Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

katerp

Νεοφερμένος

Η katerp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ξέρετε καποιον να εχει κάνει αναβαθμολόγηση στο ECPE και να εχει δικαιωθεί, δηλ να αλλάξει η βαθμολογία του και να πάρει τελικά πιστοποιητικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ξέρετε καποιον να εχει κάνει αναβαθμολόγηση στο ECPE και να εχει δικαιωθεί, δηλ να αλλάξει η βαθμολογία του και να πάρει τελικά πιστοποιητικο?
Προσωπικα, όχι και ούτε έχω ακούσει κάποιον να κάνει αναβαθμολόγηση σε ecce/lower or ecpe/cpe. Πάντως, αυτό που έχω ακούσει είναι ότι απαιτείται-είναι ολόκληρη διαδικασία για να κάνει κάποιος αναβαθμολόγηση. Το φροντιστήριο θα ξέρει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nigeo

Νεοφερμένος

Ο nigeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Ο γιος μου απετυχε για μισό βαθμό στην ουσία διότι:
προφ.LP
GCVR LP
List 64,5 ***BF( Βαση 65) εδω λειπει μισος βαθμός
Writing BF
Να κάνει αναβαθμολόγηση λέτε΄?
για το LST δυστυχώς δεν μπορεί να αλλάξει τίποτε με την αναβαθμολόγηση...όμως για το WRI υπάρχει πιθανότητα να γινει LP ειδικά εάν το BF έχει προκύψει από τον τρίτο βαθμολογητή...πχ ο ένας βαθμολογητής έβαλε BF, ο δευτερος LP και ήλθε τρίτος για να καταλήξει μεταξύ LP και BF και κατέληξε στο BF...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsap

Νεοφερμένος

Ο kostastsap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ειμαι απο φροντιστηριο,εχω μαθει τα αποτελεσματα αλλα προσπαθω να μπω και με το κωδικο μου αλλα δεν μπορω!μου λεει ¨student not found"! ο κωδικος εχει 7 ψηφια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin19

Νεοφερμένος

Ο justin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ναι 7 ψηφία έχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tina Winchester

Νεοφερμένος

Η Tina Winchester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Άκουσα από έναν γνωστό μου που δουλεύει στην Ελληνοαμερικανική Ένωση ότι τα θέματα που θα πέσουν φέτος τον Μάιο στο ECPE θα είναι δυσκολότερα από άλλες χρονιές.

Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο αριθμός των υποψηφίων μειώνεται χρόνο με το χρόνο λόγω της οικονομικής κρίσης. Πλέον ποντάρουν στο να κοπεί κάποιος για να το ξαναδώσει και τα να πάρουν 2πλά.

Ακούω τα σχόλια σας.
Νομίζω ότι έχεις δίκιο!Εγώ έδωσα φέτος το Δεκέμβριο και ξαναέδωσα και το Μάιο!Αυτή τη φόρα νομίζω ότι δεν ήταν τόσο βατά όσο και το Δεκέμβριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αληθεύει ότι τον Δεκέμβριο τα θέματα είναι γενικά πιο εύκολα?

Edit: Πότε θα ανοίξει θρεντ για τις εξετάσεις του Δεκεμβρίου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morfoula97

Νεοφερμένος

Η Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
το πηρααααααααααααααααα :D
Examination: ECPE MAY 2012
Final: P
ORAL: HP
LST: P
LST Score: 795
GCRV: P
GCRV Score: 780
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matthaios

Νεοφερμένος

Ο Matthaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εμένα παιδιά η βαθμολογία μου είχε ως εξής:

Examination: ECPE MAY 2012
Final: P
ORAL: P
LST: LP
LST Score: 650
GCRV: P
GCRV Score: 750
WRI: LP
We are pleased to inform you that you have passed the examination you requested the results for. Congratulations!

Δεν ξέρω, μπορεί να πέρασα, αλλά απογοητεύτηκα σχετικά με τη βαθμολογία μου. Δεν πόνταρα σε καλύτερη βαθμολογία, όμως μπορεί να κόπηκαν παιδιά που να είχαν καλύτερη απ΄τη δική μου. Και ειδικά αυτό το Pass στα προφορικά μου δίνει στα νεύρα...
Τέλος πάντων, η παροιμία λέει «όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα», οπότε δεν λέω τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Ο γιος μου απετυχε για μισό βαθμό στην ουσία διότι:
προφ.LP
GCVR LP
List 64,5 ***BF( Βαση 65) εδω λειπει μισος βαθμός
Writing BF
Να κάνει αναβαθμολόγηση λέτε΄?

