωσει κανεις απο δω msu-celp στις 10 δεκεμβριου??? αν ναι σε ποια πολη????

Eίχα δώσει εγώ πέρυσι !:P

off topic κλασικά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperTink

Νεοφερμένος

Η SuperTink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις απαντησεις σας αλλα εχω και μια ακομη απορια :worry:

Λοιπον δεν ξερω τιποτα για το speaking του ecce, οσον αφορα αυτο το μερος της εξετασης οτιδηποτε μπορειτε να μου πειτε θα με βοηθησει παρα πολυ :P
Ξαναευχαριστω κι ελπιζω να λαβω γρηγορες απαντησεις οπως και ην προηγουμενη φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδια ευχαριστω παρα πολυ ολους για τις απαντησεις σας αλλα εχω και μια ακομη απορια :worry:

Λοιπον δεν ξερω τιποτα για το speaking του ecce, οσον αφορα αυτο το μερος της εξετασης οτιδηποτε μπορειτε να μου πειτε θα με βοηθησει παρα πολυ :P
Ξαναευχαριστω κι ελπιζω να λαβω γρηγορες απαντησεις οπως και ην προηγουμενη φορα
To speaking του ECCE είναι εξαιρετικά απλό.

Μπαίνεις μόνος/η σου στο δωμάτιο. Στο part I, o εξαταστής σου κάνει προσωπικές ερωτήσεις. Στο Part II, ο εξεταστής σου δίνει ένα φύλο χαρτί με δύο φωτογραφίες σχετικές με το θέμα που θα σου πει. Εσύ θα κάνεις ερωτήσεις (μην αγχώνεσαι, είναι γραμμένες, απλά πρέπει να τις μετατρέψεις σε full sentences), ώστε να μάθεις το "situation" και μετά θα σε ρωτήσει να εκφράσεις τη γνώμη σου για το τι θα μπορούσε να γίνει (ουσιαστικά λες αυτά που σου είπε ο εξεταστής, κατά προτίμηση με άλλα λόγια, που να βγάζουν το ίδιο νόημα). Στο Part III, ο εξεταστής σού κάνει γενικές ερωτήσεις, σε σχέση, όμως, με το θέμα που συζητούσατε στο part II.

Εύχομαι να πάρεις High Pass, όπως είχα πάρει κι εγώ στο ECCE:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis95P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ξερει κανενας ποτε ακριβως θα διεξαχθουν οι εξετασεις ecpe τον μαιο του 2012?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ξερω οτι ειναι νωρις ακομα αλλα ξερει κανενας ποτε ακριβως θα διεξαχθουν οι εξετασεις ecpe τον μαιο του 2012?
Δεν ξέρουμε, ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis95P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

geo_vanni

Νεοφερμένος

Ο geo_vanni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
συγνωμη για το off-topic.......το περασες??? (αν επιτρεπετε βεβαια).....πως σου φανηκε??? ευκολοτερο απο το ecpe???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
συγνωμη για το off-topic.......το περασες??? (αν επιτρεπετε βεβαια).....πως σου φανηκε??? ευκολοτερο απο το ecpe???
Σε ποιον αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top