Απ' ότι βλέπω έχει 2 Borderline Fail. Άρα δεν κόπηκε μόνο για μισό βαθμό.
Για να πάρει κάποιος πιστοποιητικό πρέπει να περάσει και τα 4 μέρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

calvinklein

Νεοφερμένος

Ο calvinklein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Απ' ότι βλέπω έχει 2 Borderline Fail. Άρα δεν κόπηκε μόνο για μισό βαθμό.
Για να πάρει κάποιος πιστοποιητικό πρέπει να περάσει και τα 4 μέρη

Σωστά ήταν καθαρό κόψιμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά, για μισό κόπηκε, γιατί αν είχε μόνο ένα BF στο writing θα περνούσε.
Βέβαια για ότι έκανε στο listening μόνο αυτός φταίει, για το writing μπορεί να βαθμολόγησαν αυστηρά οι εξεταστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
απο ποτε δινεται αναλυτικη βαθμολογια στο listening,gcvr.εγω ειχα παρει το ecpe τον δεκεμβριο του 2010 και δεν μου εδινε αναλυτικη βαθμολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
απο ποτε δινεται αναλυτικη βαθμολογια στο listening,gcvr.εγω ειχα παρει το ecpe τον δεκεμβριο του 2010 και δεν μου εδινε αναλυτικη βαθμολογια.

Από τον Μάιο του 2011 νομίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerp

Νεοφερμένος

Η katerp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι παιδιά ,για μισό βαθμό κόπηκε! Το θέμα είναι οτι δεν θέλει να ξαναδώσει! Κρίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ? Και περνάει ότι αυτός θέλει? :P Να ξαναδώσει. Ένα proficiency στης μέρες μας είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.

Αφού πέρασε όλα τα άλλα έχει τις γνώσεις... μόνο λίγη εξάσκηση στο ακουστικό και στο writing και τέλος. Αν το αφήσει για μετά θα πρέπει να ξαναδιαβάσει άλλοοοοο τόοοοοο!! Εκτός αν δεν έχει χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω πήρα στο gcvr 725
listening 595
oral and writing bf εγώ κρίνω ότι πρέπει να αλλάξω φροντιστήριο εσείς τι λέτε? το φροντιστήριο όταν βγήκαν τα αποτελέσματα μου είπε ότι αν διαβαζα αλλους δύο μήνες θα το έπαιρνα. αλλα διάβαζα και έκανα ότι μας έβαζαν ήξερα όλο το vocabulary και έγραφα τις διπλάσιες αν όχι τριπλάσιες εκθέσεις από τους συμμαθητές μου και μου αυτό πράγμα. ακόμα έχω να πω ότι προφορικά κάναμε ολο το τμήμα μαζί και ποτέ δεν έκανα με το ταίρι μου μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Για να ρωτήσω και σε αυτό το θέμα. :P

Εσείς που δώσατε ECPE, είχατε το βιβλίο Words You Need by Sylvia Kar? Πώς σας φάνηκε? Πέσανε πολλές λέξεις από εκεί, στις εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex79

Νεοφερμένος

Ο alex79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
επειδη παρατηρω οτι ΟΛΟΙ εισται Μικροι σε ηλικια....ΞΑΝΑΔΩΣΤΕ ΕΑΝ ΚΟΠΗΚΑΤΕ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΑ......ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ...ΕΚΑΤΣΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΗΔΙΑΣ..ΚΑΙ δουλευα παραλληλα και εκανα και Μεταπτυχιακο και δευτερη γλωσσα .Ευτηχως ολα πηγαν κατ ευχην τα τελιωσα ολα με επιτυχια..Αλλα με διαβασμα ..το λεω για τους μικρους φιλους...
ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποιος βαθμός είναι high pass??

Μήπως έχει κανείς καμία λύση για το ecce new genration practice test c.n grivas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top